Fotolife Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

En İyi Selfie Çekmek İçin Öneriler

Daha İyi Selfie Çekmek İçin Öneriler – En İyi Selfie Nasıl Çekilir?

Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de selfie çekmek son zamanların en büyük akımı oldu.  Birçok ünlünün de kapıldığı bu akım, sosyal medyada adeta fotoğraf çılgınlığına dönüşmüş durumda. Daha iyi selfie çekmek için öneriler isteyenlere ise eğitmenlerimiz çeşitli önerilerde bulundu. Bu önerileri sayfamızda bulabilirsiniz…

Kişinin kendi fotoğrafını çekmesi aslında fotoğraf teknolojisinin ilk çıktığı andan itibaren hayatımızda olmuştur. İnsanlar kendi kendine fotoğraf çekmeyi denemiş ancak ön kamera olmadığı için başarılı pozlar yakalayamamışlardır. Son yıllarda gelişen telefon teknolojisi sayesinde ön kameralar hayatımıza girmiş ve selfie çekimleri daha başarılı bir hal almıştır. Daha iyi selfie çekmenin püf noktaları için selfie uygulamaları hatta eğitim programları bile var. Peki, selfie çekimi nasıl yapılır? Daha iyi selfie çekmek için öneriler nelerdir? İnceleyelim…

Başarılı selfie çekimleri için taktikler;

1.Kolunuzu fazla uzatmayın.

Daha iyi selfie çekmenin püf noktaları arasında kolları geri planda tutmak önemlidir. Selfie çekerken kolunuzun gözükmesi aslında çok da iyi bir görüntü oluşturmaz. Yukarıdan ve karşıdan çektiğiniz fotoğraflarda açıya bağlı olarak kolunuz vücudunuzun görüntüsüne tezat oluşturabilir. Fazla uzattığınız kollarınız da çok büyük görünürler ve bu da korkutucu bir görüntü ortaya çıkartır. Bunun önüne geçmek için kolunuzu fazla uzatmamayı ya da selfie çubuğu kullanmayı deneyin.

2.Daha iyi selfie için yalnız olmayın.

Daha iyi selfie çekmenin püf noktaları arasında yalnız olmamak da yer alıyor. Tek başınıza fotoğraflarda güzel çıkıyor olabilirsiniz ancak arkadaşınızla ve evcil hayvanlarınızla da farklı selfie pozları yakalayabilirsiniz. İki ya da daha fazla kişi ile çekilen selfie pozları sırasında kamerayı tutan kolunuz görünmediği ve arka plan daha az göze çarptığı için daha çok beğenilen pozlar yakalarsınız. Daha iyi selfie çekmek için öneriler ve bolca pratikle birlikte kendinizi beğeneceğiniz fotoğraflar elde edersiniz.

3.Selfie çubuğu kullanın.

Selfie çekmek moda olduğundan beri, bu akımı sürdürecek aksesuarlar da üretilmeye başlandı. Daha iyi selfie çekebilmek için selfie çubukları oldukça mühim. Özellikle manzaralı yerlerde ya da kalabalık selfie çekimleri için kurtarıcı haline geldi. Bu nedenle güzel selfie çekme teknikleri arasında önem taşır. Siz de daha iyi selfie çekmek için bu aparatları kullanabilirsiniz. Geniş açılı fotoğraf çekmenize yardımcı olacak olan selfie çubukları sayesinde mükemmel arka planlar yakalayabilirsiniz.

4.Kameranın açısını değiştirin.

En iyi selfie fotoğrafları çekmek için düz açılardan uzak durmanız gerekiyor. Daha iyi selfie çekmenin püf noktaları arasında yer alan açı da oldukça önemli. Kamerayı görüş açısının biraz yukarısında tutarak, hafif sağ ya da sol açı ayarlayın. Ardından en iyi çıktığınız açıyı belirleyin. Tüm selfie çekimleriniz için bu açıyı uygulayabilirsiniz. Uygun açıyı bulduğunuzda yüzünüz kusursuz ve güzel duracaktır. Kamera açısı değiştirmeyi bilmiyorsanız fotoğrafçılık eğitimi alın.

5.En güzel selfieler için yapaylıktan uzak durun.

