Fotolife Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Yemek Fotoğrafçılığı Kursu

En Lezzetli Yemekleri Birbirinden Şık Sunumları Siz Fotoğraflayın!

Yemek Stilistliği ve Fotoğrafçılığı Tam da Bana Göre Diyorsanız Yemek Fotoğrafçılığı Kursu Foto Life Akademi'de Sizleri Bekliyoruz!

Fotoğrafçılığın farklı branşlarında uzmanlaşmak istiyor, rakiplerinizin arasından sıyrılarak tercih edilen bir fotoğrafçı olmayı amaçlıyor ya da kariyerinizi değiştirmeyi düşünüyorsanız Türkiye’nin en iyi yemek fotoğrafçılığı eğitimini alın, ilk adımı atın…

Dergilerden restoranlara, kafelerden otellere kadar farklı sektörlerin ihtiyacı olan yemek fotoğraflarının nasıl çekildiğini öğrenmek, profesyonel yemek ve menü fotoğrafçısı olmak isteyenler ile sosyal medya hesaplarında etkileyici fotoğraflar paylaşma amacı olan restoranlar ve cafeler bu özel fotoğrafçılık kursunu kaçırmayın!

Uygulamalı fotoğrafçılık dersleri ile deneyim kazanacağınız, merak ettiğiniz fotoğrafçılık tekniklerini öğreneceğiniz, samimi ve eğlenceli bir ortamda, alanında uzman eğitmenlerden yemek fotoğrafçılığı eğitimi almanın tadını çıkarın!

Her yıl yemek fotoğrafçılığı eğitimi almaya başlayan öğrencilerin %55’i yanlış kurs tercihleri ve kalitesiz eğitim içerikleri nedeniyle iyi eğitim alamadıkları için kendilerini yetersiz hissederek hayallerinden vazgeçiyor.

yemek fotoğrafçılığı kursu

Tüm Yemek Fotoğrafçılığı Kursu Videolarımızı YouTube kanalımızdan Fotoğraflarımızı Instagram hesabımızdan görebilirsiniz.

Erken Kayıtta %50 İndirim
Son 5 Kontenjan
Seviye
Tüm Seviyeler
Süre
7 Hafta 19 Saat
Kontenjan
12 Kişi

Yemek Fotoğrafçılığı Kurs başlangıç tarihleri için eğitim danışmanlarımızla iletişime geçin.

Pro Yemek Fotoğrafçılığı Kursumuz haftada 1 gün 2,5 saatten 7 haftalık bir program olup; 1.hafta Teorik Eğitim, 2.ve 3.hafta Stüdyoda Yemek Çekimi Uygulaması, 4. 5. 6. ve 7.hafta Temel Photoshop Eğitimine ek olarak 1,5 saatlik Girişimcilik ve Dijital Pazarlama Dersi, 1 ekipman danışmanlığı ve öğrendiklerinizi pekiştireceğiniz, eksik kalan yanlarınızı tamamlayacağınız 1 telafi dersiyle birlikte toplamda 7 haftada 8 ders alırsınız.

Detaylı Eğitim İçeriği İncelemek İçin Tıklayın

Türkiye’nin En Çok Tercih Edilen Yemek Fotoğrafçılığı Kursu Foto Life Akademi

Yiyecek – içecek fotoğraf çekim tekniklerini öğrenmek, stüdyoda, restoranda ya da açık havada yemek fotoğrafı çekme bilgisi ve deneyimi kazanmak, mesleğinize yeni iş fırsatları katmak için Türkiye’nin en iyi fotoğrafçılık kursu Foto Life Akademi’den yemek fotoğrafçılığı eğitimi alın!

yemek fotoğrafçılığı kursu eğitmenleri

Ünlü Yemek Fotoğrafçıları

Her biri alanında ünlü, Türkiye’nin en iyi konsept fotoğrafçılarından ve fotoğraf sanatçılarından yemek fotoğrafçılığı kursu alma fırsatı.

Eğitmenlerimiz »
yemek fotoğrafçılığı kursu

%100 Öğrenme Garantisi

Yemek fotoğrafçılığı kursu sonunda eğitimini tekrar almak isteyen öğrencilerimiz için herhangi bir sebep aranmaksızın tekrar hakkı.

Ücretsiz Telafi »
meb onaylı yemek fotoğrafçılığı kursu

MEB Onaylı Sertifika

İş başvurularında referansınız olacak, yaptığınız işin eğitimini aldığınızı belgeleyen MEB onaylı yemek fotoğrafçılığı kursu sertifikası.

MEB Onaylı Sertifika Şartları »

Suça Ortak Olmayın!

Ruhsatsız, özel ders ve danışmanlık adı altında yemek fotoğrafçılığı eğitimi veren kurumlara dikkat edin! MEB ruhsatı olmayan kurumların yemek fotoğrafçılığı kursu vermelerinin yasal olmadığını unutmayın, ruhsatsız yerlerden fotoğrafçılık dersleri alarak suça ortak olmayın!

Türkiye’nin En Kapsamlı Fotoğrafçılık Kursu – Profesyonel Yemek Fotoğrafçılığı İçin En Doğru Adresi!

Fotoğrafçılık becerilerimi geliştirmek ve mesleğime katkıda bulunmak istiyorum ya da tercih edilen bir yemek fotoğrafçısı olmayı amaçlıyorum diyorsanız gelin, sizi daha yakından tanıyarak seviye ve beklentinize göre size en uygun yemek fotoğrafçılığı kursu programını belirleyelim. İlgi alanlarınıza ve merakınıza göre fotoğrafçılık kursu ile kariyerinizi şekillendirmeye devam edin!

Yetenek Analizi

Seviyenizi belirlemek ve size en uygun yemek fotoğrafçılığı kursu programını oluşturmak için yetenek analizinizi yapıyor, bilgi ve deneyiminizi ölçüyoruz.

Kişiye Özel Program

Eğitim danışmanlarımız ve eğitmenlerimizle ilgi ve ihtiyaçlarınıza, beklenti ve kariyer hedeflerinize göre yemek fotoğrafçılığı eğitimi içeriğinizi hazırlıyoruz.

Bireyselleştirilmiş Yaklaşım

Alanında uzman eğitmenlerimizle özel olarak hazırlanmış bir eğitim ortamında, tamamen size odaklanan yemek fotoğrafçılığı dersleri veriyoruz.

yemek fotoğrafçılığı kursları

Takip ve Rehberlik

Eğitim danışmanlarımızla gelişiminizi takip ederek eksiklerinizi belirliyor, telafi yemek fotoğrafçılığı dersleri ve özel eğitimlerle öğrenme garantisi sağlıyoruz.

Kariyer Danışmanlığı

Yemek fotoğrafçılığı eğitimi aldıktan sonra fotoğraf çekmeye devam etmek isteyen öğrencilerimize kişiye özel eğitim danışmanlığı yapıyoruz.

Eğitim Sonrası Destek

Yemek fotoğrafçılığı eğitimi sonrasında ihtiyaç duyduğunuz her an yanınızda oluyor, kendinizi geliştirmenize ve eksiklerinizi gidermenize destek veriyoruz.

Kendinizi Geliştirmeye Devam Edin! Yemek Fotoğrafçılığı Kursu ile Kariyerinize Bir Değer Daha Katın…

Türkiye’nin en çok tercih edilen yemek fotoğrafçılığı kursu olan Foto Life Akademi’yi ziyaret edin, sizi misafir edip bir çay/kahve ikram edelim. Nasıl bir kurumdan eğitim alacağınızı, dersliklerimizi, fotoğraf stüdyomuzu, kafemizi, bahçemizi, sosyal alanlarımızı görün ve eğitmenlerimizle tanışın. Biz de size özel yemek fotoğrafçılığı eğitimi planınızı yapalım!

fotolife akademi yemek fotoğrafçılığı kursu

Bir Kahve İçmeye Gelin!

Samimi ve sıcak atmosferiyle öğrencilerimizin gözdesi Sanat Cafe’de eğitim koordinatörlerimizle bir kahve içmeye ne dersiniz?

Randevu Al »
yemek fotoğrafçılığı eğitimi

Kariyerinizi Planlayalım!

Size uygun ve ihtiyaçlarınıza yönelik yemek fotoğrafçılığı eğitimi programını belirleyelim, kariyer planınızı yapalım, hedeflerinize ulaşmanızı sağlayalım.

Eğitim Danışmanınla Görüş »
yemek fotoğrafçılığı dersi

Hayalleriniz Gerçek Olsun!

Uygulamalı yemek fotoğrafçılığı eğitimleri ile deneyim kazanın, uzmanlaşarak hayallerinizi gerçeğe dönüştürmenin tadını çıkarın!

