Fotolife Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Fotoğraf Gezileri Foto Life Akademi

Yurt İçi ve Yurt Dışı Eğlenceli Fotoğraf Turları

Fotoğrafçılık kitaplardan öğrenilmez, sahaya iniyoruz! Bol bol fotoğraf çekiyor, yorumluyor, eleştiriyor ve kendimizi geliştiriyoruz!

Amatör olarak gezip çekim yapmak isteyen fotoğraf tutkunu öğrencilerimiz, grup şirketimiz olan turizm seyahat acentemiz Tatil Home işbirliği ile düzenlediğimiz günübirlik veya konaklamalı yurtiçi ve yurtdışı fotoğraf gezilerimize katılabiliyorlar. Her ay İstanbul içi ücretsiz fotoğraf gezilerimiz veya ayda bir yurt içi ve yurt dışı fotoğraf turlarımız var!

Türkiye’nin ve dünyanın en fotojenik kentlerinde; modele, ürünle, stüdyo ve açık alanlarda ışığı ve ekipmanlarımızı kullanmayı öğreniyor, çokça eğlenmeyi de ihmal etmiyoruz…

[widget-8]

Her Ay İstanbul İçi Fotoğraf Gezisi Düzenliyoruz!

Türkiye’nin en aktif fotoğrafçılık kursu olarak İstanbul içi farklı lokasyonlarda her ay fotoğraf gezisi düzenleyerek öğrencilerimizin eğitimlerde öğrendiklerini pekiştirmelerini sağlıyor, fotoğraf çekme deneyimlerini arttırıyoruz. Böylece teorik bilgiyi pratiğe aktarmış oluyorlar.

Pro fotoğrafçılık kursumuzun 3.haftasından itibaren İstanbul’un en fotojenik semtlerine gidiyoruz. Fotoğraf çekmek için gerekli olan diyafram, enstantane ve ISO ayarı yapmayı uygulamalı çekim gezilerimizde öğretiyor, fotoğraf stillerinin, ölçüm modlarının ve ışığın fotosanatsal kullanılışını, modelle iletişim kurmayı ve kompozisyon yaratmayı sahada deneyimlemelerini sağlıyoruz. Hem akademideki derslerimiz sırasında hem de fotoğraf çekim gezilerimizde öğrencilerimizin eğitmenlerimiz tarafından anlatılan her tekniği uygulamalarına olanak tanıyoruz.

Uygulamalı fotoğraf eğitimleri ve kurslarımız için;

 • Sultanahmet
 • Balat
 • Emirgan
 • Taksim ve İstiklal Caddesi
 • Sirkeci Gar ve Eminönü Yeni Cami - Mısır Çarşısı - Süleymaniye Cami – Vefa
 • Ortaköy
 • Büyükada
 • Nişantaşı - Akaretler - Teşvikiye - Ihlamur Kasrı
 • Rahmi Koç Müzesi
 • Atatürk Arboretumu
 • Kuzguncuk gibi lokasyonlara gidiyoruz. Öğrencilerimiz eğitmenleriyle birlikte fotoğraf çekiyor, öğrendiklerini pekiştiriyor, hatalarını görüyor ve fotoğraflarına yorumlar alıyorlar.

Fotoğraf sanatının en iyi sahada öğrenildiği bilinciyle uygulamalı fotoğrafçılık eğitimi ve fotoğraf gezisi etkinliklerimizi büyük bir keyifle hazırlıyoruz. Öğrencilerimizi fotoğrafçılığı en iyi şekilde öğrenmeden akademiden mezun etmiyoruz…

[widget-18]

Fotoğraf Gezilerimizde Yaratıcı Fotoğraf Temaları ve Duyguları Kullanıyoruz!

Her ay düzenlediğimiz fotoğraf gezilerimizde öğrencilerimizin eğitimlerde edindikleri bilgilere deneyimlemelerini sağlarken farklı fotoğraf temaları ve duygularla yaratıcılıklarını da geliştiriyoruz.

Kent Manzaraları, Eski Şehirler, Mimari Yapılar, Galeri ve Müzeler, Cadde ve Sokaklar, Mağaza, Alışveriş Merkezleri, Pazarlar, Meydanlar, Kutsal Alanlar, Gece Yaşamı, Doğa Manzarası, Yakın Plan/Makro, Siluet, Kapılar ve Pencereler, Gülümseten Fotoğraflar, 4 Mevsim İstanbul, Göç, Hayatın Enerjisi, Müziğin Rengi, Çevre Kirliliği, Doğanın Uyanışı, Türkiye’nin Lezzetleri, Fanatizm, Eğitim ve Gelecek, Ters Işık, Alın Teri, Trafik Çilesi, Yansıma, Kurgu, Gece, Sonbahar-Kış-İlkbahar-Yaz, Sokak Satıcıları, Damla, Şehir Heykelleri, Kalabalıklar, Şehir ve Çiçekler, Ramazan, Şehre Tepeden Bakmak, Issız Sokaklar gibi fotoğraf temalarıyla deneyim kazanacakları ve tekniklerini geliştirme imkanı bulacakları geziler düzenliyoruz.

Öfke, Sıkıntı, İğrenme, Nefret, Kızgınlık, Can Sıkıntısı, Umutsuzluk, Hayal Kırıklığı, Üzüntü, Sevgi, Kaygı, Sıkıntı, Korku, Çaresizlik, Güçsüzlük, Sevinç, Heyecan, Mutluluk, Şüphe, İmrenme, Suç, Utanç, Endişe, Stres, Şok, Gerginlik gibi düşünce ve duyguları kullanarak ve Çerceveleme, İlgi Merkezi, Altım Kesim, Belirginlik, Yalınlık, Derinlik, Perspektif, Net Alan Derinliği, Boyutlar, Denge/Oranlar, Boşluklar, Form/Biçim, Doku, Ritim, Dinamizm, Uyum, Görsel Bağ, Kritik An, Yaşam Ögesi, Ufuk Çizgisi, Renk, Kontrast, Yansıma, Doğrultu/Yön, Grafik kompozisyon kurallarından yararlanarak öğrencilerimize özgün bir stil kazandırmayı hedefliyoruz.

[widget-7]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 30 30