Fotolife Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Pro Fotoğrafçılık Kursu

Anı Yakalama Sanatı: Pro Fotoğrafçılık

Fotoğraf Tutkunu Hep Canlı Tut, Daha İyi Fotoğraf Çek! Pro Fotoğrafçılık Kursu Foto Life Akademi

Keyifli bir hobi edinmek, fotoğraf tutkunuzu canlandırarak yıllardır hayalini kurduğunuz eğitimi almak, sosyalleşmek ve yeteneklerinizi keşfetmek mi istiyorsunuz? Hayatın sıkıcı ve sıradan akışından bunaldınız ve değişikliğe mi ihtiyacınız var?

Amatör fotoğrafçı ruhunuzu canlandırın! Hem temel fotoğraf çekim tekniklerini öğrenmek hem de fotoğrafçılığı sahada deneyimleyerek profesyoneller gibi fotoğraf çekmek için pro fotoğrafçılık kursuna katılın!

Sağlam temeller üzerine inşa ederek fotoğrafçılık hayalinize yol gösterecek, samimi ve eğlenceli bir ortamda, beklentilerinize ve ilgi alanlarınıza özel bir pro fotoğrafçılık eğitimi almanın tadını çıkarın!

Amatörler ekipmanı, profesyoneller zamanı, ustalar ışığı düşünür. VERNON TRENT

pro fotoğrafçılık kursu

Tüm Fotoğrafçılık Kursu Videolarımızı YouTube kanalımızdan Fotoğraflarımızı Instagram hesabımızdan görebilirsiniz.

Erken Kayıtta %50 İndirim
Son 3 Kontenjan
Seviye
Tüm Seviyeler
Süre
9 Hafta 22,5 Saat
Kontenjan
12 Kişi

Pro Fotoğrafçılık Kurs başlangıç tarihleri için eğitim danışmanlarımızla iletişime geçin.

Pro fotoğrafçılık kursumuz; haftada 1 gün 2,5 saatten 9 haftalık bir program olup; 4 teorik, 4 uygulama ve 1 değerlendirme dersini içinde bulunduran 9 haftalık bir fotoğraf eğitim programına ek olarak 1 ekipman danışmanlığı ve öğrendiklerinizi pekiştireceğiniz, eksik kalan yanlarınızı tamamlayacağınız 1 telafi dersiyle birlikte toplamda 9 haftada 10 ders alırsınız.

Detaylı Eğitim İçeriğini İncelemek İçin Tıklayın

Türkiye’nin En Çok Tercih Edilen Pro Fotoğrafçılık Kursu Foto Life Akademi

Hobi olarak başladığınız fotoğraf tutkunuzu daha profesyonel düzeye taşımak, farklı fotoğraf çekim tekniklerini öğrenerek yeteneklerinizi geliştirmek ve kişisel çekim stilinizi oluşturmak için Pro Fotoğrafçılık Kursu Foto Life Akademi'nin fırsatını kaçırmayın! Türkiye’nin en güncel fotoğrafçılık eğitimleriyle öğrenme hızınıza, bilginize ve ihtiyaçlarınıza göre fark yaratan fotoğrafçılık dersleri alın!

pro fotoğrafçılık kursu eğitmenleri

Alanında Ünlü Fotoğrafçılar

Her biri alanında ünlü, Türkiye’nin önde gelen fotoğraf sanatçıları ve başarılı akademisyenlerinden pro fotoğrafçılık eğitimi alma fırsatı.

Eğitmenlerimiz »
pro fotoğrafçılık kursları

%100 Öğrenme Garantisi

Pro fotoğrafçılık kursu sonunda eğitimini tekrar almak isteyen öğrencilerimiz için herhangi bir sebep aranmaksızın ücretsiz tekrar hakkı.

Ücretsiz Telafi »
meb onaylı pro fotoğrafçılık kursu

MEB Onaylı Sertifika

İş başvurularında referansınız olacak, yaptığınız işin eğitimini aldığınızı belgeleyen MEB onaylı Pro fotoğrafçılık kursu sertifikası.

MEB Onaylı Sertifika Şartları »

Suça Ortak Olmayın!

Ruhsatsız, özel ders ve danışmanlık adı altında pro fotoğrafçılık eğitimi veren kurumlara dikkat edin! MEB ruhsatı olmayan kurumların pro fotoğrafçılık kursu vermelerinin yasal olmadığını unutmayın, ruhsatsız yerlerden pro fotoğraf eğitimi alarak suça ortak olmayın!

Türkiye’nin En Kapsamlı Fotoğrafçılık Kursu – Başarılı Bir Fotoğrafçı Olmanın Tek Adresi!

Fotoğraf çekmeyi çok seviyorum ama yeterince iyi olduğumu düşünmüyorum, hem teorik ve teknik hem de pratik ve uygulama becerilerimi geliştirmem lazım, profesyonel fotoğraf çekmek istiyorum diyorsanız gelin, sizi daha yakından tanıyarak seviye ve beklentinize göre size en uygun fotoğrafçılık kursu programını belirleyelim ve detaylı fotoğraf eğitimi içeriğimizi anlatalım. İlgi alanlarınıza ve merakınıza göre fotoğrafçılık kursu alın. Pro fotoğrafçılık eğitimi ile ilk adımınızı atın…

Yetenek Analizi

Seviyenizi belirlemek ve size en uygun pro fotoğrafçılık kursu programını oluşturmak için yetenek analizinizi yapıyor, bilgi ve deneyiminizi ölçüyoruz.

Kişiye Özel Program

Eğitim danışmanlarımız ve eğitmenlerimizle ilgi ve ihtiyaçlarınıza, beklenti ve kariyer hedeflerinize göre pro fotoğrafçılık eğitimi içeriğinizi hazırlıyoruz.

Bireyselleştirilmiş Yaklaşım

Alanında uzman eğitmenlerimizle özel olarak hazırlanmış bir eğitim ortamında, tamamen size odaklanan pro fotoğrafçılık dersleri veriyoruz.

pro fotoğrafçılık kursları

Takip ve Rehberlik

Eğitim danışmanlarımızla gelişiminizi takip ederek eksiklerinizi belirliyor, telafi fotoğrafçılık dersleri ve özel eğitimlerle öğrenme garantisi sağlıyoruz.

Eğitim Danışmanlığı

Pro fotoğrafçılık eğitimi aldıktan sonra fotoğraf çekmeye devam etmek isteyen öğrencilerimize kişiye özel eğitim danışmanlığı yapıyoruz.

Eğitim Sonrası Destek

Fotoğrafçılık eğitimi sonrasında ihtiyaç duyduğunuz her an yanınızda oluyor, kendinizi geliştirmenize ve eksiklerinizi gidermenize destek veriyoruz.

Avrupa Standartlarında Uygulamalı Pro Fotoğrafçılık Eğitimleri, Keyifli Etkinlikler ve Unutulmaz Dostluklarla Dolu Bir Serüven Sizi Bekliyor!

Türkiye’nin en çok tercih edilen pro fotoğrafçılık kursu olan Foto Life Akademi’yi ziyaret edin, sizi misafir edip bir çay/kahve ikram edelim. Nasıl bir kurumdan eğitim alacağınızı, dersliklerimizi, fotoğraf stüdyomuzu, kafemizi, bahçemizi, sosyal alanlarımızı görün ve eğitmenlerimizle tanışın. Pro fotoğrafçılık kursu eğitim programımızı anlatalım, ihtiyaçlarınıza özel fotoğrafçılık eğitiminizi planlayalım.

pro fotoğrafçılık kursu foto life akademi

Bir Kahve İçmeye Gelin!

Samimi ve sıcak atmosferiyle öğrencilerimizin gözdesi Sanat Cafe’de eğitim koordinatörlerimizle bir kahve içmeye ne dersiniz?

Randevu Al »
pro fotoğrafçılık kursları

Eğitiminizi Planlayalım!

Size uygun ve ihtiyaçlarınıza yönelik pro fotoğrafçılık eğitimi programını belirleyelim, fotoğraf sanatının büyülü dünyasına adım atın!

Eğitim Danışmanınla Görüş »
pro fotoğrafçılık eğitimi

Harika Fotoğraflar Çekin!

Pro fotoğrafçılık eğitimi ile fotoğraf çekmeyi öğrenin, sosyalleşin, gezin, eğlenin ve fotoğrafçılığı duayenlerden öğrenin…

Kayıt Ol »

Yeteneklerini Keşfet!

İster amatör olun, ister profesyonel! İçinizdeki fotoğraf tutkusu bize yeter! Fotoğraf çekmeye yeni başlayanlar, fotoğraf tutkunları ve meslek edinmek isteyenler için birbirinden keyifli pro fotoğrafçılık eğitimleri sizleri bekliyor!

meb ruhsatlı fotoğrafçılık kursu

MEB Ruhsatlı Fotoğrafçılık Kursu

Pro fotoğrafçılık eğitimi merkezimiz Foto Life Akademi MEB onaylı ve ruhsatlı bir fotoğrafçılık kursudur.

Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı bir fotoğrafçılık kursu olarak derslik büyüklüklerimizden acil çıkışlara, ekipman ve eğitim gereçlerinden yangın merdivenlerine, deprem dayanıklılık raporundan sosyal alanlara kadar MEB standartlarının tamamına uygun, öğrencilerimizin güvenli bir binada, keyifli bir atmosferde, alanında uzman ve deneyimli hocalardan fotoğraf eğitimi almalarını sağlıyor ve Özel Öğretim Kurumları müfredatına uygun eğitimler veriyoruz.

