Fotolife Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Mavi Saatler Çekimi Workshop

Büyüleyici Maviliği Kadrajınıza Yansıtın!

Gökyüzünün derin mavi tonlara büründüğü, ışığın en yumuşak hali olan mavi saatlerde masalsı fotoğraflar çekeceğiz! Peki ama nasıl? Mavi saatler çekim dersinde tüm detayları öğreneceksiniz!

Gün doğumunda güneşin görünmesinden hemen önce ya da gün batımından hemen sonraki zaman dilimi olan mavi saatlerde romantik, dramatik ve çarpıcı fotoğraflar çekmeyi öğrenmek, farklı bir çekim tekniğini deneyimlemek, sanatını ve bakış açısını geliştirmek isteyen profesyonel ve amatör fotoğraf tutkunları için hazırladığımız Mavi Saatler Çekimi Workshop uygulamamız, 1 gün 3 saatten oluşan ve sektörde deneyim sahibi hocaların öğrencilerimize işin inceliklerini öğrettiği butik bir eğitimdir. Mavi saatler çekim tekniğinden ekipman kurulumuna, ışığı doğru kullanmaktan kadraj ve bakış açısına, kompozisyon yaratmaktan şehir ve doğa manzarası fotoğrafçılığına kadar mavi saatlerde çekim yapmanın A’dan Z’ye tüm detaylarını içermektedir.

Fotoğraflarınızla kalıcı etkiler bırakmak, yüzleri, bakışları ve mimikleri en güzel şekilde anlatmak istiyorsanız en çok ilgi gösterilen fotoğrafçılık workshoplarından biri olan mavi saatler çekim eğitimini kaçırmayın!

mavi saatler çekimi workshop

Tüm Videolarımızı YouTube kanalımızdan Fotoğraflarımızı Instagram hesabımızdan görebilirsiniz.

Günün En Güzel Saatlerini Yakalayın!

mavi saatler çekim kursu

Mavi Saatler Çekimi Workshop 1.Bölüm

Mavi saatler çekim tekniğini başarıyla uygulamak için fotoğraf makinesi ve ekipmanlarını, ISO ve diyafram ayarlarını öğreniyor, muhteşem renklerde fotoğraf çekiyoruz!

Mavi Saatler Çekimi Workshop ilk bölümünde; Mavi saat nedir? Mavi saatler nasıl belirlenir? Mavi saatler çekim tekniği nedir? Mavi saat çekim tekniği fotoğrafa nasıl bir anlam katar? Hangi marka ve model fotoğraf makinesini tercih etmelisiniz? Objektif çeşitleri neler? Zoom objektif ne işinize yarar? İhtiyaç duyacağınız fotoğraf makinesi yardımcı ekipmanları neler? Tripod, monopod, zamanlayıcı ya da uzaktan kumanda nasıl kullanılır? Makine ayarları ne olmalı? Diyafram, ISO, enstantane ayarı nasıl belirlenir? Hangi modda çekim yapılır? Manuel, diyafram, enstantane öncelikli modlar neye göre tercih edilmelidir? Ölçüm modları ışığa göre nasıl kullanılır? Sahneye göre AF yönetimi nasıl kullanılır? Poz telafisi nasıl yapılır? Netlik ayarı nasıl yapılır? Doğru pozlama nedir? Görüntü titremesi nasıl önlenir? Zamanlayıcı neden kullanılır? Deklanşör hızı nasıl belirlenir? HDR çekim neden yapılır?

konularını işleyerek mavi saatlerde çekim uygulamamız öncesi makinemizi ve ekipmanlarımızı hazırlıyoruz.

Güneş doğmadan önce ve güneş battıktan hemen sonra oluşan gökyüzünün en güzel halini fotoğraflamak ister misiniz? Mavi Saatler Çekimi Workshop programımızla fotoğraf sanatına bambaşka bir açıdan bakacak muhteşem manzaraları ölümsüzleştireceksiniz…

Uygulamalı Mavi Saatler Çekimi Workshop

Mavi Saatler Çekimi Workshop 2.Bölüm

Fotoğraflarınıza kalite ve dinginlik katmayı öğreneceğiniz Mavi Saatler Çekim eğitiminde ışık ve kompozisyon oluşturmayı öğrenerek ilk denemelerimizi yapmaya başlıyoruz.

