Fotolife Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

İnsan ve Portre Atölyesi

Duyguları Fotoğraf Karelerinizde En İyi Şekilde Yansıtmak İster misiniz?

Sade, yalın ve abartısız portre çekim tekniklerini öğrenmek, doğru anı yakalamada uzmanlaşmak, insanların hikayesini anlatmak istiyorsanız İnsan ve Portre Atölyesini kaçırmayın!

Fotoğrafçılığın en zor ancak en anlamlı çekim tekniği olan portreye hakim olmak, insanların duygularını, hayatın farklı hikayelerini, jestleri, mimikleri, gözleri ve yüzleri anlatmak, sanatını geliştirmek isteyen profesyonel ve amatör fotoğraf tutkunları için hazırladığımız İnsan ve Portre Atölyesi, 1 gün 3 saatten oluşan ve sektörde deneyim sahibi hocaların öğrencilerimize işin inceliklerini öğrettiği butik bir eğitimdir. Portre fotoğrafçılığının püf noktalarından doğru makine seçimine, kompozisyon oluşturmaktan anı yakalamaya, stüdyo çekimlerinden sokak fotoğrafçılığına kadar portre tekniğinin A’dan Z’ye tüm detaylarını içermektedir.

İnsan ve Portre eğitimi ile görünenin ardındakini görmeyi, fotoğraflarınızla mesaj vermeyi, hikayeleri yönlendirebilmeyi öğrenecek; özgün fotoğraf dilinizi oluşturacaksınız.

insan ve portre atölyesi

Tüm Videolarımızı YouTube kanalımızdan Fotoğraflarımızı Instagram hesabımızdan görebilirsiniz.

Bakışlar, İfadeler, İzler ve Kırışıklar... Her Biri Farklı Bir Hikaye Anlatıyor...

İnsan ve Portre Atölyesi

İnsan ve Portre Atölyesi 1.Bölüm

Portre çekim kursunda anı yakalamayı, yüzlere ve bakışlara anlam kazandırmayı, sabretmeyi ve en etkili fotoğrafları çekmeyi öğreniyoruz…

İnsan ve Portre Atölyesi ilk bölümünde; Portre fotoğraf çekiminin özellikleri ve diğer branşlardan farkları nelerdir? Türkiye ve dünyadaki en ünlü portre fotoğrafçıları kimler? Hangi teknikleri kullanıyorlar? Portre türleri nelerdir? İyi bir portre fotoğrafı için tercih edilen makineler hangileri? Portre fotoğrafçılığında kullanılan objektif çeşitleri neler? Filtre ve lens seçimi nasıl yapılır? İhtiyaç duyacağınız fotoğraf makinesi yardımcı ekipmanları neler? Portre çekimleri hangi modda yapılır? Sahneye göre çekim modlarından manuel, diyafram, enstantane öncelikli modlar neye göre tercih edilmelidir? Diyafram, enstantane, ISO ayarları neye göre yapılır? Netlik ayarı nasıl yapılır? Beyaz ayarı nasıl yapılmalı? Portre çekiminde stüdyo ışık tipleri nelerdir? Tepe flaşı, stüdyo flaşı, paraflaş ve softbox nasıl kullanılır? Şemsiyeler, reflektörler, difüzörler nasıl kullanılır? Işığın kalitesi nasıl belirlenir? Yüz aydınlatma teknikleri nelerdir? Işığın şiddeti nasıl olmalıdır? Işığın rengi nasıl ayarlanır? Portre çekimlerinde doğal ve yapay ışık kaynakları nasıl kullanılır? Gün ışığında portre nasıl çekilir? Koyu gölgeler nasıl engellenir? Yumuşak ve göze hoş gelen gölge oluşturma teknikleri nelerdir? Kontrast nasıl oluşturulur? Detayların rahatça seçilmesini nasıl sağlarsınız? sorularınıza yanıt alacak, portre fotoğrafçılığı için hazırlık yapmayı, kullanacağınız ekipmanları, çekim tekniklerini uygulamalı olacak öğreneceksiniz.

İnsan ve Portre Atölyesi ile mükemmel portre fotoğraflarının sırrı olan sabra ve hıza ulaşacaksınız. Doğru anı yakalamak için gerekli teknik bilgileri edinecek ve insanların hikayesini anlatmaya başlayacaksınız!