Beklenti ve ihtiyaçlara göre hazırlanan pro fotoğrafçılık eğitimi süreci, verilen bilginin teoride kalmaması, kullanılabilir ve benimsenmiş hale gelmesi için uygulamalı çekim gezileri, workshoplar ve destekleyici eğitimlerle pekiştirilmektedir.

Pro fotoğrafçılık kursu başlangıcından sonuna kadar eğitmenlerimiz ve eğitim danışmanlarımız, öğrencilerimizin gelişimini takip ederek eksik kaldıkları noktaları tespit etmekte, öğrenilemeyen konuların ve kaçırılan derslerin tekrarını ve telafisini gerçekleştirmektedir.

Uluslararası Eğitim Standardı

15 yıllık deneyimle geliştirdiğimiz Türkiye’nin ilk ve tek bireysel farklılıkları esas alarak hazırlanan pro fotoğrafçılık eğitimi sistemimiz Avrupa standartlarında olup uygulama ağırlıklı bir programdır.

Bugüne kadar 3800’ün üzerinde kursiyer mezun eden ve %98 katılımcı memnuniyeti sağlayan, 15 yıllık deneyimle geliştirdiğimiz pro fotoğrafçılık eğitimi metodumuzda öğrenme hızınıza, bilginize ve grubun dinamiğine göre eğitimlerimizi şekillendiriyoruz.

Uluslararası eğitim standardımızı belirlerken baz aldığımız MEB standartlarıyla birlikte eğitmenlerimizin deneyimine, eğitim içeriklerimizin yeterliliğine, pro fotoğrafçılık eğitimi salonlarımızın konforuna, araç gereç donanımına, fiziki imkanlarımıza ve sosyal alanların çeşitliliğine de dikkat ediyoruz.

İster hobi amaçlı fotoğraf çekmek isteyin, isterseniz fotoğrafçılığı meslek edinme amacınız olsun dünyanın en iyi sanat okullarının pro fotoğrafçılık kursları değerlendirilerek hazırlanmış fotoğraf eğitimi programımızda farklı uzmanlık alanlarında ilginize ve merakınıza uygun eğitimler alabilirsiniz.

fotoğrafçılık kursu
uygulamalı pro fotoğrafçılık eğitimi

Uygulamalı Fotoğrafçılık Eğitimi

Öğrencilerimizin ihtiyaçlarını düşünerek hazırladığımız pro fotoğraf eğitimi derslerimizde teorik anlatımdan çok uzakta, tamamen pratik ve uygulamalı eğitim metotlarını kullanıyoruz.

Son teknoloji ile donatılmış sınıflarımızda görsel materyal ve uygulama ağırlıklı pro fotoğrafçılık dersi anlatımları, tekniğinizi geliştirecek ve öğrendiklerinizi pekiştirecek ödevler, uzman eğitmenlerden fotoğraflarınıza yorumlar ve kaçırdığınız derslerin telafisini sunuyoruz.

Günübirlik ya da konaklamalı yurt içi ve yurt dışı keyifli geziler, pro fotoğrafçılık eğitimi sonrası kariyer danışmanlığı ve iş imkanları ile fotoğraf sanatına gönül veren herkesin yanındayız! Söylediklerimizle değil yaptıklarımızla göz önündeyiz!

Fotoğraf sanatı en iyi sahada öğrenilir! Öğrencilerimizi fotoğraf çekiminde uzmanlaştıracak pro fotoğrafçılık eğitimi sistemimizi her geçen gün geliştiriyoruz.

Makine ve Ekipman Danışmanlığı

Fotoğraf makinesi almamış ya da fotoğraf makinesini değiştirmek isteyen öğrencilerimize danışmanlık yapıyor, makine ve ekipman üreticisi firmalardan uygun fiyatlara tedarik imkanı sunuyoruz.

Fotoğraf çekmeye yeni başlayanlar ile amatör fotoğrafçılık yapan pro fotoğrafçılık kursu öğrencilerimize uzmanlaşmak istedikleri branşa ve fotoğraf stillerine uygun makine seçiminde destek oluyoruz.

Canon, Nikon, Fuji ve Sony gibi dünyanın en iyi fotoğraf makinesi üreticilerinin deneyim merkezlerine giderek öğrencilerimizin merak ettikleri tüm ürün ve aksesuarları incelemelerini sağlıyor, anlaşmalı makine ve ekipman mağazalarına yönlendirerek fotoğraf makinelerini ve aksesuarlarını indirimli almalarına yardımcı oluyoruz.

Fotoğrafçılık yolculuğunda en iyi arkadaşınız olacak fotoğraf makinenizi ve ekipmanlarınızı pro fotoğrafçılık kursu eğitmenlerimizle seçecek, kariyerinizi sağlam temeller üzerine inşa edeceksiniz.

fotoğrafçılık kursları
fotoğrafçılık eğitimi

Fotoğraf Gezileri

Türkiye’nin en aktif fotoğrafçılık kursu olarak fotoğrafçılığı kitaplardan öğrenmiyor, sahaya iniyoruz! Bol bol fotoğraf çekiyor, yorumluyor, eleştiriyor ve kendimizi geliştiriyoruz!

Pro fotoğrafçılık kursu süresince ve sonrasında amatör olarak gezip çekim yapmak isteyen fotoğraf tutkunu öğrencilerimiz, grup şirketimiz olan turizm seyahat acentemiz Tatil Home işbirliği ile düzenlediğimiz günübirlik veya konaklamalı yurtiçi ve yurtdışı fotoğraf gezilerimize katılabiliyorlar.

Her ay İstanbul içi ücretsiz fotoğraf gezilerimiz veya ayda bir yurt içi ve yurt dışı fotoğraf turlarımız var!

Türkiye’nin ve dünyanın en fotojenik kentlerinde; modele, ürünle, stüdyo ve açık alanlarda ışığı ve ekipmanlarımızı kullanmayı öğreniyor, çokça eğlenmeyi de ihmal etmiyoruz!

3800 Mezun Öğrenci

Kurulduğumuz günden bu yana Türkiye’den ve dünyanın çeşitli ülkelerinden misafirimiz olan öğrencilerimize pro fotoğrafçılık kursları ile fotoğraf sanatının tekniğini ve pratiğini aktardık.

Tam donanımlı pro fotoğrafçılık kursu merkezlerimiz, ferah atölyelerimiz, 15 yıllık eğitim sektörü deneyimimizle geliştirdiğimiz Avrupa standartlarında, uygulama ağırlıklı, bireysel farklılıklar esas alınarak hazırlanmış Türkiye’nin en güncel fotoğrafçılık eğitimleri ile Almanya, İsviçre, İngiltere, Belçika, İran, Gürcistan, Bulgaristan gibi ülkeler ile Türkiye’nin tüm illerinden binlerce öğrenciye fotoğraf çekmeyi öğrettik.

Tamamen size özel, ilginize, öğrenme hızınıza ve yeteneklerinize göre pro fotoğrafçılık eğitimi arıyorsanız binlerce mutlu öğrencimiz arasına siz de katılın!

fotoğrafçılık eğitimleri
fotoğraf eğitimi

Sosyal Etkinlikler

Pro fotoğrafçılık kursu merkezimiz Foto Life Akademi'de sıkıcı ve teorik eğitimlerden çok uzakta, sosyalleşebileceğiniz ve eğleneceğiniz etkinliklerle dolu bir ortam sizi bekliyor!

Türkiye’nin en iyi fotoğrafçılık kursu olarak öğrencilerimizin eğitmenleri ve sınıf arkadaşlarıyla kaynaşacağı bowling, satranç, playstation turnuvaları; rafting gezileri, film gösterimleri ve fotoğraf sergileri düzenleyerek pro fotoğraf kursu öğrencilerimizin sosyal bir ortamda eğitim almasına özen gösteriyoruz.

Ayrıca ustalarla fotoğraf seminerleri ve amatörlerle profesyonelleri bir araya getiren network organizasyonları gerçekleştirerek fotoğrafsever bir çevre oluşturmasına yardımcı oluyoruz.

Fotoğraf çekmeye yeni başlayanlar için kendilerini keyifli ve huzurlu hissedecekleri bir pro fotoğrafçılık kursu atmosferi yarattık. Gelin, siz de en iyi fotoğrafçılık kursu Foto Life Akademi’nin samimiyetini yaşayın, ayrıcalıklarından yararlanın…

Pro Fotoğrafçılık Kursu Öğrenci Yorumları

İçindeki Fotoğrafçıyı Keşfet! Ayrıcalıklı Bir Hobin Olsun!

Fotoğraf çekmek istiyor ancak nereden başlayacağınızı bilemiyor musunuz?

Zaman Ayırın, Fotoğraf Çekin!

Türkiye’nin en iyi fotoğrafçılık kursu Foto Life Akademi ile fotoğraf sanatının büyüleyici dünyasına adım atın!

Hikâyelere Hayat Verin, Anı Ölümsüzleştirin!

