Fotolife Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

GoPro Fotoğraf Makinesinin Özellikleri Nelerdir?

Suya Dayanıklı Fotoğraf Makinesi GoPro İle Tanışın!

GoPro fotoğraf makinesinin özellikleri nelerdir sorunuza yanıt olarak geniş açıya sahip, suya ve darbeye dayanıklı olmalarını örnek verebiliriz. GoPro fotoğraf makinesi genellikle aksiyon sporları yaparken kullanılmak için tasarlanmış olan yüksek çözünürlükte olan makinelerdir. Geniş açı görüşüne sahip olan makine, su altında kullanılabilmesi ve uzaktan kontrol edilebilmesi nedeniyle de çok fazla tercih ediliyor.

GoPro fotoğraf makinesinin özellikleri diğer fotoğraf makinelerine göre oldukça farklıdır. En iyi özelliklerinden biri de küçük ve kolay taşınabilen bir makine olmasıdır. Kullanıldığı alana göre avantaj sağlayan bu fotoğraf makinesinin diğer fotoğraf makinelerinden ayıran özelliklerden bahsedeceğiz.

1.Geniş Görüş Açısına Sahip Olması

GoPro fotoğraf makinesi özellikleri listemizin başında görüş açısı yüksek olan bir objektife sahip olması geliyor. Bu objektif GoPro çekimlerinizi yaklaşık 127 dereceye karşılık gelen bir görüş açısında yapmasını sağlıyor. Yani GoPro fotoğraf makinesi size diğer fotoğraf makinelerine göre daha yüksek görüş açısı ve kompozisyon yaratma imkanı sunuyor.

2.Uzaktan Kontrol Edilebilmesi

GoPro fotoğraf makinesi özellikleri arasında uzaktan kontrol edilebiliyor olması da yer alıyor. Günümüzde birçok kompakt ve dijital SLR modelleri de bu tarz özelliklere sahip olsa da henüz tam anlamıyla yaygınlaşan bir teknoloji değildir. GoPro fotoğraf makinesi bu özelliği ile telefona yükleyeceğiniz bir uygulama ile uzaktan çekim yapmanızı sağlamakta. Dolayısıyla her konuya yaklaşma imkanı vermekte.

3.Sualtında Kullanılabilmesi

GoPro fotoğraf makinesinin özellikleri arasında en önemlisi suya dayanıklı olmasıdır. GoPro fotoğraf makinesinin kutusundan çıkan kılıf 40 metreye kadar sualtında kalabilmesini sağlıyor. Bu özelliği ile de çoğu fotoğraf makinesini geride bırakıyor. Yani sualtında GoPro çekimleri yapabilir, etkileyici su altı fotoğraflarına imza atabilirsiniz.

4.TimeLapse Özelliği

TimeLapse GoPro’nun standart özelliklerinden biridir. TimeLapse özelliği kabalık ortamlarda, binalardan veya bir araç içinde GoPro çekimleri yaparak fotoğraflarınız daha detaylı olarak video yapmanızı sağlar. Eğer GoPro çekimlerinizi bozulma yaşamadan videoya dönüştürecekseniz şüphesiz kullanabileceğiniz en iyi özelliklerden biridir.

GoPro fotoğraf makinesi sunduğu özellikler sayesinde en çok tercih edilen makinelerden biridir. Küçük ve taşınması kolay olan bu makine aksiyon çekimleriniz için kullanabileceğiniz en ideal kameralardan biridir. Yazımızı sonlandırmadan GoPro’nun ışık kontrolünden de bahsetmek isteriz. GoPro fotoğraf makinesi düşük ışık şartlarında kullanım için iyi sonuçlar veremeyebilir. Eğer GoPro çekimlerinizi gece karanlığında ya da ışığın az olduğu yerlerde yapacaksanız biraz daha dikkatli olmalısınız. GoPro deneyimi yaşamak ve fotoğrafçılığa farklı bir açıdan bakmak için makinenizi hemen edinin…

[widget-7]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 30 30