Fotolife Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Kaliteli ve Doğal Poz Vermenin 9 Yöntemi

Poz Vermenin Püf Noktaları

Güzel poz vermek, daha kaliteli poz vermek hemen herkesin istediği bir şeydir. Fotoğraflarda doğal gözükmenin için belli başlı sırları vardır. Objektif karşısında poz vermek kolay olmasa da uygulayacağınız yöntemler ile rahat çekimler gerçekleştirebilirsiniz. Kaliteli ve doğal poz vermenin yöntemlerini kullanarak kendinizi kasmadan, sürekli çekim denemesi yaparak alıştırma yapmanız doğal pozlar vermenizi sağlayacaktır.

Çoğu insan beğenmediği fotoğraflar karşısında tepkili kalır. Bunun aksine asla objektife küsmemeli ve istediğiniz çekim gerçekleşene kadar fotoğraflar çekmelisiniz. Aslında güzel poz vermenin sırlarından biri de objektiften korkmamaktır. Doğal pozlar vermek sanıldığı kadar zor değildir. Yöntemlerini deneyince aslında ne kadar da rahat pozlar verebileceğinizi anlayacaksınız. Doğal poz verme yöntemleri…

1.Bakışlarınızı Odaklayın

Doğal poz verme yöntemleri arasında ilk sırada bakışları kullanmak yer alır. Güzel bir poz vermek istiyorsanız gözlerinizi kamera lensinin biraz üzerine odaklamalısınız. Başınızı hafif öne çıkarıp, çenenizi biraz aşağı indirdiğinizde isteğiniz görüntüyü alabilirsiniz. Bu tekniği uygulayarak yapacağınız çekimler çok daha kaliteli olacaktır.

2.Gülümseyin

Doğal poz verme yöntemleri listemizde bir diğer önemli başlığımız gülümsemektir. Doğal poz vermek istiyorsanız, dilinizi dişlerinizin hemen arkasına yerleştirerek gülümseyin. Bu hareket ifadenizi rahatlatacaktır. Böylece pozlarınız daha doğal çıkacaktır. Kameraya gülümseyerek poz vermek her zaman daha etkili sonuçlar almanızı sağlar. Samimi ve içten görüntüler elde etmiş olursunuz.

3.Kendinizi Kasmayın

Fotojenik pozlar vermek istiyorsanız asla kendinizi kasmamalısınız. Doğal bir görüntü vermek isterseniz omuzlarınızı hafifçe geride tutabilirsiniz. Kendinizi kasmadan verdiğiniz pozlarda daha iyi kareler elde edersiniz. Çekimlerinizde ne kadar rahat olursanız fotoğraflarınızda da o kadar doğal çıkmayı başarırsınız.

4.Beyaz Duvara Karşı Kıyafet Denemesi Yapın

Kaliteli ve doğal poz vermenin yöntemlerinden biri de kıyafet denemesi yapmanızdır. Güzel poz vermek istiyorsanız doğru renginizin ne olduğuna iyi karar vermelisiniz. Bir ağaç altında ya da pencere kenarındayken mutlaka doğal ışıktan faydalanın. Doğal poz vermenin yolları sayesinde sosyal medya hesaplarınız için beğeni getirecek fotoğraflar elde edersiniz.

5.Şekilcilikten Uzak Durun

Doğal poz vermek istiyorsanız şekilcilikten uzak durmalısınız. Kendinize bunu kural edinmelisiniz ve olduğunuz gibi görünmeye dikkat etmelisiniz. Her zamanki halinizle, doğal davranarak fotoğraf çektirmelisiniz. Fotoğraflarınız doğal çıkmasını istiyorsanız başkalarını taklit etmekten kaçının. Poz nasıl verilir diyorsanız özgün olmaya özen gösterin.

6.Klasik Pozları Sık Sık Tekrarlayın

Kaliteli ve doğal poz vermenin yöntemlerini kullanırken sık sık verdiğiniz pozları tekrarlamalısınız. Bu pozu vermek için vücudunuzu kameraya biraz yan döndürmelisiniz. Bir ayağınızı diğerinin önüne koyarak, omzunuzu fotoğrafçıya yaklaştırmalısınız. Eğer yüzünüz önde olursa bedeniniz daha büyük görünür. Bu da fotojenik pozlar vermek için uygulayacağınız yöntemlerdendir.

7.Boydan Çekilen Pozlara Dikkat Edin

Doğal poz vermenin püf noktalarından biri daima düz bir sırt ile kameraya gülümsemektir. Kaliteli poz vermek istiyorsanız boydan çekilen fotoğraflara dikkat etmelisiniz. Poz verirken göbeğinizi içinize çekip omuzlarınızı geriye doğru atmalısınız. Bu şekilde poz vermeniz kasılmadan rahat bir fotoğraf çektirmenizi sağlayacaktır.

8.Abartıdan Kaçının

Doğal poz vermenin sırlarından biri de çok fazla abartıya kaçmamaktır. Çünkü fotoğraflarda her şey olduğundan daha abartılı görünür. Bu yüzden kadınlar makyaj yaparken çok dikkatli olmalıdır. 30 yaş altı kadınlar için biraz maskara ve dudak parlatıcısı, 30 yaş üstü kadınlar içinde kusurları biraz kapatmaya yarayacak birkaç dokunuş yeterli gelecektir.

9.Güzel Çıktığınız Fotoğrafları İnceleyin

Fotojenik pozlar vermek istiyorsanız her zaman iyi olduğunuz açıdan fotoğraf çekmelisiniz. Sıklıkla en iyi çıktığınız fotoğraflara bakmalısınız. Doğal ve güzel olduğunu düşündüğünüz pozları tekrarlamalısınız. Ayrıca fotojenik insanların fotoğraflarını inceleyerek kendinize bir şeyler katabilirsiniz.

Siz de kaliteli ve doğal poz vermenin yöntemlerini uygulayarak istediğiniz sonuçlara ulaşabilirsiniz. Bakışlarınızı ve gülüşünüzü ön planda tutarak yapacağınız çekimler size her zaman katkı sağlayacaktır. Bazen anlık çekimlerinizin veya en doğal olduğunuzda yakalan karelerin ise yeri başkadır. Bu sebeple objektiften korkmamalısınız.

[widget-23]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 30 30