Fotolife Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Led Işıklarla Basitçe Işık Çadırı Nasıl Yapılır?

Ürün Çekim Çadırı Yapmak Çok Kolay!

Ürün çekim çadırı, yiyecekten ayakkabıya, elektronikten takıya kadar her türlü ürünü tanıtmak ve satmak için yapılan çekimlerde kullanılan ekipmanlardan biridir. Ürün çekim çadırının özelliği çekimi yapılacak olan objenin kaliteli ve detaylı gözükmesini sağlamaktır. Profesyonel ışık çadırları bütçe olarak amatör fotoğrafçılar için zorlayıcı olabilir. Fakat evde birkaç malzeme kullanılarak basitçe ışık çadırı yapmak mümkündür.

Led ışıklarla ışık çadırı yapımı çok kolaydır ve maliyeti oldukça düşüktür. Işık çadırı yapımı için gerekli olan malzemeleri aldıktan sonra evde kullanabileceğiniz ürün çekim çadırını rahatlıkla oluşturabilirsiniz. Bu kolay ve basit yöntemle istediğiniz ürün çekimini gerçekleştirmenize ve kaliteli fotoğraflar çekmenize yardımcı olacaktır.

[widget-8]

Evde Işık Çadırı Nasıl Yapılır?

Işık çadırı bir diğer adıyla ürün çekimi çadırı aksesuar, cep telefonu, yemek veya ürün gibi objelerin çekiminde ışığı yumuşatarak ve yeterli ışık kaynağını sağlayarak fotoğraf çekmenizi sağlayan bir kutudur. Ürün çekimi çadırını hazır ve gerekli ışık ekipmanlara sahip şekilde alabileceğiniz gibi bunu evde kendinizde yapabilirsiniz. Evde ledli ışık çadırı yapmak için gerekli olan malzemeler:

  • İlk olarak ledli ışık çadırı yapmak için beyaz karton bir kutu almanız gerekir.
  • Ürün çekim çadırını oluşturmak için led lambalara da ihtiyacınız olacak.
  • Işık çadırı yapımı için beyaz karton kutunun dört tarafına simetrik şekilde ledleri yapıştırın. Kartonu katlayarak kutu haline getirin.
  • Led ışıklarla basitçe ışık çadırı yapımını tamamladıktan sonra çadırın içine bir nokta belirleyerek tüm çekimleriniz aynı hizada olacak şekilde ayarlayabilirsiniz.

Basitçe yapabileceğiniz ışık çadırını ürün çekimlerinizde kolaylıkla kullanabilirsiniz. Led ışıklardan faydalanarak yaptığınız çadırda ürün çekimlerinizi etkili bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Evde Kendi Işık Çadırınızı Oluşturun

Evde ışık çadırı yapmak oldukça kolay ve sık kullanılan bir yöntemdir. Led ışıklarla basitçe ışık çadırı yapımıyla fotoğraflarınızı daha yumuşak sunabilirsiniz. Ayrıca ışık çadırı için kullandığınız kutunun ebatlarını değiştirerek farklı çekim çadırları da yapabilirsiniz. Profesyonel bir şekilde çekim yapmak isterseniz stüdyo ışık çadırlarından da yararlanabilirsiniz elbette.

Bu yazımızda sizler için led ışıklarla basitçe ışık çadırı yapımını anlattık. Siz de evde ışık çadırı yapmak istiyorsanız yukarıda belirttiğimiz adımları izleyebilirsiniz. Kolay ve kullanılır olmasından dolayı taşınabilir avantajı vardır. Ürün çekimlerinizi kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

[widget-7]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 30 30