Fotolife Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Gün Doğumu Çekimi Workshop

Güneşin İlk Işıklarını Yakalamaya Hazır mısınız?

Yeni bir günün ilk ışıklarını, şehrin ve doğanın uyanışını fotoğraflarımızla anlatacağız! Gün doğumunun eşsiz güzelliğini kadrajına yansıtmak isteyenler, gün doğumu fotoğrafçılık kursunu kaçırmayın!

Güneşin doğarken yarattığı şahane ışıkları farklı açılarla ölümsüzleştirmek, ışık ve kompozisyon deneyimi kazanmak, fotoğrafa bakış açısını genişletmek isteyen, dikkat çekici fotoğraflarla portföy hazırlamayı amaçlayan profesyonel ve amatör fotoğraf tutkunları için hazırladığımız Gün Doğumu Çekimi Workshop programımız, 1 gün 3 saatten oluşan ve sektörde deneyim sahibi hocaların öğrencilerimize işin inceliklerini öğrettiği butik bir eğitimdir. Gün doğumu fotoğrafı çekmek için gerekli makine ayarlarından ekipmanlara, ışık kullanımından kompozisyon unsurlarına, konu seçiminden kent ve doğa manzarası fotoğraflarına kadar Gün Doğumu Çekiminin A’dan Z’ye tüm detaylarını içermektedir.

Doğan güneşi, binalardan ve denizden yansıyan ışıltıları, hayatın ve doğanın uyanışını gün doğumu ışıklarıyla anlatmaya ne dersiniz? Haydi, hazır olun gün doğumu fotoğrafçılık kursu ile gün doğumu fotoğrafları çekmeye gidiyoruz…

gün doğumu çekimi workshop

Tüm Videolarımızı YouTube kanalımızdan Fotoğraflarımızı Instagram hesabımızdan görebilirsiniz.

Günün En Güzel Saatlerinde Çekim Yapmayı Öğrenin!

gün doğumu fotoğrafçılık kursu

Gün Doğumu Çekimi Workshop 1.Bölüm

Mükemmel gün doğumu fotoğrafları çekmek için ihtiyacımız olan fotoğraf makinesi ve ekipmanlarını, ISO ve diyafram ayarlarını öğreniyor, gün doğumu fotoğrafçılık kursu ile günü karşılarken harika kareler yakalıyoruz!

Gün Doğumu Çekimi Workshop eğitiminin ilk bölümünde; Gün doğumu çekim tekniği nedir? Gün doğumu fotoğrafa nasıl bir anlam katar? Gün doğumu fotoğrafı nasıl çekilir? Hangi marka ve model fotoğraf makinesini tercih etmelisiniz? Objektif çeşitleri neler? Zoom objektif ne işinize yarar? Objektif nasıl ayarlanır? Netleme ve odaklama nasıl yapılır? İhtiyaç duyacağınız fotoğraf makinesi yardımcı ekipmanları neler? Tripod, monopod, zamanlayıcı ya da uzaktan kumanda nasıl kullanılır? Makine ayarları ne olmalı? Konuya göre diyafram, enstantane, ISO ayarları neye göre yapılır ve nasıl olmalı? Ölçüm modları nasıl kullanılır ve fotoğrafa olan etkisi nedir? Histogram kullanılarak ölçüm nasıl yapılır? Beyaz ayarı nasıl yapılmalı? Hangi modda çekim yapılır? Manuel, diyafram, enstantane öncelikli modlar neye göre tercih edilmelidir? Ölçüm modları ışığa göre nasıl kullanılır? Poz kilitleme nedir? Sahneye göre AF yönetimi nasıl kullanılır? Poz telafisi nasıl yapılır? Doğru pozlama nedir? Görüntü titremesi nasıl önlenir? Zamanlayıcı neden kullanılır? Deklanşör hızı nasıl belirlenir? HDR çekim neden yapılır? konularını işleyerek makinemizi ve ekipmanlarımızı çekime hazırlıyoruz.