Kayıt Ol »

Başarılı Bir Yemek Fotoğrafçısı Ol!

Temelim sağlam, iyi bir yemek fotoğrafçısı olurum diyorsanız, amatör ya da profesyonel fotoğraf tutkunuzu perçinleme amacınız varsa Foto Life Akademi yemek fotoğrafçılığı eğitimleri sizleri bekliyor!

meb ruhsatlı yemek fotoğrafçılığı kursu

MEB Ruhsatlı Fotoğrafçılık Kursu

Yemek fotoğrafçılığı eğitimi merkezimiz Foto Life Akademi, MEB onaylı ve ruhsatlı bir fotoğrafçılık kursudur.

Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı bir fotoğrafçılık kursu olarak derslik büyüklüklerimizden acil çıkışlara, ekipman ve eğitim gereçlerinden yangın merdivenlerine, deprem dayanıklılık raporundan sosyal alanlara kadar MEB standartlarının tamamına uygun, öğrencilerimizin güvenli bir binada, keyifli bir atmosferde, alanında uzman ve deneyimli hocalardan yemek fotoğrafçılığı eğitimi almalarını sağlıyor ve Özel Öğretim Kurumları müfredatına uygun eğitimler veriyoruz.

Beklenti ve ihtiyaçlara göre hazırlanan yemek fotoğrafçılığı eğitimi süreci, verilen bilginin teoride kalmaması, kullanılabilir ve benimsenmiş hale gelmesi için stüdyoda uygulamalı yemek fotoğrafı çekimi, workshoplar ve destekleyici eğitimlerle pekiştirilmektedir.

Yemek fotoğrafçılığı kursu başlangıcından sonuna kadar eğitmenlerimiz ve eğitim danışmanlarımız, öğrencilerimizin gelişimini takip ederek eksik kaldıkları noktaları tespit etmekte, öğrenilemeyen konuların ve kaçırılan derslerin tekrarını ve telafisini gerçekleştirmektedir.

Uygulamalı Yemek Fotoğrafçılığı Eğitimi

Fotoğrafçılık becerilerini geliştirmek isteyen ve mesleki eğitim almayı düşünen öğrencilerimiz için hazırladığımız yemek fotoğrafçılığı kursu pratik ve yoğun uygulamalı metotlarla gerçekleşmektedir.

Son teknoloji ile donatılmış sınıflarımızda görsel materyal ve uygulama ağırlıklı yemek fotoğrafçılığı dersi anlatımları, tekniğinizi geliştirecek ve öğrendiklerinizi pekiştirecek yiyecek – içecek çekimi ödevleri, uzman eğitmenlerden fotoğraflarınıza yorumlar ve kaçırdığınız derslerin telafisini sunuyoruz.

Yemek fotoğrafçılığında deneyim kazandıracak stüdyo çekimleri, yemek fotoğrafçılığı kursu sonrası kariyer danışmanlığı ve sunduğumuz iş imkanları ile yemek fotoğrafçısı olmak isteyen öğrencilerimizin kariyer yolculuklarına eşlik ediyoruz.

Yemek fotoğrafçılığı yapmak istiyorsanız bolca pratik yapacağınız fotoğrafçılık derslerine ihtiyacınız olduğunu bilin! Mesleğinizde uzmanlaşacağınız yemek fotoğrafçılığı eğitimi sistemimizi sizler için geliştiriyoruz…

uygulamalı yemek fotoğrafçılığı eğitimi
yemek fotoğrafçılığı dersi

Uluslararası Yemek Fotoğrafçılığı Eğitimi Standardı

15 yıllık deneyimle geliştirdiğimiz Türkiye’nin ilk ve tek bireysel farklılıkları esas alarak hazırlanan yemek fotoğrafçılığı eğitimi sistemimiz Avrupa standartlarında olup uygulama ağırlıklı bir programdır.

Bugüne kadar 400’ün üzerinde kursiyer mezun eden ve %98 katılımcı memnuniyeti sağlayan, 15 yıllık deneyimle geliştirdiğimiz yemek fotoğrafçılığı eğitimi metodumuzda öğrenme hızınıza, bilginize ve grubun dinamiğine göre eğitimlerimizi şekillendiriyoruz.

Uluslararası eğitim standardımızı belirlerken MEB standartlarıyla birlikte eğitmenlerimizin deneyimine, yemek fotoğrafçılığı eğitim içeriklerimizin yeterliliğine, yemek çekim eğitimi salonlarımızın konforuna, araç gereç donanımına, fiziki imkanlarımıza ve sosyal alanların çeşitliliğine de dikkat ediyoruz.

Başarılı bir yemek fotoğrafçısı olmanız için Türkiye’nin en iyi yemek fotoğrafçılığı kursu içeriğimiz ve uzman eğitmenlerimizle kaliteli bir eğitim almanızı sağlıyoruz.

+200 Kendi İşini Kuran Öğrenci

Yemek fotoğrafçılığı kurslarına katılan 200’den fazla öğrencimiz stüdyosunu açarak profesyonel hayata adım attı!

Yemek fotoğrafçılığı kursu sonrası Ürün Fotoğrafçılığı, Photoshop, Lightroom, Video Kurgu ve Montaj eğitimlerimizi bitirerek sektöre sağlam bir portföyle başlayan öğrencilerimiz; yemek fotoğrafçısı olarak kariyerlerini inşa ediyor, kendi stüdyolarını açarak güzel işlere imza atıyor ve bizi gururlandırmaya devam ediyorlar.

Restoran ve kafeler, dergiler ve kitaplar ile sosyal medya hesapları için yemek fotoğrafları çeken öğrencilerimiz, sadece yemek fotoğrafçılığı yapmakla kalmıyor; ürün, moda, doğum ve düğün gibi alanlarda da müşterilerine hizmet veriyorlar.

yemek çekimi
yemek fotoğrafçılığı kursu fiyatları

Kariyer Danışmanlığı

Fotoğrafçılığı kariyer olarak düşünenlere, mesleğini değiştirerek fotoğraf çekme becerilerini değerlendirmek isteyenlere yemek fotoğrafçılığı kursu ile kariyer danışmanlığı yapıyoruz.

Yemek fotoğrafçısı olarak yiyecek – içecek markalarının, restoran ve kafelerin aradığı nitelikte hizmetler sunmayı amaçlayanlara yemek fotoğrafçılığında uzmanlaşmalarını sağlayacak, bakış açılarını genişletecek ve yaratıcılıklarını geliştirecek yemek fotoğrafçılığı eğitimleri hazırlıyoruz.

Yemek fotoğrafçılığı eğitimi sonrası kişisel ve mesleki gelişim kursları ile birlikte sektöre sağlam adımlarla girmelerine yardımcı oluyor, profesyonel hayatta karşılarına çıkacak her türlü sorunun çözümünü öğretirken rakiplerinden 1 adım önde olmalarını sağlıyoruz.

Fotoğraf stüdyosu açmak isteyen öğrencilerimize, fotoğrafçılık kurslarımızda danışmanlık yaparak ve sektörel partnerlerimizle işbirliği sunarak yardımcı olmaya devam ediyoruz.

İş İmkanı

Yemek fotoğrafçısı olmak isteyen öğrencilerimiz için kariyer fırsatları yaratıyor, hayallerindeki girişimci fikirlere destek oluyoruz.

Yemek fotoğrafçılığı kursu ile Photoshop, Lightroom Kursu ve mesleki gelişim eğitimlerimizi bitiren kursiyerlerimize Foto Life Akademi bünyesinde veya partnerlerimiz aracılığıyla iş imkanı sunuyor, yemek fotoğrafçılığını meslek olarak yapmaları konusunda destek sağlıyoruz.

Markasını kurmak isteyen öğrencilerimize koçluk yapıyor, stüdyo açmak için gerekli olan makine ve ekipman temininden dekorasyona, iş planı hazırlamaktan ekip kurmaya, finansal yönetimden pazarlamaya kadar A’dan Z’ye eğitim veriyor ve danışmanlık sunuyoruz.

Kendi fotoğrafçılık kursumuzda, yemek fotoğrafçılığı kursu eğitmeni ya da fotoğrafçı olarak çalışmak isteyen, Türkiye’nin önde gelen markalarının bünyesinde kendini geliştirme amacı olan öğrencilerimizin yanında olmaya devam ediyoruz.

yemek fotoğraf çekimi kursu
yemek çekim eğitimi

Makine ve Ekipman Danışmanlığı

Yemek fotoğrafçılığı yapmak isteyen ancak henüz fotoğraf makinesini almamış olan öğrencilerimize danışmanlık yapıyor, makine ve ekipman üreticisi firmalardan uygun fiyatlara tedarik imkanı sunuyoruz.