Uygulamalı İnsan ve Portre Atölyesi

İnsan ve Portre Atölyesi 2.Bölüm

Portre fotoğraflarda kompozisyon öğesinin önemini öğreniyoruz! Portre kursunda içimize işleyen bakışların ve fotoğrafı unutulmaz kılan renklerin nasıl kullanılacağına değiniyoruz…

İnsan ve Portre Atölyesi programının 2.bölümünde; Portre çekimlerinde kompozisyon unsurları nelerdir? Daha etkili fotoğraflar üretmek için hangi kompozisyon kuralları kullanılmalıdır? Fotografik ve sinematografik anlatım nedir ve nasıl yapılır? Kurgu ve kompozisyonun birlikteliği nasıl olmalıdır? Portre çekimlerde hikaye nasıl oluşturulur? Sade ancak etkili fotoğraf mesajı nasıl yaratılır? Portre çekimlerinde açılar ve yüz kadrajlama nasıl olmalıdır? Güçlü bir kompozisyon için renkler nasıl kullanılır? Çekim planı nasıl hazırlanır? Çekim için en uygun zaman nasıl belirlenir? Açık ve kapalı mekanlarda karşılaşılacak zorluklar nelerdir? Portrede fotoğrafçı-model ilişkisi nasıldır? sorularına yanıt veriyor, etkili fotoğraflar için kadrajımızı yüzlere ve bakışlara çeviriyoruz.

İnsan ve Portre Kursu ile en doğru anda deklanşöre basmayı öğrenirken portre çekimlerinin zorluklarını kavrayacak, başarılı portreler için kompozisyonun ne kadar gerekli olduğunu göreceksiniz!

Uluslararası Eğitim Standardı
İnsan ve Portre eğitimi
İnsan ve Portre dersi

İnsan ve Portre Atölyesi 3.Bölüm

İyi bir portre fotoğrafı; duygu ve düşünceleri, karakter ve kişilikleri doğru aktarabilmelidir. İnsan ve portre dersinin son bölümünde sadece fotoğraf değil, hikaye çekiyoruz!

İnsan ve Portre Atölyesi programımızda; Portre fotoğrafçılığında etiğin önemi nedir? İnsan nasıl anlatılır? Duyguları fotoğraflamanın yolları nelerdir? Tanımadığımız insanları nasıl fotoğraflarız? Jest ve mimiklerin anlamı nasıl çözülür? Modelin beden dilini, jest ve mimiklerini portre için nasıl yönlendireceksiniz? Gözlerle anlatma nasıl yapılır? Portre fotoğrafçılığında bakışların önemi nedir? Yüzleri nasıl fotoğraflamak gerekir? Bedenle anlatma nasıl işlenir? Gözlem becerisi nasıl gelişir ve hangi teknikleri kullanmalıdır? Fotoğrafta kompozisyon nasıl oluşturulur? Hikaye ve kurgu nasıl yaratılır? Hikayeler fotoğrafa nasıl aktarılır? Anı yakalamanın sırrı nedir? Fotoğrafta alt metin nasıl verilir? Fotoğrafın mesajı ne olmalıdır? Arka plan nasıl oluşturulur? Doğru an nasıl hissedilir? Fotoğraf nasıl incelenir? Fotoğraf nasıl kıyaslanır? Fotoğraf nasıl eleştirilir? En iyi fotoğraf nasıl seçilir? Az fotoğrafla çok şey nasıl anlatılır? konularını işleyerek daha iyi fotoğraflar çekmenizi sağlıyoruz.

İnsan ve Portre çekim kursu sonunda portre fotoğrafçılığının ince ayarlarını öğrenecek, yüzleri ve bakışları daha iyi okuyacak, mükemmel portre fotoğraflarına imzanızı atacaksınız!

Alanında Ünlü Fotoğrafçılar
portre fotoğrafçılığı

İnsan ve Portre Atölyesi

Erken Kayıtta %50 İndirim - Son Kontenjanlar

Hemen Kayıt Ol
fotoğrafçılık wokshop

Ustalardan Öğren!

Amatörler ekipmanı, profesyoneller zamanı, ustalar ışığı düşünür! Fotoğraf sanatının sırlarını ve inceliklerini fotoğrafçılığın duayenlerinden öğrenmek ister misiniz?

Portre fotoğrafçılığında uzman, fotoğraf sanatının inceliklerine hakim, kişisel sergileri ve çalışmalarıyla adından söz ettiren usta fotoğraf sanatçılarından hayatın içinden anlara, yaratıcı bakış açılarıyla ve farklı tekniklerle kadrajınızı çevirmeyi ve mükemmel portreler yakalamayı öğreneceksiniz. Deneyimli hocalarımızdan çektiğiniz fotoğraflara yorumlar alarak teknik ve uygulamadaki hatalarınızı değerlendirecek, eksik kalan bilgilerinizi telafi etme imkanı bulacaksınız. Fotoğrafçılık wokshop'ına katıldıktan sonra işin uzmanlarıyla beraber başarılı portreler çekeceksiniz!

