Fotolife Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Ağız İçi Fotoğraf Çekimi Neden Önemli? - Dental Fotoğrafçılık Nedir?

Diş Hekimliğinde Fotoğrafçılık ve Avantajları

Fotoğrafçılıkla diş hekimliğinin aslında uzun yıllardır dirsek teması içerisinde olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Her ne kadar biraz dikkat etmediğinizde bu durumu gözden kaçırmanız mümkün olsa da dental fotoğrafçılık tıbbi fotoğrafçılığın en popüler dallarından biridir. Üstelik birçok katkıyı beraberinde getirdiğini de unutmamak gerekiyor.

Ağız içi fotoğraf çekimi her şeyden önce diş hekimine tanı ve tedavi sürecinde dahi yardımcı olur. Elbette günümüzde bunun için radyolojik ekipmanlar var. Ancak ağız içi fotoğraf çekimi, hastanızın oral sağlığının genel bir görüntüsünü elinizde tuttuğunuz anlamına gelir. Hastanız ofisten ayrıldıktan sonra bile tedavi sürecini olumsuz etkileyecek koşulları analiz edebilir, süreci buna göre planlayabilirsiniz. Yine de ağız içi fotoğraf çekimi ve avantajlarından söz ettiğimizde konunun yalnızca bunlarla sınırlı olmadığını söyleyelim.

Dental fotoğrafçılık nedir sorusuna yanıt verdiğimize göre dental fotoğrafçılıktan bir diş hekimi olarak nasıl yararlanabileceğinizi incelemeye geçebiliriz.

[widget-8]

Dental Fotoğrafçılık Tanı ve Tedavi Planlamasını Kolaylaştırır

Ağız içi fotoğraf çekimi, hastanızın diş etlerinin ve dişlerinin durumuna çok daha yakından bakmanıza imkan verir. Günümüzde dijital dental fotoğrafçılık için kullanılan ekipmanlar, ağız içine oldukça yüksek zoom oranlarıyla bakmanıza olanak tanır. Böylelikle fiziksel muayene sırasında gözden kaçırdığınız sorunları fotoğraf üzerinden çok daha kolay bir şekilde görebilirsiniz.

Bilhassa diş eti çekilmesi ya da diş gıcırdatma gibi sorunlar başlangıç aşamasındayken fiziksel muayene ile her zaman fark edilemeyebilir. Buna karşılık ağız içi fotoğraf çekimi durumu çok daha iyi görmenizi ve tedavi sürecini buna göre planlamanızı sağlar.

Dental Fotoğrafçılık Hasta İletişiminizi Güçlendirir

Hastanıza ağız bakımı hakkında bir bilgilendirme yapmak, dikkat etmesi gereken noktaların üstünden geçmek mi istiyorsunuz? Dental fotoğrafçılık bunun için son derece kullanışlı yöntemlerden biridir. Elbette videolar, broşürler, üç boyutlu modeller gibi farklı seçeneklerden yararlanabilirsiniz. Ancak hastanın kendi ağız içindeki problemlerle kendisinin karşılaşması çok daha etkileyicidir.

Kliniğinizin Reklamını Yapmanıza Olanak Tanır

Diş hekimliğinde fotoğrafçılık yalnızca tıbbi nedenlerle kullanılmaz. Buna ek olarak reklam ve pazarlama çalışmalarının da dental fotoğrafçılık ile sıkı bir bağlantıya sahip olduğunu unutmamak gerekir. Birçok klinik, stok görüntülerle potansiyel hastalarına ulaştığını sanır ancak bu oldukça yanıltıcıdır. Stok fotoğraflar, özellikle sağlık söz konusu olduğunda hizmetlerinizi tanıtmak ve hastalarınızı etkilemek açısından gerçek görüntülerin yanından bile geçemez. Ağız içi fotoğraf çekimi ile hasta öncesi - sonrası fotoğrafları çekebilir, bir diş hekimi olarak başarılarınızı en etkileyici karelerle yansıtabilirsiniz.

Sosyal Medya Paylaşımları Yapabilirsiniz

Günümüzde pek çok sektörde olduğu gibi sağlık sektöründe de sosyal medya büyük bir öneme sahiptir. Özellikle Instagram, günümüzde yeni insanlara ulaşmak ve insanların güvenini kazanmak için görselleri efektif bir biçimde kullanmanıza olanak tanır. Ağız içi fotoğraf çekimi sosyal medyayı çok daha etkili bir şekilde kullanmanıza imkan vererek iş hacminizi ciddi oranda artırır.

Ağız İçi Fotoğraf Çekimi İstenmedik Durumlardan Sizi Korur!

Sağlık sektöründe hizmet veren doktor ve diğer personelleri en çok endişelendiren şeylerden biri ihmal ve yanlış tedavi davalarıdır. Bu tür uzlaşmazlıklarda hastaların haklı olduğu vakalar gibi doktorların boş yere suçlandığı durumlar da vardır. Ancak elinizde durumu ispatlayacak yeterli veri olmadığında kendinizi aklamanız daha zor olabilir. Bu noktada dental fotoğrafçılık, kötü muamele görmüş bir hastaya yardımcı olmanızı sağlayabileceği gibi olası bir haksız davaya karşı korunmanızı da sağlayabilir.

Dental Fotoğrafçılık Kursu ile Fenomen Bir Diş Hekimi Haline Gelin!

Ağız içi fotoğraf çekimi sayesinde hastalarınızla muayene ve tedavi sırasında eğlenceli anlar yaşayabilir, tedavi planınızı hastanıza çok daha etkileyici bir şekilde aktarabilir ve elbette bir diş hekimi olarak becerilerinizi fotoğraf karelerinin gücüyle başka insanlara aktarabilirsiniz.

Eğer dental fotoğrafçılık hakkında daha fazla bilgi edinmek ve dental fotoğrafçılık kursu programlarımızdan yararlanarak profesyonel fotoğrafçılara taş çıkarmak istiyorsanız bize ulaşın! Ağız içi fotoğraf çekimi için ihtiyaç duyduğunuz tüm bilgileri kurs programlarımızda bulacaksınız.

[widget-62]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 30 30