Fotolife Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Mobil Fotoğrafçılık Workshop

Artık Her Cepte Profesyonel Bir Fotoğraf Makinesi Var!

Cep telefonlarınızla etkileyici fotoğraflar çekmek, fotoğraf makinenizi ve ekipmanlarınızı her yere taşımak zorunda olmamak için mobil fotoğrafçılık kursunda mobil fotoğrafçılık tekniklerini öğrenin!

Telefon kamerasıyla da başarılı çekimler yapmak, Instagram ve Facebook hesapları ya da blogları için kaliteli fotoğraflar elde etmek, anı kaçırmamak ve her an her yerde fotoğraf çekmeye hazır olmak isteyen profesyonel ve amatör fotoğraf tutkunları için hazırladığımız Mobil Fotoğrafçılık Workshop programımız, 1 gün 3 saatten oluşan ve sektörde deneyim sahibi hocaların öğrencilerimize işin inceliklerini öğrettiği butik bir eğitimdir. Mobil fotoğraf çekim tekniklerinden gerekli ekipmanlara, ışık kullanımından kompozisyon oluşturmaya, manzara fotoğraflarından yemek çekimleri yapmaya kadar mobil fotoğrafçılığın A’dan Z’ye tüm detaylarını içermektedir.

Sosyal medya hesaplarında binlerce beğeni alacak fotoğraflar çekmek isteyenler, daha çok takipçiye ulaşma amacı olan fenomenler Mobil Fotoğrafçılık Workshop programımız tam size göre!

mobil fotoğrafçılık workshop

Tüm Videolarımızı YouTube kanalımızdan Fotoğraflarımızı Instagram hesabımızdan görebilirsiniz.

En Pratik Mobil Fotoğraf Çekim Tekniklerini Öğrenmeye Hazır Olun!

mobil fotoğrafçılık kursu

Mobil Fotoğrafçılık Workshop 1.Bölüm

Cep telefonuyla başarılı fotoğraflar çekmek için ihtiyacımız olan ekipmanları, ISO ve diyafram ayarlarını öğreniyor, mobil fotoğrafçılık kursunda profesyonel makineye ihtiyaç duymadan da fotoğraf çekmenin keyfine varıyoruz!

Mobil Fotoğrafçılık Workshop ilk bölümünde; Mobil fotoğrafçılık nedir? Ülkemizden ve dünyadan portfolyolar neler? Mobil kameraların çalışma prensibi, çeşitleri ve özellikleri neler? Cep telefonu satın alırken nelere dikkat edilmesi gerekir? Çekeceğiniz fotoğraf çeşidine göre hangi marka ve modelleri tercih etmelisiniz? En çok tercih edilen cep telefonu markaları hangileri? Keskin ve net fotoğraflarda mobil lensin etkisi nedir? Hangi açılı lens hangi çekim türünde kullanılır? Objektif çeşitleri neler? Mobil Tripod hangi çekimlerde nasıl kullanılır? UV, ND, Polarize filtreler hangi çekimlerde kullanılır ve fotoğrafa nasıl etki eder? İhtiyaç duyacağınız fotoğraf makinesi yardımcı ekipmanları neler? Mobil fotoğraflar için diyafram, enstantane, ISO ayarları neye göre yapılır ve nasıl olmalı? Beyaz ayarı nasıl yapılmalı? HDR modu nedir ve hangi tip çekimlerde kullanılır? Doğru pozlama nedir? Mobil fotoğrafçılar için fotoğraf çekmek ve düzenlemek için hangi uygulamalar gerekli? Snapspeed, Lightroom ve Photoshop uygulamalarından hangisini kullanmalısınız? Çekilen fotoğrafların paylaşımı ve paylaşım mecraları nereler? Paylaşım sitelerine nasıl fotoğraflar gönderilir? konularını işleyerek telefon kameramızı ve ekipmanlarımızı hazırlıyoruz.

Mobil Fotoğrafçılık Workshop eğitimimizle akıllı telefonlarınızın kameralarından maksimum verim almayı öğrenecek, mobil uygulamalardan yararlanarak çekim yaparken ve fotoğraf düzenlerken profesyonel işler ortaya çıkaracaksınız…

Uygulamalı Mobil Fotoğrafçılık Workshop

Mobil Fotoğrafçılık Workshop 2.Bölüm

Mobil fotoğrafçılıkta ışığın ve kompozisyonun önemini öğreniyoruz! Mobil fotoğrafçılık dersinde doğal ve yapay ışık kaynaklarını doğru kullanarak etkileyici kompozisyonlar yaratıyoruz!

