Fotolife Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

MEB Onaylı Fotoğrafçılık Kursu

Fotoğraf Sanatının Uzmanlarını Yetiştiriyoruz!

Adından Söz Ettiren Bir Fotoğrafçı Olun, Fotoğraflarınız Konuşulsun, Hayalleriniz Gerçek Olsun! MEB Onaylı Fotoğrafçılık Kursu Foto Life Akademi

Fotoğraf çekmeyi en ince ayrıntılarına kadar öğrenmek, başarılı ve profesyonel bir fotoğrafçı olmak ya da geleceğin fotoğraf sanatçılarını yetiştiren fotoğraf eğitmenleri arasında yer almak mı istiyorsunuz?

Hobi olarak başladığınız fotoğraf tutkunuza yön verin, hayalini kurduğunuz mesleği yapmanızı sağlayacak uzmanlığa MEB onaylı fotoğrafçılık eğitimleri ile ulaşın!

Başarılı bir fotoğrafçı olmak için ihtiyaç duyacağınız tüm teorik ve pratik bilgi ve deneyimi edineceğiniz, samimi ve eğlenceli bir ortamda, beklentilerinizi karşılayacak bir fotoğrafçılık eğitimi alın, fotoğraflarınızın ve hayatınızın standartlarını yükseltin…

Fotoğraf çekmek insanın gözünü, aklını ve yüreğini aynı hizaya getirmesidir. HENRI CERTIER-BRESSON

meb onaylı fotoğrafçılık kursu

Tüm MEB Onaylı Fotoğrafçılık Kursu Videolarımızı YouTube kanalımızdan Fotoğraflarımızı Instagram hesabımızdan görebilirsiniz.

Erken Kayıtta %50 İndirim
Son 5 Kontenjan
Seviye
Tüm Seviyeler
Süre
21 Hafta 52,5 Saat
Kontenjan
12 Kişi

Meb Onaylı Fotoğrafçılık Kurs başlangıç tarihleri için eğitim danışmanlarımızla iletişime geçin.

MEB fotoğrafçılık kursumuz; haftada 1 gün 2,5 saatten 21 haftalık bir program olup; 8 teorik, 8 uygulama, 4 Photoshop ve 1 değerlendirme dersini içinde bulunduran 21 haftalık bir fotoğraf eğitim programına ek olarak 1 ekipman danışmanlığı ve öğrendiklerinizi pekiştireceğiniz, eksik kalan yanlarınızı tamamlayacağınız 1 telafi dersiyle birlikte toplamda 22 ders alırsınız. 21. haftanın sonunda kurs süresince öğrendiğiniz tüm bilgi ve becerilerinizi sınayacağınız MEB sertifika sınavına girerek başarılı olmanız halinde MEB Onaylı Fotoğrafçılık Kursu sertifikası almaya hak kazanırsınız.

Detaylı Eğitim İçeriğini İncelemek İçin Tıklayın

Türkiye’nin En Çok Tercih Edilen MEB Onaylı Fotoğrafçılık Kursu Foto Life Akademi

Hobi olarak başladığınız fotoğraf tutkunuzu daha profesyonel düzeye taşımak, farklı fotoğraf çekim tekniklerini öğrenerek yeteneklerinizi geliştirmek ve kişisel çekim stilinizi oluşturmak için Foto Life Akademi MEB Onaylı Fotoğrafçılık Kursu fırsatını kaçırmayın! Türkiye’nin en güncel fotoğrafçılık eğitimleriyle öğrenme hızınıza, bilginize ve ihtiyaçlarınıza göre fark yaratan eğitimler alın!

meb onaylı fotoğrafçılık kursu eğitmenleri

Alanında Ünlü Fotoğrafçılar

Her biri alanında ünlü, Türkiye’nin önde gelen fotoğraf sanatçıları ve başarılı akademisyenlerinden MEB onaylı fotoğrafçılık eğitimleri alma fırsatı.

Eğitmenlerimiz »
meb onaylı fotoğrafçılık kursları

%100 Öğrenme Garantisi

MEB onaylı fotoğrafçılık kursu sonunda eğitimini tekrar almak isteyen öğrencilerimize herhangi bir sebep aranmaksızın eğitim tekrarı hakkı.

Ücretsiz Telafi »
meb onaylı fotoğrafçılık kursu

MEB Onaylı Fotoğrafçılık Kursu Sertifikası

İş başvurularında referansınız olacak, yaptığınız işin eğitimini aldığınızı belgeleyen MEB Onaylı Fotoğrafçılık kursu sertifikası.

MEB Onaylı Sertifika Şartları »

Suça Ortak Olmayın!

Ruhsatsız, özel ders ve danışmanlık adı altında MEB fotoğrafçılık eğitimi veren kurumlara dikkat edin! MEB ruhsatı olmayan kurumların MEB onaylı fotoğrafçılık eğitimi vermelerinin yasal olmadığını unutmayın, ruhsatsız yerlerden eğitim alarak suça ortak olmayın!

Türkiye’nin En Kapsamlı Fotoğrafçılık Kursu – Başarılı Bir Fotoğrafçı Olmanın Tek Adresi!

Başarılı bir fotoğrafçı olmak istiyorum ama nereden başlayacağımı bilmiyorum diyorsanız gelin, sizi daha yakından tanıyarak seviye ve beklentinize göre size en uygun fotoğrafçılık kursu programını belirleyelim ve MEB onaylı fotoğraf eğitimi içeriğimizi anlatalım. İlgi alanlarınıza ve merakınıza göre fotoğrafçılık kursu alın. MEB onaylı fotoğrafçılık eğitimi ile ilk adımınızı atın…

Yetenek Analizi

Seviyenizi belirlemek ve size en uygun fotoğrafçılık kursu programını oluşturmak için yetenek analizinizi yapıyor, bilgi ve deneyiminizi ölçüyoruz.

Kişiye Özel Program

Eğitim danışmanlarımız ve eğitmenlerimizle ilgi ve ihtiyaçlarınıza, beklenti ve kariyer hedeflerinize göre MEB Onaylı Fotoğrafçılık eğitimi içeriğinizi hazırlıyoruz.

Bireyselleştirilmiş Yaklaşım

Alanında uzman eğitmenlerimizle özel olarak hazırlanmış bir eğitim ortamında, tamamen size odaklanan MEB Onaylı Fotoğrafçılık dersleri veriyoruz.

meb onaylı fotoğrafçılık kursu

Takip ve Rehberlik

Eğitim danışmanlarımızla gelişiminizi takip ederek eksiklerinizi belirliyor, telafi fotoğrafçılık dersleri ve özel eğitimlerle öğrenme garantisi sağlıyoruz.

Eğitim Danışmanlığı

MEB Onaylı Fotoğrafçılık eğitimi aldıktan sonra fotoğraf çekmeye devam etmek isteyen öğrencilerimize kişiye özel eğitim danışmanlığı yapıyoruz.

Eğitim Sonrası Destek

Fotoğrafçılık eğitimi sonrasında ihtiyaç duyduğunuz her an yanınızda oluyor, kendinizi geliştirmenize ve eksiklerinizi gidermenize destek veriyoruz.

Eğlenceli ve Samimi Bir Atmosfer, Uygulamalı Fotoğrafçılık Kursu Programı ve Unutulmaz Bir Deneyim Sizi Bekliyor!

Türkiye’nin en çok tercih edilen MEB onaylı fotoğrafçılık kursu olan Foto Life Akademi’yi ziyaret edin, sizi misafir edip bir çay/kahve ikram edelim. Nasıl bir kurumdan eğitim alacağınızı, dersliklerimizi, fotoğraf stüdyomuzu, kafemizi, bahçemizi, sosyal alanlarımızı görün ve eğitmenlerimizle tanışın. Biz de size özel MEB fotoğrafçılık kursu eğitim programınızı oluşturalım!

fotolife akademi meb onaylı fotoğrafçılık kursu

Bir Kahve İçmeye Gelin!

Samimi ve sıcak atmosferiyle öğrencilerimizin gözdesi Sanat Cafe’de eğitim koordinatörlerimizle bir kahve içmeye ne dersiniz?

Randevu Al »
meb onaylı fotoğrafçılık kursları

Eğitiminizi Planlayalım!

Size uygun ve ihtiyaçlarınıza yönelik fotoğrafçılık eğitimi programını belirleyelim, fotoğraf sanatının büyülü dünyasına adım atın!

Eğitim Danışmanınla Görüş »
meb onaylı fotoğrafçılık eğitimi

Fotoğrafın Uzmanı Olun!

Fotoğraf sanatının tüm tekniklerine hakim olun, dikkat çekici ve adından söz ettiren fotoğraf karelerinin altında imzanız olsun!

Kayıt Ol »

Yeteneklerini Keşfet!

İster amatör olun, ister profesyonel! İçinizdeki fotoğraf tutkusu bize yeter! Fotoğraf çekmeye yeni başlayanlar, fotoğraf tutkunları ve meslek edinmek isteyenler için birbirinden keyifli MEB onaylı fotoğrafçılık eğitimleri sizleri bekliyor!

meb ruhsatlı fotoğraçılık kursu

MEB Ruhsatlı Fotoğrafçılık Kursu

Fotoğrafçılık eğitimi merkezimiz MEB onaylı ve ruhsatlı bir fotoğrafçılık kursudur.

Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı bir fotoğrafçılık kursu olarak derslik büyüklüklerimizden acil çıkışlara, ekipman ve eğitim gereçlerinden yangın merdivenlerine, deprem dayanıklılık raporundan sosyal alanlara kadar MEB standartlarının tamamına uygun, öğrencilerimizin güvenli bir binada, keyifli bir atmosferde, alanında uzman ve deneyimli hocalardan eğitim almalarını sağlıyor ve Özel Öğretim Kurumları müfredatına uygun eğitimler veriyoruz.

Beklenti ve ihtiyaçlara göre hazırlanan MEB onaylı fotoğrafçılık eğitimi süreci, verilen bilginin teoride kalmaması, kullanılabilir ve benimsenmiş hale gelmesi için uygulamalı çekim gezileri, workshoplar ve destekleyici eğitimlerle pekiştirilmektedir.

MEB onaylı fotoğrafçılık kursu başlangıcından sonuna kadar eğitmenlerimiz ve eğitim danışmanlarımız, öğrencilerimizin gelişimini takip ederek eksik kaldıkları noktaları tespit etmekte, öğrenilemeyen konuların ve kaçırılan derslerin tekrarını ve telafisini gerçekleştirmektedir.

Uluslararası Eğitim Standardı

15 yıllık deneyimle geliştirdiğimiz Türkiye’nin ilk ve tek bireysel farklılıkları esas alarak hazırlanan MEB onaylı fotoğrafçılık eğitimi sistemimiz Avrupa standartlarında olup uygulama ağırlıklı bir programdır.

Bugüne kadar 500’ün üzerinde kursiyer mezun eden ve %98 katılımcı memnuniyeti sağlayan, 15 yıllık deneyimle geliştirdiğimiz MEB onaylı fotoğrafçılık eğitimi metodumuzda öğrenme hızınıza, bilginize ve grubun dinamiğine göre eğitimlerimizi şekillendiriyoruz.

Uluslararası eğitim standardımızı belirlerken baz aldığımız MEB standartlarıyla birlikte eğitmenlerimizin deneyimine, eğitim içeriklerimizin yeterliliğine, MEB onaylı fotoğrafçılık eğitimi salonlarımızın konforuna, araç gereç donanımına, fiziki imkanlarımıza ve sosyal alanların çeşitliliğine de dikkat ediyoruz.

İster hobi amaçlı fotoğraf çekmek isteyin, isterseniz fotoğrafçılığı meslek edinme amacınız olsun Türkiye’nin en iyi MEB onaylı fotoğrafçılık kursu olan fotoğraf eğitimi programımızla ilginize ve merakınıza uygun eğitim alabilirsiniz.

meb ruhsatlı fotoğrafçılık eğitimleri
meb onaylı fotoğrafçılık eğitimi

Uygulamalı MEB Onaylı Fotoğrafçılık Eğitimi

Öğrencilerimizin ihtiyaçlarını düşünerek hazırladığımız MEB fotoğraf eğitimi derslerimizde teorik anlatımdan çok uzakta, tamamen pratik ve uygulamalı eğitim metotlarını kullanıyoruz.

Son teknoloji ile donatılmış sınıflarımızda görsel materyal ve uygulama ağırlıklı MEB onaylı fotoğrafçılık dersi anlatımları, tekniğinizi geliştirecek ve öğrendiklerinizi pekiştirecek ödevler, uzman eğitmenlerden fotoğraflarınıza yorumlar ve kaçırdığınız derslerin telafisini sunuyoruz.

Günübirlik ya da konaklamalı yurt içi ve yurt dışı keyifli geziler, MEB fotoğrafçılık eğitimi sonrası kariyer danışmanlığı ve iş imkanları ile fotoğraf sanatına gönül veren herkesin yanındayız! Söylediklerimizle değil yaptıklarımızla göz önündeyiz!

Fotoğraf sanatı en iyi sahada öğrenilir! Öğrencilerimizi fotoğraf çekiminde uzmanlaştıracak MEB onaylı fotoğrafçılık eğitimi sistemimizi her geçen gün geliştiriyoruz.

Makine ve Ekipman Danışmanlığı

Fotoğraf makinesi almamış ya da fotoğraf makinesini değiştirmek isteyen öğrencilerimize danışmanlık yapıyor, makine ve ekipman üreticisi firmalardan fotoğrafçılık eğitimleri için uygun fiyatlara tedarik imkanı sunuyoruz.

Fotoğraf çekmeye yeni başlayanlar ile amatör fotoğrafçılık yapan MEB onaylı fotoğrafçılık kursu öğrencilerimize uzmanlaşmak istedikleri branşa ve fotoğraf stillerine uygun makine seçiminde destek oluyoruz.