Yemek fotoğrafçısı olmayı amaçlayan ve mesleğine en uygun fotoğraf makinesi ve ekipmanları almak isteyen, fotoğraf makinesini değiştirmeyi düşünen yemek fotoğrafçılığı kursu öğrencilerimize branşlarına ve fotoğraf stillerine uygun makine seçiminde destek oluyoruz.

Canon, Nikon, Fuji ve Sony gibi dünyanın en iyi fotoğraf makinesi üreticilerinin deneyim merkezlerine giderek öğrencilerimizin merak ettikleri tüm ürün ve aksesuarları incelemelerini sağlıyor, anlaşmalı makine ve ekipman mağazalarına yönlendirerek fotoğraf makinelerini ve aksesuarlarını indirimli almalarına yardımcı oluyoruz.

Mesleğinizi yaparken en çok ihtiyaç duyacağınız makinenizi ve ekipmanlarınızı yemek fotoğrafçılığı kursu eğitmenlerimizle seçecek, doğru makine ve ekipmanla mükemmel fotoğraflar çekeceksiniz.

Eğitim Sonrası Destek

Fotoğrafçılık eğitimi sonrası kendine değer katmaya ve işini daha iyi yapmaya hevesli olan tüm öğrencilerimize destek olmaya devam ediyoruz.

En iyi fotoğrafçılık kursu Foto Life Akademi olarak sadece yemek fotoğrafçılığı kursu süresince değil mesleğini yaparken de öğrencilerimizin yanında yer alıyor, istedikleri zaman yemek çekimi stüdyomuzu ve ekipmanlarımızı uygun fiyatlarla kiralamalarına olanak tanıyor, her türlü soruları ve sorunları için hocalarımızın bilgi ve deneyimlerinden yararlanmalarını sağlıyoruz.

Kendini geliştirmek ve yemek fotoğrafçılığı çekimlerinde fark yaratmak isteyenlere diksiyondan beden diline, etkili iletişimden satış ve pazarlamaya, sosyal medyadan web tasarımına kadar destekleyici eğitimler veriyoruz.

Markanızı büyütmeniz, tercih edilen ve beğenilen bir yemek fotoğrafçısı olmanız için yemek fotoğrafçılığı eğitimi sonrasında da tüm imkanlarımızla yanınızda oluyoruz. Biz, büyük bir aileyiz!

yemek fotoğrafçılığı
yemek fotoğraf çekimi

Mesleki Amaçlı Gelenler

Fotoğrafçılık becerilerini ilerletmek, profesyonel düzeyde fotoğraf çekmek isteyen yemek fotoğrafçılığı kursu öğrencilerimize özel fotoğrafçılık eğitimlerimiz devam ediyor!

Yemek fotoğrafçılığı kursunu tamamladığınızda kendinizi geliştirmeye devam etmek, profesyonel fotoğrafçı ya da fotoğraf eğitmeni olmak için Moda, Doğum, Ürün, Düğün gibi Mesleki Fotoğrafçılık Eğitimleri ile İleri Photoshop, Video Kurgu ve Montaj Kurslarımıza kayıt yaptırabilirsiniz.

Ayrıca diğer eğitim markamız olan İmaj Akademi'de sunduğumuz fotoğrafçılara özel girişimcilik, dijital pazarlama, sosyal medya eğitimlerimize katılarak iş yeri açma süreçlerinden teklif verme stratejilerine, müşteri bulma çalışmalarından marka imajı ve bilinirlilik artırmaya kadar profesyonel hayatta karşınıza çıkacak tüm sorunların çözümünü öğrenebilir, rakiplerinizin 1 adım önünde olabilirsiniz.

Adından söz edilen bir yemek fotoğrafçısı olmak, fotoğrafı hayatınızın merkezi haline getirmek için mesleki fotoğrafçılık eğitimlerimizi değerlendirin!

Yemek Fotoğrafçılığı Kursu Öğrenci Yorumları

Mükemmel Yemek Fotoğrafları mı Çekmek İstiyorsunuz?

Yemek fotoğrafçısı olarak sektörde adınızı duyurmayı amaçlıyor ancak nereden başlayacağınızı bilmiyor musunuz?

Yemek Fotoğrafçılığı Eğitimi Alın!

Türkiye’nin en iyi yemek fotoğrafçılığı kursu Foto Life Akademi’den mesleki yemek fotoğrafçılığı eğitimi alın.

İştah Kabartan Fotoğraflar Çekin!

Yeni kariyer fırsatını değerlendirin, yemek fotoğrafçılığı mesleğinizi başarıyla yapın.

yemek fotoğrafçılığı kursu mezunları

400 Mezun Öğrenci

Kurulduğumuz günden bu yana Türkiye’den ve dünyanın çeşitli ülkelerinden misafirimiz olan öğrencilerimize yemek fotoğrafçılığı tekniğini ve pratiğini aktardık.

Yemek fotoğrafçılığı dersleri için özel olarak hazırlanmış tam donanımlı merkezimiz, ferah yemek fotoğrafçılığı kursu atölyelerimiz, 15 yıllık eğitim sektörü deneyimimizle geliştirdiğimiz Avrupa standartlarında, uygulama ağırlıklı, bireysel farklılıklar esas alınarak hazırlanmış Türkiye’nin en güncel yemek fotoğrafçılığı eğitimleri ile Almanya, İsviçre, İngiltere, Belçika, İran, Gürcistan, Bulgaristan gibi ülkeler ile Türkiye’nin tüm illerinden binlerce öğrenciye mesleki eğitim verdik.

Yemek fotoğrafı çekmenin inceliklerini öğreneceğiniz, eğitmeninizin özel ilgisini hissedeceğiniz, evinizin rahatlığı ve güler yüzlü bir atmosfer bulacağınız yemek fotoğrafçılığı eğitimi arıyorsanız binlerce mutlu öğrencimiz arasına siz de katılın!

8 Branş 23 Destekleyici Eğitim

Sadece yemek fotoğrafçılığı değil fotoğraf sanatının farklı alanlarında da uzmanlaşmanızı sağlayacak fotoğrafçılık eğitimleri ile yanınızdayız.

Fotoğraf çekmeye yeni başlayanlar, fotoğraf tutkunları ve meslek edinmek isteyenler için 8 branş ve 23 destekleyici fotoğraf eğitimleri, hobi ve mesleki fotoğrafçılık kursları, görüntü işleme atölyeleri, özel fotoğrafçılık dersleri, şirketlere özel eğitimler, ustalarla fotoğraf seminerleri hazırladık! İster grup eğitimlerine katılın, isterseniz özel fotoğrafçılık dersi alın, fotoğrafçılığı uygulamalı programlarla ve sahada öğrenme şansı yakalayacaksınız.

Yemek fotoğrafçılığı kursu sonrası ilgi alanınıza ve yeteneklerinize uygun diğer fotoğrafçılık eğitimleri ve atölyelerimizden yararlanın, kadrajınıza ölümsüz anları ve mutlulukları sığdırın.

fotoğrafçılık ve destekleyici eğitimler
sosyal etkinlikler yemek fotoğrafçılığı kursu

Sosyal Etkinlikler

En iyi yemek fotoğrafçılığı kursu Foto Life Akademi ile sıkıcı ve teorik eğitimlerden çok uzakta, sosyalleşebileceğiniz ve eğleneceğiniz etkinliklerle dolu bir ortam sizi bekliyor!

Türkiye’nin en iyi yemek fotoğrafçılığı kursu olarak öğrencilerimizin ünlü fotoğrafçılar ile tanışmasını sağlıyor, ustalarla fotoğraf seminerleri ve amatörlerle profesyonelleri bir araya getiren network organizasyonları gerçekleştiriyoruz.

Yemek fotoğrafçılığı kursları öğrencilerimizin eğitmenleri ve sınıf arkadaşlarıyla kaynaşacağı bowling, satranç, playstation turnuvaları; rafting gezileri, film gösterimleri ve fotoğraf sergileri düzenleyerek sosyal bir ortamda eğitim almalarına özen gösteriyoruz.

Fotoğrafçılığı meslek olarak düşünen öğrencilerimiz için keyifli ve kendilerini geliştirecekleri bir yemek fotoğrafçılığı kursu atmosferi yarattık. Gelin, siz de fotoğrafçılık kursları Foto Life Akademi’nin samimiyetini yaşayın, ayrıcalıklarından yararlanın…

Sanat Cafe

Yemek fotoğrafçılığı eğitimi aralarında ve sonrasında keyifli vakitler geçireceğiniz, fotoğraf sohbetlerine ve sanat etkinliklerine ev sahipliği yapan, sıcak ve samimi dostlukların adresi Sanat Cafe’de sizleri ağırlıyoruz.