Yaşama ve sanata kendi kadrajınızdan bakın, gezin, eğlenin, öğrenin! Hayalinizi gerçeğe dönüştürün!

sanat cafe

Sanat Cafe

Pro fotoğrafçılık eğitimi aralarında ve sonrasında keyifli vakitler geçireceğiniz, fotoğraf sohbetlerine ve sanat etkinliklerine ev sahipliği yapan, sıcak ve samimi dostlukların adresi Sanat Cafe’de sizleri ağırlıyoruz.

Öğrencilerimizin sadece pro fotoğrafçılık eğitimi aldıkları bir kurum olmanın dışında sosyalleşebilecekleri, fotoğraf tutkunu diğer öğrencilerimizle ve eğitmenlerimizle kaynaşarak keyifli vakit geçirecekleri, duayenlerle söyleşi yapabilecekleri bir ortam yarattık.

Sanat Cafe’de ayrıca film gösterimleri, workshop ve sergi çalışmaları yaparak fotoğrafçılık dışında farklı sanat dallarında da öğrencilerimizin fikir sahibi olmalarını sağlıyoruz.

En iyi fotoğrafçılık kursu Foto Life Akademi’de her yer sanat! Pro fotoğrafçılık kursu sınıflarımızın konforundan dinlenme ve sosyal alanlarımızın çeşitliliğine kadar ihtiyacınız olan her şeyi düşünüyoruz…

Ustalardan Eleştiriler

Türkiye’nin en iyi fotoğraf sanatçılarından kursiyerlerimizin çektikleri fotoğraflara yorumlar alıyor, kendimizi geliştirmenin yollarını öğreniyoruz!

Pro fotoğrafçılık kursu öğrencilerimizin çektikleri fotoğrafları alanında ünlü fotoğraf sanatçıları ve eğitmenlerimizle birlikte yorumluyor, teknik ve uygulama hatalarını değerlendiriyor, eksik kaldıkları ya da anlamadıkları konuları tekrar ederek daha iyi fotoğraf çekmelerini sağlıyoruz. Bakış açılarını geliştirmelerine destek olarak alanında uzman bir fotoğrafçı olmalarının yolunu açıyoruz.

Pro fotoğrafçılık kurslarında fotoğrafın duayenleri ile bir araya gelerek geleceğin fotoğraf sanatçılarını yetiştiriyoruz! Neden siz de onlardan biri olmayasınız?

ustalardan eleştiriler pro fotoğrafçılık kursu
pro fotoğrafçılık workshop

Duayenlerden Workshoplar

Fotoğraf sanatının en ince ayrıntılarına hakim olacağınız, ülkemizin önemli fotoğrafçılarıyla tanışmanıza fırsat veren 20’den fazla workshop fotoğrafçılık eğitimi hazırladık!

Usta fotoğraf sanatçılarını sadece takip etmekle kalmıyor, onlarla keyifli workshop etkinlikleri düzenliyoruz. Yemek, moda, ürün ve doğum fotoğrafçılığı gibi alanlarda tanınan duayen isimlerden fotoğrafçılık eğitimi almalarını sağlıyoruz. Öğrencilerimizin fotoğraf network ağlarını oluşturmalarına imkan tanıyoruz.

Türkiye’nin ünlü fotoğraf sanatçılarından fotoğraf çekmenin püf noktalarını öğrenerek sanatımızı ve tekniğimizi geliştiriyoruz. Fotoğrafçılık, en iyi fotoğrafçılık kursunda, işin ustasından öğrenilir!

8 Branş 23 Destekleyici Eğitim

Hobinizi mesleğe dönüştüreceğiniz, fotoğrafın farklı alanlarında uzmanlaşmanızı sağlayacak branş fotoğrafçılık eğitimleri ile yanınızdayız.

Yeni başlayanlar, fotoğraf tutkunları ve meslek edinmek isteyenler için 8 branş ve 23 destekleyici fotoğraf eğitimleri, hobi ve mesleki fotoğrafçılık kursları, görüntü işleme atölyeleri, özel fotoğrafçılık dersleri, şirketlere özel eğitimler, ustalarla fotoğraf seminerleri hazırladık! İster grup eğitimlerine katılın, isterseniz özel fotoğrafçılık dersi alın, fotoğrafçılığı uygulamalı programlarla ve sahada öğrenme şansı yakalayacaksınız.

İlgi alanınıza ve yeteneklerinize uygun fotoğrafçılık eğitimleri ve atölyelerimizden yararlanın, kadrajınıza ölümsüz anları ve mutlulukları sığdırın.

fotoğrafçılık ve destekleyici eğitimler
fotoğrafçılık dersi

Kariyer Danışmanlığı

Üniversiteden yeni mezun olanlara, mesleğinden eski tadı alamayanlara ya da bir işte çalışırken ek gelir kazanmak isteyenlere fotoğrafçılık kursu ile kariyer danışmanlığı yapıyoruz.

Profesyonel fotoğrafçı olmak isteyen ancak nereden başlayacağına karar veremeyenler için kariyer planlama hizmeti vererek uzmanlaşmak istedikleri branşa, ilgi ve ihtiyaçlarına en uygun fotoğrafçılık eğitimleri belirliyoruz.

Pro fotoğrafçılık eğitimi sonrası kişisel ve mesleki gelişim kursları vererek sektöre sağlam adımlarla girmelerine yardımcı oluyor, profesyonel hayatta karşılarına çıkacak her türlü sorunun çözümünü öğretirken rakiplerinden 1 adım önde olmalarını sağlıyoruz.

Pro fotoğrafçılık kursu Foto Life Akademi olarak stüdyonuzu açarken ve sektörde iş yaparken her adımda yanınızdayız! Çalışma arkadaşınız ve aileniz olarak mesleğinizi hakkıyla yapmanıza destek oluyoruz!

İş İmkanı

Amatör fotoğrafçılığın ötesine geçmek isteyen öğrencilerimiz için kariyer fırsatları yaratıyor, hayallerindeki girişimci fikirlere destek oluyoruz.

Pro fotoğrafçılık kursu sonrası mesleki fotoğrafçılık kursu ve görüntü işleme atölyelerimizi bitiren kursiyerlerimize fotoğraf eğitimi merkezimiz Foto Life bünyesinde veya partnerlerimiz işbirliğiyle iş imkanı sunuyor, kendi işlerini yapmaları konusunda destek sağlıyoruz.

Markasını kurmak isteyen öğrencilerimize koçluk yapıyor, stüdyo açmak için gerekli olan makine ve ekipman temininden dekorasyona, iş planı hazırlamaktan ekip kurmaya, finansal yönetimden pazarlamaya kadar A’dan Z’ye eğitim ve danışmanlık sunuyoruz.

Pro fotoğrafçılık kursunda eğitmen ya da fotoğrafçı olarak çalışmak isteyen, Türkiye’nin önde gelen markalarının bünyesinde kendini geliştirme amacı olan öğrencilerimizin yanında olmaya devam ediyoruz.

fotoğrafçılık ders
eğitim sonrası destek pro fotoğrafçılık kursu

Eğitim Sonrası Destek

Gelişmeye, öğrenmeye ve işini daha iyi yapmaya hevesli olan tüm öğrencilerimize pro fotoğrafçılık eğitimi sonrası destek olmaya devam ediyoruz.

Türkiye'nin en çok tercih edilen fotoğrafçılık kursu Foto Life Akademi olarak sadece pro fotoğrafçılık kursu süresince değil mesleğini yaparken de öğrencilerimizin yanında yer alıyor, istedikleri zaman çekim stüdyomuzu ve ekipmanlarımızı uygun fiyatlarla kiralamalarına olanak tanıyor, her türlü soruları ve sorunları için hocalarımızın bilgi ve deneyimlerinden yararlanmalarını sağlıyoruz.

Kendini geliştirmek ve fotoğrafçılıkta fark yaratmak isteyenlere diksiyondan beden diline, etkili iletişimden satış ve pazarlamaya, sosyal medyadan web tasarımına kadar destekleyici eğitimler veriyoruz.

Markanızı büyütmeniz, tercih edilen ve beğenilen bir fotoğrafçı olmanız için fotoğrafçılık eğitimi sonrasında da tüm imkanlarımızla yanınızda oluyoruz. Biz, büyük bir aileyiz!

Hobi Amaçlı Gelenler

En iyi fotoğrafçılık kursu Foto Life Akademi'nin sosyal ve samimi atmosferi, keyifli gezileri ve etkinlikleri, hobi amaçlı pro fotoğrafçılık eğitimi alan öğrencilerimizi bekliyor!

Pro fotoğrafçılık kursunu tamamladığınızda kendinizi geliştirmeye devam etmek isterseniz ileri fotoğrafçılık tekniklerini öğrenebileceğiniz fotoğrafçılık atölyelerimize katılarak fotoğrafları konuşulmaya başlanan fotoğrafçılar arasında yer almanızı sağlayacak bilgi ve deneyime ulaşabilirsiniz.

Pro Fotoğrafçılık kursunu bitirdikten sonra amatör olarak fotoğraf çekmeye devam etmek isterseniz turizm seyahat acentemiz Tatil Home işbirliği ile düzenlediğimiz günübirlik veya konaklamalı yurtiçi ve yurtdışı fotoğraf gezilerimize katılarak keyifli bir atmosferde hem sosyalleşebilir hem de yeteneklerinizi geliştirebilirsiniz. Ayrıca isteyen öğrencilerimizle özel sergi çalışmaları da yapmaktayız.

