Fotolife Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Uygulamalı Fotoğrafçılık Eğitimi Foto Life Akademi

Teorik Değil Pratik Eğitimlerle Fotoğrafçılığı En İnce Ayrıntısına Kadar Öğretiyoruz!

Foto Life Akademi olarak 15 yılı aşkın eğitim sektörü deneyimimizle fotoğrafçılığın teorikte değil pratikte işlevsel ve faydalı olduğunun bilincinde olarak kurslarımızın tamamında uygulama, etkinlik ve çekim gezilerinin olmasına önem veriyoruz. %100 öğrenme garantisiyle çıktığımız eğitim yolculuğunda her bir öğrencimizin programımızdan maksimum fayda sağlamasını, profesyoneller gibi fotoğraf çekmeyi öğrenmesini, sanatsal bakış açısını geliştirmesini ve mesleki ya da hobi olarak fotoğrafçılığı hakkıyla yapmasını hedefliyoruz.

Son teknoloji ile donatılmış sınıflarda görsel materyal ağırlıklı ders anlatımları, eğitim sırasında uygulamalı fotoğraf çekimleri, tekniğinizi geliştirecek ve öğrendiklerinizi pekiştirecek ödevler ve uzman eğitmenlerden fotoğraflarınıza yorumlar, kaçırdığınız derslerin telafisi, günübirlik ya da konaklamalı yurt içi ve yurt dışı keyifli fotoğraf gezileriyle nitelikli bir eğitim almanızı sağlıyoruz.

[widget-8]

Görsel Ağırlıklı Ders Anlatımı Yapıyoruz!

Fotoğrafçılık kurslarımızın tamamında ders anlatımlarını akıllı tahta üzerinden yapıyor, fotoğrafçılık ekipmanları ve teknolojileriyle öğrenilenleri uygulamalı olarak pekiştiriyoruz. Öğrencilerimizin tüm ihtiyaçları düşünülerek hazırlanmış sınıflarımızda, fotoğrafçılığı, teorik anlatımlardan uzaklaştırarak tamamen görsel algıya hitap eden, yaparak ve yaşayarak öğrenme metodundan ilham alan ders anlatımımızla öğretiyoruz.

Alanında uzman eğitmenlerimiz uygulamalı ders anlatımlarıyla, grubun öğrenme hızına ve dinamiğine göre modern teknikler kullanıyorlar.

Fotoğraf Gezileriyle Öğrendiklerinizi Pekiştiriyoruz!

Uygulamalı fotoğrafçılık eğitimimizin en önemli ayağı olan yurt içi ve yurt dışı fotoğraf gezilerimizi büyük bir keyifle düzenliyoruz. Pro fotoğrafçılık kursumuzun 3.haftasından itibaren farklı lokasyonlarda çekim gezileri düzenliyor, öğrencilerimizin teorikte öğrendiklerini pratiğe aktarmalarını sağlıyoruz.

Fotoğraf çekmek için gerekli olan diyafram, enstantane ve ISO ayarı yapmayı uygulamalı çekim gezilerimizde öğretiyor, fotoğraf stillerinin, ölçüm modlarının ve ışığın fotosanatsal kullanılışını, modelle iletişim kurmayı ve kompozisyon yaratmayı sahada deneyimlemelerini sağlıyoruz. Hem akademideki derslerimiz sırasında hem de fotoğraf çekim gezilerimizde öğrencilerimizin eğitmenlerimiz tarafından anlatılan her tekniği uygulamalarına olanak tanıyoruz.

