Fotolife Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Instagram Fotoğrafları Nasıl İndirilir?

Beğendiğiniz Instagram Fotoğraflarını Fark Ettirmeden İndirmek İster Misiniz?

Dünyanın en yaygın ve popüler uygulamalarından biri olan Instagram’da günde yaklaşık 50 milyon fotoğraf paylaşılmaktadır. Fotoğrafların paylaşıldığı bu platformda ne yazık ki fotoğrafları doğrudan indirmek mümkün değil. Gizlilik politikası ya da programın eksikliği bu duruma neden olabilir. Ancak bazılarımız beğendiğimiz fotoğrafları indirmek istiyor ve bunun için çeşitli yollar arıyoruz. Peki, Instagram’dan fotoğraf nasıl indirilir? Sizin için araştırdık… Siz de bu yöntemleri kullanarak beğendiğiniz Instagram kullanıcılarının fotoğraflarını ya da sadece kendi fotoğraflarınızı istediğiniz cihaza indirebilirsiniz.

Instagram fotoğraf indirme yolları:

1. Web Yoluyla Instagram Resim İndirme

Instagram’dan profil fotoğrafı ya da istediğiniz herhangi bir fotoğrafı indirmek için kaydetmek istediğiniz içeriğin sağ ve üst kısımda bulunan zaman bölümünden url’i kopyalayın ve daha sonra Downloadgram.com adresini ziyaret ederek kopyalamış olduğunuz url’i bu sayfa içerisindeki ilgili yere yapıştırın. Bu işlem gerçekleştirildikten sonra indir butonuna basarak fotoğrafı başarılı bir şekilde indirmiş olacaksınız.

2. Instant Save – Quickly Respost Programı ile Insagram resmi indir

İnstagramdan fotoğraf indirmek için Iphone üzerinden Instagram fotoğrafı indirmek için Instant Save – Quickly Respost Programını kullanabilirsiniz. Bu programı App Store üzerinden indirebilirsiniz. Uygulamayı başarı ile telefonunuza yükleyin ve giriş yapın. Instagram’dan indirmek istediğiniz fotoğrafın URL’sini kopyalayın ve indirdiğiniz uygulamaya geri dönün. Uygulamada linkin kopyalandığı fotoğraf karşınıza çıkacaktır. Fotoğrafa dokunarak fotoğrafı seçin ve save butonuna tıklayın. Bu şekilde Instagram’dan fotoğraf indirme işlemi gerçekleşmiş olur. 

 

[widget-8]

3. Android İçin Instagram resim indirme yöntemi

Android işletim sistemine sahip olan cihazınız için İnstagram’dan fotoğraf indirme işlemini gerçekleştirmeniz için öncelik olarak cihazınıza bir uygulama indirmeniz gerekiyor. Android cihazlarda Instagram fotoğrafı indirmek için önerilerimizden olan İnstaSave isimli programı Google Play Store’dan indirebilirsiniz. Bu programdan sadece fotoğrafları değil videoları da indirme imkânına sahipsiniz. Goole Play’den indireceğiniz bu Instagram fotoğrafı indirme programını ücretsiz olarak kullanma imkânına sahipsiniz.

4. Instagram resim indirme PC

Instagram’dan fotoğraf indirmek istiyorsanız ilk olarak Google Chrome tarayıcısını kullanarak Instagram’a www.instagram.com adresini kullanarak giriş yapın. Bu işlemi yapıp hesabınıza girdikten sonra indirmek istediğiniz sayfaya girin ve bu sayfanın boş bir kısmına sağ tıklayarak sayfa kaynağını görüntüle maddesini seçin. CRTL F butonuna basın ve üst kısımda arama butonu açılacak bu kısma jpg yazın ve < meta property=”og:image” content=”http: kısmını ….” > bu kısmı kopyalayın ve yeni bir tarayıcı sayfasına yapıştırın. Açılan fotoğrafın üstüne sağ tıklayarak fotoğrafı indirebilirsiniz.

Gün içerisinde vaktimizin büyük bölümünü Instagram uygulaması alıyor. Her insan ortalama günde en az iki paylaşım yapıyor. Beğeni toplayan paylaşımlar yapmak herkesin ortak istediği şeylerden birisi. İnsanların beğenisini kazanacak olan fotoğraflar elde etmenin yolu fotoğraf çekim tekniklerine ve kullandığınız cihaza hakim olmaktır. Sosyal medya konusunda daha ileriye gitmek istiyorsanız kesinlikle sosyal medya eğitimlerine ve fotoğrafçılık eğitimlerine katılmanızı tavsiye ederiz. Katılacağınız kurslar ve eğitimlerle, doğru fotoğrafı nasıl çekeceğiniz, çektiğiniz fotoğrafı instagramda nasıl bir içerikle paylaşacağınız konusunda birçok değerli bilgiye sahip olacaksınız. İnstagramdan nasıl fotoğraf indirilir sorunuza eğitmenlerimizden de yanıt alabilirsiniz...

[widget-40]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 30 30