Mavi Saatler Çekimi Workshop 2.bölümünde; Mavi saatlerde ışık kaynakları nelerdir? Işığın kalitesi nasıl belirlenir? Işığın şiddeti nasıl olmalıdır? Histogram nasıl ölçülür? Işığın rengi nasıl ayarlanır? Yüksek kontrasta neden olan etmenler neler? Işık şekillendiriciler nelerdir, ne işe yararlar? Şemsiyeler, reflektörler, difüzörlere ihtiyacınız olacak mı? Mavi saatlerde flaş kullanılır mı? Mavi saatlerde uzun pozlama yapılır mı? Mavi saatlerde fotoğraf çekerken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir? Etkili fotoğraflar nasıl çekilir? Sık yapılan hatalar nelerdir? Net ve keskin fotoğraflar nasıl çekilir? Daha etkili fotoğraflar üretmek için hangi kompozisyon kuralları kullanılmalıdır? Güçlü bir kompozisyon için renkler nasıl kullanılır? En iyi mavi hangisi? Fotoğraflarınızın rengini ve tonunu nasıl ayarlarsınız? Çekim planı nasıl hazırlanır? Fotografik anlatım nedir ve nasıl yapılır? sorularına yanıt veriyor, muhteşem manzaralar için makinemizin arkasına geçiyoruz.

Mavi Saatler Çekimi Atölyemizde günün en güzel ancak en hızlı akıp giden dakikalarını yakalamayı öğrenecek, yeteneklerinizi ve tekniğinizi geliştireceksiniz!

Uluslararası Eğitim Standardı
mavi saatler çekim eğitimi
mavi saatler çekim dersi

Mavi Saatler Çekimi Workshop 3.Bölüm

Sert aydınlatmalar yok, gölgeler yok! Mavi saatler çekim tekniğini kullanacak ve en kolay ancak en hızlı çekimlerimizi yapacağız. Mavi saatleri kaçırmamalıyız…

Mavi Saatler Çekimi Workshop son bölümünde; Mavi ışıkta nasıl çekim yapılır? Mavi saatlerde hangi tür çekimler yapılır? Makine ve ekipmanlar nasıl konumlandırılır? Mavi saatleri kaçırmamak için neye dikkat etmelisiniz? Mavi saatlerde hızın önemi nedir? Şehir manzaraları nasıl çekilir? Panorama fotoğraflar nasıl çekilir? Doğa manzaraları nasıl çekilir? Silüet fotoğrafları nasıl çekilir? Portreler nasıl çekilir? Doğru ışığın yönü nasıl bulunur? Kadraj ve açı kararı nasıl verilir? Sorularını yanıtladıktan sonra makinemizi ve ekipmanlarımızı ışığa göre konumlandırıyor ve farklı açılardan fotoğraflar çekiyoruz. İstediğimiz aydınlık ve karanlık dengesine göre makine ayarlarımızı yapıyor, gölgeleri ve ışığı doğru kullanmayı öğreniyoruz. Mavi saatlerde çekim tekniği hakkında uygulamalı olarak bilgi edinmenizi, yaratıcılığınızı geliştirecek fotoğraflar çekmenizi sağlıyoruz. Son olarak fotoğraflarınızı yorumlayarak değerlendiriyor, eksiklerinizi gideriyoruz.

Mavi Saatler Çekimi Workshop sonunda fotoğrafçılık becerilerinizi geliştirirken portföyünüz ya da sergileriniz için mükemmel fotoğraflar çekmiş olacaksınız. Siz de fotoğrafçılık workshoplarına katılarak fotoğrafçılığın her alanına hakim olmayı istemez misiniz?

Alanında Ünlü Fotoğrafçılar
mavi saatler çekim tekniği

Mavi Saatler Çekimi Workshop

Erken Kayıtta %50 İndirim - Son Kontenjanlar

Hemen Kayıt Ol
fotoğrafçılık workshop

Ustalardan Öğren!

Amatörler ekipmanı, profesyoneller zamanı, ustalar ışığı düşünür! Fotoğraf sanatının sırlarını ve inceliklerini Foto Life Akademi'deki mavi saatler çekim kursu duayenlerinden öğrenmek ister misiniz?

Alanında uzman, fotoğraf sanatının inceliklerine hakim, kişisel sergileri ve çalışmalarıyla adından söz ettiren usta fotoğraf sanatçılarından fotoğraf sanatının farklı tekniklerini öğrenecek, mavi saatler çekim dersinde bakış açınızı değiştirerek ve yaratıcı çekim açılarını kullanarak kişisel fotoğraf dilinizi oluşturacaksınız. Deneyimli hocalarımızdan çektiğiniz fotoğraflara yorumlar alarak teknik ve uygulamadaki hatalarınızı değerlendirecek, eksik kalan bilgilerinizi telafi etme imkanı bulacaksınız. İşin uzmanlarıyla beraber mavi saatlerde fotoğraf çekerek etkileyici karelere imza atacaksınız!