Mobil Fotoğrafçılık Workshop programının 2.bölümünde; Işık kaynakları nelerdir? Işığın şiddeti nasıl olmalıdır? Yüksek (High Key) ve Düşük (Low Key) ışık nedir? Işığın miktarı çok fazla ise ne yapılır? Işık az ise nasıl çözüm üretilir? Doğal ve yapay ışık kaynakları nasıl kullanılır? Gölge nasıl kullanılır? Flaş ne zaman ve nasıl kullanılır? Altın saat nedir ve bu saatlerde nasıl çekim yapılır? Obje ışığa göre nasıl konumlandırılır? Işığa göre modelin bedeni nasıl konumlandırılır? Fotoğrafta kompozisyon unsurları nelerdir? Daha etkili fotoğraflar üretmek için hangi kompozisyon kuralları kullanılmalıdır? 1/3 kuralı mobil fotoğrafçılıkta nasıl uygulanır? Fotoğrafta denge nasıl sağlanır? Yatay ve dikey kadraj nasıl kullanılır? Fotoğrafta çerçeve nasıl oluşturulur? Yemek, ürün ve still life fotoğraflar nasıl çekilir? Arka fon nasıl yerleştirilir? Doğal fonlar nasıl değerlendirilir? Güçlü bir kompozisyon için renkler nasıl kullanılır? konularını işleyerek kameramızı şehir manzaralarına ve insanlara çeviriyoruz!

Mobil Fotoğrafçılık Workshop sayesinde fotoğrafta ışığı doğru kullanmayı öğrenerek karşınıza çıkan hikayeleri ölümsüzleştirecek, tekniğinizi ve becerilerinizi geliştirme imkanı bulacaksınız!

Uluslararası Eğitim Standardı
mobil fotoğrafçılık eğitimi
mobil fotoğrafçılık dersi

Mobil Fotoğrafçılık Workshop 3.Bölüm

Mobil fotoğrafçılık kursunda kadrajımıza denk gelen her şeyi çekiyor, fotoğraf makinesi ile çekilmiş hissi veren kareler yakalıyoruz!

Mobil Fotoğrafçılık Workshop son bölümünde; Cep telefonlarıyla çekim yaparken dikkat edilmesi gerekenler neler? Geniş açı ya da tele adaptörler ne zaman kullanılır? Mobil tripod nasıl kullanılır? Akılda kalıcı ve yaratıcı kompozisyonlar nasıl oluşturulur? Portre, makro, panorama, manzara, mimari fotoğraflar telefonla nasıl çekilir? Cep telefonuyla yemek fotoğrafları nasıl çekilir? İndirdiğimiz uygulamalarla fotoğrafları nasıl düzenleriz? Renk, doygunluk, kontrast, poz telafisi, retouch uygulamaları nasıl yapılır? Hangi mecralarda nasıl paylaşımlar yaparız? sorularının cevabını uygulamalı olarak veriyor, beyaz ayarı yapmayı, keskinlik ve doygunluk yaratmayı ve zor ışık şartlarında daha iyi fotoğraflar elde etmek için neler yapmamız gerektiğini öğreniyoruz. Net ya da arka planı flu fotoğraflar için hangi ayarları kullanacağımızı, net alan derinliğini nasıl oluşturacağımızı öğrenerek mobil kameralarla daha etkili fotoğraflar yaratıyoruz. Son olarak fotoğraflarınızı yorumlayarak değerlendiriyor, eksiklerinizi gideriyoruz.

Mobil Fotoğrafçılık Workshop eğitimimizin sonunda mobil fotoğrafçılık için gerekli olan tüm teknik detayları öğrenmiş, uygulamada deneyim kazanmış, bakış açınızı geliştirmiş olacaksınız…

Alanında Ünlü Fotoğrafçılar
mobil fotoğrafçılık

Mobil Fotoğrafçılık Workshop

Erken Kayıtta %50 İndirim - Son Kontenjanlar

Hemen Kayıt Ol
fotoğrafçılık workshop

Ustalardan Öğren!

Amatörler ekipmanı, profesyoneller zamanı, ustalar ışığı düşünür! Fotoğraf sanatının sırlarını ve inceliklerini mobil fotoğrafçılık kursundaki duayenlerden öğrenmek ister misiniz?

Mobil fotoğrafçılık eğitiminde uzman, fotoğraf sanatının inceliklerine hakim, kişisel sergileri ve çalışmalarıyla adından söz ettiren usta fotoğraf sanatçılarından fotoğraf sanatının farklı tekniklerini öğrenecek, bakış açınızı değiştirerek ve yaratıcı çekim açılarını kullanarak kişisel fotoğraf dilinizi oluşturacaksınız. Mobil fotoğrafçılık eğitiminde deneyimli hocalarımızdan çektiğiniz fotoğraflara yorumlar alarak teknik ve uygulamadaki hatalarınızı değerlendirecek, eksik kalan bilgilerinizi telafi etme imkanı bulacaksınız. Mobil fotoğrafçılık kursunda işin uzmanlarıyla beraber cep telefonu kameralarınızla harikalar yaratacaksınız!

