Fotolife Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Canon Mu Nikon Mu?

Hangi Fotoğraf Makinesini Almak Gerekir?

Fotoğrafçılıkla amatör ya da profesyonel olarak ilgilenen herkes, “Canon mu Nikon mu?” sorusuna cevap vermek durumunda kalmıştır. Nikon fotoğraf makinelerinin iyi olduğu durumlar olduğu gibi Canon fotoğraf makinesi de yenilikçi adımlar atmaya devam etmektedir. Bu sebeple bu soruya net bir yanıt vermek oldukça zordur.

Bu iki Japon devi markanın ürettiği modeller incelenmeli, performans değerlerine bakılmalı ve ihtiyaca yönelik olarak karar verilmelidir. Bir fotoğraf makinesinden beklediklerimiz, yapacağımız çekimlerin türleri, makinenin dayanıklılığı ve kullanım çeşitliliği göz önünde bulundurmamız gereken temel kriterlerdir. Ayrıca eğitimlerimize ya da fotoğraf çekmeye başlamadan önce, hangi fotoğraf makinesinin ihtiyaçlarımızı karşılayacağını fotoğrafçılık kurslarından öğrenmek avantajlı olabilir.

İhtiyaçlarınıza uygun fotoğraf makinesi satın alın!

Fotoğraf makinesi satın alırken ergonomik olmasına dikkat edilmeli, teknik detayları incelenmeli, hangi objektiflerle uyumlu olduğuna bakılmalı, yeni çıkan özelliklerine dikkat edilmeli, ihtiyaçlar önceden belirlenmeli, hangi amaçla kullanılacağına dikkat edilmelidir. Bu ve benzeri hususlara dikkat etmek sizi en iyi ve doğru makineye doğru götürecektir. Ayrıca fotoğrafçılık eğitimi alacaksanız bu konuda eğitmenlerinizden yardım isteyebilirsiniz. “Canon mu Nikon mu?” sorunuza en doğru cevabı onlar verecektir…

  

[widget-8]

Canon Mu Nikon Mu? Hangi Makine İhtiyaçlarınızı Karşılayacak?

Fotoğraf makinesi almadan önce belirttiğimiz gibi size en uygun fotoğraf makinesinin özellikleri ne olmalı ona karar vermelisiniz. Makine almadan önce avantajlarını ve dezavantajlarını incelemeniz gerekir. Nikon mu Canon mu karar vermeden önce her iki makinenin özelliklerini yakından incelemenizde yarar var. Hangi makineyi alacağınıza karar veremiyorsanız yazımızı okumaya devam edin…

Nikon fotoğraf makineleri özellikleri ve avantajları

Öncelikle Nikon fotoğraf makinesi modelleri Canon fotoğraf makinesi modellerine göre daha pahalıdır. Ancak istediğiniz özelliklere göre yapacağınız model seçiminde fotoğraf makinesi fiyatları değişebilir.

Nikon gövde olarak Canon’a göre daha ağır ve daha sağlam bir gövdeye sahiptir. Nikon’un her koşulda fotoğraf çekme özelliği Canon’a göre daha elverişli diyebiliriz.

  • Nikon fotoğraf makinesi lensleri Canon’a göre daha kaliteli olmakla beraber ağırlığı dengelidir ve uzun kullanımdan sonra gevşeme yapmaz.
  • Nikon’un aparat yelpazesi Canon’a göre daha geniştir.
  • Nikon fotoğraf makinelerinin gündüz çekimleri daha iyidir.
  • Nikon fotoğraf makineleri eski lenslerle uyumludur.
  • Nikon profesyonel cihazlarda iddialıdır.

Canon fotoğraf makineleri özellikleri ve avantajları

  • Canon fotoğraf makinelerinin kompakt model yelpazesi Nikon’a göre daha geniştir.
  • Canon fotoğraf makinesi modelleri gece çekimlerinde iddialıdır.
  • Canon’un lens çeşitleri fazladır ancak eski lenslerle uyum göstermez.
  • Canon yarı profesyonel ve aşağısı makinelerde oldukça hızlı ve sağlamdır.
  • Süratli çekimlerde Canon fotoğraf makineleri daha iyidir.

Yeni Başlayanlar İçin Canon Tavsiye Edilir!

Canon mu iyi Nikon mu, sorunuza yukarıdaki cevaplarımızın bir sonuç vermiş olması gerek. Fotoğraf çekmeye yeni başlayanlar bu iki dünya devi marka sayesinde fotoğraf çekmeyi daha iyi öğrenebilirler. Fotoğrafçılık kursu eğitmenlerinin önerilerinden de yararlanabilirler. Yeni başlayanlar için Canon tavsiye edilir. 650D, 60D gibi modeller sıkça kullanılır. Canon 19.6 milyar dolarlık bir Pazar payına sahipken Nikon 6.7 milyar dolarlık bir paya sahiptir.

Nereden başlamalıyım diyorsanız fotoğraf eğitmenlerinizden destek alın!

İlk olarak makine alacak olanlar “Canon mu Nikon mu?” sorusundan ziyade, makinenin kullanışlı olmasına dikkat etmeli, teknik verilerini incelemeli, objektif uyumluluğunu göz önünde bulundurmalı, ihtiyaçlarınıza uygun olup olmadığına bakmalısınız ve hangi amaçla kullanacağınıza dikkat etmelisiniz. Son yıllarda teknolojiyle birlikte bu iki marka da mükemmel fotoğraf makinelerini ve lenslerini sektöre sundukları için ikisi arasında bir tercih yapmak zor olacaktır. İmkanınız varsa her iki makineyi de alarak aradaki farkları bizzat gözlemleyebilirsiniz.

[widget-42]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 30 30