Canon, Nikon, Fuji ve Sony gibi dünyanın en iyi fotoğraf makinesi üreticilerinin deneyim merkezlerine giderek öğrencilerimizin merak ettikleri tüm ürün ve aksesuarları incelemelerini sağlıyor, anlaşmalı makine ve ekipman mağazalarına yönlendirerek fotoğraf makinelerini ve aksesuarlarını indirimli almalarına yardımcı oluyoruz.

Fotoğrafçılık yolculuğunda en iyi arkadaşınız olacak fotoğraf makinenizi ve ekipmanlarınızı MEB onaylı fotoğrafçılık kursu eğitmenlerimizle seçecek, kariyerinizi sağlam temeller üzerine inşa edeceksiniz.

meb onaylı fotoğrafçılık dersi
meb fotoğrafçılık kursu

Fotoğraf Gezileri

Türkiye’nin en aktif fotoğrafçılık kursu olarak fotoğrafçılığı kitaplardan öğrenmiyor, sahaya iniyoruz! Bol bol fotoğraf çekiyor, yorumluyor, eleştiriyor ve kendimizi geliştiriyoruz!

MEB onaylı fotoğrafçılık kursu süresince ve sonrasında amatör olarak gezip çekim yapmak isteyen fotoğraf tutkunu öğrencilerimiz, grup şirketimiz olan turizm seyahat acentemiz Tatil Home işbirliği ile düzenlediğimiz günübirlik veya konaklamalı yurtiçi ve yurtdışı fotoğraf gezilerimize katılabiliyorlar.

Her ay İstanbul içi ücretsiz fotoğraf gezilerimiz veya ayda bir yurt içi ve yurt dışı fotoğraf turlarımız var!

Türkiye’nin ve dünyanın en fotojenik kentlerinde; modellerle ve ürünle, stüdyo ve açık alanlarda ışığı ve ekipmanlarımızı kullanmayı öğreniyor, çokça eğlenmeyi de ihmal etmiyoruz!

500 Mezun Öğrenci

Kurulduğumuz günden bu yana MEB onaylı fotoğrafçılık eğitimlerimizde Türkiye’den ve dünyanın çeşitli ülkelerinden misafirimiz olan öğrencilerimize fotoğraf sanatının tekniğini ve pratiğini aktardık.

Tam donanımlı MEB onaylı fotoğrafçılık kursu merkezlerimiz, ferah atölyelerimiz, 15 yıllık eğitim sektörü deneyimimizle geliştirdiğimiz Avrupa standartlarında, uygulama ağırlıklı, bireysel farklılıklar esas alınarak hazırlanmış Türkiye’nin en güncel fotoğrafçılık eğitimleri ile Almanya, İsviçre, İngiltere, Belçika, İran, Gürcistan, Bulgaristan gibi ülkeler ile Türkiye’nin tüm illerinden binlerce öğrenciye fotoğraf çekmeyi öğrettik.

Tamamen size özel, ilginize, öğrenme hızınıza ve yeteneklerinize göre MEB onaylı fotoğrafçılık eğitimi arıyorsanız binlerce mutlu öğrencimiz arasına siz de katılın!

meb ruhsatlı fotoğrafçılık kursu mezunları
meb ruhsatlı fotoğrafçılık kursu sosyal etkinlikler

Sosyal Etkinlikler

Bu kurs başka kurs! En çok tercih edilen fotoğrafçılık kursu Foto Life ile sıkıcı ve teorik eğitimlerden çok uzakta, sosyalleşebileceğiniz ve eğleneceğiniz etkinliklerle dolu bir ortam sizi bekliyor!

Türkiye’nin en iyi fotoğrafçılık kursu olarak öğrencilerimizin eğitmenleri ve sınıf arkadaşlarıyla kaynaşacağı bowling, satranç, playstation turnuvaları; rafting gezileri, film gösterimleri ve fotoğraf sergileri düzenleyerek MEB fotoğraf kursu öğrencilerimizin sosyal bir ortamda eğitim almasına özen gösteriyoruz.

Ayrıca ustalarla fotoğraf seminerleri ve amatörlerle profesyonelleri bir araya getiren network organizasyonları gerçekleştirerek fotoğrafsever bir çevre oluşturmasına yardımcı oluyoruz.

Fotoğraf çekmeye yeni başlayanlar için kendilerini keyifli ve huzurlu hissedecekleri bir MEB onaylı fotoğrafçılık kursu atmosferi yarattık. Gelin, siz de fotoğrafçılık kurslarımızdaki samimiyetini yaşayın, ayrıcalıklarından yararlanın…

MEB Onaylı Fotoğrafçılık Kursu Öğrenci Yorumları

İsteyin, Karar Verin!

Profesyoneller gibi fotoğraf çekmek istiyor ancak nereden başlayacağınızı bilemiyor musunuz?

İlk Adımı Atın!

Türkiye’nin en iyi fotoğrafçılık kursu Foto Life Akademi ile fotoğraf sanatının büyüleyici dünyasına adım atın!

Hayalinizi Gerçekleştirin, Fotoğrafçı Olun!

Kadrajınızı hayata çevirin, hayalini kurduğunuz fotoğrafçılığı ister amatör ister mesleki yapın!

sanat cafe

Sanat Cafe

MEB onaylı fotoğrafçılık eğitimi aralarında ve sonrasında keyifli vakitler geçireceğiniz, fotoğraf sohbetlerine ve sanat etkinliklerine ev sahipliği yapan, sıcak ve samimi dostlukların adresi Sanat Cafe’de sizleri ağırlıyoruz.

Öğrencilerimizin sadece MEB fotoğrafçılık eğitimi aldıkları bir kurum olmanın dışında sosyalleşebilecekleri, fotoğraf tutkunu diğer öğrencilerimizle ve eğitmenlerimizle kaynaşarak keyifli vakit geçirecekleri, duayenlerle söyleşi yapabilecekleri bir ortam yarattık.

Sanat Cafe’de ayrıca film gösterimleri, workshop ve sergi çalışmaları yaparak fotoğrafçılık dışında farklı sanat dallarında da öğrencilerimizin fikir sahibi olmalarını sağlıyoruz.

Bu fotoğrafçılık kursunda her yer sanat! MEB onaylı fotoğrafçılık kursu sınıflarımızın konforundan dinlenme ve sosyal alanlarımızın çeşitliliğine kadar ihtiyacınız olan her şeyi düşünüyoruz…

Ustalardan Eleştiriler

Türkiye’nin en iyi fotoğraf sanatçılarından kursiyerlerimizin çektikleri fotoğraflara yorumlar alıyor, kendimizi geliştirmenin yollarını öğreniyoruz!

MEB onaylı fotoğrafçılık kursu öğrencilerimizin çektikleri fotoğrafları alanında ünlü fotoğraf sanatçıları ve eğitmenlerimizle birlikte yorumluyor, teknik ve uygulama hatalarını değerlendiriyor, eksik kaldıkları ya da anlamadıkları konuları tekrar ederek daha iyi fotoğraf çekmelerini sağlıyoruz. Bakış açılarını geliştirmelerine destek olarak alanında uzman bir fotoğrafçı olmalarının yolunu açıyoruz.

MEB fotoğrafçılık eğitimlerinde fotoğrafın duayenleri ile bir araya gelerek geleceğin fotoğraf sanatçılarını yetiştiriyoruz! Neden siz de onlardan biri olmayasınız?

meb onaylı fotoğrafçılık eğitimi
fotoğrafçılık workshop

Duayenlerden Workshoplar

Fotoğraf sanatının en ince ayrıntılarına hakim olacağınız, ülkemizin önemli fotoğrafçılarıyla tanışmanıza fırsat veren 20’den fazla workshop fotoğrafçılık eğitimi hazırladık!

Usta fotoğraf sanatçılarını sadece takip etmekle kalmıyor, onlarla keyifli workshop etkinlikleri düzenliyoruz. Moda, ürün ve doğum fotoğrafçılığı gibi alanlarda tanınan duayen isimlerden fotoğrafçılık eğitimi almalarını sağlıyoruz. Öğrencilerimizin fotoğraf network ağlarını oluşturmalarına imkan tanıyoruz.

Türkiye’nin ünlü fotoğraf sanatçılarından fotoğraf çekmenin püf noktalarını öğrenerek sanatımızı ve tekniğimizi geliştiriyoruz. Fotoğrafçılık, doğru fotoğraf kursunda işin ustasından öğrenilir!

8 Branş 23 Destekleyici Eğitim

Hobinizi mesleğe dönüştüreceğiniz, fotoğrafın farklı alanlarında uzmanlaşmanızı sağlayacak branş fotoğrafçılık eğitimleri ile yanınızdayız.

Yeni başlayanlar, fotoğraf tutkunları ve meslek edinmek isteyenler için 8 branş ve 23 destekleyici fotoğraf eğitimleri, hobi ve mesleki fotoğrafçılık kursları, görüntü işleme atölyeleri, özel fotoğrafçılık dersleri, şirketlere özel eğitimler, ustalarla fotoğraf seminerleri hazırladık! İster grup eğitimlerine katılın, isterseniz özel fotoğrafçılık dersi alın, fotoğrafçılığı uygulamalı programlarla ve sahada öğrenme şansı yakalayacaksınız.

İlgi alanınıza ve yeteneklerinize uygun fotoğrafçılık eğitimleri ve atölyelerimizden yararlanın, kadrajınıza ölümsüz anları ve mutlulukları sığdırın.

fotoğrafçılık eğitimleri
meb fotoğrafçılık kursları

Kariyer Danışmanlığı

Üniversiteden yeni mezun olanlara, mesleğinden eski tadı alamayanlara ya da bir işte çalışırken ek gelir kazanmak isteyenlere fotoğrafçılık kursları ile kariyer danışmanlığı yapıyoruz.

Profesyonel fotoğrafçı olmak isteyen ancak nereden başlayacağına karar veremeyenler için kariyer planlama hizmeti vererek uzmanlaşmak istedikleri branşa, ilgi ve ihtiyaçlarına en uygun fotoğrafçılık eğitimleri belirliyoruz.

MEB onaylı fotoğrafçılık eğitimi sonrası kişisel ve mesleki gelişim kursları vererek sektöre sağlam adımlarla girmelerine yardımcı oluyor, profesyonel hayatta karşılarına çıkacak her türlü sorunun çözümünü öğretirken rakiplerinden 1 adım önde olmalarını sağlıyoruz.

Çok sayıda mezun vermiş başarılı bir fotoğrafçılık kursu olarak stüdyonuzu açarken ve sektörde iş yaparken her adımda yanınızdayız! Çalışma arkadaşınız ve aileniz olarak mesleğinizi hakkıyla yapmanıza destek oluyoruz!

İş İmkanı

Amatör fotoğrafçılığın ötesine geçmek isteyen öğrencilerimiz için kariyer fırsatları yaratıyor, hayallerindeki girişimci fikirlere destek oluyoruz.

Mesleki fotoğrafçılık kursu ve görüntü işleme atölyelerimizi bitiren kursiyerlerimize sektörde iş birliği yaptığımız diğer fotoğrafçılık kurslarının bünyesinde veya kendi fotoğrafçılık eğitimi merkezimizde işbirliğiyle iş imkanı sunuyor, kendi işlerini yapmaları konusunda destek sağlıyoruz.

Markasını kurmak isteyen öğrencilerimize koçluk yapıyor, stüdyo açmak için gerekli olan makine ve ekipman temininden dekorasyona, iş planı hazırlamaktan ekip kurmaya, finansal yönetimden pazarlamaya kadar A’dan Z’ye eğitim ve danışmanlık sunuyoruz.

Fotoğrafçılık kurslarımızda eğitmen ya da fotoğrafçı olarak çalışmak isteyen, Türkiye’nin önde gelen markalarının bünyesinde kendini geliştirme amacı olan öğrencilerimizin yanında olmaya devam ediyoruz.

meb onaylı fotoğrafçılık eğitimleri
meb onaylı fotoğraf eğitimi

Eğitim Sonrası Destek

Gelişmeye, öğrenmeye ve işini daha iyi yapmaya hevesli olan tüm öğrencilerimize MEB onaylı fotoğrafçılık eğitimi sonrası destek olmaya devam ediyoruz.

En iyi fotoğrafçılık kursu Foto Life Akademi olarak sadece MEB onaylı fotoğrafçılık kursu süresince değil mesleğini yaparken de öğrencilerimizin yanında yer alıyor, istedikleri zaman çekim stüdyomuzu ve ekipmanlarımızı uygun fiyatlarla kiralamalarına olanak tanıyor, her türlü soruları ve sorunları için hocalarımızın bilgi ve deneyimlerinden yararlanmalarını sağlıyoruz.

Kendini geliştirmek ve fotoğrafçılıkta fark yaratmak isteyenlere diksiyondan beden diline, etkili iletişimden satış ve pazarlamaya, sosyal medyadan web tasarımına kadar destekleyici eğitimler veriyoruz.

Markanızı büyütmeniz, tercih edilen ve beğenilen bir fotoğrafçı olmanız için fotoğrafçılık eğitimi sonrasında da tüm imkanlarımızla yanınızda oluyoruz. Biz, büyük bir aileyiz!

Hobi Amaçlı Gelenler

Sosyal ve samimi atmosferimiz, keyifli gezilerimiz ve etkinliklerimiz, hobi amaçlı fotoğrafçılık eğitimi alan öğrencilerimizi bekliyor!

MEB onaylı fotoğrafçılık kursunu tamamladığınızda kendinizi geliştirmeye devam etmek isterseniz ileri fotoğrafçılık tekniklerini öğrenebileceğiniz fotoğraf atölyelerimize katılarak fotoğrafları konuşulmaya başlanan fotoğrafçılar arasında yer almanızı sağlayacak bilgi ve deneyime ulaşabilirsiniz.

