Fotolife Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Yeni Doğan Fotoğraf Çekimi İçin Tavsiyeler

Bir Annenin En Mutlu Anlarını Ölümsüzleştirmek İster Misiniz?

Son zamanlarda popüler hale gelen meslekler arasında yer alan doğum fotoğrafçılığı son derece duygu dolu bir iştir. Bir bebeğin dünyayla olan ilk karşılaşması, bir annenin 9 ay sonunda beklediği bebeğini kucağına aldığı o an, bir babanın bebeğini ilk gördüğü andaki sevinci… Bu eşi benzeri olmayan anları ölümsüzleştirmek işte tam olarak doğum fotoğrafçılarının işi. Eşi benzeri olmayan o anları en iyi şekilde görüntüleyip hafızalara kazınacak fotoğrafları çekmek artık en gözde mesleklerden biri. Doğum fotoğrafçısı olmak isteyenler ya da doğum fotoğrafçısı olanlar için hazırladığımız önerilerden yararlanarak daha etkileyici ve doğru fotoğraflar çekebilirsiniz.

İşte yeni doğan çekimi için hazırladığımız öneriler:

1.Geniş Açılı Lenslerden Yararlanın

Doğum fotoğrafçısı iseniz ve bir doğumhanede çekim yapıyorsanız lens tercihinizi geniş açılı şekilde kullanmanız sizin için doğru olacaktır.

Full Frame bir kamera örnek Canon 5d Mark III’te 24-105mm ve 50 mm lensler sizin için ideal seçimlerden biridir. Böylece daha çok konuyu kadrajınıza sığdırabilirsiniz. tüm ailenin mutluluğunu fotoğrafa yansıtabilirsiniz.

2.Diyaframı Yüksek Lenslerden Yararlanın

Doğumhanedeki ışık ortamını önceden kestiremeyeceğiniz için diyaframı yüksek lenslerden yararlanarak daha net ve ışığı iyi olan fotoğraflar elde edebilirsiniz. Minimum 2.8 diyaframa sahip olan bir lens işinizi görecektir.

Çekimlerde karanlık ortamı aydınlatmak için uçuk ISO değerleri kullanmamak konusunda sizi uyarmamızda yarar var. En ideal iso değerini seçerek etkili fotoğraflar elde edebilirsiniz.

 

3.Fotoğraf Makinesi Flaşının Önüne Beyaz İnce Bir Kağıt Koyun

Fotoğraf makinesi flaşının önüne beyaz bir kâğıt koymanız insanların ve bebeğin flaş ışığından rahatsız olmalarını önleyecektir.

Fotoğraf çekerken o an bulunan kişileri ve bebeği rahatsız etmemek doğum fotoğrafçılarının göz önünde bulundurması gereken konulardandır.

4.Doğum Anına Sayılı Günler Kala Makineniz ve Ekipmanlarınız Hazır Olsun

Yeni doğan fotoğraf çekimi yapacaksanız doğuma en az 10 gün kala ekipmanlarınız her ihtimale karşı hazır olmalıdır. Erken oluşacak doğumlara tedbir olarak her gün çekime gidiyormuş gibi hazır halde olmanızda yarar var.

Aksi halde ani gerçekleşecek olan doğumlara hazırlıksız yakalanmanız yeni doğan çekimi yapmanızda aksamalara neden olacak ve yakalamanız gereken duygulu anları ve ayrıntıları yakalayamamanıza neden olacaktır. Yeni doğan bebek fotoğraf çekimi konusunda en iyi fotoğraflara imza atmak için hiçbir zaman tedbiri elden bırakmayın.

Önerilerimize kulak vererek yeni doğan fotoğraf çekimi konusunda uzmanlaşabilir, aksiliklere karşı tedbirler alabilirsiniz. Yeni doğan fotoğraf çekimi konusunda alanında ses getiren isimlerden biri olma olanağınız varken neden hala doğum fotoğrafçılığında profesyonelliğe adım atmıyorsunuz? Yeni doğan bebek fotoğrafı çekimlerinde profesyonelleşmeniz için öncelikle fotoğraf çekim tekniklerine hakim olmalı ve İSO, enstantane, diyafram, ışık gibi ayarları yalayıp yutmanız gerekir. Bu konuda bilgi sahibi olmak için iyi bir fotoğrafçılık kursundan yardım almanızda fayda var. Doğum fotoğrafçılığı alanında benzersiz ve akıllarda iz bırakacak olan o duygulu anları en iyi şekilde fotoğraflamak için daha fazla bekleme!

[widget-24]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 30 30