Fotoğraf eğitimi merkezi Foto Life Akademi ailesinin bir parçası olan öğrencilerimizin fotoğraf tutkusunu canlı tutmaya devam ediyor, her zaman yanlarında oluyoruz!

pro fotoğrafçılık dersi
pro fotoğrafçılık

Mesleki Amaçlı Gelenler

Fotoğrafçılık becerilerini ilerletmek, profesyonel düzeyde fotoğraf çekmek isteyen öğrencilerimize özel fotoğrafçılık eğitimlerimiz devam ediyor!

Pro fotoğrafçılık kursunu tamamladığınızda kendinizi geliştirmeye devam etmek isterseniz MEB Onaylı Fotoğrafçılık Kursumuza katılabilir, profesyonel fotoğrafçı ya da fotoğraf eğitmeni olmak için Moda, Ürün, Yemek, Doğum ve Düğün Fotoğrafçılığı gibi Mesleki Fotoğrafçılık Eğitimleri ile Fotoğraf ve Video İşleme Kurslarımıza kayıt yaptırabilirsiniz.

Ayrıca fotoğrafçılara özel girişimcilik, dijital pazarlama, sosyal medya eğitimlerimize katılarak iş yeri açma süreçlerinden teklif verme stratejilerine, müşteri bulma çalışmalarından marka imajı ve bilinirlilik artırmaya kadar profesyonel hayatta karşınıza çıkacak tüm sorunların çözümünü öğrenebilir, rakiplerinizin 1 adım önünde olabilirsiniz.

Adından söz edilen bir fotoğrafçı olmak, fotoğrafı hayatınızın merkezi haline getirmek için mesleki fotoğrafçılık eğitimlerimizi değerlendirin!

+500 Kendi İşini Kuran Öğrenci

Pro fotoğrafçılık eğitimi alan 500’den fazla öğrencimiz stüdyosunu açarak profesyonel hayata adım attı!

Temel ve ileri fotoğrafçılık kursları ile mesleki atölyelerimizden görüntü işleme kurslarımıza kadar farklı fotoğrafçılık eğitimlerimizi bitirerek sektöre sağlam bir portföyle başlayan öğrencilerimiz; moda, düğün, doğum gibi fotoğrafçılığın önemli branşlarında Türkiye’nin önde gelen markalarının bünyesinde yer alarak ve kendi stüdyolarını açarak güzel işlere imza atıyor ve bizi gururlandırmaya devam ediyorlar.

Türkiye'nin fotoğrafçılık kursu Foto Life ailesine girdiniz mi bir daha çıkamazsınız! Her zaman ve her koşulda sizleyiz! Başarılı bir fotoğrafçı olmanız için pro fotoğrafçılık kurslarında tüm imkanları sağlıyoruz!

pro fotoğrafçılık kursu fiyatları

Foto Life Akademi’yi Instagram’dan Takip Edin!

Pro fotoğrafçılık eğitimlerimizden eğlenceli anları, uygulamalı fotoğraf çekimlerimizi, sosyal etkinliklerimizi ve akademi atmosferimizi yakından görmek için Instagram hesabımızı takip edin, Foto Life Akademi’nin keyifli atmosferine siz de ortak olun!

Pro Fotoğrafçılık Kursu Detaylı Eğitim Programı

Fotoğrafçılığı en ince ayrıntılarına öğrenmek, yeteneklerinizi keşfetmek ve adından söz ettiren bir fotoğrafçı olmak istiyorsanız Pro fotoğrafçılık kursu ile öğrenme hızınıza ve ihtiyaçlarınıza özel bir fotoğrafçılık eğitimi almanın tadını çıkarmaya başlayın.

Senin kadrajın, senin hikayen! Fotoğrafla anlat! Fotoğraf tutkuna yön vermek için Türkiye'nin en iyi fotoğrafçılık kursu Foto Life Akademi ile ilk adımını at! 1.Hafta 1.Bölüm Pro Fotoğrafçılık Kursu Programı:
 • Fotoğraf Nedir?
 • Fotoğraf Sanatı ve Kültürü
 • İlk Çekilen Fotoğraftan Günümüze Uzanan Fotoğraf Yolculuğu
 • Fotoğraf Makinelerinin Çalışma Prensibi
 • Fotoğraf Makinesi Çeşitleri ve Özellikleri Neler?
 • Satın Alırken Nelere Dikkat Edilmesi Gerekir?
 • Çekeceğiniz Fotoğraf Çeşidine Göre Hangi Marka ve Modelleri Tercih Etmelisiniz?
 • En Çok Tercih Edilen Fotoğraf Makinesi Markaları Hangileri?
 • Full Frame ve Croplu Fotoğraf Makinesi Arasındaki Farklar Neler?
 • DSLR Mi Aynasız Mı Almalısınız?
 • Fotoğraf Türleri ve Çeşitleri Neler?
Fotoğraf tutkunuza kulak vereceğiniz, temellerinizi sağlam atacağınız, samimi ve eğlenceli bir ortamda, öğrenme hızınıza ve ihtiyaçlarınıza özel bir fotoğrafçılık eğitimi almanın tadını çıkarmaya başlayın.

Fotoğrafçılığın teorik becerilerini kazanmaya başlıyoruz. Fotoğraf çekerken ihtiyacımız olacak ekipmanları yakından tanıyoruz. 1.Hafta 2.Bölüm Pro Fotoğrafçılık Kursu Programı:
 • Keskin ve Net Fotoğraflarda Objektifin Etkisi Nedir?
 • Hangi Açılı Lens Hangi Çekim Türünde Kullanılır?
 • Objektif Çeşitleri Neler?
 • Marka ve Modele Göre Lens Çeşitleri
 • En Çok Tercih Edilen Lens Markaları Neler?
 • Hafıza Kartı Alırken Nelere Dikkat Edilir?
 • Kaç GB Hafıza Kartı Almalısınız?
 • Tripod ve Monopod Hangi Çekimlerde Nasıl Kullanılır?
 • UV, ND, Polarize Filtreler Hangi Çekimlerde Kullanılır ve Fotoğrafa Nasıl Etki Eder?
 • İhtiyaç Duyacağınız Fotoğraf Makinesi Yardımcı Ekipmanları Neler?
 • Reflektör ve Difüzör Nedir, Nasıl Kullanılır?
1. haftanın sonunda fotoğraf makinesi ve objektif türlerini tanıyacak, kendiniz için en doğru fotoğraf makinesi ve lensleri belirleyebilecek, çekim türüne göre hangi fotoğraf makinesi marka ve modelleri kullanılır, konuya göre hangi objektif açıları tercih edilir ve yardımcı ekipmanların fotoğrafa olan etkisini öğreneceksiniz.

İyi fotoğraf çekmek için iyi bir fotoğrafçı, iyi bir fotoğrafçı olmak için de fotoğraf makinesine hakim olmak gerekir. Fotoğraf makinemizi tanıyor, temel ayarlarını ve özelliklerini öğrenerek ilk fotoğraflarımızı çekmeye başlıyoruz! 2.Hafta 1.Bölüm Pro Fotoğrafçılık Kursu Programı:
 • Diyafram, Enstantane, ISO Ne İşe Yarar, Fotoğrafa Olan Etkisi Nedir?
 • Konuya Göre Diyafram, Enstantane, ISO Ayarları Neye Göre Yapılır ve Nasıl Olmalı?
 • Ölçüm Modları Nasıl Kullanılır ve Fotoğrafa Olan Etkisi Nedir?
 • Histogram Kullanılarak Ölçüm Nasıl Yapılır?
 • Beyaz Ayarı Nasıl Yapılmalı?
 • İnce Beyaz Ayarı Hangi Çekimlerde Kullanılır?
 • RGB - Srgb Renk Uzaylarından Hangisi Kullanılmalı Ve Neden?
 • Fotoğraf Stilleri Nelerdir, Daha Keskin Ve Doygun Fotoğraflar İçin Sahneye Göre Hangisi Tercih Edilmeli?
 • HDR Modu Nedir Ve Hangi Tip Çekimlerde Kullanılır?
 • Görüntü Kalitesi RAW Mı Jpeg Mi Olmalı?
 • Dual Pixel Raw Nedir?
Pro fotoğrafçılık kursu 2.hafta programıyla birlikte fotoğraf makinenizi doğru kullanmayı öğrenecek, çekim türünüze göre makine ayarınızı yapabileceksiniz.

2.haftamız tüm hızıyla devam ediyor! Çekim modlarına odaklanıyor, mükemmel fotoğraflar için nasıl pozlama yapmamız gerektiğini öğreniyoruz. 2.Hafta 2.Bölüm Pro Fotoğrafçılık Kursu Programı:
 • Doğru Pozlama Nedir, + ve - Pozlamanın Fotoğrafa Olan Etkisi Nasıldır?
 • Görünüm Oranları 16:9, 3:2, 4:3 Ve 1:1 Nedir ve Fotoğraf Çekiminde Hangisi Kullanılmalı?
 • AF İşletimi AF-S, AF-C, AF-A, One Shot - Al Servo ve Al Focus Nedir?
 • Çekilecek Sahnenin Türüne Göre Hangisi Kullanılır?
 • AF Yönetimi Nedir?
 • Hangi AF Yönetimi Kullanılır, Sahneye Göre Nasıl Belirlenir?
 • Çekim Modlarından Manuel, Diyafram, Enstantane Öncelikli Mod Nedir? Ne İşe Yarar?
 • Çekilecek Konuya Göre Hangi Modlar Kullanılır?
 • Pan, Zoom İn – Zoom Out Teknikleri
2.hafta pro fotoğrafçılık eğitimi sonunda sahaya çıkmaya hazır hale gelecek, iyi bir fotoğraf karesi yakalamak için fotoğraf makinesinin teknik özellikleri hakkında uzman olacaksınız…

3.haftamızda ilk iki haftada edindiğimiz teorik bilgilerimizi örnek fotoğrafları yorumlayarak tekrar ediyor, eksikliklerimizi fark ediyor ve eğitmenimizden fotoğraf çekmenin inceliklerini öğreniyoruz.