MEB fotoğrafçılık kursunu bitirdikten sonra amatör olarak fotoğraf çekmeye devam etmek isterseniz turizm seyahat acentemiz Tatil Home işbirliği ile düzenlediğimiz günübirlik veya konaklamalı yurtiçi ve yurtdışı fotoğraf gezilerimize katılarak keyifli bir atmosferde hem sosyalleşebilir hem de yeteneklerinizi geliştirebilirsiniz. Ayrıca isteyen öğrencilerimizle özel sergi çalışmaları da yapmaktayız.

Fotoğrafçılık kursu ailemizin bir parçası olan öğrencilerimizin fotoğraf tutkusunu canlı tutmaya devam ediyor, her zaman yanlarında oluyoruz!

meb onaylı fotoğrafçılık dersi
meb fotoğrafçılık kursu

Mesleki Amaçlı Gelenler

Fotoğrafçılık becerilerini ilerletmek, profesyonel düzeyde fotoğraf çekmek isteyen öğrencilerimize özel fotoğrafçılık eğitimlerimiz devam ediyor!

MEB onaylı fotoğrafçılık kursunu tamamladığınızda kendinizi geliştirmeye devam etmek isterseniz Moda, Ürün, Yemek, Doğum, Düğün Fotoğrafçılığı gibi Mesleki Fotoğrafçılık Eğitimleri ile Fotoğraf ve Video İşleme Kurslarımıza kayıt yaptırabilirsiniz.

Ayrıca fotoğrafçılara özel girişimcilik, dijital pazarlama, sosyal medya eğitimlerimize katılarak iş yeri açma süreçlerinden teklif verme stratejilerine, müşteri bulma çalışmalarından marka imajı ve bilinirlilik artırmaya kadar profesyonel hayatta karşınıza çıkacak tüm sorunların çözümünü öğrenebilir, rakiplerinizin 1 adım önünde olabilirsiniz.

Adından söz edilen bir fotoğrafçı olmak, fotoğrafı hayatınızın merkezi haline getirmek için mesleki fotoğrafçılık eğitimlerimizi değerlendirin!

+500 Kendi İşini Kuran Öğrenci

MEB onaylı fotoğrafçılık eğitimi alan 500’den fazla öğrencimiz stüdyosunu açarak profesyonel hayata adım attı!

Temel fotoğrafçılık kursu, ileri fotoğrafçılık kursları ve MEB fotoğraf eğitimi ile mesleki atölyelerimizden görüntü işleme kurslarımıza kadar farklı fotoğrafçılık eğitimlerimizi bitirerek sektöre sağlam bir portföyle başlayan öğrencilerimiz; moda, düğün, doğum gibi fotoğrafçılığın önemli branşlarında Türkiye’nin önde gelen markalarının bünyesinde yer alarak ve kendi stüdyolarını açarak güzel işlere imza atıyor ve bizi gururlandırmaya devam ediyorlar.

Fotoğrafçılık kursu denince akla gelen Foto Life Akademi ailesine girdiniz mi bir daha çıkamazsınız! Her zaman ve her koşulda sizleyiz! Başarılı bir fotoğrafçı olmanız için tüm imkanları sağlıyoruz!

meb fotoğrafçılık kursları

Foto Life Akademi’yi Instagram’dan Takip Edin!

MEB fotoğrafçılık eğitimlerimizden eğlenceli anları, uygulamalı fotoğraf çekimlerimizi, sosyal etkinliklerimizi ve akademi atmosferimizi yakından görmek için Instagram hesabımızı takip edin, en iyi fotoğrafçılık kursu Foto Life Akademi’nin keyifli atmosferine siz de ortak olun!

MEB Onaylı Fotoğrafçılık Kursu Detaylı Eğitim Programı

Türkiye’nin en iyi fotoğrafçılık kursu Foto Life Akademi’den fotoğrafçılığı meslek olarak yapmak isteyenlere özel MEB Fotoğrafçılık Kursu! Kaliteli eğitim içerikleri, stüdyo ve dış mekan çekimleriyle fotoğrafçılığın kitaplardan öğrenilmeyeceğini görmüş olacaksınız! MEB fotoğrafçılık kursları eğitim içeriğinin detaylarını inceleyin, kaydınızı vakit kaybetmeden yaptırın…

Fotoğraf tutkunuzu açığa çıkarmanın zamanı geldi! MEB onaylı fotoğrafçılık programımız ile fotoğraf sanatının uzmanı olacaksınız! Fotoğraf tutkuna yön vermek için Türkiye'nin en iyi fotoğrafçılık kursu Foto Life Akademi ile ilk adımını at! 1.Hafta 1.Bölüm Temel Fotoğrafçılık Kursu Programı:
 • Fotoğraf Nedir?
 • Fotoğraf Sanatı ve Kültürü
 • İlk Çekilen Fotoğraftan Günümüze Uzanan Fotoğraf Yolculuğu
 • Fotoğraf Makinelerinin Çalışma Prensibi
 • Fotoğraf Makinesi Çeşitleri ve Özellikleri Neler?
 • Satın Alırken Nelere Dikkat Edilmesi Gerekir?
 • Çekeceğiniz Fotoğraf Çeşidine Göre Hangi Marka ve Modelleri Tercih Etmelisiniz?
 • En Çok Tercih Edilen Fotoğraf Makinesi Markaları Hangileri?
 • Full Frame ve Croplu Fotoğraf Makinesi Arasındaki Farklar Neler?
 • DSLR Mi Aynasız Mı Almalısınız?
 • Fotoğraf Türleri ve Çeşitleri Neler?
Fotoğraf tutkunuza kulak vereceğiniz, temellerinizi sağlam atacağınız, samimi ve eğlenceli bir ortamda, öğrenme hızınıza ve ihtiyaçlarınıza özel bir fotoğrafçılık eğitimi almanın tadını çıkarmaya başlayın.

Fotoğraf çekerken ihtiyaç duyacağınız ekipmanları yakından tanıyacağınız 1.hafta MEB onaylı fotoğrafçılık eğitimi programımız devam ediyor. 1.Hafta 2.Bölüm MEB Onaylı Fotoğrafçılık Kursu Programı:
 • Keskin ve Net Fotoğraflarda Objektifin Etkisi Nedir?
 • Hangi Açılı Lens Hangi Çekim Türünde Kullanılır?
 • Objektif Çeşitleri Neler?
 • Marka ve Modele Göre Lens Çeşitleri
 • En Çok Tercih Edilen Lens Markaları Neler?
 • Hafıza Kartı Alırken Nelere Dikkat Edilir?
 • Kaç GB Hafıza Kartı Almalısınız?
 • Tripod ve Monopod Hangi Çekimlerde Nasıl Kullanılır?
 • UV, ND, Polarize Filtreler Hangi Çekimlerde Kullanılır ve Fotoğrafa Nasıl Etki Eder?
 • İhtiyaç Duyacağınız Fotoğraf Makinesi Yardımcı Ekipmanları Neler?
 • Reflektör ve Difüzör Nedir, Nasıl Kullanılır?
1. haftanın sonunda fotoğraf makinesi ve objektif türlerini tanıyacak, kendiniz için en doğru fotoğraf makinesi ve lensleri belirleyebilecek, çekim türüne göre hangi fotoğraf makinesi marka ve modelleri kullanılır, konuya göre hangi objektif açıları tercih edilir ve yardımcı ekipmanların fotoğrafa olan etkisini öğreneceksiniz.

İyi fotoğraf çekmek için iyi bir fotoğrafçı, iyi bir fotoğrafçı olmak için de fotoğraf makinesine hakim olmak gerekir. Fotoğraf makinemizi tanıyor, temel ayarlarını ve özelliklerini öğrenerek ilk fotoğraflarımızı çekmeye başlıyoruz! 2.Hafta 1.Bölüm MEB Onaylı Fotoğrafçılık Kursu Programı:
 • Diyafram, Enstantane, ISO Ne İşe Yarar, Fotoğrafa Olan Etkisi Nedir?
 • Konuya Göre Diyafram, Enstantane, ISO Ayarları Neye Göre Yapılır ve Nasıl Olmalı?
 • Ölçüm Modları Nasıl Kullanılır ve Fotoğrafa Olan Etkisi Nedir?
 • Histogram Kullanılarak Ölçüm Nasıl Yapılır?
 • Beyaz Ayarı Nasıl Yapılmalı?
 • İnce Beyaz Ayarı Hangi Çekimlerde Kullanılır?
 • RGB - Srgb Renk Uzaylarından Hangisi Kullanılmalı Ve Neden?
 • Fotoğraf Stilleri Nelerdir, Daha Keskin Ve Doygun Fotoğraflar İçin Sahneye Göre Hangisi Tercih Edilmeli?
 • HDR Modu Nedir Ve Hangi Tip Çekimlerde Kullanılır?
 • Görüntü Kalitesi RAW Mı Jpeg Mi Olmalı?
 • Dual Pixel Raw Nedir?
MEB Onaylı Fotoğrafçılık Kursu 2.hafta programıyla birlikte fotoğraf makinenizi doğru kullanmayı öğrenecek, çekim türünüze göre makine ayarınızı yapabileceksiniz.

2.haftamız tüm hızıyla devam ediyor! Çekim modlarına odaklanıyor, mükemmel fotoğraflar için nasıl pozlama yapmamız gerektiğini öğreniyoruz. 2.Hafta 2.Bölüm MEB Onaylı Fotoğrafçılık Kursu Programı:
 • Doğru Pozlama Nedir, + ve - Pozlamanın Fotoğrafa Olan Etkisi Nasıldır?
 • Görünüm Oranları 16:9, 3:2, 4:3 Ve 1:1 Nedir ve Fotoğraf Çekiminde Hangisi Kullanılmalı?
 • AF İşletimi AF-S, AF-C, AF-A, One Shot - Al Servo ve Al Focus Nedir?
 • Çekilecek Sahnenin Türüne Göre Hangisi Kullanılır?
 • AF Yönetimi Nedir?
 • Hangi AF Yönetimi Kullanılır, Sahneye Göre Nasıl Belirlenir?
 • Çekim Modlarından Manuel, Diyafram, Enstantane Öncelikli Mod Nedir? Ne İşe Yarar?
 • Çekilecek Konuya Göre Hangi Modlar Kullanılır?
 • Pan, Zoom İn – Zoom Out Teknikleri
2.hafta MEB Onaylı Fotoğrafçılık Eğitimi sonunda sahaya çıkmaya hazır hale gelecek, iyi bir fotoğraf karesi yakalamak için fotoğraf makinesinin teknik özellikleri hakkında uzman olacaksınız…

3.haftamızda ilk iki haftada edindiğimiz teorik bilgilerimizi örnek fotoğrafları yorumlayarak tekrar ediyor, eksikliklerimizi fark ediyor ve eğitmenimizden fotoğraf çekmenin inceliklerini öğreniyoruz.

MEB onaylı fotoğrafçılık kursu 3.haftamızda; eğitmenlerimiz öğrencilerimize farklı çekim teknikleri ile çekilmiş fotoğraflar göstererek onlardan ISO, diyafram ve enstantane ayarlarını söylemelerini, ölçüm modlarını değerlendirmelerini, hangi beyaz ayarının kullanıldığını, pozlamanın nasıl yapıldığını, hangi objektiflerden yararlanılmış olduğunu, AF işletimlerini, görünüm oranlarını ve çekim modlarını belirtmelerini istiyor. Böylece fotoğraf okumayı öğrenen kursiyerlerimiz ilk 2 haftayı da tekrar etmiş oluyorlar.

3.hafta MEB onaylı fotoğrafçılık kursu ile öğrencilerimiz sadece teorikte fotoğrafçılığı öğrenmiyor, bir fotoğrafı tüm detaylarıyla ele alabilecek bilgi ve deneyime ulaşıyorlar.

Fotoğraf makinesine ne kadar hakimseniz o kadar iyi sonuç elde edersiniz. 2. haftada öğrendiğimiz temel ayarları ve özellikleri kullanarak fotoğraf çekiyor ve fotoğraf makinesi üzerindeki hakimiyetin fotoğraflarımıza nasıl yansıdığını keşfediyoruz.

MEB onaylı fotoğrafçılık kursu 3. hafta programımızda; fotoğraf stüdyomuzda farklı sahne türlerinde manuel, diyafram ve enstantane öncelikli modlarda çekim yaparak bu modların fotoğrafa etkisini deneyimliyoruz. Beyaz ayarını ortamdaki ışığın rengine ayarlıyor ve farklı kelvin değerlerinde çekim yaparak beyaz ayarının fotoğraftaki gücünü gözlemliyoruz. Sahneye göre çekim stilimizi belirleyerek keskinlik ve doygunluk yaratmada stilin önemini kavrıyoruz.

Fotoğraf uygulama atölyemizde eğitmenlerimiz her öğrencimizle ayrı ayrı ilgilenerek teorik bilgilerinin pekişmesini sağlıyor, eksikleri giderirken anlaşılmayan noktaları tekrar tekrar anlatıyor. Bolca fotoğraf çekeceğimiz bir hafta bizi bekliyor…

Fotoğraf çekmeye devam ediyoruz! Stüdyo çekim uygulaması sayesinde temel fotoğrafçılık çekim tekniklerine tam anlamıyla hakim olacaksınız!

