Fotolife Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Nikon, Fotoğraf Makineleri Piyasada Serin Rüzgârlar Estiriyor!

Nikon Fotoğraf Makinesi İle Hayata Farklı Açıdan Bakın!

Fotoğraf makinesi sektöründe iki lider markadan biri olan Nikon dünyanın en büyük teknoloji fuarı olarak kabul edilen ABD’deki Consumer Electronics Show (CES) 2016’da yeni fotoğraf makinelerini görücüye çıkardı. D5 4K olarak adlandırılan DSLR fotoğraf makinesi özellikleri ile göz doldurdu. Nikon fotoğraf makinesi ile ilgi odağı olmaya devam etti.

3 binden fazla fotoğraf, elektronik ve teknoloji markası ürünlerini tanıtmak için Las Vegas CES 2016’da buluşurken Nikon da tam profesyonel yeni DSLR fotoğraf makinesi D5 ile farkını ortaya koydu. D500 ve 360 derece fotoğraf çekebilen kamerasıyla adeta şov yapan Nikon beğenilen yorumlar aldı.

 

[widget-8]

Nikon D5 Özellikleri – Nikon Fotoğraf Makineleri Fark Yaratıyor!

Tam kare ( full frame) sensörü ile muhteşem fotoğrafların çekimine imkan sağlayan nikon D5 20.8mp çözünürlük sunmaktadır. Bunun haricinde birçok çarpıcı özelliği bulunan Nikon d5’in özelliklerini yakından inceleyin.

Profesyonel fotoğrafçılar için tasarlanan Nikon fotoğraf makinesi D5 özellikleri;

  • 3.2-inç boyutunda ve 2.36 milyon nokta dokunmatik ekrana sahip
  • FF sensör
  • 4K UHD çözünürlükte video çekebilme
  • Time-Lapse
  • Aynı anda 153 noktaya odaklama
  • 20.8 megapiksel çözünürlük
  • Saniyede 12 kare fotoğraf
  • Saniyede 4K video kayıt özelliklerine sahip.

Bu özellikleri ile Nikon fotoğraf makinesi türleri arasında en iyilerden biri olarak yerini alan Nikon D5 Mart ayında satılmaya başlandı ve binlerce ürün sattı. Türkiye’de de ilgi gören Nikon fotoğraf makinesi, rakiplerinden sıyrılmaya başladı bile.

Nikon D500 Klasiği

CES fuarında ayrıca D500 DSLR Nikon fotoğraf makinesi de tanıtıldı. Fotoğraf makinesi ve akıllı telefon bağlantısı konusunda uzmanlaşan Nikon, D500 ile uygulama yardımıyla cep telefonlarıyla bağlantı kurma özelliğini anlattı. Fotoğrafçıların ilgisini çeken bu özellikle Nikon d500 fotoğraf makinesi hızlı depolama ve aktarma yapılabilir.

Aynı zamanda KeyMission adlı 360 derece 4K kayıt yapan kamerayı da tanıtan Nikon, kompakt tasarımıyla beğeni topladı. KeyMission’da bulunan geniş açılı lensler sayesinde 360 derece kayıt yapılabiliyor. Darbelere de dayanıklı olan fotoğraf makinesi özellikle doğa ve belgesel fotoğrafçıları için ideal. 300 metreye kadar suya dayanıklı olan KeyMission kolay kolay bozulmayacağa benziyor. Nikon fotoğraf makinesi ile piyasaya yeni soluk getirirken rakiplerinin ne hamle yapacağı da merakla bekleniyor.

Fotoğraf tutkunları ve fotoğraf makinesi almak isteyen bireyler için öncelikle belirtmek isteriz ki fotoğraf sadece çekmek deklanşöre basmak değil. Fotoğraf makinenize hâkim olmanız tüm özelliklerini bilmeniz, ışığın ve açının nasıl ayarlanacağı gibi birçok konuda bilgi sahibi olmanız gereklidir. Bunun için nikon fotoğraf makinesi kurslarına gidebilirsiniz.

[widget-42]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 30 30