Fotolife Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Fotoğrafçılık ve Kameramanlık Bölümünü Nasıl Kazanırım?

Geleceğiniz İçin Sağlam Adımlar Atın, İyi Bir Üniversite İle Mesleğinize Başlayın!

Üniversite fotoğrafçılık bölümü nasıl kazanılır, hazırlık yapmak için neler gerekir diye merak ediyorsanız doğru yerdesiniz. Fotoğrafçılık bölümü olan üniversitelerde okumak için neler yapmanız gerektiğini söyleyeceğiz…

Üniversitede fotoğrafçılık bölümü okumak ve hayallerinizin mesleğine kavuşmak istiyorsanız yolunuzun uzun olduğunu bilmelisiniz. Mesleğin şartlarını, kariyer imkanlarını ve çalışma alanlarını iyi incelemelisiniz. Bir hevesle yaptığınız seçimlerin sizi üzmemesi için doğru adımlar atmalısınız. Yüksek öğretim hayatınızda fotoğrafçılık okumaya karar verdiyseniz; üniversite fotoğrafçılık bölümü ya da kameramanlık bölümü nasıl kazanılır, nasıl hazırlanmalısınız ve hangi eğitimleri almalısınız, biraz açıklayalım…

  

[widget-8]

1. Fotoğrafçılık Kurslarına Gidin!

Dünyanın en keyifli ve stressiz mesleklerinden biri olan fotoğrafçılık ile uğraşmak için öncelikli olarak kendinizi üniversite eğitimine hazırlamalısınız.

Üniversitede fotoğrafçılık bölümü okumak için fotoğrafçılık kurslarından yararlanabilirsiniz. Temel ve İleri Eğitimi veren fotoğrafçılık kursları sayesinde üniversitede daha rahat edersiniz, sınavlarda daha yüksek notlar alırsınız.

2. Sanatsal Bakış Açısı Kazanın!

Üniversite fotoğrafçılık bölümü nasıl kazanılır diye merak ediyorsanız öncelikli olarak sanatsal bakış açısına sahip olmanız gerektiğini unutmayın. Fotoğrafçı olmak için hayata herkesten farklı bakmanız gerektiğini, var olanın arkasındakini görmeyi bilin.

Mesleki anlamda fotoğrafçılık ve kameramanlık yapmak istiyorsanız bir manzarayı saatlerce izleyin, bir çocukla sohbet edin, sokak hayvanlarını sevin; böylece içinizdeki samimiyeti ortaya çıkarın.

3. Sınavlara İyi Hazırlanın!

Fotoğrafçılık bölümünü kazanmak için elbette sınavlara hazırlanmaya ihtiyacınız var. 2 yıllık meslek okullarına girmek için TYT sınavından yeterli puan almanız gerekiyor.

Üniversite sınavlarında başarısız olursanız fotoğrafçılık ve kameramanlık bölümünde okuma hayaliniz bir sonraki seneye sarkacaktır. Fotoğraf bölümü nasıl kazanılır diyorsanız bilgi dağarcığınızı geliştirmenin önemini zamanla anlarsınız.

4. Fotoğrafın ve Videonun Nasıl Çekildiğini Öğrenin!

Fotoğrafçılık ve kameramanlık bölümlerinde okumak için fotoğraf ve video çekmeyi bilmek çok önemli. Hem derslerde hem de kariyerinizde bu durum büyük avantaj yaratacaktır.

Aynı zamanda üniversiteyi kazanmadan önce fotoğrafçılık alanında yeteneğiniz olup olmadığını görecek, bu işi yapıp yapamayacağınıza karar vereceksiniz.

5. Ekipman Kullanmayı Öğrenin!

Fotoğrafçılık bölümü kolay gibi gözüken ancak zor olan bölümlerdendir. Bu nedenle ne kadar hazırlıklı olsanız sizin için kardır.

Fotoğraf ekipmanlarını, lens, objektif, tripod vb. malzemeleri kullanmayı öğrenmelisiniz.

Peki ya üniversite fotoğrafçılık ve kameramanlık bölümü kazandıktan sonra ne olacak? Kariyer olanakları ne?

Bölümü bitirmek için tüm dersleri başarı ile tamamlamanız. Fotoğrafçılık ve Kameramanlık Eğitimini başarı ile tamamlayan mezunlar, basın-yayın sektöründe, kamu ve özel televizyon kanallarında, sinema sektörüne ait film stüdyolarında, video kuruluşlarında, reklamcılık,  halkla ilişkiler ve tanıtım departmanları ile tüm bakanlıkların özel kalem ve halkla ilişkiler bölümlerinde çalışabilirler.

Unutmayın ne kadar çok fotoğraf çekerseniz o kadar başarılı bir kariyer sizi bekler. Fotoğrafçılığı ancak ve ancak sahada öğrenirsiniz.

[widget-7]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 30 30