Konuya uygun ölçüm modlarından hangisini kullanacağımıza karar verip merkez ağırlıklı, değerlendirmeli, kısmi ve nokta ölçüm modlarıyla ışığın nasıl kontrol edildiğini ve zor ışık şartlarında daha iyi sonuçlara ulaşmak için neler yapmamız gerektiğini öğreniyoruz. Net fotoğraf için hangi kısık ayarı, arka planı flu fotoğraflar için neden açık diyafram kullanacağımızı, net alan derinliğini nasıl oluşturacağınızı öğrenerek enstantane ayarıyla görüntüyü dondurup bulanıklaştırmanın fotoğrafta yarattığı etkiyi ölçüyoruz. Daha etkili fotoğraflar için ISO hassasiyetinin önemini fark ediyoruz.

3.haftanın sonunda fotoğraf çekmek için gerekli olan 3 ana değişken; diyafram, enstantane ve ISO ayarı yapmayı öğrenecek, fotoğraflarınızı daha güçlü hale getirmek için fotoğraf stillerinin, ölçüm modlarının ve beyaz ayarının ne kadar önemli olduğunu kavrayacaksınız.

Fotoğrafa boyut kazandırmak ve daha iyi fotoğraflar elde etmek için ışığın fotosanatsal kullanımını öğreniyoruz... 4.Hafta 1.Bölüm MEB Onaylı Fotoğrafçılık Kursu Programı:
 • Fotoğrafçının en önemli ekipmanı olan ışığa hakim olun!
 • Doğru Bir Pozlama İçin Fotoğrafçı Işığı Nasıl Kontrol Eder?
 • Işığın Parlaklığı, Kontrastı, Renk Isısı, Süresi Ve Açısı Bize Ne İfade Eder?
 • Yüksek (High Key) ve Düşük (Low Key) Işık Nedir?
 • Işığın Miktarı Çok Fazla İse Ne Yapılır?
 • Işık Az İse Nasıl Çözüm Üretilir?
 • Doğal Ve Yapay Işık Kaynakları Nasıl Kullanılır?
 • Işığın Fotoğrafa Olan Etkisi Nedir Ve Foto Sanatsal Kullanımı Nasıl Olur?
 • Flaş Ne Zaman Ve Nasıl Kullanılır?
 • Doğal Işığın Döngüsü Ve Temel Özellikleri Nelerdir?
 • Altın Saat Nedir Ve Bu Saatlerde Nasıl Çekim Yapılır?
Fotoğrafçılık eğitimi sayesinde doğal ışıktan yararlanmayı ve onu doğru kullanmayı öğrenecek, günün en güzel ışıklarında mükemmel kareler yakalayabileceksiniz.

MEB Onaylı Fotoğrafçılık Kursu programımızda renklerin anlamlarını çözecek, fotografik anlatım becerilerinizi geliştirerek daha iyi kompozisyonlar oluşturacaksınız! 4.Hafta 2.Bölüm MEB Onaylı Fotoğrafçılık Kursu Programı:
 • Fotoğrafta Kompozisyon Unsurları Nelerdir?
 • Teknik, Biçim, İçerik ve Anlatım Nasıl Olmalıdır?
 • Daha Etkili Fotoğraflar Üretmek İçin Hangi Kompozisyon Kuralları Kullanılmalıdır?
 • 1/3 Kuralı ve Bu Kuralın Fotoğraflarda Uygulanışı Nasıldır?
 • Fotoğrafta Denge Nasıl Sağlanır?
 • Yatay Ve Dikey Kadraj Nasıl Kullanılır?
 • Fotoğrafta Simetri Nasıl Oluşturulur, Çizgiler Nasıl Kullanılır?
 • Doku, Ritim, Dinamizm ve Uyum Gibi Fotoğraf Öğeleri Görüntüye Ne Katar?
 • Fotoğrafta Çerçeve Nasıl Oluşturulur?
 • Sembol Kullanımı Nasıl Olmalıdır?
 • Görsel Öğelerin Fotoğrafa Yerleştirilmesi Nasıl Planlanır?
 • Fotografik Anlatım Nedir ve Nasıl Yapılır?
 • Kurgu ve Kompozisyonun Birlikteliği Nasıl Olmalıdır?
 • Fotoğraflarımız Ne Kadar Etkili?
 • Güçlü Bir Kompozisyon İçin Renkler Nasıl Kullanılır?
4. hafta MEB Onaylı Fotoğrafçılık dersi sonunda fotoğrafla hikaye anlatmayı öğrenirken o hikayeyi bir ressam gibi boyayacak, renkleri doğru kullanarak fotoğrafın psikolojisini daha iyi anlayacaksınız…

5.haftamızda teorik olarak öğrendiğimiz ışık ve kompozisyon bilgilerimizi fotoğraf değerlendirerek pekiştiriyoruz. Örnek fotoğraflarla daha iyi fotoğraf çekmenin yollarını öğreniyoruz.

MEB fotoğrafçılık kursu 5.haftamızda; eğitmenlerimiz öğrencilerimize farklı ışık kaynakları ile kompozisyon kuralları ve temaları kullanılmış fotoğraflar göstererek onlardan bu fotoğraf karelerini değerlendirmelerini istiyor. Işığın parlaklığı, kontrastı, renk ısısı, açısı ve miktarı ile doğal ışığın kullanımı ile ilgili yorumlar yapan öğrencilerimiz aynı zamanda 1/3 kuralı, altın oran, perspektif, simetri, doku ve ritim gibi kompozisyon kuralları açısından fotoğrafları eleştiriyor. Fotoğrafın dengesine, görsel ögelerin yerleştirilmesine, renk kullanımına ve kompozisyonun gücüne dikkat ediliyor.

5.hafta MEB onaylı fotoğrafçılık dersi ile öğrencilerimiz fotografik anlatımın sırlarını, ışık kullanımının önemini ve güçlü fotoğrafların sırlarını öğrenirken teorik bilgilerini de kalıcı hale getirmiş oluyorlar.

Şimdi uygulama zamanı! Yaratıcılığınızı ışıkla ve etkileyici kompozisyonlarla şekillendirin…

5.hafta MEB fotoğrafçılık kursu programında; Stüdyoda ışık kaynağından gelen ışığın yönüne, parlaklığına ve rengine göre makinemizin ayarlarını yapıyoruz. Fotoğrafta vermek istediğimiz mesaj ve oluşturmak istediğimiz duyguya göre ışığın renginin, parlaklığının ve açısının fotoğraftaki etkisini deneyimliyoruz. Çerçeveleme, İlgi Merkezi, Altın Oran, Yalınlık, Derinlik, Perspektif, Denge, Form, Doku, Dinamizm, Uyum, Renk, Kontrast ve Yansıma gibi kompozisyon kurallarından yararlanarak öğrendiklerimizi pekiştiriyor, hayalimizdeki fotoğraf karesi için makinemizin arkasına geçiyoruz.

MEB onaylı fotoğrafçılık kursu ile fotoğraf makinesinin ayarlarını rahatlıkla yapabilen, doğal ve yapay ışık kaynaklarına hakim, kompozisyon kurallarını bilen ve ilgi uyandıracak fotoğraflar çeken bir fotoğrafçı haline geleceksiniz.

Işık ve kompozisyon bilgilerimizi dış mekan çekimleriyle test etme zamanı geldi! 6.haftamızda Sultanahmet’te uygulamalı çekim gezisi yapıyoruz.

MEB Onaylı Fotoğrafçılık kursu çekim gezimize Sultanahmet Meydanı’nda yer alan Alman Çeşmesi’nde buluşarak başlıyoruz. Fotoğraf çekmeye başlamadan önce çekim için kullanacağımız fotoğraf temaları, duyguları ve kompozisyon kuralları hakkında öğrencilerimizi bilgilendiriyoruz. Alman Çeşmesi, Theodosius Dikilitaşı, Yılanlı Sütun, Örme Dikiltaş, Sultanahmet Camii, Arasta Çarşısı, Haseki Hürrem Sultan Hamamı, Ayasofya Müzesi, III. Ahmet Çeşmesi, Aya İrini Kilisesi, Darphane-i Amire, Topkapı Sarayı, İstanbul Arkeoloji Müzesi güzergahımız oluyor. Makine ayarlarımızı yaptıktan sonra turistleri, tarihi yapıları, sokak satıcılarını kadrajımıza alıyoruz. Farklı ışık teknikleriyle portre, panoramik ve mimari fotoğraflar çekiyoruz.

MEB Onaylı Fotoğrafçılık eğitimi ile doğal ışığı en iyi şekilde kullanmayı, anın fotoğrafını çekmeyi ve hikayeleri ölümsüzleştirmeyi öğreniyoruz.

6.hafta uygulamalı fotoğraf çekim gezimiz devam ederken temel fotoğraf temaları ve kompozisyon kurallarından yararlanarak dikkat çekici fotoğraflara imza atıyoruz.

MEB Onaylı Fotoğrafçılık kursu çekim gezimizde; Kent Manzaraları, Mimari Yapılar, Galeri ve Müzeler, Cadde ve Sokaklar, Meydanlar, Kutsal Alanlar, Yakın Plan/Makro, Siluet, Gülümseten Fotoğraflar, 4 Mevsim İstanbul, Hayatın Enerjisi, Ters Işık, Sokak Satıcıları temalarını kullanarak Öfke, Kızgınlık, Üzüntü, Sevgi, Sevinç, Heyecan, Mutluluk gibi duyguları fotoğraflarımıza aktarıyor; Çerçeveleme, İlgi Merkezi, Altın Kesim, Belirginlik, Yalınlık, Derinlik, Perspektif, Net Alan Derinliği, Denge/Oranlar, Boşluklar, Form/Biçim, Doku, Ritim, Dinamizm, Uyum, Kritik An, Renk, Kontrast gibi kompozisyon kurallarından yararlanarak etkileyici fotoğraflar çekiyoruz.

MEB Onaylı Fotoğrafçılık eğitimi ile edindiğiniz bilgileri uygulamaya dökeceğiniz, doğru makine ayarlarının, ışığın ve kadrajın fotoğraflarınız üzerindeki etkisini gözlemleyeceğiniz, yaşamı kadrajınıza sığdıracağınız bir deneyime ne dersiniz?

Sıra geldi sokak fotoğrafçılığının sırlarına… MEB Onaylı Fotoğrafçılık eğitimi sayesinde sadece fotoğraf değil hikaye çekeceksiniz! 7.Hafta 1.Bölüm MEB Onaylı Fotoğrafçılık Kursu Programı:
 • Sokak Fotoğrafçılığı Nedir? Nasıl Ortaya Çıktı?
 • Sokak Fotoğrafçılığının Günümüzde Ulaştığı Nokta Nedir? Neden Bu Kadar Popüler Oldu?
 • Sokak Fotoğrafçısının Sahip Olması Gereken Beceriler Neler?
 • Sokakta Olmanın Avantajı Ve Dezavantajları Nelerdir?
 • Sokak Fotoğrafçılığı İçin Tercih Edilen Makineler Hangileri?
 • Sokak Fotoğrafçılığında Kullanılan Objektif Çeşitleri Neler?
 • Filtre Ve Lens Seçimi Nasıl Yapılır?
 • Fotoğraf Makinesi Yardımcı Ekipmanları Neler?
 • Çantamızda Neler Olması Gerek?
 • Çekimler Hangi Modda Yapılır?
 • Sahneye Göre Çekim Modlarından Manuel, Diyafram, Enstantane Öncelikli Modlar Neye Göre Tercih Edilmelidir?
 • Diyafram, Enstantane, ISO Ayarları Neye Göre Yapılır?
 • Netlik Ayarı Nasıl Yapılır?
 • Beyaz Ayarı Nasıl Yapılmalı?
 • Sokak Fotoğrafçılığının Işık Kaynakları Neler?
 • Işığın Kalitesi Nasıl Belirlenir?
 • Sokak Fotoğrafçılığı Çekimlerinde Doğal Ve Yapay Işık Kaynakları Nasıl Kullanılır?
 • Gün Işığında Nasıl Çekim Yapılır?
 • Koyu Gölgeler Nasıl Engellenir?
 • Yumuşak Ve Göze Hoş Gelen Gölge Oluşturma Teknikleri Nelerdir?
 • Kontrast Nasıl Oluşturulur?
Sokak fotoğrafçılığı hakkında detaylı bilgi edineceğiniz bu haftada hayattan kareler çekmenin bir fotoğrafçı için ne kadar değerli olduğunun farkına varacaksınız.

7.hafta MEB Onaylı Fotoğrafçılık kursu ile sokak fotoğrafçılığının tüm tekniklerine hakim oluyor, sahada çekim yapmak ve öğrendiklerimizi pekiştirmek için kendimizi zor tutuyoruz…
 • Sokak Fotoğrafçılığında Kompozisyon Unsurları Nelerdir?
 • Daha Etkili Fotoğraflar Üretmek İçin Hangi Kompozisyon Kuralları Kullanılmalıdır?
 • Güçlü Bir Kompozisyon İçin Renkler Nasıl Kullanılır?
 • Gözlem Becerisi Nasıl Gelişir Ve Hangi Teknikleri Kullanmalıdır?
 • Hikaye Ve Kurgu Nasıl Yaratılır?
 • Hikayeler Fotoğrafa Nasıl Aktarılır?
 • Sokak Fotoğrafı Çekerken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?
 • Çekim Planı Nasıl Hazırlanır?
 • Çekim İçin En Uygun Zaman Ve Mekan Nasıl Belirlenir?
 • Sokak Fotoğrafçılığında Etiğin Önemi Nedir?
 • Sokakta Çekim Yaparken İletişim Kurma Süreci Nasıl İşler?
 • Tanımadığımız İnsanları Nasıl Fotoğraflarız?
 • Duyguları Fotoğraflamanın Yolları Nelerdir?
 • Anı Yakalamanın Sırrı Nedir?
 • Sokak Çekimlerinde Açılar Ve Yüz Kadrajlama Nasıl Olmalıdır?
 • Sokak Hayvanlarının Fotoğrafları Nasıl Çekilir?
 • Etkili Fotoğraf Mesajı Nasıl Yaratılır?
 • Sokak Fotoğrafçılığında Renkli Mi Siyah Beyaz Fotoğraflar Mı?
 • RAW Çekmenin Önemi Nedir?
 • Altın Saatlerde Sokak Fotoğrafçılığı Nasıl Yapılır?
 • Fotoğraf Nasıl İncelenir?
 • En İyi Fotoğraf Nasıl Seçilir?
 • Fotoğraflar Photoshop Ya Da Lightroom’dan Geçmeli Mi?
MEB Onaylı Fotoğrafçılık kursu 7.hafta sonunda örnek fotoğraflar üzerinden sokak fotoğrafçılığı hikayelerini de öğrenecek, anı ölümsüzleştirmenin bir fotoğrafçı için ne kadar değerli olduğunu göreceğiz.