Pro fotoğrafçılık kursu 3.haftamızda; eğitmenlerimiz öğrencilerimize farklı çekim teknikleri ile çekilmiş fotoğraflar göstererek onlardan ISO, diyafram ve enstantane ayarlarını söylemelerini, ölçüm modlarını değerlendirmelerini, hangi beyaz ayarının kullanıldığını, pozlamanın nasıl yapıldığını, hangi objektiflerden yararlanılmış olduğunu, AF işletimlerini, görünüm oranlarını ve çekim modlarını belirtmelerini istiyor. Böylece fotoğraf okumayı öğrenen kursiyerlerimiz ilk 2 haftayı da tekrar etmiş oluyorlar.

3.hafta pro fotoğrafçılık kursu ile öğrencilerimiz sadece teorikte fotoğrafçılığı öğrenmiyor, bir fotoğrafı tüm detaylarıyla ele alabilecek bilgi ve deneyime ulaşıyorlar.

Fotoğraf makinesine ne kadar hakimseniz o kadar iyi sonuç elde edersiniz. 2. haftada öğrendiğimiz temel ayarları ve özellikleri kullanarak fotoğraf çekiyor ve fotoğraf makinesi üzerindeki hakimiyetin fotoğraflarımıza nasıl yansıdığını keşfediyoruz.

Pro fotoğrafçılık kursu 3. hafta programımızda; fotoğraf stüdyomuzda farklı sahne türlerinde manuel, diyafram ve enstantane öncelikli modlarda çekim yaparak bu modların fotoğrafa etkisini deneyimliyoruz. Beyaz ayarını ortamdaki ışığın rengine ayarlıyor ve farklı kelvin değerlerinde çekim yaparak beyaz ayarının fotoğraftaki gücünü gözlemliyoruz. Sahneye göre çekim stilimizi belirleyerek keskinlik ve doygunluk yaratmada stilin önemini kavrıyoruz.

Fotoğraf uygulama atölyemizde eğitmenlerimiz her öğrencimizle ayrı ayrı ilgilenerek teorik bilgilerinin pekişmesini sağlıyor, eksikleri giderirken anlaşılmayan noktaları tekrar tekrar anlatıyor. Bolca fotoğraf çekeceğimiz bir hafta bizi bekliyor…

Fotoğraf çekmeye devam ediyoruz! Stüdyo çekim uygulaması sayesinde temel fotoğrafçılık çekim tekniklerine tam anlamıyla hakim olacaksınız!

Konuya uygun ölçüm modlarından hangisini kullanacağımıza karar verip merkez ağırlıklı, değerlendirmeli, kısmi ve nokta ölçüm modlarıyla ışığın nasıl kontrol edildiğini ve zor ışık şartlarında daha iyi sonuçlara ulaşmak için neler yapmamız gerektiğini öğreniyoruz. Net fotoğraf için hangi kısık ayarı, arka planı flu fotoğraflar için neden açık diyafram kullanacağımızı, net alan derinliğini nasıl oluşturacağınızı öğrenerek enstantane ayarıyla görüntüyü dondurup bulanıklaştırmanın fotoğrafta yarattığı etkiyi ölçüyoruz. Daha etkili fotoğraflar için ISO hassasiyetinin önemini fark ediyoruz.

3.haftanın sonunda fotoğraf çekmek için gerekli olan 3 ana değişken; diyafram, enstantane ve ISO ayarı yapmayı öğrenecek, fotoğraflarınızı daha güçlü hale getirmek için fotoğraf stillerinin, ölçüm modlarının ve beyaz ayarının ne kadar önemli olduğunu kavrayacaksınız.

Fotoğrafa boyut kazandırmak ve daha iyi fotoğraflar elde etmek için ışığın fotosanatsal kullanımını, ışığı ve modelimizi konumlandırmayı öğreniyoruz... 4.Hafta 1.Bölüm Pro Fotoğrafçılık Kursu Programı:
 • Fotoğrafçının en önemli ekipmanı olan ışığa hakim olun!
 • Doğru Bir Pozlama İçin Fotoğrafçı Işığı Nasıl Kontrol Eder?
 • Işığın Parlaklığı, Kontrastı, Renk Isısı, Süresi Ve Açısı Bize Ne İfade Eder?
 • Yüksek (High Key) ve DüşÜk (Low Key) Işık Nedir?
 • Işığın Miktarı Çok Fazla İse Ne Yapılır?
 • Işık Az İse Nasıl Çözüm Üretilir?
 • Doğal Ve Yapay Işık Kaynakları Nasıl Kullanılır?
 • Işığın Fotoğrafa Olan Etkisi Nedir Ve Foto Sanatsal Kullanımı Nasıl Olur?
 • Flaş Ne Zaman Ve Nasıl Kullanılır?
 • Doğal Işığın Döngüsü Ve Temel Özellikleri Nelerdir?
 • Altın Saat Nedir Ve Bu Saatlerde Nasıl Çekim Yapılır?
Fotoğrafçılık eğitimi sayesinde doğal ışıktan yararlanmayı ve onu doğru kullanmayı öğrenecek, günün en güzel ışıklarında mükemmel kareler yakalayabileceksiniz.

Hikayelere yön vermeyi ve kendi hikayenizi yazmayı bu atölyede öğreneceksiniz. Fotoğrafta kompozisyon oluşturmanın detayları bu eğitimde… 4.Hafta 2.Bölüm Pro Fotoğrafçılık Kursu Programı:
 • Fotoğrafta Kompozisyon Unsurları Nelerdir?
 • Teknik, Biçim, İçerik ve Anlatım Nasıl Olmalıdır?
 • Daha Etkili Fotoğraflar Üretmek İçin Hangi Kompozisyon Kuralları Kullanılmalıdır?
 • 1/3 Kuralı ve Bu Kuralın Fotoğraflarda Uygulanışı Nasıldır?
 • Fotoğrafta Denge Nasıl Sağlanır?
 • Yatay Ve Dikey Kadraj Nasıl Kullanılır?
 • Fotoğrafta Simetri Nasıl Oluşturulur, Çizgiler Nasıl Kullanılır?
 • Doku, Ritim, Dinamizm ve Uyum Gibi Fotoğraf Öğeleri Görüntüye Ne Katar?
 • Fotoğrafta Çerçeve Nasıl Oluşturulur?
 • Sembol Kullanımı Nasıl Olmalıdır?
 • Görsel Öğelerin Fotoğrafa Yerleştirilmesi Nasıl Planlanır?
 • Fotografik Anlatım Nedir ve Nasıl Yapılır?
 • Kurgu ve Kompozisyonun Birlikteliği Nasıl Olmalıdır?
 • Fotoğraflarımız Ne Kadar Etkili?
 • Güçlü Bir Kompozisyon İçin Renkler Nasıl Kullanılır?
4. hafta pro fotoğrafçılık dersi sonunda fotoğrafla hikaye anlatmayı öğrenirken o hikayeyi bir usta gibi şekillendirecek, kompozisyon unsurlarına hakim olacaksınız.

5.haftamızda teorik olarak öğrendiğimiz ışık ve kompozisyon bilgilerimizi fotoğraf değerlendirerek pekiştiriyoruz. Örnek fotoğraflarla daha iyi fotoğraf çekmenin yollarını öğreniyoruz.

Pro fotoğrafçılık kursu 5.haftamızda; eğitmenlerimiz öğrencilerimize farklı ışık kaynakları ile kompozisyon kuralları ve temaları kullanılmış fotoğraflar göstererek onlardan bu fotoğraf karelerini değerlendirmelerini istiyor. Işığın parlaklığı, kontrastı, renk ısısı, açısı ve miktarı ile doğal ışığın kullanımı ile ilgili yorumlar yapan öğrencilerimiz aynı zamanda 1/3 kuralı, altın oran, perspektif, simetri, doku ve ritim gibi kompozisyon kuralları açısından fotoğrafları eleştiriyor. Fotoğrafın dengesine, görsel ögelerin yerleştirilmesine, renk kullanımına ve kompozisyonun gücüne dikkat ediliyor.

5.hafta pro fotoğrafçılık dersi ile öğrencilerimiz fotografik anlatımın sırlarını, ışık kullanımının önemini ve güçlü fotoğrafların sırlarını öğrenirken teorik bilgilerini de kalıcı hale getirmiş oluyorlar.