Fotoğrafçılık kursu workshopları ile fotoğraf sanatına ışık tutan isimlerle birlikte geleceğin başarılı fotoğrafçılarını yetiştiriyoruz! Neden siz de onlardan biri olmayasınız?

Tekniğini Geliştir!

Sadece iyi bir fotoğrafçı olmak yetmez, sanatınıza katkı da sağlamalısınız! İlgi çekici ve tekniğinizi geliştirecek bir mavi saatler çekim atölyesi de var!

Farklı bir teknikle çekim yapacağınız, ışığı ve kompozisyonu daha önce hiç kullanmadığınız şekilde kullanacağınız Mavi Saatler Çekimi Atölyesi ile sizleri daha iyi bir fotoğrafçı haline getirecek tüm teorik ve pratik beceriyi kazandırıyoruz. Fotoğrafçılık workshop'ı mavi saatler çekim dersinde gün doğumu ve batımı ışıklarını en iyi şekilde kullanarak özgün yöntemlerle beraber fotoğrafa farklı açılardan bakmayı öğreneceksiniz. Tekniğinizi geliştirmek ve tarzınızı yaratmak istiyorsanız bu atölyeyi kaçırmayın…

Unutmayın, doğru altyapı, iyi bir fotoğrafçı yetiştirir. Fotoğraf sanatında sağlam adımlarla ilerlemek istiyorsanız mavi saatler çekim eğitiminde kendinizi geliştirmeye devam edin!

fotoğraf workshop
fotoğrafçılık kursu workshop

Hikâyeni Kadrajından Anlat!

“Eğer hikâyeyi sözcüklerle anlatabilseydim, yanımda sürekli bir fotoğraf makinesi taşımaya ihtiyaç duymazdım.” Lewis Hine

Başarılı bir fotoğrafçı olarak yaşamı fotoğraflarınızla ölümsüzleştirirken sadece gerçekleri değil hayal gücünüzü de kullanın! Mavi saatler çekim kursunda fotoğraf sanatının derinliklerine inin, farklı tekniklerle daha önce hiç denemediğiniz fotoğrafları çekin, kendinizi geliştirin! Mavi Saatler Çekimi Workshop atölyemizde günün en güzel saatlerini ve renklerini yaratıcı bir şekilde kullanmayı öğreneceksiniz…

İyi bir fotoğraf, bir hakikati anlatan, ruha dokunan ve insanı farklı kılan fotoğraftır! Başarılı bir fotoğrafçı olmak ve fotoğrafçılık workshopları ile mesleğinizde ilerlemek için doğru adrestesiniz!

Türkiye’nin En Çok Tercih Edilen Fotoğrafçılık Kursu Foto Life Akademi

Fotoğraf makinenizi maksimum verimle kullanmak, fotoğrafçılığın teknik ve pratik bilgilerini edinerek sağlam adımlarla fotoğraf çekmeye başlamak, ister hobi ister mesleki olsun fotoğraf sanatında yerinizi almak için Avrupa standartlarında, uygulama ağırlıklı, bireysel farklılıklar esas alınarak hazırlanmış Türkiye’nin en güncel fotoğrafçılık eğitimleriyle öğrenme hızınıza, bilginize ve ihtiyaçlarınıza göre fark yaratan eğitimler alın!

mavi saatler çekimi workshop ustaları

Alanında Ünlü Fotoğrafçılar

Her biri alanında ünlü, fotoğrafçılık sanatına kendini adamış ve Türkiye’nin önde gelen fotoğraf sanatçıları arasında yer alan isimlerden mavi saatler çekim kursu alma fırsatı.

Eğitmenlerimiz »
mavi saatler çekimi workshop

%100 Öğrenme Garantisi

Mavi Saatler Çekim Atölyesi sonunda eğitimini tekrar almak isteyen öğrencilerimiz için herhangi bir sebep aranmaksızın ücretsiz kurs tekrarı hakkı.

Ücretsiz Telafi »
workshop

Avrupa Standardında Eğitim

15 yıllık deneyimle geliştirilen, Türkiye’nin ilk ve tek bireysel farklılıkları esas alarak hazırlanan Avrupa standartlarında uygulama ağırlıklı mavi saatler çekim eğitim sistemi.

Uluslararası Eğitim Standardı »

İçindeki Fotoğrafçıyı Keşfet!

