Fotolife Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Bebek Fotoğrafı Çekimleri İçin 6 Önemli Tavsiye

Minik Canavarları En Sevimli Halleriyle Fotoğraflamak İster Misiniz?

Bebek fotoğrafı çekmek fotoğrafçılığın diğer alanlarından biraz daha fazla sabır, emek isteyen ve bir o kadarda keyifli bir iştir. Birbirinden şirin ve tatlı, minik bedenleri fotoğraflamak bir fotoğrafçı için tarifi zor duyguları da beraberinde getirir. Bebek fotoğrafçılığına ilginiz varsa ve bu işi yapacaksanız ya da yapıyorsanız bebek fotoğrafı çekimi konusunda hazırladığımız tavsiyelerden yararlanmanızda fayda var. Daha iyi bebek fotoğrafları çekmek için önerilerimize kulak verin…

1.Yeni doğmuş bebeği ilk üç ay flaş kullanarak fotoğraflamayın!

Yeni doğan bebek fotoğrafı çekiminde flaş kullanımından kaçınılmalıdır. Ya da bazı ekipmanlarla flaş ışığı hafifletilmelidir.

Çünkü yeni doğan bebeğin göz retinası olgunlaşmadığı için göz ışıklara karşı kendini koruyamaz ve flaş ışığı bebeğin gözüne ciddi boyutta zararlar verir.

2.Bebeğin göz hizasından fotoğraf çekin.

Bebek fotoğrafı çekerken dikkat etmeniz gereken başka bir konu ise kuş bakışı çekilen fotoğraf kareleri yerine bebeğin göz hizasından fotoğraf makinenizin kadrajını ayarlayarak çekimler çekim yapmanızdır. Bu şekilde çekeceğiniz fotoğraflar daha çarpıcı olacaktır.

3.Fotoğraf çekerken gün ışığından yararlanın!

Bebek fotoğrafı çekeceğiniz zaman doğru saati seçmenizde yarar var. Bebek fotoğrafları çekmek için gün ışığının bol olduğu gündüz saatlerini seçebilirsiniz. Gündüz ışığında çekilen fotoğraflar bebeğin pürüzsüz ve parlak olan cildini en mükemmel şekilde fotoğraflamak için en doğru anlardan biridir.

Güneş ışığını direk almak yerine pencereden gelen gölge ışıklarından yararlanın. Bu ışıklar sizin daha pürüzsüz ve doğru şekilde bebek fotoğrafı çekmenizi sağlayacaktır. Bu çekimler için 50mm lens tercih etmeniz yeterli olacaktır.

4.Gözleri netleyin.

Bebek fotoğraf çekiminde samimi ve sıcak fotoğraflar elde etmek için çekim esnasında bebeğin gözlerini odak olarak alabilirsiniz.

Masumiyetin simgesi olan gözler her zaman insanların dikkatini çekmiştir. Bebeğin masumluğunu en iyi şekilde fotoğraflamak için gözlerden yararlanmanızda fayda var.

5.Arka plan seçimi yaparken sadelikten yana olun!

Kalabalık seçilen arka plan bebeğin daha geri planda kalmasını sağlayacağından sade arka plan seçeneklerinden yararlanmanız gerek. Bebek fotoğrafları çekimleri için sade arka planlar ve renkler daha doğru olacaktır.

Sade arka plan kullanımı odak noktasının bebekte olmasını sağlayacaktır. Böylece şirin mi şirin fotoğraf karelerine imza atılır.

6.Sürekli fotoğraf çekin.

Bebeklerin neyi ne zaman yapacağı çok belli olmaz bundan dolayı güzel anları fotoğraflamak için sürekli fotoğraf makineniz elinizde olsun ve sürekli olarak bebeğin farklı açılardan fotoğraflarını çekin.

Bu işlemi yaparak bebekler tahmin etmediğiniz anlarda tahmin etmediğiniz tepkiler verebilir ve bu tepkiler beraberinde harika fotoğraflar getirebilir.

Bebek fotoğrafçıları, bebek fotoğrafçılarına ilgi duyanlar bu tavsiyelerden yararlanarak bebeklerin her anını çok güzel şekilde fotoğraflayabilecekler. Bebek fotoğrafı çekimleri konusunda profesyonelliğe ulaşmak için ilk iş olarak iyi bir fotoğrafçılık kursundan çekim teknikleri konusunda uzman eğitmenlerden yardım almanızda yarar var. Fotoğrafçılıkta sağlam atılan temel sizin daha hızlı ve profesyonel ilerlemenize imkân sağlayacaktır.

[widget-24]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 30 30