Öğrencilerimizin sadece yemek fotoğrafçılığı eğitimi aldıkları bir kurum olmanın dışında sosyalleşebilecekleri, fotoğraf tutkunu diğer öğrencilerimizle ve eğitmenlerimizle kaynaşarak keyifli vakit geçirecekleri, duayenlerle söyleşi yapabilecekleri bir ortam yarattık.

Sanat Cafe’de ayrıca film gösterimleri, workshop ve sergi çalışmaları yaparak fotoğrafçılık dışında farklı sanat dallarında da öğrencilerimizin fikir sahibi olmalarını sağlıyoruz.

En çok tercih edilen fotoğrafçılık kursu Foto Life Akademi’de her yer sanat! Yemek fotoğrafçılığı kursu sınıflarımızın konforundan dinlenme ve sosyal alanlarımızın çeşitliliğine kadar ihtiyacınız olan her şeyi düşünüyoruz…

sanat cafe
yemek fotoğrafçılığı nasıl yapılır

Ustalardan Eleştiriler

Türkiye’nin en iyi yemek fotoğrafçılarından kursiyerlerimizin çektikleri fotoğraflara yorumlar alıyor, kendimizi geliştirmenin yollarını öğreniyoruz!

Yemek fotoğrafçılığı kursu öğrencilerimizin çektikleri fotoğrafları alanında ünlü fotoğraf sanatçıları ve yemek fotoğrafçılığı eğitmenlerimizle birlikte yorumluyor, teknik ve uygulama hatalarını değerlendiriyor, eksik kaldıkları ya da anlamadıkları konuları tekrar ederek daha iyi fotoğraf çekmelerini sağlıyoruz. Bakış açılarını geliştirmelerine destek olarak alanında uzman bir yemek fotoğrafçısı olmalarının yolunu açıyoruz.

Tanınmış yemek fotoğrafçılarının deneyimlerinden yararlanarak fotoğrafçılık derslerimizde geleceğin başarılı yemek fotoğrafçılarını yetiştiriyoruz!

Duayenlerden Workshoplar

Fotoğraf sanatının en ince ayrıntılarına hakim olacağınız, ülkemizin önemli yemek fotoğrafçıları ile tanışmanıza fırsat veren 20’den fazla workshop fotoğrafçılık eğitimi hazırladık!

Yemek fotoğrafçılığının ustalarının sadece fotoğraflarına bakmakla kalmıyor, onlarla keyifli workshop etkinlikleri düzenliyoruz. Mmoda, doğum ve ürün fotoğrafçılığı gibi alanlarda tanınan duayen isimlerden fotoğrafçılık eğitimi almalarını sağlıyoruz. Öğrencilerimizin fotoğraf network ağlarını oluşturmalarına imkan tanıyoruz.

Türkiye’nin ünlü fotoğraf sanatçılarından yemek fotoğrafçılığı eğitimleri ile mesleğinizin püf noktalarını öğrenerek sanatınızı ve tekniğinizi geliştireceksiniz.

yemek fotoğrafçılığı workshop

Foto Life Akademi’yi Instagram’dan Takip Edin!

Yemek fotoğrafçılığı eğitimlerimizden eğlenceli anları, uygulamalı fotoğraf çekimlerimizi, sosyal etkinliklerimizi ve akademi atmosferimizi yakından görmek için Instagram hesabımızı takip edin, Foto Life Akademi’nin keyifli atmosferine siz de ortak olun!

Yemek Fotoğrafçılığı Kursu Detaylı Eğitim Programı

Yemek fotoğrafçılığını ayrıntılarıyla öğrenmenizi sağlayan bir eğitim kurumunda, eğitmenlerin özel ilgisi ve desteğiyle, uygulamalı, güler yüzlü ve eğlenceli bir yemek fotoğrafçılığı eğitimi alın! Yemek fotoğrafçılığı eğitim programımızı inceleyin, mesleğinizi en iyi şekilde yapmak için Foto Life Akademi’ye gelin!

Hedefimiz, dünyanın en lezzetli karelerini çekmek… Yemek fotoğrafçısı olmak için ilk adımı atıyoruz, bilmediklerimizi öğreniyor, yeteneklerimizi geliştiriyoruz! Yemek Fotoğrafçılığı Kursu 1.Hafta 1.Bölüm:
 • Yemek Fotoğrafçılığının Önemi Nedir?
 • Restoran ve Kafeler, Yiyecek ve İçecek Markaları Neden Yemek Fotoğraflarını Çektirir?
 • Yemek Fotoğrafçılığını En Önemli Kuralları Nelerdir?
 • Yemek Fotoğrafçılığının Yanıltıcıları Nelerdir?
 • Reklamdaki Hali – Gerçek Hali Arasındaki Fark Ne?
 • İyi Bir Yemek Fotoğrafında Olması Gerekenler Nelerdir?
 • Yemek Fotoğrafları Hangi Platformlarda Kullanılır?
 • Yemek Fotoğrafçılığı İçin Hangi Marka ve Model Fotoğraf Makinesini Tercih Etmelisiniz?
 • En Çok Tercih Edilen Fotoğraf Makinesi Markaları Hangileri?
 • Yemek Fotoğrafçılığında Kullanılan Objektif Çeşitleri Neler?
 • Sabit Odaklı Objektifler Yemek Fotoğrafına Nasıl Bir Etki Yapar? Değişken Odak Uzaklıklı Objektifler Hangi Açılar İçin Kullanılır?
 • Marka Ve Modele Göre En Çok Kullanılan Lens Çeşitleri Ne?
 • İhtiyaç Duyacağınız Fotoğraf Makinesi Yardımcı Ekipmanları Neler?
 • Reflektör ve Difüzör Yemek Fotoğraflarında Nasıl Kullanılır?
 • Tripod ve Monopod Hangi Çekimlerde Nasıl Kullanılır?
 • Uzaktan Kumanda Nasıl Kullanılır, Ne Avantaj Sağlar?
 • Yemek Çekimleri Hangi Modda Yapılır?
 • Sahneye Göre Çekim Modlarından Manuel, Diyafram, Enstantane Öncelikli Modlar Neye Göre Tercih Edilmelidir?
 • Diyafram, Enstantane, ISO Ayarları Neye Göre Yapılır Ve Nasıl Olmalı?
 • Beyaz Ayarı Nasıl Yapılmalı?
 • İnce Beyaz Ayarı Hangi Çekimlerde Kullanılır?
 • Ölçüm Modları Işığa Göre Nasıl Kullanılır?
 • Sahneye Göre AF Yönetimi Nasıl Kullanılır?
 • Doğru Pozlama Nedir? + ve - Pozlamanın Fotoğrafa Olan Etkisi Nasıldır?
 • Görünüm Oranları 16:9, 3:2, 4:3 ve 1:1 Nedir ve Yemek Fotoğrafı Çekimlerinde Hangisi Kullanılmalı?
Yemek Fotoğrafçılığı Kursu 1.haftasında; tadı fotoğraflardan taşan yemek fotoğrafları çekebilmek için gerekli makine ve ekipman bilgisi edinecek, yemek fotoğrafçılığına özgü teknikleri öğreneceksiniz.

Yemeğin tadını arttıran ışıktır! Işığı ve gölgeyi doğru kullanmayı öğrenerek lezzeti fotoğrafından anlaşılacak yemekleri kadrajımıza sığdırıyoruz… Yemek Fotoğrafçılığı Kursu 1.Hafta 2.Bölüm:
 • Yemek Fotoğrafçılığında Işığın Önemi Nedir?
 • Stüdyo Işık Tipleri Nelerdir?
 • Sürekli Işık Kaynaklarının Şiddeti Nasıldır?
 • Avantajları ve Flaşlara Göre Kullanım Kolaylığı Fotoğrafçıya Ne Katar?
 • Yemek Aydınlatma Teknikleri Nelerdir?
 • Işığın Şiddeti Nasıl Olmalıdır?
 • Işığın Kalitesi Nasıl Belirlenir?
 • Işığın Rengi Nasıl Ayarlanır?
 • Gün Işığı, Ampul Işığı, Halojen Lamba, Floresan Lamba Ne Şekilde Kullanılır?
 • Ampuller, LED Işıklar, Halojen Lambalar, LED Paneller Nasıl Kullanılır, Hangi Renk ve Şiddette Işık Üretirler? Yemek Fotoğrafçılığında En İşe Yarar Olanı Hangisidir?
 • Flaşların Yemek Fotoğrafçılığındaki Gücü ve Etkisi Nasıldır?
 • Flaşın Tutarlılığı ve Kullanıldığı Malzeme Neden Önemlidir?
 • Işık Şekillendiriciler Nelerdir, Ne İşe Yararlar?
 • Softbox, Şemsiyeler, Reflektörler, Difüzörler, Gobolar Nasıl Kullanılır ve Yemeke Nasıl Bir Etki Yaparlar?
 • Kontrast Nasıl Oluşturulur?
 • Koyu Gölgeler Nasıl Engellenir?
 • Yüksek Kontrasta Neden Olan Etmenler Neler?
 • Yumuşak ve Göze Hoş Gelen Gölge Oluşturma Teknikleri Nelerdir?
 • Detayların Rahatça Seçilmesini Nasıl Sağlarsınız?
1.haftayla birlikte stüdyoda ışık kaynaklarını verimli kullanarak etkileyici yemek fotoğrafları çekmeyi öğrenecek, ihtiyacınız olan ekipmanlar hakkında bilgi sahibi olacaksınız.

