Fotolife Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

En İyi Fotoğrafı Çekme Uygulaması

Akılı Telefonlarla Profesyonel Seviyede Fotoğraf Çekmek İçin Bu Uygulamaları Kullanın!

Akıllı telefonla profesyonel fotoğraf mı çekilir, kaliteli fotoğraf sadece makine ile çekilir diyorsanız bu programları denemenizi tavsiye ederiz. Bu kamera programları tabularınızı yıkmanızı sağlayacak. Akıllı telefonların kamera donanım performansları çektiğiniz fotoğrafları etkilese de daha sağlam uygulamaları kullanarak elde ettiğiniz fotoğrafları daha kaliteli hale getirebilirsiniz. Iphone kamera uygulamaları arasında en iyi seçeneklerden yararlanarak RAW formatında çekimler yapabilir ve bu fotoğrafları istediğiniz gibi düzenleyebilirsiniz.

Sizin için RAW formatında çekim yapacağınız ve fotoğraflarınızı düzenleyebileceğiniz en güzel fotoğraf çekme uygulamalarını derledik bu programlar sayesinde fotoğrafların ham hallerini elde edeceksiniz ve JPEG fotoğrafların aksine kalite kayıplarından kurtularak daha net fotoğraflarınız olacak. Çok fazla vakit kaybetmeden en iyi fotoğraf çekme uygulamalarını sizlerle paylaşalım:

1.VSCO

En iyi fotoğraf çekme uygulaması seçenekleri arasında olan VSCO programı, çektiğiniz fotoğrafları dilediğiniz gibi düzenleme imkânını sizler için sunuyor. VSCO ilk çıktığı yıllarda fotoğraflarınıza farklı film efektleri yükleyebileceğiniz bir programken zaman içeresinde gelişmiş özellikleri bünyesine kazandırması ile günümüzde çok tercih edilen kamera ve edit programlarından biri haline gelmiştir. En iyi kamera uygulamaları arasında olan VSCO temel özelliklerini ücretsiz olarak kullanmanıza imkân sağlamaktadır. Ancak Premium özelliklerine erişmeniz için ücret ödemeniz gerek. VSCO diğer programlara nazaran daha düşük ücretlerle bu hizmeti sizler için sunuyor. Yaklaşık olarak senelik $20 ödeyerek bu özelliklerden yararlanabilirsiniz.

2.Adobe Lightroom CC

En iyi fotoğraf çekme uygulaması seçenekleri arasından biri olan Adobe Lightroom CC ses, fotoğraf, video düzenleme denenince akla ilk gelen kamera uygulamalarından biridir. Bu program RAW çekeceğiniz fotoğraflarda muhteşem düzenlemeler yapmanızı sağlayacaktır. Kullanımı diğer programlara göre daha basit olan Adobe Lightroom CC programında yapacağınız fotoğraf editleme işlemlerini Adobe Cloud aracılığı ile telefonda düzenlemeye başladıktan sonra işlemlerinize bilgisayardan devam etme imanını size sunuyor.

  

[widget-8]

3. Snapseed

Google’nin satın aldığı Snapseed için ilk zamanlarda programın tutulmayacağı düşünülüyordu. Fakat Google’un Snapseed programında geliştirdiği özellikler sayesinde bu fikir çürütülmüş oldu. Günümüzde tüm özelliklerinden ücretsiz olarak yararlanabildiğimiz bu program fotoğraflarda RAW olarak çıkışı sağlıyor, en iyi fotoğraf çekme uygulaması ve düzenleme uygulamaları arasında yerini alıyor.

4. MuseCam

En iyi fotoğraf çekme uygulaması seçenekleri arasından biri olan Musecam görsel ve kullanım açısından en kullanışlı programlardan biridir. IOS kullanıcılarına ücretsiz olarak hizmet veren MuseCam telefonunuzdan istediğiniz efekti oluşturmanızı sağlıyor. Hem oluşturduğunuz efektleri istediğiniz gibi kullanabilir hem de hazır olan efektlerden yararlanarak hızlı bir şekilde fotoğraflarınızı çekici hale getirebilirsiniz.

5. RAW Power

Iphone kamera uygulamaları arasında olan RAW Power yazılımı ile profesyonel düzenlemeler yapacaksınız. Sadece efekt uygulamalarını kullanmakla kalmayacaksınız. Fotoğraflarda ince ve ayrıntılı dokunuşlara da imkan veren RAW Power sayesinde hayal gücünüzün sınırlarını zorlayabileceksiniz.

6. Halide

Ham halindeki fotoğraflar profesyonel dokunuşlar yapmanızı sağlayacak en iyi kamera uygulamalarından biri de Halide’dir. Halide fotoğraf uygulaması ile en iyi saf fotoğrafları çekeceksiniz. Raw destekli en iyi fotoğraf çekme uygulaması olan bu program ile manuel kontrolleri hızlı ve kolay şekilde kullanabilirsiniz. Bu özelliği fotoğraftaki pozlama üstünde tam olarak hâkim olmanızı sağlayacaktır. Iphone kamera uygulamaları arasında yer alan bu program hizmetlerinden yararlanmanız için 5,99$ ödemeniz yeterli olacaktır.

Telefondan net ve etkileyici fotoğraflar çekmeyi kim istemez ki. Bu programlar sayesinde çektiğiniz fotoğrafları düzenleyerek anında sosyal medya hesaplarınızda paylaşabilir, olumlu geri dönüşler alabilirsiniz. RAW çekimleri yapmanızı sağlayacak olan kamera programları sınırlarınızı ve yaratıcılığınızı zorlamanızı sağlayacak.

Siz de önerdiğimiz fotoğraf düzenleme programlarını kullanarak fotoğraflarınızı kaliteli şekilde görüntüleyebilir ve üzerinde etkileyici düzenlemeler yaparak beğenileri toplayabilirsiniz. Fotoğraf çekim tekniklerine hâkimseniz, ışık ve kompozisyon oluşturma konularında bilgi sahibiyseniz güzel fotoğraflar yakalamamanız için hiçbir nedeniniz olmayacaktır. Düzenlediğiniz ve çektiğiniz fotoğraflarla insanların beğenilerini toplamak için fotoğrafçılık kurslarından yardım alarak hızlı bir şekilde fotoğraf düzenleme programlarına hâkim olabilir ve etkileyici fotoğraflar çekebilirsiniz.

[widget-40]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 30 30