Daha iyi selfie çekmek için öneriler arasında yer alan bir diğer önemli nokta ise doğal bir görünümdür. Selfie çekerken yapay görüntü oluşturan dudak bükme, anlamsız hareketlerde bulunma gibi alışkanlıklarınızdan vazgeçin. Güzel selfie çekme teknikleri uygulanırken doğal davranmaya ve içten gülmeye dikkat edin. Eğlenceli pozlar verin ve ana odaklanın. Daha iyi selfie çekmek için öneriler listemizi okumaya devam edin…

6.En güzel selfie için arka plana dikkat edin.

Güzel selfie çekme teknikleri arasında arka plana dikkat etmek de çok önemli. Daha iyi selfie çekmek için arka planınızın sade ya da düzenli olmasına dikkat edin. Karışık arka planlar istediğiniz fotoğrafları elde etmenizi engelleyebilir. Sade ve toplu bir arka plan ile selfie fotoğraflarınız daha ilgi çekici ve kusursuz görünecektir. Daha iyi selfie çekmenin püf noktaları arasında yer alan arka plan fotoğrafın kalitesini etkilemektedir.

7.Kamera lensi kullanın.

Selfie akımıyla birlikte ön kamera teknolojisi de gelişmeye başladı. Kamera lensleri güzel selfie çekme teknikleri arasında etkili bir farkındalık yaratmaktadır. Başarılı selfie görüntüleri yakalamak için cep telefonları için üretilen lensleri kullanabilirsiniz. Ya da fotoğraf makinenizin balıkgözü ve makro lensleri ile farklı fotoğraflar ortaya çıkarabilirsiniz. Daha iyi selfie çekmenin püf noktaları ile profesyonel fotoğraf makinelerinden çıkmış görüntüler elde edebilirsiniz.

8.En iyi selfie için teknolojiden yararlanın.

Selfie çekimi nasıl yapılır diyorsanız, teknolojinin gücünden yararlanarak selfie programlarını kullanabilirsiniz. Selfie olarak çektiğiniz fotoğrafları, bu programlar yardımıyla filtreleyebilir, üzerlerinde rötuş yapabilirsiniz. Işığı dilediğiniz gibi ayarlayabilir, efekt verebilir, fotoğrafı kırpabilir ve çerçeveler ekleyebilirsiniz. Selfie düzenleme programları sayesinde standart çekimlerden uzaklaşmış olursunuz. Böylelikle güzel selfie çekme teknikleri uygulanmış olur.

9.Işığı doğru ayarlayın.

Daha iyi selfie çekmek isteyenlerin en büyük hatalarından biri de tepeden gelen ışığı önemsememektir. Bir ampulün altında durarak fotoğraf çekenler yüzlerinin yarısının aydınlık yarısının karanlık olduğunu fark edeceklerdir. Bu da doğal olmayan bir görüntü oluşturur ve netliği engeller. Işığı karşınıza alarak çekim yapmanız gerekir. Böylece daha iyi fotoğraflar elde edersiniz. Işığı kullanmayı bilmiyorsanız fotoğrafçılık dersi alabilirsiniz. Daha iyi selfie çekmek için öneriler, eğitmenlerinizden de gelecektir.

10.Daha iyi selfie çekmek için güzel görünün.

İşi her zaman teknolojiye bırakmayın, kendinize de özen gösterin. Daha iyi selfie çekmek için bakımlı ve makyajlı olduğunuz fotoğraflar diğer selfie çekimlerinize nazaran daha güzel görünmenizi sağlayacaktır. Dolgun saçlar, makyajlı bir yüz ve şık kıyafetler selfie çekiminde avantaj olacaktır. Güzel selfie çekme tekniklerine dikkat ettiğiniz kadar bakımınıza da dikkat etmeniz gerekmektedir.

Daha iyi selfie çekmek için güzel selfie çekme teknikleri uygulanmalıdır. Doğal olun ve her zaman yeni konseptlerle fotoğraf çekinin. Ayrıca yüzünüzün tamamını görüntü karesine almaya ve ön kamerası kaliteli olan telefonlar kullanmaya özen gösterin. Daha iyi selfie çekmenin püf noktaları hakkında bilinçlenerek ve bunları kullanarak daha iyi fotoğraflar çekinin, beğenileriniz ve yorumlarınız artsın… Aynı zamanda fotoğrafçılık kursu ile kendinizi geliştirin, profesyonel davranın…

[widget-40]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 30 30