Sadece yemek fotoğrafı çekmeyi değil styling yapmayı, fotoğraflarınıza sanatsal üslup ve hikaye katmayı da öğreneceksiniz! Yemek Fotoğrafçılığı Kursu 2.Hafta:
 • Çekim Öncesi Hazırlıklar Nasıl Yapılır?
 • Stüdyoda Ekipmanlar Nereye, Nasıl Konumlandırılmalıdır?
 • Yemek Çekime Nasıl Hazırlanır?
 • Yemeklerin Tazeliğini Korumak İçin Çekim Hızınızı Arttıracak Öneriler Neler?
 • Işık Düzeneği Kamera-Yemek Eksenine Kaç Derece Açıyla Bakmalıdır?
 • Fotoğraf Makinesiyle Işık Nasıl Ölçülür? Histogram Nasıl Kullanılır?
 • Fotoğraf Makinesi Işık Ayarları Nelerdir?
 • Işığa Göre ISO Ve Enstantane Ayarı Nasıl Yapılır?
 • Yatay Ya Da Dikey Kadraj Kararı Nasıl Verilir?
 • Bakış Noktası ve Yüksekliği Nasıl Seçilir?
 • Yemek Çekimlerinde Kompozisyon Nasıl Yapılır?
 • Restoranda, Cafede, Otelde ve Açık Alanlarda Yaratıcı Yemek Fotoğrafları Nasıl Çekilir?
 • İştahı Tetikleyen Renkler Nelerdir Ve Kompozisyona Nasıl Yerleştirilir?
 • Yemek Fotoğrafçılığında Fon Seçimi Nasıl Yapılır?
 • Dikkat Çekici Styling Çalışmaları Nasıl Yapılır?
2.hafta yemek fotoğrafçılığı kursu ile birlikte stüdyonuzu yemek çekimlerine hazırlamayı öğrenecek, birbirinden güzel kompozisyonlar hazırlayarak ilk yemek fotoğraflarınızı çekeceksiniz.

Fotoğraf çekmeye devam ediyoruz! Stüdyomuz, ekipmanlarımız ve yemeklerimiz hazır! Restoran ve kafe ortamını canlandırarak stüdyoda yemek fotoğrafları çekiyoruz! Yemek Fotoğrafçılığı Kursu 3.Hafta:
 • Çekim Öncesinde Firmanın, Restoran Ya Da Kafenin İstekleri Doğrultusunda Çekim Planı Nasıl Belirlenir?
 • Çekim İçin En Uygun Zaman Nasıl Belirlenir?
 • Çekilecek Stüdyo/Mekan Daha Önceden Nasıl Kontrol Edilir?
 • Açık Ve Kapalı Mekanlarda Karşılaşılacak Zorluklar Nelerdir?
 • Yiyecekleri Softbox İçerisine Nasıl Konumlandıracağız?
 • Masa Nasıl Hazırlanır?
 • Masada Ne Olmalı? Ne Olmamalı?
 • Karışık Tabakları Ve Büyük Ebatlı Sunumları Nasıl Konumlandırırız?
 • Arka Plana İhtiyaç Var Mıdır?
 • İlgi Noktası Yaratacak Fon Çalışmaları Nasıl Yapılır?
 • Yiyecekler Nasıl Aydınlatılır?
 • Perspektif Bozulma Nedir, Fotoğrafçı Yemeğe Ne Kadar Uzak Olmalıdır?
 • Karşıdan, Geriden, Yanal Ve Yukarıdan Işıklar Fotoğrafa Nasıl Anlamlar Katar, Yarattıkları Algı Ve Gerçeklik Hissi Nasıldır?
 • Gölge Ve Aydınlık Karışımı Derinlik Hissi Nasıl Verilir?
 • Koyu Gölgeleri Ve Parlamaları Önleyerek Yemek Çekimleri Nasıl Yapılır?
 • Yiyecek Çekiminde Direkt Yansıtıcı Ve Difüze Yansıtıcı Reflektörler Ne Kadar Işık Yansıtır?
 • Tepeden Çekim Açılarında Gölge Ve Işık Parlamaları Nasıl Önlenir?
 • Yemek Fotoğrafı Hangi Açılardan Çekilir?
 • İçecek Fotoğrafları Nasıl Çekilir?
 • Restoran Ve Kafede Yemek Fotoğrafı Nasıl Çekilir?
 • Menü Fotoğrafları Nasıl Çekilir?
 • Çekim Ne Kadar Sürmelidir?
Yemek fotoğrafçılığı eğitimi uygulama çekimini tamamladık! Artık yemek fotoğrafçılığında makine, ışık, kompozisyon bilgisi kazanmış, lezzetli ve yaratıcı çekimler yapan bir yemek fotoğrafçısı olarak sektöre ilk adımlarınızı atmaya başlayabilirsiniz!

Yemeklerin lezzetine lezzet katacak Photoshop tekniklerini öğrenmeye başlıyoruz! Fotoğraflarımızı boyutlandırmayı, tonlamayı ve doygunluk yaratmayı öğreniyoruz. Yemek Fotoğrafçılığı Kursu 4.Hafta:
 • Photoshop Nasıl Bir Programdır?
 • Yemek Fotoğrafçısı İçin Photoshop’un Önemi Nedir?
 • Photoshop Klavye Kısayolları Neler?
 • Photoshop Programının Renk Ve Arayüz Ayarlarını Nasıl Yaparız?
 • Döndürme/Kesme Nasıl Yapılır?
 • Crop Tool Nasıl Kullanılır?
 • Yemek Fotoğraflarını Nasıl Boyutlandırmalıyız?
 • Objelerin Seçilmesi İçin Pen Tool Nasıl Kullanılır?
 • Yemeklerin Arka Fonu Nasıl Düzenlenir?
 • Aydınlık Ayarının Yapılması İçin Adjustments Nasıl Kullanılır?
 • Ton Düzenleme İşlemi Nasıl Yapılır?
 • Levels, Curves, Brightness Nasıl Kullanılır?
 • Yemeklerin Renkleriyle Nasıl Oynanır?
 • Etkileyici Renk Doygunlukları Ve Filtreler Nasıl Yaratılır?
 • HDR Tonlamalar Fotoğrafımıza Ne Katar?
 • Adjustments - Vibrance, Hue, Color Balance, Black&White, Photo Filter Komutları Nasıl Uygulanır?
 • Neden Ham (RAW) Fotoğraf Çekmemiz Gerekiyor?
 • RAW Fotoğraflarımızda Sıcaklık, Pozlama Ve Doygunluk Ayarları İle Başarılı Renk Tonlamaları Nasıl Yaparız?
4.hafta yemek fotoğrafçılığı dersi sonunda yiyecek ve içecek fotoğraflarını nasıl boyutlandıracağınızı öğrenerek yavaş yavaş ton ve renklere giriş yapacaksınız.

Yemek fotoğraflarına ufak dokunuşlarla bambaşka tatlar kattığımız, çekim hatalarımızı gidermeyi öğreneceğimiz 5.hafta eğitimimiz başlıyor! Yemek Fotoğrafçılığı Kursu 5.Hafta:
 • Beyaz Ayarını En Kolay Nasıl Yaparız?
 • Levels İle Otomatik Beyaz Ayarı Nasıl Yapılır?
 • Fotoğrafın Bir Parçasına İşlem Yapmak İçin Neler Kullanılır?
 • Spotlar Nasıl Temizlenir?
 • Fotoğrafın Bir Bölümünün Aydınlatılması Ya Da Karartılması İşlemi Nasıl Yapılır?
 • Yemek Fotoğraflarının Arka Planı Nasıl Temizlenir?
 • Yeşil Perde Kullanarak Yiyeceği İstediğimiz Kompozisyona Nasıl Ekleriz?
 • Unsharp Mesk Komutu İle Keskinleştirme Nasıl Yapılır?
5.hafta yemek fotoğrafçılığı kursu sonunda başarılı beyaz ayarı ve arka planlar yapabileceksiniz. İyi bir yemek fotoğrafçısıyım demek için Photoshop kullanma becerilerinizi artıracaksınız.