Mobil fotoğrafçılık dersinde fotoğraf sanatına ışık tutan isimlerle birlikte geleceğin başarılı fotoğrafçılarını yetiştiriyoruz! Neden siz de onlardan biri olmayasınız?

Tekniğini Geliştir!

Sadece iyi bir fotoğrafçı olmak yetmez, sanatınıza katkı da sağlamalısınız! İlgi çekici ve tekniğinizi geliştirecek bir mobil fotoğrafçılık workshop'ımız var!

Cep telefonlarıyla fotoğraf çekmeyi öğreneceğiniz, fotoğraf makinesiyle çekilmiş hissi uyandıracak, tekniğinizi geliştirecek Mobil Fotoğrafçılık Workshop eğitimimizle fotoğraf tutkunuza yön veriyoruz! Mobil fotoğraf çekim teknikleri kullanarak manzara, panorama, makro, portre ve yemek fotoğrafları çekeceğiniz atölyemizde daha iyi bir fotoğrafçı haline geleceksiniz! Hem sosyal medya hesaplarınızda hem de portföyünüzde başarılı çalışmalarınızı paylaşmak istiyorsanız bu atölyeyi kaçırmayın…

Unutmayın, doğru altyapı, iyi bir fotoğrafçı yetiştirir. Fotoğraf sanatında sağlam adımlarla ilerlemek istiyorsanız kendinizi geliştirmeye devam edin!

fotoğraf workshop
Fotografcilik Kursu Workshop 18

Hikâyeni Kadrajından Anlat!

“Eğer hikâyeyi sözcüklerle anlatabilseydim, yanımda sürekli bir fotoğraf makinesi taşımaya ihtiyaç duymazdım.” Lewis Hine

Başarılı bir fotoğrafçı olarak yaşamı fotoğraflarınızla ölümsüzleştirirken sadece gerçekleri değil hayal gücünüzü de kullanın! Fotoğraf sanatının derinliklerine inin, farklı tekniklerle yaratıcı fotoğraf karelerine imza atın! Mobil Fotoğrafçılık Workshop atölyemizde cep telefonlarınızın kamerasını kullanarak hayatın zenginliğini fotoğraflara yansıtın, kişisel çekim üslubunuzu geliştirerek her an her yerde fotoğraf çekebilecek bilgi ve beceriye ulaşın!

İyi bir fotoğraf, bir hakikati anlatan, ruha dokunan ve insanı farklı kılan fotoğraftır! Başarılı bir fotoğrafçı olmak ve en iyi mobil fotoğrafçılık kursuna katılmak için doğru adrestesiniz!

Türkiye’nin En Çok Tercih Edilen Fotoğrafçılık Kursu Foto Life Akademi

Fotoğraf makinenizi maksimum verimle kullanmak, fotoğrafçılığın teknik ve pratik bilgilerini edinerek sağlam adımlarla fotoğraf çekmeye başlamak, ister hobi ister mesleki olsun fotoğraf sanatında yerinizi almak için Avrupa standartlarında, uygulama ağırlıklı, bireysel farklılıklar esas alınarak hazırlanmış Türkiye’nin en güncel fotoğrafçılık eğitimleriyle öğrenme hızınıza, bilginize ve ihtiyaçlarınıza göre fark yaratan eğitimler alın!

mobil fotoğrafçılık workshop ustaları

Alanında Ünlü Fotoğrafçılar

Her biri alanında ünlü, fotoğrafçılık sanatına kendini adamış ve Türkiye’nin önde gelen fotoğraf sanatçıları arasında yer alan isimlerden mobil fotoğrafçılık eğitimi alma fırsatı.

Eğitmenlerimiz »
mobil fotoğrafçılık workshop

%100 Öğrenme Garantisi

Mobil Fotoğrafçılık Workshop eğitimi sonunda eğitimini tekrar almak isteyen öğrencilerimiz için herhangi bir sebep aranmaksızın ücretsiz kurs tekrarı hakkı.

Ücretsiz Telafi »
workshop

Avrupa Standardında Eğitim

15 yıllık deneyimle geliştirilen, Türkiye’nin ilk ve tek bireysel farklılıkları esas alarak hazırlanan Avrupa standartlarında uygulama ağırlıklı mobil fotoğrafçılık eğitimi sistemi.

