Fotolife Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Fotoğraf Düzenleme Programları

Saniyeler İçerisinde Fotoğraf Düzenleme Lüksüne Kavuşun!

Akıllı telefonlar kameralarını geliştirmeye başladıklarından beri, fotoğraf çekmek ve anı ölümsüzleştirmek için en çok kullanılan araçlardan biri olmuşlardır. Elimizin altında duran fotoğraf makineleri diyebileceğimiz akıllı telefonların giderek daha çok kişi tarafından satın alınmasıyla da akıllı telefon fotoğraf düzenleme uygulamaları ortaya çıkmıştır. Her geçen gün yenisi çıkan bu fotoğraf uygulamalarının en kullanışlı olanlarını sizler için seçtik. Dilerseniz akıllı telefonlar için en iyi fotoğraf düzenleme uygulamaları önerilerimize göz atabilirsiniz.

İşte fotoğraf düzenleme uygulamaları:

1.Snapseed

Akıllı telefonlar için en iyi fotoğraf düzenleme uygulamaları arasında yer alan Snapseed, parlaklık, kontrast ve doygunluk gibi değiştirilebilir seçenekler verirken çektiğiniz fotoğrafların sadece bir bölümü üzerinde dahi düzenleme yapabilme olanağı sunuyor. Retrolux, Vintage, Tilt Shift, Grunge, Drama gibi filtreleri olan fotoğraf uygulaması sayesinde ilgi çekici efektler kullanabilirsiniz. Ücretsiz ve reklamsız fotoğraf uygulaması olan Snapseed’i kolayca kullanabilirsiniz. Fotoğraflarınızı geliştirmek ve çarpıcı hale getirmek için gideceğiniz fotoğrafçılık kurslarında da bu programdan yararlanabilirsiniz.

2.Google Photos

Güçlü bir fotoğraf uygulaması olan Google Photos ile fotoğraflarınızı nerede çektiyseniz o yerin ismi ile aratabilirsiniz. Otomatik yedekleme ile çektiğiniz fotoğrafları Google hesabınıza bağlayabilir, ücretsiz ve sınırsız bir şekilde yedekleyebilirsiniz. Google photos ile renk, efekt ve animasyonlar, fotoğraf kesimi, birleştirilmesi gibi fotoğraf düzenleme işlemleri yapabilirsiniz. En iyi fotoğraf uygulaması Google Photos ile  fotoğrafları kolay bir şekilde diğer sosyal medya mecralarında paylaşabilirsiniz.

3.VSCO

Tüm dünyadan fotoğrafçıları bulmanızı ve takip etmenizi sağlayan VSCO akıllı telefonlar için fotoğraf uygulaması seçenekleri arasında en sosyallerden biridir. Pozlama, Sıcaklık, Kontrast, Kırpma, Döndürme, Soldurma, Vinyet ve daha fazla özelliği ile muhteşem kareler oluşturmanızı sağlayan VSCO ile orijinal resminiz ile düzenlenmiş versiyonunu karşılaştırabilirsiniz.

4.Aviary Photo Editor

Aviary Photo Editor, akıllı telefonlar için fotoğraf uygulaması listemizdeki bir diğer uygulama. Döndürme, kırpma, düzeltme ve geliştirme gibi standart seçeneklerin yanısıra; ekstra odaklama, metin girme, kozmetik düzeltmeler (kırmızı göz silme, makyaj) seçeneklerine de sahip. Profesyonel düzeyde çekilen fotoğrafları düzenlemek için kullanışlı bir fotoğraf uygulaması arayanların beklentilerini karşılayacak fotoğraf düzenleme programları arasındadır.

5.PicsArt

Android fotoğraf düzenleme uygulamaları arasında lider olan PicsArt, hem bir kamera uygulaması, hem de bir sosyal platform. PicsArt kullanarak fotoğraflarınızı düzenledikten sonra SMS ya da e-posta olarak gönderebilirsiniz. Özel sosyal ağınızda da fotoğraflarınızı paylaşabilirsiniz. Akıllı telefonlar için en iyi fotoğraf düzenleme uygulamaları arasında PicsArt da yer almaktadır.

6.Pixlr Express

Akıllı telefonlar için en iyi fotoğraf düzenleme uygulamaları arasında olan Pixlr Express, birçok efektinin yanında hızlı olması ile fark yaratıyor. Parlaklığı ayarlama ve pürüzleri kaldırma gibi seçenekler de sunuyor. Pixlr Express ile kadrajınıza takılan eşsiz fotoğrafları şekillendirebilirsiniz.

7.Adobe Photoshop Express

Adobe Photoshop Express en iyi fotoğraf düzenleme uygulamaları arasında bir klasik olarak yerini alıyor. Kesme, kırpma, döndürme, renk ayarlarını değiştirme, filtre koyma özellikleri olan fotoğraf uygulaması sayesinde dijital makinelerden çıkmış gibi fotoğraflar elde edeceksiniz.

Akıllı telefonlar için fotoğraf uygulaması hayatınızı kolaylaştıracak, dijital makinelere olan ihtiyacı azaltacak.

8.Vignette

Vintage ve retro fotoğrafları sevenler için mükemmel bir fotoğraf uygulaması olan Vignette, nostaljik fotoğraflar oluşturmak isteyenler için birebir. Çift pozlama ve foto-makina gibi ekstra çekim modları da mevcut. Zamanlayıcı özelliğine sahip bir kameraya kavuşmanız da sağlanıyor böylece.

Sosyal medyanın kullanımı ile artan fotoğraf tutkusu herkesi ağına düşürüyor. Onca paylaşımın arasından en güzel ve en çarpıcı fotoğrafın senin ki olmasını istemez misiniz? Doğru çekilmiş fotoğrafları fotoğraf düzenleme programlarıyla destekleyip göz alıcı hale getirmek sizin elinizde! En iyi fotoğraflar için fotoğrafçılık kurslarından da yardım alarak fotoğrafçılık serüveninde profesyonele ulaşabilir, en iyi paylaşımları siz yapabilirsiniz!

[widget-40]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 30 30