Sokak fotoğrafçılığının tekniklerini sahada öğreniyoruz! Hayatın renklerini kullanarak en güzel duyguları fotoğraflarımızla anlatıyoruz.

MEB Onaylı Fotoğrafçılık eğitimi 8.hafta programında; öğrencilerimizle birlikte Balat’ta sokak fotoğrafçılığı eğitimimizin uygulamalı çekim dersini gerçekleştiriyoruz. Çekim güzergahı hakkında bilgilendirmeden sonra makine ayarlarımızı yaparak Aya Yorgi Rum Patrikhane Kilisesi, İstanbul Rum Ortodoks Patrikhanesi, Sancaktar Yokuşu, Fener Rum Lisesi, Mesnevihane Camii, Tevkii Cafer Mektebi Sokak, Çimen Sokak, Panagia Paramythia Kilisesi, Kiremit Caddesi, Köroğlu Sokak, Merdivenli Yokuş Sokak, Vodina Caddesi, Meteoroloji Kilisesi, Yıldırım Caddesi ve Bulgar Ortodoks Kilisesi güzergahında ilerleyerek Balat’ın tarihi dokusunu ve mimarisini fotoğraflarımıza yansıtmaya başlıyoruz.

Farklı ışık ve açıları kullanarak, sokak fotoğrafçılığını deneyimleyeceğimiz bu haftada anı yakalamayı, insanları, canlıları ve sokakları anlatmayı öğreniyoruz.

Balat sokaklarında diyafram, ISO ve enstantane bilgilerimizi sınarken fotoğrafçılığın olmazsa olmaz tema ve kompozisyon kurallarından yararlanarak kendimizi geliştiriyoruz.

Sokak fotoğrafçılığı uygulama haftamızda Balat evlerinin, sokak satıcılarının, top oynayan çocukların, insan manzaralarının fotoğraflarını; Kent Manzaraları, Mimari Yapılar, Cadde ve Sokaklar, Pazarlar, Kutsal Alanlar, Yakın Plan/Makro, Siluet, Kapılar ve Pencereler, 4 Mevsim İstanbul, Göç, Hayatın Enerjisi, Alın Teri, Kalabalıklar, Şehir ve Çiçekler temalarından yararlanarak; Öfke, Umutsuzluk, Üzüntü, Huzur, Şefkat, Sevgi, Kaygı, Çaresizlik, Sevinç, Heyecan, Mutluluk duygularıyla ve Çerçeveleme, İlgi Merkezi, Altın Kesim, Yalınlık, Derinlik, Perspektif, Net Alan Derinliği, Boyutlar, Boşluklar, Ritim, Dinamizm, Uyum, Renk, Kontrast, Yansıma gibi kompozisyon kurallarıyla çekiyoruz.

MEB Onaylı Fotoğrafçılık eğitimi sonunda stüdyo ve dış mekan çekimlerine hakim, tarzını oluşturmaya başlamış, yeteneklerini geliştirmiş ve fotoğrafçılıktan beklentilerinin farkında bir fotoğrafçı olacaksınız!

MEB onaylı fotoğrafçılık kursumuzun 9.haftasında çektiğimiz fotoğrafları değerlendirerek ve çekim tekniğimizi geliştirmenin yollarını öğrenerek eğitimimize devam ediyoruz.

9.hafta MEB onaylı fotoğrafçılık kursumuzda; ışık ve kompozisyon, sokak fotoğrafçılığı gibi uygulama derslerinde çektiğiniz fotoğrafları inceleyerek gelişiminizi değerlendiriyor, eksik yanlarınızı tespit ederek giderilmesi için önerilerde bulunuyoruz. Makine ayarlarınızı doğru yapıp yapmadığınızı, ışığı nasıl kullandığınızı, çekim modunuzu, açınızı ve kompozisyonunuzu değerlendirerek dikkat etmeniz gerekenleri belirtiyoruz. Yüzlerce fotoğrafınız arasından en iyilerini nasıl seçeceğinizin püf noktalarından bahsederken sizlerle tek tek ilgilenerek temel fotoğrafçılık bilgilerinizin kalıcı olmasını sağlıyoruz.

Bu haftanın sonunda hem makinenize hakim olmak için dikkat etmeniz gereken noktaları öğrenecek hem de kendi çekim stilinizi keşfetmeye başlayacaksınız.

İnsanların duygularını ve hikayelerini, hayatın hüznünü ve sevincini anlatacağımız, doğru anı yakalamada uzmanlaşacağımız Portre Fotoğrafçılığı dersimiz başlıyor… 10.Hafta 1.Bölüm MEB Onaylı Fotoğrafçılık Kursu Programı:
 • Portre Fotoğraf Çekiminin Özellikleri Ve Diğer Branşlardan Farkları Nelerdir?
 • Türkiye Ve Dünyadaki En Ünlü Portre Fotoğrafçıları Kimler?
 • Portre Türleri Nelerdir?
 • Portre Fotoğrafçılığı İçin Tercih Edilen Makineler, Objektif Çeşitleri, Filtre Ve Lensler Ve
 • Yardımcı Ekipmanlar Neler?
 • Portre Çekimleri Hangi Modda Yapılır?
 • Diyafram, Enstantane, ISO Ayarları Neye Göre Yapılır?
 • Netlik Ayarı Nasıl Yapılır?
 • Beyaz Ayarı Nasıl Yapılmalı?
 • Portre Çekiminde Stüdyo Işık Tipleri Nelerdir?
 • Tepe Flaşı, Stüdyo Flaşı Nasıl Kullanılır?
 • Şemsiyeler, Reflektörler, Difüzörler Nasıl Kullanılır?
 • Işığın Kalitesi Nasıl Belirlenir?
 • Işığın Şiddeti Ve Rengi Nasıl Ayarlanır?
 • Yüz Aydınlatma Teknikleri Nelerdir?
 • Portre Çekimlerinde Doğal Işık Kaynakları Nasıl Kullanılır?
 • Gün Işığında Portre Nasıl Çekilir?
 • Yumuşak Ve Göze Hoş Gelen Gölge Oluşturma Teknikleri Nelerdir?
 • Kontrast Nasıl Oluşturulur?
MEB fotoğrafçılık eğitimi sayesinde mükemmel portre fotoğraflarının sırlarını öğrenerek fotoğrafçılık becerilerinizi farklı alanlarda geliştirme fırsatı bulacaksınız.

Portre fotoğraf çekimi eğitimimizde; içimize işleyen bakışların ve fotoğrafı unutulmaz kılan açıların nasıl kullanılacağına değiniyoruz… 10.Hafta 2.Bölüm MEB Onaylı Fotoğrafçılık Kursu Programı:
 • Portre Çekimlerinde Kompozisyon Unsurları Nelerdir?
 • Daha Etkili Fotoğraflar Üretmek İçin Hangi Kompozisyon Kuralları Kullanılmalıdır?
 • Fotografik Ve Sinematografik Anlatım Nedir Ve Nasıl Yapılır?
 • Portre Çekimlerde Hikaye Nasıl Oluşturulur?
 • Anı Yakalamanın Sırrı Nedir?
 • Fotoğrafın Mesajı Ne Olmalıdır?
 • Arka Plan Nasıl Oluşturulur?
 • Portre Fotoğrafçılığında Etiğin Önemi Nedir?
 • Tanımadığımız İnsanları Nasıl Fotoğraflarız?
 • Portre Çekimlerinde Açılar Ve Yüz Kadrajlama Nasıl Olmalıdır?
 • Portre Çekimlerinde Fotoğrafçı-Model İlişkisi Nasıldır?
 • Modelin Beden Dilini, Jest Ve Mimiklerini Portre İçin Nasıl Yönlendireceksiniz?
 • Portre Fotoğrafçılığında Bakışların Önemi Nedir?
 • Bedenle Anlatma Nasıl İşlenir?
 • Çekim Planı Nasıl Hazırlanır?
 • Çekim İçin En Uygun Zaman Nasıl Belirlenir?
 • Açık Ve Kapalı Mekanlarda Karşılaşılacak Zorluklar Nelerdir?
MEB fotoğrafçılık eğitimi sonunda portre fotoğrafçılığının ince ayarlarını öğrenecek, yüzleri ve bakışları daha iyi okuyacak, mükemmel portre fotoğraflarına imzanızı atacaksınız!

Portre fotoğrafçılığı uygulama haftamız geldi! Beyoğlu sokaklarında en güzel yüzleri ve en etkileyici hikayeleri yakalamaya gidiyoruz…

MEB Onaylı Fotoğrafçılık Kursu portre çekim uygulamamızda; Taksim Cumhuriyet Anıtı önünde buluşuyor, makine ayarlarımızı yaparak portre fotoğraflar çekmeye başlıyoruz. Gezi rotamızda; Aya Triada Kilisesi, Surp Ohan Voskiperan Kilisesi, İstiklal Caddesi, Çiçek Pasajı, Nevizade, Galatasaray Lisesi, Sent Antuan Kilisesi, Santa Maria Kilisesi, Botter Apartmanı, Narmanlı Han, Galata Mevlevihanesi, Serdar – ı Ekrem Sokak, Doğan Apartmanı, Galata Kulesi, Yüksek Kaldırım Caddesi, İstanbul Aşkenaz Sinagogu, Banker Sokak, Komando Merdivenleri, Kemeraltı Caddesi, Karaköy Palas, Surp Krikor Lusaroviç Kilisesi ve Karaköy Sahili var.

Doğal ışık kaynaklarını kullanarak portre fotoğrafı çekmeyi öğreneceğimiz bu haftada portre fotoğrafçılığının zorluklarını deneyimleyecek, duyguları anlatmanın en iyi yolunu bulacağız.

Deklanşöre basmaya devam ediyoruz! Anın kaçmasına izin vermiyor, bolca uygulama yaparak iyi bir portre fotoğrafçısı olmak için çalışıyoruz…

Eğitmenlerinizin bilgi ve deneyiminden yararlanacağınız, eksiklerinizi gidererek portre çekimlerinizi daha iyi yapmanın sırlarını öğreneceğiniz MEB onaylı fotoğrafçılık kursu uygulamalı çekim gezisinde; Kent Manzaraları, Mimari Yapılar, Galeri ve Müzeler, Cadde ve Sokaklar, Meydanlar, Kutsal Alanlar, Yakın Plan/Makro, Siluet, Kapılar ve Pencereler, Gülümseten Fotoğraflar, 4 Mevsim İstanbul, Hayatın Enerjisi, Alın Teri, Sokak Satıcıları, Kalabalıklar gibi temaları kullanarak Umutsuzluk, Üzüntü, Kaygı, Keyif, Sevinç, Heyecan, Mutluluk gibi duyguları, Çerçeveleme, İlgi Merkezi, Altın Kesim, Belirginlik, Net Alan Derinliği, Doku, Ritim, Dinamizm, Uyum, Kontrast, Yansıma gibi kompozisyon kurallarını kullanarak hayatın nabzını tutacaksınız.

Portre fotoğrafçılığı dersi sonunda sadece fotoğraf değil hikaye çektiğinizi fark edeceksiniz! Profesyonel fotoğraflar çekmek için daha çok yolumuz var…

Etkileyici gün doğumu ve gün batımı fotoğrafları çekiyor, eşsiz manzaraları ve gökyüzünün rengarenk resmini fotoğraflarımıza yansıtıyoruz. 12.Hafta 1. Bölüm MEB Onaylı Fotoğrafçılık Kursu Programı:
 • Manzara Fotoğrafçılığı Nedir?
 • Manzara Fotoğrafçılığı İçin Hangi Marka Ve Model Fotoğraf Makinesi Tercih Etmelisiniz?
 • Objektif Çeşitleri Neler?
 • Zoom Objektif Ne İşinize Yarar?
 • Objektif Nasıl Ayarlanır?
 • Netleme Ve Odaklama Nasıl Yapılır?
 • İhtiyaç Duyacağınız Fotoğraf Makinesi Yardımcı Ekipmanları Neler?
 • Tripod, Monopod, Zamanlayıcı Ya Da Uzaktan Kumanda Nasıl Kullanılır?
 • Konuya Göre Diyafram, Enstantane, ISO Ayarları Neye Göre Yapılır Ve Nasıl Olmalı?
 • Ölçüm Modları Nasıl Kullanılır?
 • Histogram Kullanılarak Ölçüm Nasıl Yapılır?
 • Beyaz Ayarı Nasıl Yapılmalı?
 • Hangi Modda Çekim Yapılır?
 • Ölçüm Modları Işığa Göre Nasıl Kullanılır?
 • Poz Kilitleme Nedir?
 • Sahneye Göre AF Yönetimi Nasıl Kullanılır?
 • Poz Telafisi Nasıl Yapılır?
 • Doğru Pozlama Nedir?
 • Görüntü Titremesi Nasıl Önlenir?
 • Zamanlayıcı Neden Kullanılır?
 • Deklanşör Hızı Nasıl Belirlenir?
 • HDR Çekim Neden Yapılır?
MEB fotoğrafçılık kursu ile fotoğrafın farklı branşlarında bilgi ve deneyim kazanacak, her hafta farklı bir maceraya atılacaksınız.