Uluslararası Eğitim Standardı »

İçindeki Fotoğrafçıyı Keşfet!

İster amatör olun, ister profesyonel! İçinizdeki fotoğraf tutkusu bize yeter! Fotoğraf çekmeye yeni başlayanlar, fotoğraf tutkunları ve meslek edinmek isteyenler için birbirinden keyifli eğitimlerimiz sizleri bekliyor!

fotoğrafçılık kursu

Sosyal Etkinlikler

En iyi mobil fotoğrafçılık kursu Foto Life Akademi ile sıkıcı ve teorik eğitimlerden çok uzakta, sosyalleşebileceğiniz ve eğleneceğiniz etkinliklerle dolu bir ortam sizi bekliyor!

Mobil fotoğrafçılık dersi aralarında öğrencilerimizin eğitmenleri ve sınıf arkadaşlarıyla kaynaşacağı bowling, satranç, playstation turnuvaları; rafting gezileri, ustalarla fotoğraf seminerleri, film gösterimleri ve amatörlerle profesyonelleri bir araya getiren network organizasyonları düzenliyoruz. Fotoğrafçılığı teorikte değil pratikte öğrenerek hayatınızın merkezi yapmanızı sağlarken fotoğraf severlerle bir arada olmanızı sağlıyoruz.

Yoğun bir iş gününün ardından kendinizi keyifli ve huzurlu hissedeceğiniz bir kurs atmosferi yarattık! Gelin siz de Foto Life Akademi’nin ayrıcalıklarından yararlanın…

Sergi ve Sanat Aktiviteleri

“Sanatsız kalan bir milletin, hayat damarlarından biri kopmuş demektir.” Sadece eğitim vermiyor, geleceğin sanatçılarını da yetiştiriyoruz!

Mobil fotoğrafçılık workshop programı devam ederken fotoğrafçılığın duayenleri ile söyleşiler düzenliyor, ünlü fotoğraf sanatçılarının sergilerini ziyaret ediyor, sinema ve resim gibi fotoğrafçılıkla iç içe olan sanat dallarının etkinliklerine katılıyor, yılsonu öğrencilerimizin fotoğraflarından oluşan bir sergi hazırlıyoruz. Mobil fotoğrafçılık kursunda fotoğraf sanatına gönül veren öğrencilerimizin kadrajıyla birlikte bakış açılarını da geliştirmeyi ihmal etmiyoruz!

Fotoğraf sohbetlerine ve sanat etkinliklerine ev sahipliği yapan, sıcak ve samimi dostlukların adresi Sanat Cafe’de sizleri ağırlıyoruz. Gelişmeye ve değişmeye hazır olun!

fotoğraf sergileri
fotoğraf gezileri

Eğlenceli Geziler

Fotoğrafçılık kitaplardan öğrenilmez, sahaya iniyoruz! Bol bol fotoğraf çekiyor, yorumluyor, eleştiriyor ve kendimizi geliştiriyoruz!

Mobil fotoğrafçılık dersinde amatör olarak gezip çekim yapmak isteyen fotoğraf tutkunu öğrencilerimiz, grup şirketimiz olan turizm seyahat acentemiz Tatil Home işbirliği ile düzenlediğimiz günübirlik veya konaklamalı yurtiçi ve yurtdışı fotoğraf gezilerimize katılabilirler. Her ay İstanbul içi ücretsiz fotoğraf gezilerimiz veya ayda bir yurt içi ve yurt dışı fotoğraf turlarımız var!

Türkiye’nin ve dünyanın en fotojenik kentlerinde; modele, ürünle, stüdyo ve açık alanlarda ışığı ve ekipmanlarımızı kullanmayı öğreniyor, çokça eğlenmeyi de ihmal etmiyoruz!

Mobil Fotoğrafçılık Workshop Eğitimini Alan Öğrencilerimiz Bu Eğitimleri De Aldı!

Mobil Fotoğrafçılık Atölyesini tamamlayan, tekniğini geliştirmek ve fotoğraf sanatında daha çok deneyim kazanmak isteyen öğrencilerimiz Instagram Fotoğrafçılığı, Iphone ve Samsung Mobil Fotoğrafçılık, Gün Doğumu ve Batımı Fotoğraf Çekimi, Fotoğrafta Kompozisyon, Portre Çekim Teknikleri gibi eğitimlerimizden de yararlanıyorlar. Siz de şimdi sırada hangi eğitim var diyorsanız öğrencilerimizin en çok tercih ettiği fotoğrafçılık kurslarına bir göz atın, tutkunuzu arttırmaya ve kendinizi geliştirmeye devam edin!

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 30 30