İster amatör olun, ister profesyonel! İçinizdeki fotoğraf tutkusu bize yeter! Fotoğraf çekmeye yeni başlayanlar, fotoğraf tutkunları ve meslek edinmek isteyenler için birbirinden keyifli eğitimlerimiz sizleri bekliyor!

fotoğrafçılık kursu

Sosyal Etkinlikler

Mavi saatler çekim kursunda öncü Foto Life Akademi ile sıkıcı ve teorik eğitimlerden çok uzakta, sosyalleşebileceğiniz ve eğleneceğiniz etkinliklerle dolu bir ortam sizi bekliyor!

Öğrencilerimizin mavi saatler çekim dersi aralarında eğitmenleri ve sınıf arkadaşlarıyla kaynaşacağı bowling, satranç, playstation turnuvaları; rafting gezileri, ustalarla fotoğraf seminerleri, film gösterimleri ve amatörlerle profesyonelleri bir araya getiren network organizasyonları düzenliyoruz. Fotoğrafçılığı teorikte değil pratikte öğrenerek hayatınızın merkezi yapmanızı sağlarken fotoğraf severlerle bir arada olmanızı sağlıyoruz.

Yoğun bir iş gününün ardından kendinizi keyifli ve huzurlu hissedeceğiniz bir mavi saatler çekim kursu atmosferi yarattık! Gelin siz de Foto Life Akademi mavi saatler çekim atölyesi ayrıcalıklarından yararlanın…

Sosyal Etkinlikler

Sergi ve Sanat Aktiviteleri

“Sanatsız kalan bir milletin, hayat damarlarından biri kopmuş demektir.” Sadece eğitim vermiyor, geleceğin sanatçılarını da yetiştiriyoruz!

Fotoğrafçılık kursu workshoplarında fotoğrafçılığın duayenleri ile söyleşiler düzenliyor, ünlü fotoğraf sanatçılarının sergilerini ziyaret ediyor, sinema ve resim gibi fotoğrafçılıkla iç içe olan sanat dallarının etkinliklerine katılıyor, yılsonu öğrencilerimizin fotoğraflarından oluşan bir sergi hazırlıyoruz. Fotoğraf sanatına gönül veren öğrencilerimizin kadrajıyla birlikte bakış açılarını da geliştirmeyi ihmal etmiyoruz!

Fotoğraf sohbetlerine ve sanat etkinliklerine ev sahipliği yapan, sıcak ve samimi dostlukların adresi Sanat Cafe’de sizleri ağırlıyoruz. Maci saatler çekim eğitimi ile gelişmeye ve değişmeye hazır olun!

Sergi ve Sanat Aktiviteleri
fotoğraf sergileri
fotoğraf gezileri

Eğlenceli Geziler

Fotoğrafçılık kitaplardan öğrenilmez, sahaya iniyoruz! Mavi saatler çekim atölyesinde bol bol fotoğraf çekiyor, yorumluyor, eleştiriyor ve kendimizi geliştiriyoruz!

Amatör olarak gezip çekim yapmak isteyen fotoğraf tutkunu öğrencilerimiz, grup şirketimiz olan turizm seyahat acentemiz Tatil Home işbirliği ile düzenlediğimiz günübirlik veya konaklamalı yurtiçi ve yurtdışı fotoğraf gezilerimize katılabilirler. Her ay İstanbul içi ücretsiz fotoğraf gezilerimiz veya ayda bir yurt içi ve yurt dışı fotoğraf turlarımız var!

Türkiye’nin ve dünyanın en fotojenik kentlerinde ışığı ve ekipmanlarımızı kullanmayı öğreniyor, mavi saatler çekim atölyesinde çokça eğlenmeyi de ihmal etmiyoruz!

Fotoğraf Gezileri

Mavi Saatler Çekimi Workshop Eğitimini Alan Öğrencilerimiz Bu Eğitimleri De Aldı!

Mavi Saatler Çekimi Atölyesini tamamlayan, tekniğini geliştirmek ve fotoğraf sanatında daha çok deneyim kazanmak isteyen öğrencilerimiz Gün Doğumu ve Batımı Çekimi, Panoramik Fotoğraf Çekimi, Fotoğrafta Kompozisyon, Siyah Beyaz Fotoğrafçılık, Portre ve Siluet Çekim Teknikleri gibi eğitimlerimizden de yararlanıyorlar. Siz de şimdi sırada hangi eğitim var diyorsanız öğrencilerimizin en çok tercih ettiği fotoğrafçılık kurslarına bir göz atın, tutkunuzu arttırmaya ve kendinizi geliştirmeye devam edin!

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 30 30