Şimdi uygulama zamanı! Yaratıcılığınızı ışıkla ve etkileyici kompozisyonlarla şekillendirin…

5.hafta fotoğrafçılık kursu programında; Stüdyoda ışık kaynağından gelen ışığın yönüne, parlaklığına ve rengine göre makinemizin ayarlarını yapıyoruz. Fotoğrafta vermek istediğimiz mesaj ve oluşturmak istediğimiz duyguya göre ışığın renginin, parlaklığının ve açısının fotoğraftaki etkisini deneyimliyoruz. Çerçeveleme, İlgi Merkezi, Altın Oran, Yalınlık, Derinlik, Perspektif, Denge, Form, Doku, Dinamizm, Uyum, Renk, Kontrast ve Yansıma gibi kompozisyon kurallarından yararlanarak öğrendiklerimizi pekiştiriyor, hayalimizdeki fotoğraf karesi için makinemizin arkasına geçiyoruz.

5.haftada stüdyoda ışığı konunuza uygun kullanmayı öğrenecek, farklı ve çarpıcı kompozisyonlar oluşturarak ilgi uyandıracak fotoğraflar çekeceksiniz.

Işık ve kompozisyon bilgilerimizi dış mekan çekimleriyle test etme zamanı geldi! 6.haftamızda Sultanahmet’te uygulamalı çekim gezisi yapıyoruz.

Pro fotoğrafçılık kursu çekim gezimize Sultanahmet Meydanı’nda yer alan Alman Çeşmesi’nde buluşarak başlıyoruz. Fotoğraf çekmeye başlamadan önce çekim için kullanacağımız fotoğraf temaları, duyguları ve kompozisyon kuralları hakkında öğrencilerimizi bilgilendiriyoruz. Alman Çeşmesi, Theodosius Dikilitaşı, Yılanlı Sütun, Örme Dikiltaş, Sultanahmet Camii, Arasta Çarşısı, Haseki Hürrem Sultan Hamamı, Ayasofya Müzesi, III. Ahmet Çeşmesi, Aya İrini Kilisesi, Darphane-i Amire, Topkapı Sarayı, İstanbul Arkeoloji Müzesi güzergahımız oluyor. Makine ayarlarımızı yaptıktan sonra turistleri, tarihi yapıları, sokak satıcılarını kadrajımıza alıyoruz. Farklı ışık teknikleriyle portre, panoramik ve mimari fotoğraflar çekiyoruz.

Pro fotoğrafçılık eğitimi ile doğal ışığı en iyi şekilde kullanmayı, anın fotoğrafını çekmeyi ve hikayeleri ölümsüzleştirmeyi öğreniyoruz.

6.hafta uygulamalı fotoğraf çekim gezimiz devam ederken temel fotoğraf temaları ve kompozisyon kurallarından yararlanarak dikkat çekici fotoğraflara imza atıyoruz.

Pro fotoğrafçılık kursu çekim gezimizde; Kent Manzaraları, Mimari Yapılar, Galeri ve Müzeler, Cadde ve Sokaklar, Meydanlar, Kutsal Alanlar, Yakın Plan/Makro, Siluet, Gülümseten Fotoğraflar, 4 Mevsim İstanbul, Hayatın Enerjisi, Ters Işık, Sokak Satıcıları temalarını kullanarak Öfke, Kızgınlık, Üzüntü, Sevgi, Sevinç, Heyecan, Mutluluk gibi duyguları fotoğraflarımıza aktarıyor; Çerçeveleme, İlgi Merkezi, Altın Kesim, Belirginlik, Yalınlık, Derinlik, Perspektif, Net Alan Derinliği, Denge/Oranlar, Boşluklar, Form/Biçim, Doku, Ritim, Dinamizm, Uyum, Kritik An, Renk, Kontrast gibi kompozisyon kurallarından yararlanarak etkileyici fotoğraflar çekiyoruz.

Pro fotoğrafçılık eğitimi ile edindiğiniz bilgileri uygulamaya dökeceğiniz, doğru makine ayarlarının, ışığın ve kadrajın fotoğraflarınız üzerindeki etkisini gözlemleyeceğiniz, yaşamı kadrajınıza sığdıracağınız bir deneyime ne dersiniz?

Sıra geldi sokak fotoğrafçılığının sırlarına… Pro fotoğrafçılık eğitimi sayesinde sadece fotoğraf değil hikaye çekeceksiniz! 7.Hafta 1.Bölüm Pro Fotoğrafçılık Kursu Programı:
 • Sokak Fotoğrafçılığı Nedir?
 • Nasıl Ortaya Çıktı?
 • Sokak Fotoğrafçılığının Günümüzde Ulaştığı Nokta Nedir? Neden Bu Kadar Popüler Oldu?
 • Sokak Fotoğrafçısının Sahip Olması Gereken Beceriler Neler?
 • Sokakta Olmanın Avantajı ve Dezavantajları Nelerdir?
 • Sokak Fotoğrafçılığı İçin Tercih Edilen Makineler Hangileri?
 • Sokak Fotoğrafçılığında Kullanılan Objektif Çeşitleri Neler?
 • Filtre Ve Lens Seçimi Nasıl Yapılır?
 • Fotoğraf Makinesi Yardımcı Ekipmanları Neler?
 • Çantamızda Neler Olması Gerek?
 • Çekimler Hangi Modda Yapılır?
 • Sahneye Göre Çekim Modlarından Manuel, Diyafram, Enstantane Öncelikli Modlar Neye Göre Tercih Edilmelidir?
 • Diyafram, Enstantane, ISO Ayarları Neye Göre Yapılır?
 • Netlik Ayarı Nasıl Yapılır?
 • Beyaz Ayarı Nasıl Yapılmalı?
 • Sokak Fotoğrafçılığının Işık Kaynakları Neler?
 • Işığın Kalitesi Nasıl Belirlenir?
 • Sokak Fotoğrafçılığı Çekimlerinde Doğal ve Yapay Işık Kaynakları Nasıl Kullanılır?
 • Gün Işığında Nasıl Çekim Yapılır?
 • Koyu Gölgeler Nasıl Engellenir?
 • Yumuşak Ve Göze Hoş Gelen Gölge Oluşturma Teknikleri Nelerdir?
 • Kontrast Nasıl Oluşturulur?
Sokak fotoğrafçılığı hakkında detaylı bilgi edineceğiniz bu haftada hayattan kareler çekmenin bir fotoğrafçı için ne kadar değerli olduğunun farkına varacaksınız.

7.hafta pro fotoğrafçılık kursu ile sokak fotoğrafçılığının tüm tekniklerine hakim oluyor, sahada çekim yapmak ve öğrendiklerimizi pekiştirmek için kendimizi zor tutuyoruz…
 • Sokak Fotoğrafçılığında Kompozisyon Unsurları Nelerdir?
 • Daha Etkili Fotoğraflar Üretmek İçin Hangi Kompozisyon Kuralları Kullanılmalıdır?
 • Güçlü Bir Kompozisyon İçin Renkler Nasıl Kullanılır?
 • Gözlem Becerisi Nasıl Gelişir Ve Hangi Teknikleri Kullanmalıdır?
 • Hikaye Ve Kurgu Nasıl Yaratılır?
 • Hikayeler Fotoğrafa Nasıl Aktarılır?
 • Sokak Fotoğrafı Çekerken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?
 • Çekim Planı Nasıl Hazırlanır?
 • Çekim İçin En Uygun Zaman Ve Mekan Nasıl Belirlenir?
 • Sokak Fotoğrafçılığında Etiğin Önemi Nedir?
 • Sokakta Çekim Yaparken İletişim Kurma Süreci Nasıl İşler?
 • Tanımadığımız İnsanları Nasıl Fotoğraflarız?
 • Duyguları Fotoğraflamanın Yolları Nelerdir?
 • Anı Yakalamanın Sırrı Nedir?
 • Sokak Çekimlerinde Açılar Ve Yüz Kadrajlama Nasıl Olmalıdır?
 • Sokak Hayvanlarının Fotoğrafları Nasıl Çekilir?
 • Etkili Fotoğraf Mesajı Nasıl Yaratılır?
 • Sokak Fotoğrafçılığında Renkli Mi Siyah Beyaz Fotoğraflar Mı?
 • Raw Çekmenin Önemi Nedir?
 • Altın Saatlerde Sokak Fotoğrafçılığı Nasıl Yapılır?
 • Fotoğraf Nasıl İncelenir?
 • En İyi Fotoğraf Nasıl Seçilir?
 • Fotoğraflar Photoshop Ya Da Lightroom’dan Geçmeli Mi?
Pro fotoğrafçılık kursu 7.hafta sonunda örnek fotoğraflar üzerinden sokak fotoğrafçılığı hikayelerini de öğrenecek, anı ölümsüzleştirmenin bir fotoğrafçı için ne kadar değerli olduğunu göreceğiz.

Sokak fotoğrafçılığının tekniklerini sahada öğreniyoruz! Hayatın renklerini kullanarak en güzel duyguları fotoğraflarımızla anlatıyoruz.

Pro fotoğrafçılık eğitimi 8.hafta programında; öğrencilerimizle birlikte Balat’ta sokak fotoğrafçılığı eğitimimizin uygulamalı çekim dersini gerçekleştiriyoruz. Çekim güzergahı hakkında bilgilendirmeden sonra makine ayarlarımızı yaparak Aya Yorgi Rum Patrikhane Kilisesi, İstanbul Rum Ortodoks Patrikhanesi, Sancaktar Yokuşu, Fener Rum Lisesi, Mesnevihane Camii, Tevkii Cafer Mektebi Sokak, Çimen Sokak, Panagia Paramythia Kilisesi, Kiremit Caddesi, Köroğlu Sokak, Merdivenli Yokuş Sokak, Vodina Caddesi, Meteoroloji Kilisesi, Yıldırım Caddesi ve Bulgar Ortodoks Kilisesi güzergahında ilerleyerek Balat’ın tarihi dokusunu ve mimarisini fotoğraflarımıza yansıtmaya başlıyoruz.