Çekim hatalarınızı nasıl giderirsiniz? 6.hafta yemek fotoğrafçılığı eğitimi ile bu sorunuza cevap veriyoruz… Yemek Fotoğrafçılığı Kursu 6.Hafta:
 • Kusursuz Yemek Fotoğrafları İçin Katmanlar Nasıl Kullanılır?
 • Yemek Çekimlerinde Layer Kullanarak Nasıl Yaratıcı Olunur?
 • Hatasız Fotoğraflar İçin Maskeleme Nasıl Kullanılır?
 • Objenin Rengini Nasıl Değiştiririz?
 • Seçili Bölgelerin Renkleriyle Nasıl Oynarız?
 • Alan Derinliği Yaratan Photoshop Sırları Neler?
 • Nik Color Ve Silver Efektleri Kullanırken Fotoğrafımız Nasıl Olmalı?
 • Fotoğraflar Nasıl Saklanır?
 • JPG Ve TIFF Formatları Arasındaki Fark Nedir?
 • İnternet Ve E-Posta İçin Kullanılacak Fotoğraflar Nasıl Kayıt Edilir?
 • Baskı İçin Fotoğraf Nasıl Kayıt Edilmelidir?
6.hafta yemek fotoğrafçılığı kursu sonunda yiyecek ve içecek fotoğraflarınızı düzenleyerek paylaşmaya hazır hale getireceksiniz.

Çektiğimiz fotoğrafları değerlendiriyor, en iyilerini seçerek Retouch teknikleriyle beraber menü ve katalog hazırlıyoruz!

7. hafta yemek fotoğrafçılığı kursu programında; teorik olarak öğrendiğiniz Photoshop tekniklerini uygulama imkanı bulacaksınız. Retouch uygulama haftamızda çektiğimiz fotoğraflar arasından en iyilerini seçiyor, Photoshop renk ayarlarını kullanarak renk tonlarının fotoğrafta doygunluk ve keskinlik yaratmadaki etkisini gözlemliyor, fotoğraflarımızdaki hataları silmeyi öğreniyoruz. Temel Retouch teknikleri nelerdir? Yemek fotoğraflarında hangi Retouch teknikleri kullanılmalı? Fotoğraf nasıl okunur? Yemek ve menü fotoğrafları arasından seçim nasıl yapılır? Yüzlerce fotoğraf arasından en iyi olan nasıl bulunur? Yemek dergilerinde hangi fotoğraflar kullanılır? Kitap, dergi, menü ve albüm tasarımları nasıl yapılır? İstenmeyen öğeler nasıl silinir? Fotoğraf nasıl keskinleştirilir? Fotoğrafa imza nasıl atılır ve paylaşılır? konularını işleyerek çektiğiniz yemek fotoğraflarınızı kusursuz hale getireceksiniz.

7.hafta yemek fotoğrafçılığı dersleri ile fotoğraf düzenlemek için gerekli olan tüm teknik ve pratik bilgiyi edinmiş olacak, kendi tarzınızı yaratacaksınız! Fotoğraflarının dergi ve kitap kapaklarını süslediği, ünlü restoranların menü çekimlerini yapan bir yemek fotoğrafçısı olmak istiyorsanız bu atölyeyi kaçırmayın!

Türkiye’nin ünlü yemek fotoğrafçılarından biri olmak ya da sosyal medyada dikkat çeken fotoğraflar paylaşmak isteyenlere özel dijital pazarlama sırlarını paylaşıyoruz! Yemek Fotoğrafçılığı Kursu 7.Hafta 2.Bölüm:
 • Yemek Fotoğrafçılığı Nasıl Bir Meslek?
 • Yemek Fotoğrafçılığından Para Kazanılır Mı?
 • Markanızı Nasıl Oluşturacaksınız?
 • Başarılı Girişimlerin Ortak Özelliği Ne?
 • Stüdyo Nasıl Kurulur?
 • Hangi Belgelere İhtiyacınız Var?
 • Yasal Süreçler Neler?
 • Hangi Ekipman, Makine ve Malzemeleri Almalısınız?
 • Stüdyonuzu Online Platformlarda Nasıl Duyurmalısınız? Dijital Dünyanın Farkında Mısınız?
 • Online Olmak Pazarlama Stratejinize Ne Katar?
 • Neden Web Sitesi Yaptırmalısınız?
 • Yemek Fotoğrafçısı Olarak Sosyal Medya Kanallarını Nasıl Kullanmalısınız?
 • Sosyal Medya Hesaplarınızda Fark Yaratacak Profili Nasıl Oluşturmalısınız?
 • Instagram ve Facebook Algoritması Nedir ve Nasıl Çalışır?
 • Kendi Altın Gün ve Saatlerinizi Nasıl Keşfedersiniz?
 • Reklam, Tanıtım ve Sponsorlu Yayın Çalışmalarınızı Kimlerle, Nasıl Yapmalısınız?
 • Post ve Story İçin Sponsorlu Yayın Oluşturmanın Sırları Neler?
 • En Fazla ve En Doğru Kitleye Ulaştıracak Reklam Modelleri Neler?
 • Hedef Kitlemizin Etkin Olduğu Sosyal Mecraları Nasıl Bulacağız?
 • Hedef Kitlenin İlgisini Çekmek Ve Etkileşimi Arttırmak İçin Instagram, Facebook, Linkedin, Youtube Sayfalarının Profil Ve Paylaşım Görsellerini Nasıl Tasarlamalıyız?
7.hafta yemek fotoğrafçılığı eğitimi ile birlikte çektiğiniz fotoğrafları sosyal medyada nasıl paylaşmanız gerektiğini öğrenecek, en kısa sürede potansiyel kitlenize ulaştıracak pazarlama stratejileri hakkında bilgi sahibi olacaksınız.

Fotoğraflarınız Instagram’da beğeni rekorları kırsın, telefonlarınız hiç susmasın istiyorsanız rakiplerinizden bir adım öne geçeceğiniz bu eğitimi kaçırmayın! Yemek Fotoğrafçılığı Kursu 7.Hafta 3.Bölüm:
 • Sosyal Medyada Nasıl Hitap Edilir?
 • Yaratıcı Reklam Spotları Oluşturmak İçin Güçlü Bir Beyin Ekibi Nasıl Kurulur?
 • Kendini Okutan ve Paylaştıran İçerik Nasıl Yazılır?
 • Yemek Fotoğrafçısı Olarak Markanıza Nasıl Güven Kazandırırsınız?
 • Sosyal Medya Sayfalarınızın Takipçi Sayısını Arttırmak İçin Gizli Yollar Neler?
 • Daha Çok Beğeni ve Etkileşim Almak İçin Pazarlama ve Paylaşım Diliniz Ne Olmalı?
 • Rakiplerinizi Nasıl Analiz Edersiniz ve Onlara Karşı Hangi Tanıtım Silahlarınızı Kullanmalısınız?
 • Kısa ve Uzun Vadede Sosyal Medya Hedefleri Nasıl Belirlenmeli?
 • Dolaylı Yoldan Müşteri Kazanmak İçin Hangi Psikolojik Yöntemleri Kullanmalısınız?
 • Gelen Müşterileri Kaçırmamanın Yolları ve Etkin İkna Teknikleri Neler?
 • En İyi Yemek Fotoğraflarınızla Portföyünüzü Nasıl Oluşturacaksınız?
 • Müşterileri Etkileyecek Sunumların Püf Noktaları Neler?
Yemek fotoğrafçılığı kursu sonunda yemek fotoğrafı çekmeyi, çektiğiniz fotoğrafları pazarlamayı ya da sosyal medya hesaplarınızda etkileyici şekilde paylaşmayı öğrenmiş, kariyerine emin adımlarla başlayan bir yemek fotoğrafçısı olarak eğitinizi tamamlayacaksınız.

Yemek Fotoğrafçılığı Kursu Programı – 400’ün Üzerinde Mezun %98 Katılımcı Memnuniyeti

Bugüne kadar 400’ün üzerinde yemek fotoğrafçısı mezun eden Yemek Fotoğrafçılığı Kursu Foto Life Akademi , Avrupa standartlarında olup %100 öğrenme garantilidir. 15 yıllık deneyimle geliştirdiğimiz yemek fotoğrafçılığı kursu eğitim sistemimiz, kişiselleştirilmiş bakış açısından hareket ederek öğrencilerimizin öğrenme hızları ve grup dinamiğine göre şekillenmektedir.