Uygulamalı fotoğraf eğitimleri ve kurslarımız için;

 • Sultanahmet
 • Balat
 • Emirgan
 • Taksim ve İstiklal Caddesi
 • Sirkeci Gar ve Eminönü Yeni Cami - Mısır Çarşısı - Süleymaniye Cami – Vefa
 • Ortaköy
 • Büyükada
 • Nişantaşı - Akaretler - Teşvikiye - Ihlamur Kasrı
 • Rahmi Koç Müzesi
 • Atatürk Arboretumu
 • Kuzguncuk gibi lokasyonlara gidiyoruz. Öğrencilerimiz eğitmenleriyle birlikte fotoğraf çekiyor, öğrendiklerini pekiştiriyor, hatalarını görüyor ve fotoğraflarına yorumlar alıyorlar.

Fotoğraf sanatının en iyi sahada öğrenildiği bilinciyle uygulamalı fotoğrafçılık eğitimi ve fotoğraf gezisi etkinliklerimizi büyük bir keyifle hazırlıyoruz. Öğrencilerimizi fotoğrafçılığı en iyi şekilde öğrenmeden akademiden mezun etmiyoruz…

[widget-18]

Ödevler Veriyor ve Gelişiminizi Değerlendiriyoruz!

Fotoğrafçılık kursu öğrencilerimize işlenen konuları pekiştirecek ödevler vererek öğrendiklerini unutmamalarını sağlıyor, kendi tekniklerini geliştirmelerine ve yeteneklerini fark etmelerine fırsat tanıyoruz. Türkiye’nin ilk ve tek bireysel farklılıkları esas alarak hazırlanan eğitim sistemiyle teorik bilginin yanı sıra anlatılan konuları uygulamalı fotoğraf çekimleriyle pekiştirerek öğrenilenlerin kalıcı olmasını sağlıyoruz.

Ders sonlarında verdiğimiz ödevleri bir sonraki haftada öğrencilerimiz ve eğitmenlerimizle birlikte yorumluyor, tartışıyor, kendimizi geliştiriyor ve konu tekrarları yapıyoruz. Unutmayın, fotoğrafçılık kitaplardan öğrenilmez!

35 Branş 13 Destekleyici Eğitimle Profesyonelleşmenizi Sağlıyoruz!

Uygulamalı fotoğrafçılık eğitimi Foto Life Akademi’nin tüm kursları için geçerli elbette. Hobinizi mesleğe dönüştüreceğiniz, fotoğrafın farklı alanlarında uzmanlaşmanızı sağlayacak branş eğitimleriyle yanınızdayız. Yeni başlayanlar, fotoğraf tutkunları ve meslek edinmek isteyenler için 35 branş ve 13 destekleyici fotoğraf eğitimleri, hobi ve mesleki kurslar, özel dersler, şirketlere özel eğitimler, ustalarla fotoğraf seminerleri hazırladık! İster grup eğitimlerine katılın, isterseniz özel ders alın, fotoğrafçılığı uygulamalı derslerle ve sahada öğrenme şansı yakalayacaksınız.

Fotoğraf Tutkunuza Kulak Verin! Türkiye’nin En İyi Fotoğrafçılık Kursuyla Tanışın!

Fotoğraf çekmeyi çok seviyorum ama nereden başlayacağımı bilmiyorum diyorsanız tam olarak doğru adrestesiniz! Gelin bir kahvemizi için, size en uygun eğitimi birlikte belirleyelim…

Avrupa standartlarında, uygulama ağırlıklı fotoğrafçılık eğitimlerimiz %100 öğrenme garantili olmanın yanında bugüne kadar 12800’ün üzerinde kursiyer mezun eden, %98 katılımcı memnuniyeti sağlamış, 15 yıllık deneyimle geliştirilmiş bir programdır. Öğrenme hızınıza, bilginize ve grubun dinamiğine göre eğitim almanızı sağlarız.

Hayallerinize giden yolda doğru adımlar atmak için Foto Life ailesine katılın, fotoğraf sanatını uygulamalı öğrenmenin, dilediğiniz zaman eğitiminizi dondurmanın, dilediğiniz zaman telafi dersleri almanın ayrıcalığını yaşayın. Burada öğrenmemek yok!

[widget-7]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 30 30