Fotolife Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Doğum Fotoğrafçısı Maaşları

Doğum Fotoğrafçılığı Yaparak Para Kazanmak Mümkün Mü?

Günümüzün hızla yükselen mesleklerinden biri olan doğum fotoğrafçılığı para kazanma açısından pek çok fotoğraf severin ilgisini çeken bir meslek. Doğum fotoğrafçısı maaşları ya da geliri hakkında bir şey söylemeden önce şunu söylemek gerekir ki en başta bu meslek gerçek anlamda gelecek vadediyor. Birçok kişi doğum fotoğrafçılığının yalnızca kısa süreli bir moda olduğunu düşünmüştü, ancak bugün baktığımızda farklı konseptler ve doğum hikayesi gibi tüm süreci kapsayan planlamalarla doğum fotoğrafçılığının oldukça geniş bir alan haline geldiğini söylemek mümkün.

Tüm bunları hatırlattıktan sonra asıl sorumuza dönelim: Doğum fotoğrafçısı maaşları ne kadar? Doğum fotoğrafçısı ne kadar kazanır? Açıkçası böyle bir soruyu bir çırpıda yanıtlamak zor. O yüzden gelin, doğum fotoğrafçısı maaş itibariyle hayatını nasıl kazanıyor, birlikte bakalım.

[widget-8]

Doğum Fotoğrafçısı Ne Kadar Kazanır?

Doğum fotoğrafçısı ne kadar kazanır sorusuna kesin bir yanıt vermek, yukarıda da söylediğimiz gibi gerçekten çok zordur. Çoğu zaman mesleğe yeni giriş yapan bir doğum fotoğrafçısı, ki genelde hobi ya da yarı zamanlı çalışmayla işe girer, asgari ücretin biraz üzerinde kazançlarla çalışmaya başlar. Ancak bu ücretin kısa sürede yükseldiğini söylemek yanlış olmayacaktır.

Fotoğraf Stüdyosunda Çalışabilirsiniz

Profesyonel bir doğum fotoğrafçısı olarak yönelebileceğiniz ilk seçenek bir fotoğraf stüdyosunda işe girmektir. Genellikle kariyerinin başındaki bir doğum fotoğrafçısı için doğum fotoğrafçılığı maaşları asgari ücrete yakındır. Ancak deneyim kazanarak ve kendinizi göstererek bu geliri asgari ücretten 10 bin lira seviyesine kadar çıkarmanız mümkündür.

Freelance Doğum Fotoğrafçılığı Yapabilirsiniz

Kariyerinin başlarında sayılabilecek ancak kendini kanıtlamış freelance bir doğum fotoğrafçısı maaş itibariyle 5 haneli rakamları görebilecek potansiyele sahiptir. Eğer bir ay içerisinde yeterli sayıda iş yaparsa 5 ile 25 bin arasında bir gelir elde etmek hiç de zor olmayacaktır.

Ayrıca freelance ya da serbest doğum fotoğrafçılığı yapmak için çeşitli hastanelerle iş birliğine yönelebilir, sizi anne adaylarına önermeleri karşılığında gelirinizin bir kısmını onlarla paylaşabilirsiniz. Zamanla ününüz yayıldıkça bunların hiçbirine ihtiyacınız kalmayacağından emin olun. Kendi markanızı oluşturarak ebeveynlerin ve özellikle anne adaylarının aradığı bir isim haline gelebilir, Bu noktadan sonra freelance doğum fotoğrafçısı olarak kendi fiyatınızı kendiniz belirleyebilirsiniz.

Daha Fazlasını Kazanmak İçin Sektörde Yer Edinmelisiniz!

Doğum fotoğrafçılığı para kazanma açısından baktığımızda son derece geniş imkanlara sahip bir meslektir. Doğum fotoğrafçısı olarak fotoğrafçılık becerilerinizi geliştirmeniz ve markanızı yaratarak gerek sosyal medya gerekse geleneksel yöntemler aracılığıyla güçlü bir şekilde tanıtmanız kısa sürede sektörde yer edinmenize olanak sağlayabilir.

Deneyim Kazanarak Gelirinizi Artırın!

Eğer doğum fotoğrafçısı maaşları bakımından daha yüksek rakamlara ulaşmak istiyor, hem kariyerinizi hem de gelirinizi artırmayı arzu ediyorsanız deneyim kazanmak için bir süre daha düşük maaşları kabullenmeniz gerekebilir. Ancak kariyerinizin başında uygulamalı doğum fotoğrafçılığı kursu alarak sektöre rakiplerinizden daha deneyimli ve bir adım önde başlayabilirsiniz.

Portfolyo Hazırlayın

Bir doğum fotoğrafçısı maaş ya da kazancını yükseltmek istiyorsa yapması gereken ilk işlerden biri portfolyo hazırlamaktır. Geçmişte fotoğrafladığınız en güzel kareleri seçin ve etkileyici bir portfolyo hazırlayın. Bu sayede hem fotoğraf stüdyolarının hem de çocuk bekleyen çiftlerin güvenini daha kolay bir şekilde kazanabilirsiniz.

Sosyal Medya Paylaşımlarıyla Dikkat Çekin

Bir doğum fotoğrafçısı olarak sektörde adınızı duyurmak ve özellikle freelance bir şekilde kariyerinizi sürdürmek istiyorsanız sosyal medyada dikkat çekici paylaşımlar yaparak bebek bekleyen çiftlerin favorisi haline gelebilir, fenomen bir doğum fotoğrafçısı olarak sektörde yer edinebilirsiniz.

Doğum Fotoğrafçılığı Kursu ile Profesyonel Bir Fotoğrafçı Olmak İçin Adım Atın

Doğum fotoğrafçısı maaşları ve kazanç imkanları genel olarak fotoğrafçılık becerilerinize ve imajınıza bağlıdır. Dolayısıyla her iki açıdan da kendinizi ne kadar hızlı geliştirmeye başlarsanız o kadar avantajlı olacağınız kesin diyebiliriz. Bu noktada Foto Life Akademi'nin doğum fotoğrafçılığı kursu programlarına bakmak aradığınız şeyi bulmanızı sağlayabilir. Sizlere uygulama ağırlıklı bir eğitimle doğum fotoğrafçılığının püf noktalarını kısa sürede aktarıyoruz.

Buna ek olarak kişisel gelişim kursları atölyelerimizden de yararlanarak iletişim becerilerinizi geliştirebilir, imajınızı yeniden şekillendirmek için gerekli kazanımları elde edebilirsiniz. Böylelikle en kısa sürede popüler bir doğum fotoğrafçısı olarak yüksek bir gelir elde edeceğinizden emin olabilirsiniz.

[widget-24]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 30 30