Manzara fotoğrafçılığının ışık ve kompozisyon sırlarını öğrenmeye devam ediyoruz. Doğru pozlama ve arka planla unutulmaz karelere imza atacağız… 12.Hafta 2. Bölüm MEB Onaylı Fotoğrafçılık Kursu Programı:
 • Gün Doğumu Ve Gün Batımında Işık Kaynakları Nelerdir?
 • Mavi Saat Nedir? Mavi Saatler Nasıl Belirlenir?
 • Altın Saat Nedir Ve Bu Saatlerde Nasıl Çekim Yapılır?
 • Işığın Şiddeti Nasıl Olmalıdır?
 • Yüksek (High Key) Ve Düşük (Low Key) Işık Nedir?
 • Işığın Miktarı Çok Fazla İse Ne Yapılır?
 • Işık Az İse Nasıl Çözüm Üretilir?
 • Etkili Manzara Fotoğrafları Nasıl Çekilir?
 • Dış Mekanda Ekipman Kurulumu Nasıl Olur?
 • Tripod Nasıl Konumlandırılmalı?
 • Zamanlayıcı Ve Kumanda Ne İşinize Yarar?
 • Net Ve Keskin Fotoğraflar İçin Neye Dikkat Etmelisiniz?
 • Arka Planın Patlamaması İçin Ne Yapmak Gerek?
 • Doğru Işığın Yönü Nasıl Bulunur?
 • Kadraj Ve Açı Kararı Nasıl Verilir?
 • Uzun Pozlama Yapılır Mı?
Deniz kenarında, bir köprü ya da bina üzerinde, sokaklarda karşımıza çıkan manzaraları ölümsüzleştirmek için tüm bilgi ve deneyime Foto Life Akademi ile ulaşacaksınız.

Günün en güzel ışıklarını kaçırmamak için kameramızı doğru ışığa, doğru açıyla çevirmeyi öğreniyoruz! İstanbul’u karşımıza alarak büyüleyici manzara fotoğrafları çekiyoruz…

MEB Onaylı Fotoğrafçılık Kursu manzara fotoğrafçılığı uygulama eğitimimizde İstanbul’un en güzel semtlerinden biri Üsküdar’a gidiyor, Kız Kulesi’nin eşsiz güzelliğini, Boğaz manzaralarını, gemileri, gün batımını, karşı yakayı ve yıldızları kadrajımıza sığdırıyoruz. Gün ışığına göre makine ayarlarımızı yaparak tripodumuzu kuruyor, farklı açılardan güneşin batışını, ortaya çıkan kızıl ve mavi tonlarını, şehrin ve denizin kartpostallık görüntülerini fotoğraflıyoruz. Yaratıcı kompozisyonlarla birlikte ışığı doğru kullanarak muhteşem kareler yakalıyoruz. Fotografik anlatım becerilerimizi geliştirerek kendi stilimizi oluşturuyoruz.

Manzara fotoğrafçılığı uygulama eğitimi sonunda karşınıza çıkan eşsiz manzaraları kaçırmamayı, makinenizin ayarlarını pratik bir şekilde yapmayı, doğru anı yakalamayı öğreneceksiniz.

Gezmeye, keşfetmeye ve fotoğraf çekmeye devam ediyoruz! MEB Onaylı Fotoğrafçılık Kursu 14.haftamızda öğrencilerimizle Sirkeci Gar’ında buluşup İstanbul’un en eski sokaklarında fotoğraf dolu bir günü paylaşıyoruz.

Sirkeci – Süleymaniye Fotoğraf Gezisinde; İstanbul’un Avrupa yakasındaki en önemli giriş kapılarından biri olan Sirkeci Garı ile İstanbul Demiryolu Müzesi, Sultan I. Abdülhamit Türbesi, İstanbul Ticaret Borsası, Büyük Postane, Hobyar Camii, Yeni Camii, Hünkar Kasrı, Mısır Çarşısı, Hürrem Sultan Türbesi, Kanuni Sultan Süleyman Türbesi, Mehmet Zahid Kotku Türbesi, Süleymaniye Cami, Mimar Sinan Türbesi, Vefa Bozacısı ve Bozdoğan Su Kemeri gibi tarihi ve kültürel zenginliklerimizi farklı objektif ve makine ayarlarıyla, altın kesim, belirginlik, yalınlık, alan derinliği, denge, kontrast gibi kompozisyon kurallarını kullanarak umut, sevgi, üzüntü, heyecan ve huzur gibi duyguların fotoğraflarını ölümsüzleştiriyoruz.

MEB fotoğrafçılık kursu Sirkeci fotoğraf gezisinde dükkanları ve hanları, sokak satıcılarını, kalabalık insan manzaralarını, tarihi binaları fotoğraflarımıza yansıtıyoruz. İstanbul’un zenginliğini fotoğraflarla anlatıyoruz!

Stüdyoda portre fotoğraf çekiminde ışığın ve ekipmanın önemini fark edeceğimiz bir hafta bizi bekliyor. 15.Hafta 1.Bölüm MEB Onaylı Fotoğrafçılık Kursu Programı:
 • Işığın Fotoğrafa Olan Etkisi Nedir Ve Foto Sanatsal Kullanımı Nasıl Olur?
 • Işığın Parlaklığı, Kontrastı, Renk Isısı, Süresi Ve Açısı Bize Ne İfade Eder?
 • Fotoğrafçılıkta Işık Türleri Neler?
 • Başlıca Cephe Işığı, Yanal Işık, Ters Işık, Tepe Işığı Ve Alttan Gelen Işıkların Özellikleri Nedir?
 • Işığın Kalitesi Nasıl Belirlenir?
 • Portre Çekiminde Işığın Şiddeti Nasıl Olmalıdır?
 • Işığın Parlaklığı Nasıl Ölçülür?
 • Gün Işığı, Ampul Işığı, Halojen Lamba, Floresan Lamba Ne Şekilde Kullanılır?
 • Şiddetli Ve Zayıf Işık Seçimiyle Hangi Sonuçları Elde Edersiniz?
 • Fotoğrafta Kelvin Değerleri Nedir, Nasıl Kullanılır?
 • Stüdyo Işık Tipleri Nelerdir?
 • Sürekli Işık Kaynaklarının Şiddeti Nasıldır?
 • Avantajları Ve Flaşlara Göre Kullanım Kolaylığı Fotoğrafçıya Ne Katar?
 • Ampuller, LED Işıklar, Halojen Lambalar, LED Paneller Nasıl Kullanılır, Hangi Renk Ve Şiddette Işık Üretirler?
 • Flaş Ne Zaman Ve Nasıl Kullanılır?
 • Flaşın Tutarlılığı Ve Kullanıldığı Malzeme Neden Önemlidir?
 • Işık Şekillendiriciler Nelerdir, Ne İşe Yararlar?
 • Softbox, Şemsiyeler, Reflektörler, Difüzörler, Gobolar Nasıl Kullanılır Ve Nasıl Bir Etki Yaparlar?
Fotoğrafçının en iyi arkadaşı olan ışığı stüdyoda doğru kullanmayı öğrenecek, fotoğraflarınızın etkisini arttıracaksınız.

15. hafta MEB fotoğrafçılık eğitimimizin devamında stüdyo ekipmanlarımızı kuruyor, yavaş yavaş uygulama yapmaya hazırlanıyoruz. Eğitmenimiz stüdyoda portre çekimi nasıl yapacağımızı uygulamalı gösteriyor. 15.Hafta 2.Bölüm MEB Onaylı Fotoğrafçılık Kursu Programı:
 • Stüdyoda Kullanılan Fotoğraf Makineleri Ve Ekipmanlar Nelerdir?
 • Objektif Seçimi Nasıl Olmalı?
 • Sabit Odaklı Objektifler Nasıl Bir Etki Yapar?
 • Değişken Odak Uzaklıklı Objektifler Hangi Açılar İçin Kullanılır?
 • Tripod Neden Önemlidir?
 • Uzaktan Kumanda Nasıl Kullanılır, Ne Avantaj Sağlar?
 • Stüdyoda Hangi Çekim Modu Kullanılır?
 • Diyafram, Enstantane, ISO Ve Beyaz Ayarı Nasıl Yapılır?
 • Netlik Ayarı Nasıl Yapılır?
 • Çekim Öncesi Hazırlıklar Nasıl Yapılır?
 • Stüdyoda Ekipmanlar Nereye, Nasıl Konumlandırılmalıdır?
 • Kamera-Model-Işık Üçlüsünün Pozisyonu Nedir?
 • İyi Bir Pozlama İçin Fotoğrafçı Işığı Nasıl Kontrol Eder?
 • Doğru Işığın Yönü Nasıl Bulunur?
 • Fotoğraf Makinesiyle Işık Nasıl Ölçülür?
 • Histogram Nasıl Kullanılır?
 • Işığa Göre ISO Ve Enstantane Ayarı Nasıl Yapılır?
 • Direkt Işık, Yansıyan Işık, Yaygın Işık Nasıl Kullanılır?
 • Yansıma, Kırılma Ve Polorizasyon Nedir?
 • Yansıma Nasıl Ortadan Kaldırılır?
 • Koyu Gölgeler Nasıl Engellenir?
 • Yumuşak Ve Göze Hoş Gelen Gölge Oluşturma Teknikleri Nelerdir?
 • Chiaroscuro Nedir?
 • Fotoğrafta Üç Boyutluluk Etkisi Nasıl Yaratılır?
 • Rembrant Aydınlatması İle Portre Çekimi Nasıl Yapılır?
 • Silüet Aydınlatması Nasıl Yapılır?
MEB fotoğrafçılık eğitimi ile stüdyo fotoğrafçılığının vazgeçilmez unsuru olan ışığın fotosanatsal gücünü deneyimleyecek, konunuzu en doğru açı ve ışıkla anlatabileceksiniz.

16.hafta MEB onaylı fotoğrafçılık dersimizde modele poz verdirme konusunu işleyeceğiz. Öncesinde stüdyomuzu hazırlayalım… 16.Hafta 1.Bölüm MEB Onaylı Fotoğrafçılık Kursu Programı:
 • Çekim Planı Nasıl Yapılır?
 • Çekim Öncesi Ekiple Koordinasyon Toplantısı Nasıl Yapılır?
 • Çekim İçin En Uygun Zaman Nasıl Belirlenir?
 • Çekim Öncesi Hazırlıklar Nasıl Yapılır?
 • Modele Çekim Planı Hakkında Nasıl Bilgiler Verilir?
 • Model Çekime Nasıl Hazırlanır?
 • Konuya Uygun Saç - Makyaj Nasıl Yapılır?
 • Kostümler Nasıl Seçilir, Hangi Sırada Çekilir?
 • Kaç Kostüm Kullanılır, Kaç Farklı Formatta Çekim Karesi Çıkarılır?
 • Stüdyoda Ekipmanlar Nereye, Nasıl Konumlandırılmalıdır?
 • Doğru Işığın Yönü Nasıl Bulunur?
 • Modelin Yüzünü Ve Vücudunu Nasıl Aydınlatmalısınız?
 • Yatay Ya Da Dikey Kadraj Kararı Nasıl Verilir?
 • Bakış Noktası Ve Yüksekliği Nasıl Seçilir?
 • Işık Düzeneği Kamera-Model Eksenine Kaç Derece Açıyla Bakmalıdır?
 • Fotoğraf Makinesiyle Işık Nasıl Ölçülür?
 • Histogram Nasıl Kullanılır?
 • Işığa Göre ISO Ve Enstantane Ayarı Nasıl Yapılır?
Modelinizin en güzel pozlarını çekmek için stüdyonuza hakim olmalısınız. Işıktan fona, kostümden aksesuara kadar ilgi çekici styling hazırlıklarıyla mükemmel fotoğraflara imza atacaksınız!