Kurs Ne Kadar Sürer? Kimler Katılmalı? Yemek Fotoğrafçılığı Kursu Programı

Kariyerinizi sağlam temeller üzerine kurmak ister misiniz? Deneyimli bir yemek fotoğrafçısı olmak için Türkiye'nin en iyi yemek fotoğrafçılığı kursu Foto Life Akademi ile tanışın!

Pro Yemek Fotoğrafçılığı Kursumuz haftada 1 gün 2,5 saatten 7 haftalık bir program olup; 1.hafta Teorik Eğitim, 2.ve 3.hafta Stüdyoda Yemek Çekimi Uygulaması, 4. 5. 6. ve 7.hafta Temel Photoshop Eğitimine ek olarak 1,5 saatlik Girişimcilik ve Dijital Pazarlama Dersi, 1 ekipman danışmanlığı ve öğrendiklerinizi pekiştireceğiniz, eksik kalan yanlarınızı tamamlayacağınız 1 telafi dersiyle birlikte toplamda 7 haftada 8 ders alırsınız.

Yemek Fotoğrafçılığı Kursu; temel fotoğrafçılık eğitimi alan ve yemek fotoğrafçısı olmak isteyen fotoğrafçılar ile sektöre yeni giren ve kendini geliştirmek isteyen her seviyeden yemek fotoğrafçılarının katılabileceği, ünlü fotoğrafçılardan işin inceliklerini öğrenerek tecrübe kazanacakları, çekim tekniklerinden ekipman kullanımına, ışık ve kompozisyondan styling oluşturmaya, müşteri bulmadan teklif vermeye, markalaşmadan bilinirlilik artırmaya kadar A’dan Z’ye tüm detayları öğrenebilecekleri özel bir atölyedir.

Her yıl yemek fotoğrafçılığı eğitimi almaya başlayan öğrencilerin %65’i yanlış kurs tercihleri ve kalitesiz eğitim içerikleri nedeniyle iyi eğitim alamadıkları için kendilerini yetersiz hissederek hayallerinden vazgeçiyor.

yemek fotoğrafçılığı dersi

Yemek Fotoğrafçılığı Kursu Sıkça Sorulan Sorular

Evet. Yemek fotoğrafçılığı kursu için temel fotoğraf çekim tekniklerini bilmeniz, makine ve ekipmanları kullanabiliyor olmanız, ışık ve kompozisyon deneyimi kazanmış olmanız gerekmektedir. Temel fotoğrafçılık eğitimi almadıysanız ilk olarak temel fotoğrafçılık kursu için kayıt yaptırmanız önerilmektedir. Temel fotoğrafçılık kurslarına katılmamış öğrencilerimiz yemek fotoğrafçılığı eğitimlerine katılamıyorlar.

7 haftalık yemek fotoğrafçılığı kursumuza katılarak yemek fotoğrafçılığında kullanılan makineleri, ekipmanları, ışık ve kompozisyon tekniklerini öğrenebilir, yemek fotoğrafı çekiminde deneyim kazanarak restoran ve kafelerin menü fotoğraflarını, yiyecek ve içecek markalarının konsept ürün çekimlerini, kişisel markanızın yemek fotoğraflarını çekebilirsiniz. Ancak fotoğrafçılık farklı uzmanlık alanlarının içinde olduğu bir sanat dalı olduğu için diğer fotoğraf çekim tekniklerini de bilmeniz, fotoğrafçılık kursuna katılarak kendinizi sürekli geliştirmeniz gerekir.

Yemek Fotoğrafçılığı Kursu sonunda kurum onaylı katılım sertifikası vermekteyiz. Kurum onaylı fotoğrafçılık kursu sertifikası eğitim aldığınızı belgeleyen, Türkiye’de ve dünyada, uluslararası tüm özel ve resmi kurumlarda geçerli olan bir belgedir. MEB Onaylı Fotoğrafçılık Kursu Sertifikası almak isteyen öğrencilerimizin, MEB Onaylı Fotoğrafçılık Kursumuza katılmaları gerekir. MEB Onaylı Sertifika almaya hak kazanmak için kurs sonunda yapılacak olan bitirme sınavından geçer not almaları ve %10 devamsızlık haklarını doldurmamaları gerekmektedir. MEB fotoğrafçılık kursu sertifikası nasıl alınır sorunuza detaylı yanıt almak için eğitim danışmanlarımıza ulaşabilirsiniz.

Yemek fotoğrafçılığı eğitimleri hem teorik hem de uygulamalı olmak üzere 2 aşamalıdır. Yemek fotoğrafçılığı kursu ilk haftasında teorik olarak yemek fotoğrafçılığına özgü makine ve ekipmanları, ışık ayarlarını, kompozisyon kurallarını öğrenirsiniz. Ardından 2. ve 3. hafta yemek fotoğrafçılığı uygulama dersi ile stüdyoda yemek fotoğrafı çeker, teorik bilgilerinizi pratiğe aktarırsınız. Fotoğrafçılık kurslarının 4.- 7. hafta aralığında ise çektiğiniz yemek fotoğraflarını düzenlemek için Photoshop programını temel düzeyde kullanmayı öğrenirsiniz. 7.haftanın son bölümünde ise stüdyonuzu açmanın yollarını öğrenir, dijital pazarlamanın markanızı ne kadar büyüteceğine dair farkındalık kazanırsınız.

Yemek fotoğrafçılığı Kursu ve Görüntü İşleme (Video Kurgu, Photoshop, Lightroom) kurslarımızı alan yetenekli ve başarılı kursiyerlerimize Foto Life Akademi bünyesinde veya partnerlerimiz işbirliği ile iş imkanı sağlamakta veya fotoğraf çekim projeleri yönlendirilerek sektörde iş bulmaları ve kendi işlerini yapmaları konusunda destek olmaktayız. Stüdyosunu açmak isteyen öğrencilerimize marka koçluğu yapıyor, stüdyo açmak için gerekli olan makine ve ekipman temininden dekorasyona, iş planı hazırlamaktan durum analizine, finansal yönetimden işe alma süreçlerine, ekip koordinasyonundan pazarlamaya kadar A’dan Z’ye danışmanlık sunuyoruz. Ayrıca kendi web sitesini yaptırmak isteyen yemek fotoğrafçıları için; Web Home İnternet Reklam ve Bilgi Teknolojileri markamızla web sitesi tasarımında 2000 TL’ye kadar destek vermekteyiz.

Yemek fotoğrafçılığı kursları sertifikalarımız, yemek fotoğrafçılığı mesleğine dair eğitim aldığınızı kanıtlayan bir belgedir ve sertifikalarla iş yeri açılmaz. Hobi Fotoğrafçılık Kursu, Mesleki Kurslar, Fotoğraf ve Video İşleme Kursları, Workshop Atölyeler sonunda aldığınız sertifikalar; işinizi yaparken müşterilerinize işin uzmanı olduğunuzu anlatmanız ve rakiplerinizden ayrılmanız açısından avantaj sağlamaktadır. İş yeri açmak isteğiniz alanda ustalık belgesi almanız gerekmektedir. Fotoğraf stüdyosu açabilmeniz için gerekli evraklar ve izlemeniz gereken adımlar için Fotoğraf Stüdyosu Nasıl Açılır? başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz.

Yemek fotoğrafçılığı eğitimi sonrasında öğrencilerimizin her zaman yanında oluyor, kariyerlerine katkı sağlayacak her türlü desteği sunuyoruz. Çekim stüdyosunu açmak ve markasını kurmak isteyenlere özel kariyer danışmanlığı hizmetleri veriyor, kişisel ve mesleki gelişim eğitimleriyle sektörde fark edilen ve tercih edilen bir fotoğrafçı olmalarını sağlıyoruz. Ayrıca stüdyosunu henüz açmamış ancak yemek çekimi hizmeti veren fotoğrafçılık dersi mezunlarımıza stüdyomuzu indirimli kiralama imkanı sunuyoruz.

Kurumumuzdan yemek fotoğrafçılığı eğitimi alan tüm öğrencilerimiz, istedikleri zaman stüdyo ve ekipmanlarımızı çok uygun fiyatlara kiralayabilirler. Ayrıca yemek fotoğrafçılığı yaparken ihtiyaç duydukları her zaman eğitmenlerimizin ve kurucumuzun bilgi ve deneyiminden yararlanabilirler.