Portre çekim kursunda fotoğraf sanatına ışık tutan isimlerle birlikte geleceğin başarılı fotoğrafçılarını yetiştiriyoruz! Neden siz de onlardan biri olmayasınız?

Tekniğini Geliştir!

“O An”ı anlatan kareler için gelişmek, değişmek, öğrenmek ve uygulamak şart! Sanatınızı portrenin şiirsel diliyle anlatın!

İnsan ve portre eğitiminde fotoğraflarınızın anlamını değiştirecek ve gücünü arttıracak İnsan ve Portre Atölyemizle daha iyi bir fotoğrafçı olmanızı sağlayacak tüm teorik ve pratik beceriyi kazandırıyoruz. Diğer fotoğrafçılardan ayırt edilecek özgün bir çekim dili geliştirmek, fotoğrafa bakış açınızı farklı bir yöne çevirmek, kompozisyon oluşturmayı öğrenmek ve duyguları fotoğraflara aktarmak istiyorsanız insan ve portre atölyesini kaçırmayın!

Unutmayın, doğru altyapı, iyi bir fotoğrafçı yetiştirir. Fotoğraf sanatında sağlam adımlarla ilerlemek istiyorsanız portre fotoğrafçılığında kendinizi geliştirmeye devam edin!

insan ve portre eğitimi
fotoğrafçılık kursu workshop

Hikâyeni Kadrajından Anlat!

“Eğer hikâyeyi sözcüklerle anlatabilseydim, yanımda sürekli bir fotoğraf makinesi taşımaya ihtiyaç duymazdım.” Lewis Hine

Tek bir kareyle yüzlerce anlam yakalamak, bakışlara ve mimiklere hayat veren bir fotoğrafçı olmak, yaşamı kişisel fotoğraf dilinizle anlatmak istiyorsanız İnsan ve Portre Atölyesi’nde fotoğraf sanatının derinliklerine ineceksiniz! Fotoğrafın zengin anlatım dillerinden portre tekniğini yaratıcı bir şekilde kullanmayı, görünenin ardına geçebilmeyi, yalın ve güçlü bir şekilde fotoğraflarınızı sunmayı öğreneceksiniz!

İyi bir fotoğraf, bir hakikati anlatan, ruha dokunan ve insanı farklı kılan fotoğraftır! Başarılı bir fotoğrafçı olmak için portre kursu arıyorsanız en doğru adrestesiniz!

Türkiye’nin En Çok Tercih Edilen Fotoğrafçılık Kursu Foto Life Akademi

Fotoğraf makinenizi maksimum verimle kullanmak, fotoğrafçılığın teknik ve pratik bilgilerini edinerek sağlam adımlarla fotoğraf çekmeye başlamak, ister hobi ister mesleki olsun fotoğraf sanatında yerinizi almak için Avrupa standartlarında, uygulama ağırlıklı, bireysel farklılıklar esas alınarak hazırlanmış Türkiye’nin en güncel fotoğrafçılık workshopları ile öğrenme hızınıza, bilginize ve ihtiyaçlarınıza göre fark yaratan eğitimler alın!

Insan Ve Portre Atolyesi Ustalari

Alanında Ünlü Fotoğrafçılar

Her biri alanında ünlü, fotoğrafçılık sanatına kendini adamış ve Türkiye’nin önde gelen fotoğraf sanatçıları arasında yer alan isimlerden insan ve portre eğitimi alma fırsatı.

Eğitmenlerimiz »
Insan Ve Portre Atolyesi

%100 Öğrenme Garantisi

İnsan ve Portre Atölyesi sonunda eğitimini tekrar almak isteyen öğrencilerimiz için herhangi bir sebep aranmaksızın ücretsiz kurs tekrarı hakkı.

Ücretsiz Telafi »
Workshop 4

Avrupa Standardında Eğitim

15 yıllık deneyimle geliştirilen, Türkiye’nin ilk ve tek bireysel farklılıkları esas alarak hazırlanan Avrupa standartlarında uygulama ağırlıklı insan ve portre eğitimi sistemi.

Uluslararası Eğitim Standardı »

İçindeki Fotoğrafçıyı Keşfet!