Portre fotoğraflarda modele poz verdirme eğitimi devam ediyor! Eğitmeniniz sizlere iyi bir portre çekiminin nasıl olması gerektiğini anlatacak! 16. Hafta 2.Bölüm MEB Onaylı Fotoğrafçılık Kursu Programı: 16.Hafta 2.Bölüm MEB Onaylı Fotoğrafçılık Kursu Programı:
 • Portre Çekimlerinde Modele Nasıl Poz Verdirilir?
 • Kompozisyona Ve Arka Plana Göre Model Nasıl Konumlandırılır?
 • Ana Açı Türleri
 • Yüz Kadraja Nasıl Alınır?
 • Stüdyoda Portre Çekim İçin Fotoğraf Makinesi Ayarları Nasıl Yapılır?
 • Modelin Yüzünü Ve Vücudunu Nasıl Aydınlatmalısınız?
 • Işığa Göre Poz Verdirme Teknikleri
  • Pencereye Paralel Poz Verdirme
  • Işık Arkada Poz Verdirme
  • Işığa Doğru Poz Verdirme
  • Yapay Işık Kaynaklarıyla Poz Verdirme
 • Beden Pozisyonu Ne Olmalı?
  • Baş
  • Çene Ve Boyun
  • Omuzlar
  • Saç
  • Gözler
  • Köprücük Kemiği, Çene Ve Göz Bağlantısı
  • Burun
  • Dudak Ve Ağız
  • Kulaklar
 • Modelin Fiziki Yapısına Göre Nasıl Poz Verdirirsiniz?
  • Yuvarlak Yüzlü Modeller Nasıl Poz Vermeli?
  • Uzun Yüzlü Modeller Nasıl Poz Vermeli?
  • Göz Şekline Göre Poz Verdirme
  • Büyük Gözlü Modeller Nasıl Poz Vermeli?
  • Çekik Gözlü Modeller Nasıl Poz Vermeli?
 • Ayakta Portre Pozu Verdirme
 • Oturarak Portre Pozu Verdirme
 • Omuz Üstü Portre Pozu Verdirme
 • Dekor Önünde Portre Pozu Verdirme
 • Beyaz Fon Önünde Portre Pozu Verdirme
 • Siyah Fon Önünde Portre Pozu Verdirme
 • Modelin Mimiklerini Yönlendirme – Duygu Aktarımı Nasıl Yapılır?
  • Genel Yüz İfadeleri Neler?
   • Mutluluk
   • Kızgınlık /Öfke
   • Korku
   • Şaşkınlık
   • Üzüntü
   • Tiksinmek
   • Küçümseme
   • Umutsuzluk
   • Hayal Kırıklığı
   • Rahatlık
   • Şefkat
   • Sevgi / Aşk
   • Endişe
   • Heyecan
   • Gerginlik
   • Can Sıkıntısı
  • Genel Yüz İfadeleri İle Modele Nasıl Poz Verdirirsiniz?
  • Modelinizi Nasıl Güldürmelisiniz? Doğal Gülümsemenin Yolları
  • Portre Fotoğrafçılığında Gözlerin Önemi Nedir?
  • Modelin Gözleriyle Fotoğrafın Duygusunu Nasıl Anlatırsınız?
  • Etkileyici Portreler İçin Bakışlar Nasıl Kullanılır?
  • Modeliniz Nereye Bakmalı?
  • Modelin Mimikleri Nasıl Yönlendirilir?
16.hafta MEB fotoğrafçılık kursu sonunda modelinize poz verdirmeyi, portre çekimler için etkileyici yüz kadrajları oluşturmayı öğrenmiş olacak, eğitmeninizin deneyimlerinden yararlanacaksınız.

Stüdyoya giriyoruz! Modelli çekim uygulamamızla iletişimi kuvvetli, markaların ve modellerin çalışmak isteyeceği bir fotoğrafçı olmanızı sağlıyoruz!

Portre fotoğraf çekim uygulamamızda kompozisyonumuza göre modelimizi konumlandırıyor, modelin beden dilini, jest ve mimiklerini vermek istediğimizi mesaja ve aktarmak istediğimiz duyguya göre yönlendiriyor, modelle doğru iletişim kurmayı öğreniyoruz. Uygulama haftamızda öğrencilerimiz fotoğraf arka planı seçmeyi, modelin baş ve uzuvlarının pozisyonunu belirlemeyi, ilgi noktası yaratmayı, duyguyu hissettirmeyi ve anı yakalamayı öğreniyor.

Stüdyoda portre ışık ve modelli çekim pratiği gerçekleştirdiğimiz 17.haftamızda çekim öncesi hazırlık aşamalarını, çekim planı ve ekip iletişimini canlı bir şekilde deneyimliyor, farklı konseptlerle portre fotoğraf çekmenin püf noktalarını öğreniyoruz.

Başarılı bir fotoğrafçı olmanız için öğrenmeniz gereken son bir şey daha var: Photoshop! Etkileyici fotoğrafların sırlarını paylaşıyoruz… 18.Hafta 1.Bölüm MEB Onaylı Fotoğrafçılık Kursu Programı:
 • Fotoğrafçı İçin Photoshop Neden Bu Kadar Önemli?
 • Adobe Photoshop Nasıl İndirilir?
 • Programın Genel Özellikleri, Kullanım Alanları Nelerdir?
 • Programın Menüleri, Araçları, Cetvelleri Ve Kılavuzları Nasıl Kullanılır?
 • Komutların Klavye Kısayolları Nedir?
 • Photoshop’ta Yeni Doküman Nasıl Oluşturulur?
 • Çağırma Komutu Nedir?
 • İşlemleri İleri Ve Geri Alma Nedir?
 • Görüntü Boyutu Ve Çözünürlüklerin Özellikleri Nelerdir?
 • DPI Nedir?
 • Kameralardan Ve Tarayıcılardan Görüntüler Nasıl Alınır?
 • Fotoğraf Nasıl Boyutlandırılır?
 • Özel Ebatlar, Serbest Ölçüler Nelerdir?
 • Resolution (Çözünürlük), Background (Arka Plan) İçeriği Nedir?
 • Zoom Ayarları Nasıl Yapılır?
 • Ekran Nasıl Taşınır?
 • Birden Fazla Dokümanla Nasıl Çalışılır?
 • Pencere Büyütme/Küçültme Ve Gezinme İşlemleri Nasıldır?
 • Dosya Formatları Nedir?
 • Doküman Nasıl Kaydedilir?
 • PSD, TIFF, EPS, JPG, PDF Formatları Ne Anlama Gelir?
 • Otomatik Kayıt Özelliği Nedir?
Photoshop’un çalışma mantığını kavrayacağınız, görsel düzenlemenin stratejilerini öğreneceğiniz ve kendinize katkıda bulunacağınız keyifli bir yolculuğa çıkıyoruz…

Photoshop panelini öğrenmeye devam ediyoruz. Temel araçların özelliklerini deneyerek gözlemliyoruz. 18.Hafta 2.Bölüm MEB Onaylı Fotoğrafçılık Kursu Programı:
 • Photoshop Programının Renk Ve Arayüz Ayarlarını Nasıl Yaparız?
 • Çalışma Alanını Nasıl Düzenleriz?
 • Döndürme/Kesme Nasıl Yapılır?
 • Crop Tool Nasıl Kullanılır?
 • Objelerin Seçilmesi İçin Pen Tool Nasıl Kullanılır?
 • Seçili Alanlar Nasıl Boyanır?
 • Gürültü (Noise) Azaltma Nasıl Yapılır?
 • Fotoğrafa Keskinlik Nasıl Kazandırılır?
 • Pen Tool Ve Dekupe İşlemi
 • Temel Boyama Araçları (Brush Tool, Pencil Tool, Color Replacement Tool)
 • Temel Rötuş Araçları (Clone Stamp Tool, Healing Brush Tool, Patch Tool)
 • Yazı Araçları
 • Vektörel Araçlar Nedir, Kullanımı Nasıldır?
İlk hafta Photoshop dersi sonunda Photoshop menülerinin ve araçlarının özelliklerini öğrenecek, fotoğraflarınızı düzenlemeye yavaş yavaş başlayacaksınız.

MEB fotoğrafçılık kursu ile fotoğrafınıza doku vermeyi, renkleri dilediğiniz gibi şekillendirmeyi öğreneceksiniz! 19.Hafta MEB Onaylı Fotoğrafçılık Kursu Programı:
 • Layer Nasıl Oluşturulur?
 • Layerlar Nasıl Gruplandırılır?
 • Layer Nasıl Renklendirilir?
 • Katmanlar Nasıl Birleştirilir?
 • Katmanlar Nasıl Seçilir?
 • Katmanlar Nasıl Kopyalanır?
 • Katmanlar Nasıl Filtrelenir?
 • Layerler Nasıl Silinir?
 • Aydınlık Ayarının Yapılması İçin Adjustments Nasıl Kullanılır?
 • Ton Düzenleme İşlemi Nasıl Yapılır?
 • Levels, Curves, Brightness Nasıl Kullanılır?
 • Fotoğrafın Renkleriyle Nasıl Oynanır?
 • Etkileyici Renk Doygunlukları Ve Filtreler Nasıl Yaratılır?
 • HDR Tonlamalar Fotoğrafımıza Ne Katar?
 • Adjustments - Vibrance, Hue, Color Balance, Black&White, Photo Filter Komutları Nasıl Uygulanır?
 • Neden Ham (RAW) Fotoğraf Çekmemiz Gerekiyor?
 • RAW Fotoğraflarımızda Sıcaklık, Pozlama Ve Doygunluk Ayarları İle Başarılı Renk Tonlamaları Nasıl Yaparız?
Bu haftanın sonunda fotoğraflarınızı istediğiniz gibi boyutlandırmayı ve tonlamayı öğreneceksiniz. Çekim hatalarınız için biraz da teknolojinin imkanlarından yararlanacaksınız!

Ufak ama etkili dokunuşlarla çektiğimiz fotoğrafları dikkat çekici hale getiriyor, sanatsal bakış açımızı geliştiriyoruz! 20.Hafta MEB Onaylı Fotoğrafçılık Kursu Programı:
 • Beyaz Ayarını En Kolay Nasıl Yaparız?
 • Levels İle Otomatik Beyaz Ayarı Nasıl Yapılır?
 • Fotoğrafın Bir Parçasına İşlem Yapmak İçin Neler Kullanılır?
 • Spotlar Nasıl Temizlenir?
 • Fotoğrafın Bir Bölümünün Aydınlatılması Ya Da Karartılması İşlemi Nasıl Yapılır?
 • Arka Plan Nasıl Temizlenir?
 • Yaratıcı Arka Planlar Nasıl Olur?
 • Yeşil Perde Kullanarak Konuyu İstediğimiz Kompozisyona Nasıl Ekleriz?
 • Unsharp Mesk Komutu İle Keskinleştirme Nasıl Yapılır?
 • Hatasız Fotoğraflar İçin Maskeleme Nasıl Kullanılır?
 • Objenin Rengini Nasıl Değiştiririz?
 • Seçili Bölgelerin Renkleriyle Nasıl Oynarız?
 • Maskeleme İle Alan Derinliği Nasıl Yaratılır?
 • Nik Color Ve Silver Efektleri Kullanırken Fotoğrafımız Nasıl Olmalı?
 • Panorama Nasıl Yapılır?
Fotoğraflarınızı yeniden yaratacağınız, etkileyici fotoğrafların sırrını öğreneceğiniz fotoğrafçılık kursu ile Avrupa standartlarında eğitim almanın ayrıcalığını yaşayacaksınız!

Daha çok uygulama zamanı! Çektiğiniz fotoğrafları düzenleyerek bilgilerinizin teorikte kalmasını önlüyor, Photoshop ve Retouch’ta deneyim kazanmanızı sağlıyoruz! MEB onaylı fotoğrafçılık kursu programında; teorik olarak öğrendiğiniz Photoshop tekniklerini uygulama imkanı bulacaksınız. Retouch uygulama haftamızda çektiğimiz fotoğraflar arasından en iyilerini seçiyor, Photoshop renk ayarlarını kullanarak renk tonlarının fotoğrafta doygunluk ve keskinlik yaratmadaki etkisini gözlemliyor, fotoğraflarımızdaki hataları silmeyi öğreniyoruz.
 • Temel Retouch Teknikleri Nelerdir?
 • Sivilce Nasıl Alınır?
 • Göz Altı Torbalarını Ve Morlukları Yok Etmek İçin Neyi Bilmelisiniz?
 • Gözleri Nasıl Renklendiririz, Nasıl Aydınlatırız Ve Parlatırız?
 • Göz Renklendirme, Kirpik Ve Göz Farı Ekleme, Allık Ekleme, Dudak Renklendirme Ve Dolgunlaştırma, Liquify Ve Kullanımı (Burun Estetiği), Yüz Pürüzsüzleştirme, Diş Beyazlatma Nasıl Yapılır?
 • Fotoğraf Nasıl Keskinleştirilir?
 • Fotoğrafa İmza Nasıl Atılır Ve Paylaşılır?
Photoshop eğitimi sonunda fotoğraf düzenlemek için gerekli olan tüm teknik ve pratik bilgiyi edinmiş olacak, kendi tarzınızı yaratarak fotoğraflarınızı istediğiniz gibi düzenleyebileceksiniz!

Yavaş yavaş sona yaklaşırken çektiğiniz fotoğrafları değerlendirerek eğitimin başlangıcından bugüne kadar ne kadar yol kat ettiğinizi görüyoruz. MEB Fotoğrafçılık Kursu sertifika sınavının püf noktalarını sizlerle paylaşıyor, eğitiminizi başarıyla tamamlamanızı sağlıyoruz.

21.hafta MEB Onaylı Fotoğrafçılık Kursu ile sokak fotoğrafçılığı, stüdyo fotoğrafçılığı ile manzara, portre, ışık ve kompozisyon derslerinde çektiğiniz fotoğrafları inceleyerek gelişiminizi değerlendiriyor, dikkat etmeniz gereken noktalara değiniyoruz. Photoshop eğitiminde düzenlediğiniz fotoğraflara göz gezdirerek eksiklerinizi tespit ediyor ve giderilmesi için önerilerde bulunuyoruz. Profesyonel bir fotoğrafçı olarak kariyer yapmak isteyen öğrencilerimize yol gösteriyoruz. Ayrıca MEB sertifika sınavında çıkması muhtemel konuların üzerinde duruyor, daha önce MEB fotoğrafçılık sertifika programı sınavında çıkmış soruları inceleyerek kendinizi test etmenizi sağlıyoruz. Fotoğrafçılık eğitiminde işlediğimiz konuların genel özetleriyle birlikte bilgilerinizi tazeleyerek sizleri sınava hazırlıyoruz. MEB fotoğrafçılık kursu sınavından başarılı olmamanız için hiçbir sebep yok!

Artık siz de iyi bir fotoğrafçısınız! Kişisel fotoğraf portföyünüzü oluşturacak, kariyer fırsatlarını değerlendirmeye başlayacaksınız.

