Fotolife Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

En İyi 5 DSLR Fotoğraf Makinesi

İşe Doğru Makineyi Seçerek Başlayın! – En İyi DSLR Fotoğraf Makinesi Hangisi?

Canon ve Nikon dahil birçok üretici, kaynaklarının çoğunu aynasız teknolojiye yatırıyor olsa da 2021'de bir DSLR fotoğraf makinesi satın almak için hala iyi nedenler var. 'Eski okul' intibasına rağmen birçok DSLR fotoğraf makinesi hala mükemmel görüntü kalitesi, hızlı performans ve olağanüstü pil ömrü, erişilebilir kullanım ve kontroller sunar.

Aslında, günümüzün en iyi DSLR fotoğraf makinesi modelleri, sınıfında lider 4K videodan son teknoloji bağlantıya kadar en iyi aynasız modellerde bulunan özelliklerle donatılmıştır. Çoğu, aynasız makinelere kıyasla büyük, ağır ve pahalıdır, ancak aynı zamanda harika görüntü kalitesi, hızlı otomatik odaklama vadeder. Aradığınız ne tür bir DSLR fotoğraf makinesi ve ne tür bir bütçe ayırmış olursanız olun, listemizde en iyi DSLR fotoğraf makinesi modelleri ile ilgili işinize yarayacak bilgiler bulacaksınız...

Fotoğrafçıların En Çok Tercih Ettiği DSLR Fotoğraf Makinesi Modelleri

En iyi 5 DSLR fotoğraf makinesi listemizi başlangıç seviyesi ve profesyonel kullanıcılara uygun olarak farklı skalalardan makinelerle donattık. İşte günümüzün en iyi DSLR fotoğraf makinesi modelleri:

  • Canon EOS Rebel SL3 -  Yeni Başlayanlar İçin En İyi DSLR Fotoğraf Makinesi Modelleri

EOS Rebel SL3'ten daha ucuz olan birkaç Canon kamera var, ancak bunlar çoğu zaman özellik ve yapı kalitesinden yoksundur. Değişken açılı dokunmatik ekran, canlı modda otomatik netlemeyi gerçekten hızlı hale getiren Canon'un Dual Pixel CMOS AF Teknolojisine sahip 24,3 megapiksel sensör ve öğrenmenize yardımcı olacak kılavuzlu ekran seçenekleri gibi özellikler için SL3 sayesinde fazladan ödeme yapmanız gereksizdir. Ayrıca 4K video özelliği bulunduğunu da hatırlatalım...

  • Nikon D3500 – Yeni Başlayanlar İÇin DSLR Fotoğraf Makineleri

Bu listedeki bazı tam çerçeve DSLR'lerin tam aksine, tıpkı Rebel SL3 gibi Nikon D3500 de süper uygun fiyatlı, piyasadaki en keskin APS-C sensörlerinden birine ve düzgün bir değiştirilebilir kit lense sahiptir. Harika bir kamera almak için bir servet ödemenize gerek olmadığının kanıtı olan bu makinede Kontroller acemiler için basit olacak şekilde tasarlanmıştır ve doğru ellerde çok daha pahalı kameralarla rekabet edebilir. Fotoğrafçılığınızda daha yaratıcı olmak istiyorsanız ve ilk DSLR'nizi arıyorsanız, Nikon D3500 seçeceğiniz en iyi DSLR fotoğraf makinesi olabilir.

  • Pentax K-1 Mark II – Profesyoneller İçin En İyi DSLR Fotoğraf Makinesi Modelleri

Pentax, son dönemlerde rakiplerinden biraz geri planda kalsa kötü sürprizler içermeyen makineler üretmeyi sürdürüyor. Pentax K-1 Mark II modeli de tipik olarak sağlam ve güvenilir bir makinedir. Gövde içi stabilizasyonu olmayan rakip Canon ve Nikon DSLR'lerin aksine herhangi bir takılı lensle çalışan, sağlam, hava koşullarına dayanıklı bir yapıya ve son derece etkili sensör kaydırmalı görüntü sabitleme sistemine sahiptir. Daha da iyisi, 5 eksenli sabitleyici, kenar yumuşatma düzeltmesi sağlamak için farklı modlarda çalışabilir. Ayrıca çoklu pozlamalar aracılığıyla Pixel Shift'e dayalı ince ayrıntı ve dokuda bir artış ve hatta yıldızların gökyüzünde çizgi gibi görünmesini önlemek için bir Astrotracer modu da barındırmaktadır.

36MP tam çerçeve görüntü sensörü ile K-1 Mark II, 33 noktalı otomatik odaklama sistemi eskimiş gibi görünse ve Canlı Görünüm otomatik odaklaması zayıf olsa da, kesinlikle paranızın karşılığında çok fazla megapiksel verir.

  • Canon EOS 5D Mark IV – Profesyoneller İçin En İyi DSLR Fotoğraf Makineleri

2016 yılında piyasaya sürülen Canon EOS 5D IV, profesyonel fotoğrafçılar arasında hala popüler bir fotoğraf makinesidir. Sürekli seri çekim hızından ve yüksek kaliteli görüntülerden çok fazla ödün vermeden oldukça yüksek bir megapiksel sayısı istiyorsanız, Canon'un tüm zamanların en iyi DSLR fotoğraf makinesi bu modeliyle tanışmalısınız. Çok yüksek ISO ayarlarında bile temiz, parazitsiz görüntüler elde edebilirsiniz. Canon'un Dual Pixel CMOS AF sensörünü de barındıran makine kullanıcıların canlı görüntü ve video modlarında hızlı otomatik odaklama performansından faydalanmasına olanak tanımaktadır.

  • Nikon D850 - Profesyoneller İçin En İyi DSLR Fotoğraf Makinesi Modelleri

Biraz da full frame olduğu için Nikon D850 pahalı bir makinedir, ancak yapabildikleri bu fiyatı hak ettiğini de göstermektedir. 45,7 MP çözünürlüğü muhteşemdir, 153 noktalı otomatik odaklama sistemine sahiptir ve isteğe bağlı MB-D18 batarya ile saniyede 7 kare veya 9 fps hızında görüntü yakalayabilir. Şaşırtıcı video özellikleri de onu en iyi 4K kamera seçeneklerinden biri haline getirmektedir. Nikon D850, yeni Nikon D780'in sensör üzeri hibrit otomatik odaklama teknolojisine sahip değildir bu nedenle canlı görüntü netleme hızı makinen zayıf noktasıdır, ancak bu, D850'nin profesyoneller için tartışmasız en iyi DSLR fotoğraf makinesi olduğu gerçeğini pek de değiştirmemektedir.

Makinenizin Gücünü Açığa Çıkarmak İstiyorsanız Kendinizi Geliştirmelisiniz!

Sonunda hangi DSLR'yi seçerseniz seçin, fotoğraflarınızın kalitesi aslında takip etmek istediğiniz fotoğrafçılık türünde ne kadar deneyimli olduğunuz ve makinenizi ne kadar tanıdığınıza bağlı olacaktır. Bu nedenle en iyi DSLR fotoğraf makinesi hangisi diye uzun uzun düşünmek yerine bir makine seçmeli ve hemen fotoğraf çekmeye başlamalısınız.

Kendinizi daha fazla geliştirmek için Foto Life Akademi’nin uluslararası standartlarda uygulamalı eğitimlerinden yararlanabilir, makinenizin gerçek gücünü açığa çıkarmayı öğrenebilirsiniz...

[widget-7]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 30 30