İster amatör olun, ister profesyonel! İçinizdeki fotoğraf tutkusu bize yeter! Fotoğraf çekmeye yeni başlayanlar, fotoğraf tutkunları ve meslek edinmek isteyenler için birbirinden keyifli eğitimlerimiz sizleri bekliyor!

fotoğrafçılık kursu

Sosyal Etkinlikler

En iyi fotoğrafçılık workshoplarının verildiği Foto Life Akademi ile sıkıcı ve teorik eğitimlerden çok uzakta, sosyalleşebileceğiniz ve eğleneceğiniz etkinliklerle dolu bir ortam sizi bekliyor!

Öğrencilerimizin eğitmenleri ve sınıf arkadaşlarıyla kaynaşacağı bowling, satranç, playstation turnuvaları; rafting gezileri, ustalarla fotoğraf seminerleri, film gösterimleri ve amatörlerle profesyonelleri bir araya getiren network organizasyonları düzenliyoruz. Fotoğrafçılığı teorikte değil pratikte öğrenerek hayatınızın merkezi yapmanızı sağlarken fotoğraf severlerle bir arada olmanızı sağlıyoruz.

Yoğun bir iş gününün ardından kendinizi keyifli ve huzurlu hissedeceğiniz bir kurs atmosferi yarattık! Gelin siz de insan ve portre eğitimi merkezi Foto Life Akademi’nin ayrıcalıklarından yararlanın…

Sosyal Etkinlikler

Sergi ve Sanat Aktiviteleri

“Sanatsız kalan bir milletin, hayat damarlarından biri kopmuş demektir.” Sadece eğitim vermiyor, geleceğin sanatçılarını da yetiştiriyoruz!

İnsan ve portre atölyesinde fotoğrafçılığın duayenleri ile söyleşiler düzenliyor, ünlü fotoğraf sanatçılarının sergilerini ziyaret ediyor, sinema ve resim gibi fotoğrafçılıkla iç içe olan sanat dallarının etkinliklerine katılıyor, yılsonu öğrencilerimizin fotoğraflarından oluşan bir sergi hazırlıyoruz. Fotoğraf sanatına gönül veren öğrencilerimizin kadrajıyla birlikte bakış açılarını da geliştirmeyi ihmal etmiyoruz!

Fotoğraf sohbetlerine ve sanat etkinliklerine ev sahipliği yapan, sıcak ve samimi dostlukların adresi Sanat Cafe’de sizleri ağırlıyoruz. Portre çekim kursunda gelişmeye ve değişmeye hazır olun!

Sergi ve Sanat Aktiviteleri
fotoğraf sergileri
fotoğraf gezileri

Eğlenceli Geziler

Fotoğrafçılık kitaplardan öğrenilmez, sahaya iniyoruz! Portre kursunda bol bol fotoğraf çekiyor, yorumluyor, eleştiriyor ve kendimizi geliştiriyoruz!

Amatör olarak gezip çekim yapmak isteyen fotoğraf tutkunu öğrencilerimiz, grup şirketimiz olan turizm seyahat acentemiz Tatil Home işbirliği ile düzenlediğimiz günübirlik veya konaklamalı yurtiçi ve yurtdışı fotoğraf gezilerimize katılabilirler. Her ay İstanbul içi ücretsiz fotoğraf gezilerimiz veya ayda bir yurt içi ve yurt dışı fotoğraf turlarımız var!

Türkiye’nin ve dünyanın en fotojenik kentlerinde; modele, ürünle, stüdyo ve açık alanlarda ışığı ve ekipmanlarımızı kullanmayı öğreniyor, fotoğraf workshoplarında çokça eğlenmeyi de ihmal etmiyoruz!

Fotoğraf Gezileri

İnsan ve Portre Eğitimini Alan Öğrencilerimiz Bu Eğitimleri De Aldı!

İnsan ve Portre Kursunu tamamlayan, tekniğini geliştirmek ve fotoğraf sanatında daha çok deneyim kazanmak isteyen öğrencilerimiz İnsan ve Portre Eğitimi ile birlikte Fotoğrafta Işık Teknikleri, Fotoğrafta Kompozisyon, Siyah Beyaz Fotoğrafçılık, Silüet Çekim Teknikleri gibi eğitimlerimizden de yararlanıyorlar. Siz de şimdi sırada hangi eğitim var diyorsanız öğrencilerimizin en çok tercih ettiği fotoğrafçılık kurslarına bir göz atın, tutkunuzu arttırmaya ve kendinizi geliştirmeye devam edin!

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 30 30