Fotolife Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Instagram’da Takip Edilmesi Gereken 10 Başarılı Fotoğrafçı

Instagram’ da Takip Edilmesi Gereken 10 Başarılı Fotoğrafçı

Hepimiz neredeyse her gün Instagram’da bir şeylerin fotoğrafını paylaşıyoruz. Yani aslında hepimiz akıllı telefonlarımızla birer fotoğrafçıyız. Ama öyle kişiler var ki Instagram’da çektikleri fotoğrafları paylaşarak bizleri kendine hayran bırakan. Evet, bu yazımızda Instagram’da takip edilmesi gereken 10 başarılı fotoğrafçıdan bahsedeceğiz.

Instagram’ın az bilinen fotoğrafçılarının bazıları profesyonel fotoğrafçı, bazıları ise amatör. Birçoğunuz hala Instagram’daki başarılı fotoğrafçıları keşfetmediyse bu yazımız tam size göre. Buyurun size Instagram’da takip edilmesi gereken fotoğrafçılar…

1.Steve McCurry

Instagram’da takip edilmesi gereken fotoğrafçılar arasında ilk sırada yerini alan Steve McCurry, dünyaca ünlü Amerika’lı bir fotoğrafçıdır.  Instagram’daki ünlü fotoğrafçılardan olan Steve McCurry, 1985 yılında National Geographic Haziran sayısında ‘Afgan Kızı’ adıyla yayınladığı fotoğrafla tanınmıştır.

2.Vivien Liu

Instagram’ın az bilinen fotoğrafçılarından olan Vivien Lui, Hong Kong'lu bir sanatçı. Instagram’daki başarılı fotoğrafçılardan biri olan Vivien Lui çektiği şehir manzaraları ve kalabalık caddelerle farklı bir tarzla günlük görüntüleri takipçileri ile paylaşıyor. İnstangam'da takip edilmesi gereken fotoğrafçılardan.

3.Mustafa Seven

Instagram’da takip edilmesi gereken fotoğrafçılar arasında Mustafa Seven de var. Mustafa Seven’in asıl mesleği foto muhabirliğidir. Zamanla Instagram’daki başarılı fotoğrafçılar arasına giren Mustafa Seven tecrübelerini paylaşmak adına çeşitli eğitimler veriyor. Yaptığı paylaşımları yakından bakmak için takip etmenizi öneririz.

4.Mehmet Kırali

Fotoğrafa merakı küçük yaşta başlayan Mehmet Kırali Instagram’daki ünlü fotoğrafçılar arasındadır. Fotoğrafa ilgisi sürekli baktığı resimli ansiklopedilerle başlamış olan Mehmet Kırali zamanla kendini geliştiren Instagram’daki başarılı fotoğrafçılardandır. Kaliteli fotoğraf arşivine sahip iyi bir fotoğrafçıdır. Çalışmalarını Instagram hesabından inceleyebilirsiniz.

5.Mehmet Sert

Instagram’daki başarılı fotoğrafçılar listemizdeki bir diğer isim de Mehmet Sert’tir. Mehmet Sert seyahat ederken fotoğraf çeken sanatçılardandır. Gezerek çektiği fotoğraflar oldukça ilgi çekicidir. Farklı ambiyansta çektiği fotoğraflara imzasını atmayı başarmıştır. Instagram fotoğrafçısı Mehmet Sert’in oldukça fazla takipçisi var ve etkileşimleri çok iyi.

6.Sefa Yamak

Instagram’daki başarılı fotoğrafçılardan biri de ilk konsept instagram sergisini açarak bir ilke imza atan Sefa Yamak’tır. Instagram sergisi ile dikkat çekmeyi başaran fotoğrafçı, fotoğraflarıyla insanların beğenisini kazanmıştır. Instagram fotoğrafçısı Sefa Yamak, Anadolu’yu karış karış gezerek etkileyici fotoğraflar çekmiştir. Hesabından inceleyebilirsiniz.

7.Çiler Geçici

Çiler Geçici gezerek seyahat eden fotoğrafçılardandır. Yıllardır fotoğraf çeken sanatçı Instagram’daki başarılı fotoğrafçılardan biridir. Kullanıcı adı “audiosoup” olarak tanınmaktadır. Seyahat fotoğraflarını sürekli paylaşan sanatçı etkileyici fotoğraflarıyla Instagram’daki ünlü fotoğrafçılar arasına giren ve mutlaka takip edilmesi gereken bir fotoğrafçıdır.

8.Önder Türkmen

Önder Türkmen adeta fotoğraf tutkusu olan Instagram’daki başarılı fotoğrafçılar arasındadır. İş insanı olan fotoğrafçı hem mesleğine hem de fotoğrafçılığa hakim bir yol izlemeyi başarmıştır. Etkileyici fotoğraf paylaşımları yapan Önder Türkmen, gezdiği yerleri fotoğraflayarak Instagram’daki ünlü fotoğrafçılardan biri olmuştur.

9.Paloma Parrot

Paloma Parrot Instagram’ın az bilinen fotoğrafçılarından biri olsa çektiği minimal fotoğraflarıyla insanları etkilemeyi başarmıştır. Almanya’da yaşayan sanatçının paylaştığı fotoğraflarının hepsinin ayrı bir havası vardır. Fotoğrafları adeta tablo gibi Paloma Parrot Instagram’daki ünlü fotoğrafçılardan biri olmayı başarmıştır.

10.Nicholas La

Hayatının ilk fotoğrafını çektiği andan itibaren bu mesleği yapmaya karar veren sanatçı, San Fransico’lu olup, birçok şehirde çektiği fotoğrafları hesabında paylaşarak Instagram’daki ünlü fotoğrafçılardan biri olmuştur. İlgi çekici fotoğraflar paylaşmayı başaran sanatçıyı mutlaka takip etmenizi öneririz.

Instagram’da takip edilmesi gereken 10 başarılı fotoğrafçıyı sizler için paylaştık. Başarılı fotoğrafçıları rakamla sınırlandırarak paylaşmak elbette doğru değildir. Bu listeye eklenecek birçok ünlü ve başarılı fotoğrafçılar vardır.

[widget-40]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 30 30