Farklı ışık ve açıları kullanarak, sokak fotoğrafçılığını deneyimleyeceğimiz bu haftada anı yakalamayı, insanları, canlıları ve sokakları anlatmayı öğreniyoruz.

Balat sokaklarında diyafram, ISO ve enstantane bilgilerimizi sınarken fotoğrafçılığın olmazsa olmaz tema ve kompozisyon kurallarından yararlanarak kendimizi geliştiriyoruz.

Sokak fotoğrafçılığı uygulama haftamızda Balat evlerinin, sokak satıcılarının, top oynayan çocukların, insan manzaralarının fotoğraflarını; Kent Manzaraları, Mimari Yapılar, Cadde ve Sokaklar, Pazarlar, Kutsal Alanlar, Yakın Plan/Makro, Siluet, Kapılar ve Pencereler, 4 Mevsim İstanbul, Göç, Hayatın Enerjisi, Alın Teri, Kalabalıklar, Şehir ve Çiçekler temalarından yararlanarak; Öfke, Umutsuzluk, Üzüntü, Huzur, Şefkat, Sevgi, Kaygı, Çaresizlik, Sevinç, Heyecan, Mutluluk duygularıyla ve Çerçeveleme, İlgi Merkezi, Altın Kesim, Yalınlık, Derinlik, Perspektif, Net Alan Derinliği, Boyutlar, Boşluklar, Ritim, Dinamizm, Uyum, Renk, Kontrast, Yansıma gibi kompozisyon kurallarıyla çekiyoruz.

8.hafta Pro fotoğrafçılık eğitimi sonunda dış mekan fotoğraf çekimlerine hakim, makinesini iyi kullanan ve fotoğrafçılıktan beklentilerinin farkında bir fotoğrafçı olacaksınız!

Pro fotoğrafçılık kursumuzun son bölümünde çektiğimiz fotoğrafları değerlendirerek ve ileri fotoğrafçılık kurslarımız hakkında bilgi vererek eğitimimizi noktalıyoruz.

9.hafta pro fotoğrafçılık kursumuzda; uygulama derslerinde çektiğiniz fotoğrafları inceleyerek gelişiminizi değerlendiriyor, eksik yanlarınızı tespit ederek giderilmesi için önerilerde bulunuyoruz. Makine ayarlarınızı doğru yapıp yapmadığınızı, ışığı nasıl kullandığınızı, çekim modunuzu, açınızı ve kompozisyonunuzu değerlendirerek dikkat etmeniz gerekenleri belirtiyoruz. Yüzlerce fotoğrafınız arasından en iyilerini nasıl seçeceğinizin püf noktalarından bahsederken sizlerle tek tek ilgilenerek temel fotoğrafçılık bilgilerinizin kalıcı olmasını sağlıyoruz.

Ayrıca öğrendiğiniz tüm bilgileri pratiğe aktaracağınız, kendinizi geliştireceğiniz, yaratıcılığınızı ortaya koyacağınız, bilgi ve becerilerinizi sınayacağınız 1,5 aylık Mezuniyet Projesi hakkında bilgi veriyoruz. Farklı fotoğraf temaları, duygu ve kompozisyon kurallarını kullanarak kişisel tarzınızı ortaya koymanız için fırsat sunuyoruz.

İleri fotoğrafçılık eğitimine devam etmek isteyen öğrencilerimizle bir sonraki haftamıza geçiyor, pro fotoğrafçılık kursunu tamamlayanlara ise mezuniyet sertifikalarını veriyoruz.

Pro fotoğrafçılık kursu sonunda mükemmel fotoğraf karelerinin sırlarını öğrenmiş, makine ve ışık kullanım becerisi olan, etkileyici kompozisyonlar oluşturan, deneyimli bir fotoğrafçı olacaksınız!

Pro Fotoğrafçılık Kursu Programı – 3800’ün Üzerinde Mezun %98 Katılımcı Memnuniyeti

Pro fotoğrafçılık kursu programımız; Avrupa standartlarında olup %100 öğrenme garantilidir. 15 yıllık deneyimle geliştirdiğimiz eğitim metodumuzda bireysel farklılıkları esas alarak öğrenme hızınıza, bilginize ve grubun dinamiğine göre eğitimlerimizi şekillendiriyoruz. Samimi ve eğlenceli bir ortamda gerçekleşen fotoğrafçılık eğitimlerimizle bugüne kadar binlerce fotoğraf tutkununa fotoğraf çekmenin tekniğini ve pratiğini öğrettik!

Kurs Ne Kadar Sürer? Kimler Katılmalı? Pro Fotoğrafçılık Kursu Programı

Hayallerini gerçekleştir, fotoğraf makineni yanından ayırma! Fotoğraf tutkuna yön vermek için Türkiye'nin en iyi fotoğrafçılık kursu Foto Life Akademi ile ilk adımını at!

Pro fotoğrafçılık kursumuz; haftada 1 gün 2,5 saatten 9 haftalık bir program olup; 4 teorik, 4 uygulama ve 1 değerlendirme dersini içinde bulunduran 9 haftalık bir fotoğraf eğitim programına ek olarak 1 ekipman danışmanlığı ve öğrendiklerinizi pekiştireceğiniz, eksik kalan yanlarınızı tamamlayacağınız 1 telafi dersiyle birlikte toplamda 9 haftada 10 ders alırsınız.

Bu program; fotoğrafçılığa olan ilgisini keşfetmiş ve bu alanda kendini geliştirmek isteyen, hobi olarak temel ve ileri düzeyde fotoğraf çekmeyi düşünen, mesleki fotoğrafçılık eğitimleri için temellerini sağlam atmayı amaçlayan fotoğraf tutkunları ve amatör fotoğrafçılar için hazırlanmıştır.

Her yıl pro fotoğrafçılık eğitimi almaya başlayan öğrencilerin %65’i yanlış kurs tercihleri ve kalitesiz eğitim içerikleri nedeniyle iyi eğitim alamadıkları için kendilerini yetersiz hissederek hayallerinden vazgeçiyor.

Görsel ALT Başlığı

Pro Fotoğrafçılık Kursu Sıkça Sorulan Sorular

Foto Life Akademi olarak Pro fotoğrafçılık Kursu sonunda kurum onaylı katılım sertifikası vermekteyiz. Kurum onaylı pro fotoğrafçılık kursu sertifikası eğitim aldığınızı belgeleyen, Türkiye’de ve dünyada, uluslararası tüm özel ve resmi kurumlarda geçerli olan bir belgedir. MEB Onaylı Fotoğrafçılık Kursu Sertifikası almak isteyen öğrencilerimizin, MEB Onaylı Fotoğrafçılık Kursumuza katılmaları gerekir. MEB Onaylı Sertifika almaya hak kazanmak için kurs sonunda yapılacak olan bitirme sınavından geçer not almaları ve %10 devamsızlık haklarını doldurmamaları gerekmektedir. MEB fotoğrafçılık kursu sertifikası nasıl alınır sorunuza detaylı yanıt almak için eğitim danışmanlarımıza ulaşabilirsiniz.

Pro fotoğrafçılık Kursu için tüm öğrencilerimize ders telafi imkanı sunmaktayız. Derse gelemeyen öğrencilerimiz, farklı bir sınıfta/şubemizde katılamadıkları haftanın/dersin telafisini alabilirler.

Pro fotoğrafçılık kursu eğitmenlerimiz; başta kurucumuz Orhan Gürbüz olmak üzere üniversitelerin Fotoğrafçılık ve Kameramanlık, Görsel Sanatlar, Video Kurgu ve Montaj, Radyo Sinema TV bölümlerinden mezun, yüksek lisans yapmış, moda, stüdyo, düğün, doğum, ürün ve hava fotoğrafçılığı gibi farklı fotoğrafçılık branşlarında deneyimli, fotoğraf sanatının gelişmesine kendini adamış Türkiye’nin en iyi fotoğrafçılarından oluşmaktadır. Pro fotoğrafçılık kursu kadromuzda; üniversitelerde akademisyen olan, fotoğrafçılıkla ilgili kitapları ve makaleleri bulunan, sergi çalışmaları gerçekleştirmiş, TV kanallarında ve dergilerde haber fotoğrafçılığı, savaş fotoğrafçılığı, sokak fotoğrafçılığı, doğa ve seyahat fotoğrafçılığı, belgesel fotoğrafçılığı yapmış profesyonel fotoğrafçılar yer almaktadır.