MEB Onaylı Fotoğrafçılık Eğitimi programımızı tamamlarken sizlere veda etmiyor, mesleki eğitimlerde, fotoğraf gezilerinde ve etkinliklerimizde görüşmeyi temenni ediyoruz. Kariyer yolculuğunuzda ihtiyacınız olan her an yanınızda Foto Life Akademi’nin olduğunu bilin…

MEB Onaylı Fotoğrafçılık Kursu Programı – 500’ün Üzerinde Mezun %98 Katılımcı Memnuniyeti

MEB onaylı fotoğrafçılık kursu programımız; Avrupa standartlarında olup %100 öğrenme garantilidir. 15 yıllık deneyimle geliştirdiğimiz eğitim metodumuzda bireysel farklılıkları esas alarak öğrenme hızınıza, bilginize ve grubun dinamiğine göre eğitimlerimizi şekillendiriyoruz. Fotoğrafçılığı profesyonel düzeyde öğrenmek isteyen öğrencilerimize alanlarında uzmanlaşacakları bir eğitim veriyoruz.

Kurs Ne Kadar Sürer? Kimler Katılmalı? MEB Onaylı Fotoğrafçılık Kursu Programı

Türkiye’nin en iyi fotoğrafçıları arasına adını yazdırmak için en iyi eğitmenlerden fotoğrafçılık dersleri al, stüdyo ve dış mekan çekim uygulamalarıyla uzmanlık kazan…

MEB fotoğrafçılık kursumuz; haftada 1 gün 2,5 saatten 21 haftalık bir program olup; 8 teorik, 8 uygulama, 4 Photoshop ve 1 değerlendirme dersini içinde bulunduran 21 haftalık bir fotoğraf eğitim programına ek olarak 1 ekipman danışmanlığı ve öğrendiklerinizi pekiştireceğiniz, eksik kalan yanlarınızı tamamlayacağınız 1 telafi dersiyle birlikte toplamda 22 ders alırsınız. 21. haftanın sonunda kurs süresince öğrendiğiniz tüm bilgi ve becerilerinizi sınayacağınız MEB sertifika sınavına girerek başarılı olmanız halinde MEB Onaylı Fotoğrafçılık Kursu sertifikası almaya hak kazanırsınız.

Bu program fotoğraf sanatının tüm detaylarına hakim olmak, profesyonel fotoğrafçı ve eğitmen unvanı almak, tekniğini, bilgi ve becerilerini geliştirmek isteyen her seviyeden fotoğrafçılar için özel olarak hazırlanmıştır.

Her yıl fotoğrafçılık eğitimi almaya başlayan öğrencilerin %65’i yanlış kurs tercihleri ve kalitesiz eğitim içerikleri nedeniyle iyi eğitim alamadıkları için kendilerini yetersiz hissederek hayallerinden vazgeçiyor.

meb ruhsatlı fotoğrafçılk eğitimi

MEB Onaylı Fotoğrafçılık Kursu Sıkça Sorulan Sorular

MEB Onaylı Fotoğrafçılık Kursu sonunda MEB Onaylı Fotoğrafçılık Kursu Sertifikası vermekteyiz. Öğrencilerimizin MEB Onaylı Sertifika almaya hak kazanmak için kurs sonunda yapılacak olan bitirme sınavından geçer not almaları ve %10 devamsızlık haklarını doldurmamaları gerekmektedir. MEB fotoğrafçılık kursu sertifikası nasıl alınır sorunuza detaylı yanıt almak için eğitim danışmanlarımıza ulaşabilirsiniz.

MEB Onaylı Fotoğrafçılık Kursu için tüm öğrencilerimize ders telafi imkanı sunmaktayız. Derse gelemeyen öğrencilerimiz, farklı bir sınıfta/şubemizde katılamadıkları haftanın/dersin telafisini alabilirler.

MEB Onaylı Fotoğrafçılık Kursu eğitmenlerimiz; başta kurucumuz Orhan Gürbüz olmak üzere üniversitelerin Fotoğrafçılık ve Kameramanlık, Görsel Sanatlar, Video Kurgu ve Montaj, Radyo Sinema TV bölümlerinden mezun, yüksek lisans yapmış, moda, stüdyo, düğün, doğum, ürün ve hava fotoğrafçılığı gibi farklı fotoğrafçılık branşlarında deneyimli, fotoğraf sanatının gelişmesine kendini adamış Türkiye’nin en iyi fotoğrafçılarından oluşmaktadır. Kadromuzda; üniversitelerde akademisyen olan, fotoğrafçılıkla ilgili kitapları ve makaleleri bulunan, sergi çalışmaları gerçekleştirmiş, TV kanallarında ve dergilerde haber fotoğrafçılığı, savaş fotoğrafçılığı, sokak fotoğrafçılığı, doğa ve seyahat fotoğrafçılığı, belgesel fotoğrafçılığı yapmış profesyonel fotoğrafçılar yer almaktadır.

MEB onaylı fotoğrafçılık kursu eğitim programlarımızı; seviye ve ihtiyaç analizinizi yaparak fotoğrafçılığı; temel, amatör veya profesyonel düzeylerden hangi seviyede yapmak istediğinize, uzmanlaşmak istediğiniz alan için almanız gereken ileri ve branş eğitimlerine, fotoğrafçılıktan beklenti ve kariyer hedefinize göre oluşturmaktayız. MEB onaylı fotoğrafçılık kursu sınıflarımızı ise; eğitimlerimizden maksimum seviyede verim alabilmeniz için; yaşınız, konuya olan ilginiz ve öğrenme hızınız gibi bireysel farklılıkları göz önünde bulundurarak planlıyoruz. MEB onaylı fotoğrafçılık kursu fiyatları; temel, ileri ve profesyonel, kaç seviyede ne kadar süre eğitim alacağınıza, eğitiminizi özel ya da grup olarak mı almak istediğinize göre değişmektedir. Buyrun, kurumumuza gelin, sizi misafir edip bir çay/kahve ikram edelim. Siz nasıl bir kurumdan eğitim alacağınızı, dersliklerimizi, fotoğraf stüdyomuzu, kafemizi, bahçemizi ve sosyal alanlarımızı görün, eğitmenlerimizle tanışın. Biz de sizi daha yakından tanıyarak seviye ve beklentinize göre size en uygun kurs programı belirleyelim ve detaylı eğitim içeriğini anlatalım. MEB fotoğrafçılık kursu fiyatları hakkında detaylı bilgi verelim.

Evet, henüz fotoğraf makinesi makinesi almamış ya da fotoğraf makinesini değiştirmek isteyen öğrencilerimize danışmanlık yapıyor, makine ve ekipman üreticisi firmalardan uygun fiyatlara tedarik imkanı sağlıyoruz. Eğitmenlerimiz, öğrencilerimizle birlikte fotoğraf makinesi markalarının deneyim merkezlerini ve mağazalarını ziyaret ediyor, kursiyerlerimizin merak ettikleri ve satın almak istedikleri fotoğraf makinesi ve aksesuarları hakkında bilgilendirme yapıyor, çekmek istedikleri fotoğraf stiline uygun makine ve ekipman önerisinde bulunuyorlar. Deneyim merkezi ziyaretlerimizde fotoğrafçılık dersi öğrencilerimiz fotoğraf makinelerini ve objektif, lens, tripod vb. aksesuarları inceleyip kullanabiliyorlar.

MEB Onaylı Fotoğrafçılık Kursumuzu tamamladığınızda Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı fotoğrafçılık kurslarında ve akademilerde fotoğrafçılık kursu eğitmeni olarak çalışabilirsiniz. MEB’e bağlı olmayan eğitim merkezlerinde çalışmak için aldığınız kurum onaylı sertifikalar yeterli olacaktır. Fotoğrafçılık kursu sertifikalarımız profesyonel fotoğrafçı olduğunuzu ve eğitim aldığınız branşlarda uzmanlaştığınızı belgelemektedir.

MEB Fotoğrafçılığı Kursu sonrasında Görüntü İşleme (Video Kurgu, Photoshop, Lightroom) kurslarımızı alan yetenekli ve başarılı kursiyerlerimize fotoğrafçılık eğitimi merkezimiz Foto Life Akademi bünyesinde veya partnerlerimiz işbirliği ile iş imkanı sağlamakta veya fotoğraf çekim projeleri yönlendirilerek sektörde iş bulmaları ve kendi işlerini yapmaları konusunda destek olmaktayız. Stüdyosunu açmak isteyen öğrencilerimize marka koçluğu yapıyor, stüdyo açmak için gerekli olan makine ve ekipman temininden dekorasyona, iş planı hazırlamaktan durum analizine, finansal yönetimden işe alma süreçlerine, ekip koordinasyonundan pazarlamaya kadar A’dan Z’ye eğitim ve danışmanlık sunuyoruz. Ayrıca kendi web sitesini yaptırmak isteyen fotoğrafçılar için; Web Home İnternet Reklam ve Bilgi Teknolojileri markamızla web sitesi tasarımında 1800 TL’ye kadar destek vermekteyiz.

Evet. Yurt içi ya da İtalya, İngiltere, Fransa, Amerika, Almanya, Polonya gibi güzel sanatlarda ilk akla gelen ülkelerde eğitim almak isteyen veya tamamen profesyonel kariyerine katkı sağlayarak müşteri portföyünü arttırma amacı olan öğrencilerimize özel olarak Portfolyo Hazırlık danışmanlığı yapıyoruz. Firma ve müşteri sunumlarında kullanmanız, kişisel serginizde ziyaretçilerinize ulaştırmanız amacıyla en iyi çalışmalarınızı da bir araya getiriyoruz.

Bizi Ara!

fotolife akademi iletişim
meb onaylı fotoğrafçılık kursu fiyatları

Unutulmaz Karelerin Ardındaki İsim Siz Olun!

MEB Onaylı Fotoğrafçılık Kursu Erken Kayıt Kampanyasını Kaçırmayın!

Hemen Kayıt Ol

MEB Onaylı Fotoğrafçılık Eğitimini Alan Öğrencilerimiz Bu Eğitimleri De Aldı!

Amatörden profesyonele giden fotoğraf yolculuğunda öğrencilerimiz MEB Onaylı Fotoğrafçılık Kursu ile birlikte yeteneklerini ve çekim tekniklerini geliştirecekleri, Moda, Ürün, Doğum, Düğün, Stüdyo Fotoğrafçılığı, Photoshop ve Lightroom kursları başta olmak üzere ileri fotoğrafçılık kursu ve mesleki fotoğrafçılık eğitimlerimizden yararlanıyorlar. Siz de şimdi sırada hangi eğitim var diyorsanız öğrencilerimizin en çok tercih ettiği fotoğrafçılık kurslarına bir göz atın, tutkunuzu hemen bırakmayın!

MEB Fotoğrafçılık Kursları Nasıl Mı Geçiyor? Video ve Fotoğraflarımıza Göz Atın!

MEB onaylı fotoğrafçılık kursu sınıflarımızı, fotoğraf çekim stüdyomuzu, öğrencilerimiz ve eğitmenlerimizin keyifli anlarını, fotoğraf gezilerimizi video ve fotoğraflarımızdan inceleyin. Foto Life Akademi ailesine siz de katılın, sosyal bir ortamda, keyifli bir atmosferde eğitim alın!

Tüm videolarımızı görmek için YouTube hesabımızı ziyaret edebilirsiniz: YouTube

Tüm fotoğraflarımız için Instagram hesabımızı ziyaret edebilirsiniz: Instagram

Foto Life Akademi’yi Yakından Tanıyın!

Fotoğrafçılık kursu merkezimizi, MEB onaylı fotoğrafçılık kursu dersliklerimizi, eğitimlerimizi, sosyal alanlarımızı ve Sanat Cafe’mizi, fotoğraf sergilerimizi ve organizasyonlarımızı yakından inceleyin. Öğrencilerimizin yaptıkları yorumlara göz atın, Türkiye’nin en büyük fotoğrafçılık kursu ailesine siz de katılın!

Sosyal Medyada Biz

15+

Yıllık Deneyim

MEB onaylı fotoğrafçılık eğitimi alanında Türkiye’nin en deneyimli kursu.

6+

Kurs Merkezi

Bakırköy, Taksim, Beylikdüzü, Kadıköy, Maslak ve Beşiktaş fotoğraf eğitim merkezleri.

%98

Öğrenci Memnuniyeti

Öğrencilerimizin değerlendirmesiyle yüksek memnuniyet oranı.

500+

Mezun Öğrenci

MEB fotoğrafçılık kursu sonunda fotoğraf tutkusunu perçinleyen yüzlerce mutlu kişi.

Öğrenci Yorumları
5,00
Öğrenci Yorumları
1 Yorum
Eğitim İçeriği
Eğitmenin Uzmanlığı
Derslik Konforu
Araç-Gereç Donanımı
Eğitim Danışmanının İlgisi
Yapılan Yorumlar
5,00
Vural Kayıtmaz
09 Temmuz 2022
Eğitim İçeriği
Eğitmenin Uzmanlığı
Derslik Konforu
Araç-Gereç Donanımı
Eğitim Danışmanının İlgisi
Fotoğrafçılığın en doğru adresi diyebilirim. Daha kapıdan içeri girer girmez eğitim danışmanlarının sıcak karşılamalarıyla üzerimden bütün tereddütleri atmış oldum. Kursa kayıt olmakla olmamak arasında çok gelgitler ve tereddütler yaşamıştım. Fotoğraf çekmeyi çok sevmeme rağmen karar vermem çok zor olmuştu, hem iş hayatımda hem de özel hayatımdaki yoğunluktan dolayı zorlanabileceğimi düşünmüştüm fakat düşündüğüm bütün olumsuz şeyler hem eğitim danışmanlarım hem de hocalarım sayesinde bir anda yok oldu. Ayrıca bir sanat okulu olması ve sınıfların farklı bir atmosferle dizayn edilmesi dersleri daha keyifli hale getirdi. Teşekkürler Foto Life Ailesi :)

1.770

kişi sizinle beraber bu kursu inceliyor.

Bu eğitimi toplam 9 kişi satın aldı.
Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 30 30