Yemek fotoğrafçılığı kursu eğitim programlarımızı; seviye ve ihtiyaç analizinizi yaparak fotoğrafçılığı; temel, amatör veya profesyonel düzeylerden hangi seviyede yapmak istediğinize, uzmanlaşmak istediğiniz alan için almanız gereken ileri ve branş eğitimlerine, fotoğrafçılıktan beklenti ve kariyer hedefinize göre oluşturmaktayız. Yemek fotoğrafçılığı kursu sınıflarımızı ise; eğitimlerimizden maksimum seviyede verim alabilmeniz için; yaşınız, konuya olan ilginiz ve öğrenme hızınız gibi bireysel farklılıkları göz önünde bulundurarak planlıyoruz. Yemek fotoğrafçılığı kursu fiyatları; kaç seviyede ne kadar süre eğitim alacağınıza, eğitiminizi özel ya da grup olarak mı almak istediğinize göre değişmektedir. Buyurun, kurumumuza gelin, sizi misafir edip bir çay/kahve ikram edelim. Siz nasıl bir kurumdan eğitim alacağınızı, dersliklerimizi, fotoğraf stüdyomuzu, kafemizi, bahçemizi ve sosyal alanlarımızı görün, eğitmenlerimizle tanışın. Biz de sizi daha yakından tanıyarak seviye ve beklentinize göre size en uygun yemek fotoğrafçılığı kursu programını belirleyelim ve detaylı eğitim içeriğini anlatalım. Yemek fotoğrafçılığı kursu fiyatları hakkında bilgi verelim.

İstanbul, Bakırköy’de bulunan Foto Life Akademi yemek fotoğrafçılığı kursu eğitim merkezimiz Bakırköy İncirli’de yer almaktadır. Metro, metrobüs, otobüs ve minibüs gibi toplu taşıma araçlarını ya da kişisel aracınızı kullanarak kursumuza ulaşabilirsiniz. İncirli Metrobüs durağına 5 dakika yürüme mesafesinde olan fotoğrafçılık kursumuza; Beylikdüzü, Avcılar, Yenibosna, Şirinevler, Bahçelievler, Merter, Topkapı, Eyüp, Okmeydanı, Çağlayan, Mecidiyeköy, Zincirlikuyu, Acıbadem, Kadıköy istikametinden rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Metro kullanarak Yenibosna, Şirinevler, Bahçelievler, Zeytinburnu, Bayrampaşa, Fatih, Aksaray, Taksim, Beşiktaş, Osmanbey, Nişantaşı, Şişli, Gayrettepe, Levent, Sarıyer, Başakşehir, Kadıköy, Kartal, Pendik, Üsküdar, Ümraniye, Etiler’den gelebilirsiniz. Ayrıca Marmaray ve yüksek hızlı tren durağını kullanarak Pendik, Kartal, Maltepe, Bostancı, Erenköy, Göztepe, Üsküdar, Sirkeci, Zeytinburnu, Ataköy, Yeşilyurt, Florya, Küçükçekmece, Halkalı, Eskişehir, Ankara ve Konya’dan fotoğrafçılık kursumuza ulaşabilirsiniz. Kınalıada ve Büyükada’dan doğrudan bulunan feribot hattı ile Bakırköy’e gelebilir, 10 dakikalık bir yolculuktan sonra yemek fotoğrafçılığı eğitimi merkezimize gelebilirsiniz. Kişisel aracınızı kullanarak E-5 karayoluna bağlanabilir, merkezi konumdaki Bakırköy Foto Life Akademi’ye ulaşabilirsiniz. Yemek fotoğrafçılığı kursu Florya, yemek fotoğrafçılığı kursu Bahçelievler, yemek fotoğrafçılığı kursu Ataköy, yemek fotoğrafçılığı kursu Yeşilköy, yemek fotoğrafçılığı kursu Zeytinburnu, yemek fotoğrafçılığı kursu Avcılar olarak hizmet veren yemek fotoğrafçılığı kursu Bakırköy merkezimize gelerek eğitiminizi planlayabilirsiniz.

Evet, online yemek fotoğrafçılığı eğitimi veriyoruz. Ancak yemek fotoğrafçılığı dersi teorik ve uygulama olarak 2 bölümden oluşan bir programdır. Uygulama yemek çekimi derslerimiz yüz yüze ve stüdyomuzda gerçekleştirilmektedir. Dolayısıyla yemek fotoğrafçılığı eğitiminizi kurumumuzda almanızı öneririz.

Başarılı bir yemek fotoğrafçısı olmak istiyorsanız rakiplerinizden sıyrılmanızı sağlayacak Photoshop, Lightroom, Video Kurgu ve Montaj, Adobe Premiere ve Adobe After Effects eğitimleri alabilirsiniz. Ayrıca Moda Fotoğrafçılığı Kursu, Ürün Fotoğrafçılığı Kursu, Düğün Fotoğrafçılığı Kursu, Doğum Fotoğrafçılığı Kursu ile uzmanlık alanlarınızı genişleterek daha çok kazanç sağlayabilirsiniz. Diğer eğitim markamız olan İmaj Akademi'de bulunan Fotoğrafçılara Özel Girişimcilik, Marka Yaratma ve Yönetimi, Satış ve Pazarlama, Dijital Pazarlama, Sosyal Medya, Adwords ve Etkili Sunum Teknikleri gibi Destekleyici Eğitimler; Diksiyon ve Beden Dili, Etkili İletişim ve İmaj, Algı ve İkna Teknikleri, Stres Yönetimi, Zor İnsanlarla Başa Çıkma, Motivasyon ve Liderlik gibi Kişisel Gelişim Eğitimleriyle de markanızın sürekliliğini sağlayacak vizyona ulaşabilir, kendinizi geliştirebilirsiniz.

Bizi Ara!

fotoğrafçılık kursu iletişim
yemek fotoğrafçılığı kursu fiyatları

Yemek Fotoğrafçılığı Kursu

Erken Kayıtta %50 İndirim - Son Kontenjanlar

Hemen Kayıt Ol

Yemek Fotoğrafçılığı Eğitimini Alan Öğrencilerimiz Bu Eğitimleri De Aldı!

Yemek fotoğraflarını daha etkili ve doğru çekmeyi öğrenen öğrencilerimiz Ürün Fotoğrafçılığı, Doğum Fotoğrafçılığı, Düğün Fotoğrafçılığı Kursları ile Photoshop, Lightroom kurslarımızı da alarak kendilerini geliştirmeye ve başarılı işlere imza atmaya devam ediyorlar! Yemek fotoğrafçılığı kursu öğrencilerimizin tercih ettikleri fotoğrafçılık kurslarında göz atın, işinizi başarıyla yapın!

Yemek Fotoğrafçılığı Kursları Nasıl Mı Geçiyor? Video ve Fotoğraflarımıza Göz Atın!

Yemek fotoğrafçılığı eğitimi sınıflarımızı, fotoğraf stüdyolarımızı, öğrencilerimiz ve eğitmenlerimizin keyifli anlarını, stüdyo çekim etkinliklerimizi ve çekim gezilerimizi video ve fotoğraflarımızdan inceleyin. Foto Life Akademi ailesine siz de katılın, sosyal bir ortamda, keyifli bir atmosferde eğitim alın!

Tüm videolarımızı görmek için YouTube hesabımızı ziyaret edebilirsiniz: YouTube

Tüm fotoğraflarımız için Instagram hesabımızı ziyaret edebilirsiniz: Instagram

Foto Life Akademi’yi Yakından Tanıyın!

Fotoğrafçılık kursu merkezimizi, yemek fotoğrafçılığı kursu dersliklerimizi, eğitimlerimizi, sosyal alanlarımızı ve Sanat Cafe’mizi, fotoğraf sergilerimizi ve organizasyonlarımızı yakından inceleyin. Öğrencilerimizin yaptıkları yorumlara göz atın, Türkiye’nin en büyük fotoğrafçılık kursu ailesine siz de katılın!

Sosyal Medyada Biz

15+

Yıllık Deneyim

Yemek fotoğrafçılığı eğitimi alanında Türkiye’nin en deneyimli kursu Foto Life Akademi.

6+

Kurs Merkezi

Bakırköy, Taksim, Beylikdüzü, Kadıköy, Maslak ve Beşiktaş yemek fotoğrafçılığı eğitim merkezleri.

%98

Öğrenci Memnuniyeti

Yemek fotoğrafçılığı kursu öğrencilerimizin değerlendirmesiyle yüksek memnuniyet oranı.

1250+

Mezun Öğrenci

Profesyonel yemek fotoğrafçılığı mesleğine adım atmış yüzlerce mezun öğrenci.

Öğrenci Yorumları

Görüntülenebilecek bir yorum/değerlendirme bulunamadı.

479

kişi sizinle beraber bu kursu inceliyor.

Bu eğitimi toplam 2.395 kişi satın aldı.
Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 30 30