Pro fotoğrafçılık kursu eğitim programlarımızı; seviye ve ihtiyaç analizinizi yaparak fotoğrafçılığı; temel, amatör veya profesyonel düzeylerden hangi seviyede yapmak istediğinize, uzmanlaşmak istediğiniz alan için almanız gereken ileri ve branş eğitimlerine, fotoğrafçılıktan beklenti ve kariyer hedefinize göre oluşturmaktayız. Pro fotoğrafçılık kursu sınıflarımızı ise; eğitimlerimizden maksimum seviyede verim alabilmeniz için; yaşınız, konuya olan ilginiz ve öğrenme hızınız gibi bireysel farklılıkları göz önünde bulundurarak planlıyoruz. Pro fotoğrafçılık kursu fiyatları; temel, ileri ve profesyonel, kaç seviyede ne kadar süre eğitim alacağınıza, eğitiminizi özel ya da grup olarak mı almak istediğinize göre değişmektedir. Buyrun, kurumumuza gelin, sizi misafir edip bir çay/kahve ikram edelim. Siz nasıl bir kurumdan eğitim alacağınızı, dersliklerimizi, fotoğraf stüdyomuzu, kafemizi, bahçemizi ve sosyal alanlarımızı görün, eğitmenlerimizle tanışın. Biz de sizi daha yakından tanıyarak seviye ve beklentinize göre size en uygun kurs programı belirleyelim ve detaylı eğitim içeriğini anlatalım. Pro fotoğrafçılık kursu fiyatları hakkında bilgi verelim.

İstanbul, Bakırköy’de bulunan Foto Life Akademi pro fotoğrafçılık kursu eğitim merkezimiz Bakırköy İncirli’de yer almaktadır. Metro, metrobüs, otobüs ve minibüs gibi toplu taşıma araçlarını ya da kişisel aracınızı kullanarak kursumuza ulaşabilirsiniz. İncirli Metrobüs durağına 5 dakika yürüme mesafesinde olan fotoğrafçılık kursumuza; Beylikdüzü, Avcılar, Yenibosna, Şirinevler, Bahçelievler, Merter, Topkapı, Eyüp, Okmeydanı, Çağlayan, Mecidiyeköy, Zincirlikuyu, Acıbadem, Kadıköy istikametinden rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Metro kullanarak Yenibosna, Şirinevler, Bahçelievler, Zeytinburnu, Bayrampaşa, Fatih, Aksaray, Taksim, Beşiktaş, Osmanbey, Nişantaşı, Şişli, Gayrettepe, Levent, Sarıyer, Başakşehir, Kadıköy, Kartal, Pendik, Üsküdar, Ümraniye, Etiler’den gelebilirsiniz. Ayrıca Marmaray ve yüksek hızlı tren durağını kullanarak Pendik, Kartal, Maltepe, Bostancı, Erenköy, Göztepe, Üsküdar, Sirkeci, Zeytinburnu, Ataköy, Yeşilyurt, Florya, Küçükçekmece, Halkalı, Eskişehir, Ankara ve Konya’dan fotoğrafçılık kursumuza ulaşabilirsiniz. Kınalıada ve Büyükada’dan doğrudan bulunan feribot hattı ile Bakırköy’e gelebilir, 10 dakikalık bir yolculuktan sonra fotoğraf eğitimi merkezimize gelebilirsiniz. Kişisel aracınızı kullanarak E-5 karayoluna bağlanabilir, merkezi konumdaki Bakırköy Foto Life Akademi’ye ulaşabilirsiniz. Pro fotoğrafçılık kursu Florya, pro fotoğrafçılık kursu Bahçelievler, pro fotoğrafçılık kursu Ataköy, pro fotoğrafçılık kursu Yeşilköy, pro fotoğrafçılık kursu Zeytinburnu, pro fotoğrafçılık kursu Avcılar olarak hizmet veren pro fotoğrafçılık kursu Bakırköy merkezimize gelerek eğitiminizi planlayabilirsiniz.

Pro fotoğrafçılık kursları için eğitimin ilk 2 haftasında fotoğraf makinesi almanız şart değildir ancak 3. haftada öğrencilerimizle birlikte uygulamalı fotoğraf çekimi yapacağımız için fotoğraf makinesi edinmeniz gerekmektedir. Fotoğraf makineniz yoksa ya da makinenizi fotoğrafçılık eğitiminden sonra almak istiyorsanız kursumuzda bulunan sınırlı sayıdaki fotoğraf makinesi ve ekipmanlardan yararlanabilirsiniz.

Temel fotoğrafçılık eğitimi ile başlangıç düzeyinde fotoğraf çekmeyi, makinenizin ve ekipmanlarınızın ayarlarını yapmayı, doğal ve yapay ışık kaynaklarını kullanmayı, kompozisyon oluşturmayı ve modelinizle doğru iletişim kurmayı öğrenirsiniz. Temel fotoğrafçılık kursu 5 hafta süren 3 teorik ve 2 stüdyoda uygulama dersini kapsayan bir fotoğrafçılık eğitim programıdır. Pro fotoğrafçılık kursu ise 8 haftada 2 stüdyo çekimi, 2 dış mekan çekimini içeren uygulamalı dersleriyle daha çok deneyim kazanacağınız ve fotoğraf çekim tekniğinizi geliştirecek bir programa sahiptir. Sizin için en iyi fotoğrafçılık kursu programının belirlenmesi için seviye ve ihtiyaç analizinizin yapılarak beklentilerinize ve hedeflerinize göre alacağınız eğitimlerin planlanması gerekir. Temel ve pro fotoğrafçılık kursları hakkında bilgi almak için eğitim danışmanlarımıza ulaşabilirsiniz.

Evet, henüz fotoğraf makinesi almamış ya da fotoğraf makinesini değiştirmek isteyen pro fotoğrafçılık kursları öğrencilerimize danışmanlık yapıyor, makine ve ekipman üreticisi firmalardan uygun fiyatlara tedarik imkanı sağlıyoruz. Eğitmenlerimiz, öğrencilerimizle birlikte fotoğraf makinesi markalarının deneyim merkezlerini ve mağazalarını ziyaret ediyor, kursiyerlerimizin merak ettikleri ve satın almak istedikleri fotoğraf makinesi ve aksesuarları hakkında bilgilendirme yapıyor, çekmek istedikleri fotoğraf stiline uygun makine ve ekipman önerisinde bulunuyorlar. Deneyim merkezi ziyaretlerimizde öğrencilerimiz fotoğraf makinelerini ve objektif, lens, tripod vb. aksesuarları inceleyip kullanabiliyorlar.

Bizi Ara!

fotoğrafçılık kursu iletişim
pro fotoğrafçılık kursu fiyatları

Profesyonelliğe İlk Adımı Atın! - Pro Fotoğrafçılık Kursu

Gülümseyin, Erken Kayıtta %50 İndirimli Çekiyorsunuz! - Son Kontenjanlar

Hemen Kayıt Ol

Pro Fotoğrafçılık Eğitimini Alan Öğrencilerimiz Bu Eğitimleri De Aldı!

Amatörden profesyonele giden fotoğraf yolculuğunda öğrencilerimiz Pro fotoğrafçılık kursu ile birlikte yeteneklerini ve çekim tekniklerini geliştirecekleri, Moda, Ürün, Doğum, Düğün ve Yemek Fotoğrafçılığı ile Photoshop ve Lightroom kursları başta olmak üzere mesleki fotoğrafçılık eğitimlerimizden yararlanıyorlar. Siz de şimdi sırada hangi eğitim var diyorsanız öğrencilerimizin en çok tercih ettiği fotoğrafçılık kurslarına bir göz atın, tutkunuzu hemen bırakmayın!

Pro Fotoğrafçılık Kursları Nasıl Mı Geçiyor? Video ve Fotoğraflarımıza Göz Atın!

Pro fotoğrafçılık kursu sınıflarımızı, fotoğraf çekim stüdyomuzu, öğrencilerimiz ve eğitmenlerimizin keyifli anlarını, fotoğraf gezilerimizi video ve fotoğraflarımızdan inceleyin. En iyi fotoğrafçılık kursu Foto Life Akademi ailesine siz de katılın, sosyal bir ortamda, keyifli bir atmosferde eğitim alın!

Tüm videolarımızı görmek için YouTube hesabımızı ziyaret edebilirsiniz: YouTube

Tüm fotoğraflarımız için Instagram hesabımızı ziyaret edebilirsiniz: Instagram

Foto Life Akademi’yi Yakından Tanıyın!

Fotoğrafçılık kursu merkezimizi, pro fotoğrafçılık kursu dersliklerimizi, eğitimlerimizi, sosyal alanlarımızı ve Sanat Cafe’mizi, fotoğraf sergilerimizi ve organizasyonlarımızı yakından inceleyin. Öğrencilerimizin yaptıkları yorumlara göz atın, Türkiye’nin en büyük fotoğrafçılık kursu ailesine siz de katılın!

Sosyal Medyada Biz

15+

Yıllık Deneyim

Pro fotoğrafçılık eğitimi alanında Türkiye’nin en deneyimli kursu.

6+

Kurs Merkezi

Bakırköy, Taksim, Beylikdüzü, Kadıköy, Maslak ve Beşiktaş fotoğraf eğitim merkezleri.

%98

Öğrenci Memnuniyeti

Öğrencilerimizin değerlendirmesiyle yüksek memnuniyet oranı.

3800+

Mezun Öğrenci

Fotoğraf çekmeyi öğrenerek hayatına renk katmış binlerce mutlu fotoğrafsever.

Öğrenci Yorumları

Görüntülenebilecek bir yorum/değerlendirme bulunamadı.

768

kişi sizinle beraber bu kursu inceliyor.

Bu eğitimi toplam 3.840 kişi satın aldı.
Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 30 30