Gün Doğumu Çekimi Workshop eğitimimizle hem farklı bir çekim tekniğini deneyimlemiş olacak hem de hayata sanatsal çerçeveden bakmayı öğreneceksiniz. İster hobi, ister mesleki amaçlı fotoğraf çekiyor olun, fotoğrafçılık workshopları ile kendinizi geliştirmiş olacaksınız.

Uygulamalı Gün Doğumu Çekimi Workshop

Gün Doğumu Çekimi Workshop 2.Bölüm

Günün en güzel ışıklarını kaçırmamak için kameramızı doğru ışığa, doğru açıyla çevirmeyi öğreniyoruz! Gün doğumu çekim eğitiminde Güneşi ve İstanbul’u karşımıza alarak büyüleyici kompozisyonlar oluşturuyoruz…

Gün Doğumu Çekimi Workshop programının 2.bölümünde; Gün doğumunda ışık kaynakları nelerdir? Mavi saat nedir? Mavi saatler nasıl belirlenir? Altın saat nedir ve bu saatlerde nasıl çekim yapılır? Işığın şiddeti nasıl olmalıdır? Yüksek (High Key) ve Düşük (Low Key) ışık nedir? Işığın miktarı çok fazla ise ne yapılır? Işık az ise nasıl çözüm üretilir? Doğal ve yapay ışık kaynakları nasıl kullanılır? Gölge nasıl kullanılır? Yüksek kontrasta neden olan etmenler neler? Doğal ışıktan nasıl yararlanılır? Gün doğumunda flaş kullanılır mı? Işığın fotoğrafa olan etkisi nedir ve foto sanatsal kullanımı nasıl olur? Işığa göre modelin bedeni, konu ya da nesne nasıl konumlandırılır? Birden fazla modelin, konunun ve nesnenin fotoğrafını nasıl çekeceksiniz? Konu nasıl seçilir? Etkileyici kompozisyonlar nasıl oluşturulur? Fotografik anlatım nedir ve nasıl yapılır? Çerçeveleme nasıl yapılır? Gün doğumunda hızın önemi nedir? Gün doğumunu kaçırmamak için nelere dikkat etmelisiniz? sorularına yanıt veriyor, başarılı fotoğraflar için makinemizin arkasına geçiyoruz.

Gün Doğumu Çekimi Workshop sayesinde fotoğrafta ışık kullanma ve kompozisyon oluşturma deneyimi kazanacaksınız! Gün doğumu çekim eğitiminde doğal ışıktan maksimum verim almanın yollarını öğreneceksiniz…

Uluslararası Eğitim Standardı
gün doğumu çekim eğitimi
gün doğumu çekimi

Gün Doğumu Çekimi Workshop 3.Bölüm

Gün doğumu çekim teknikleri kursunda gün doğumunda hikayeler anlatıyoruz! Deniz kenarında, bir köprü ya da bina üzerinde, sokaklarda gün doğumunun yarattığı anları yakalıyoruz…

Gün Doğumu Çekimi Workshop etkinliğimizin son bölümünde; Gün doğumu fotoğrafı çekerken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir? Etkili gün doğumu fotoğrafları nasıl çekilir? Sık yapılan hatalar nelerdir? İyi fotoğraflar için neler yapılmalı? Dış mekanda ekipman kurulumu nasıl olur? Tripod nasıl konumlandırılmalı? Zamanlayıcı ve kumanda ne işinize yarar? Net ve keskin fotoğraflar için neye dikkat etmelisiniz? Işık ölçümü nasıl yapılır? Pozometre ile ölçüm neden gerekli? Arka planın patlamaması için ne yapmak gerek? Doğru ışığın yönü nasıl bulunur? Kadraj ve açı kararı nasıl verilir? Uzun pozlama yapılır mı? Gün doğumunda silüet nasıl çekilir? Portreler nasıl çekilir? Manzara nasıl çekilir? Güneşin batışı nasıl çekilir? sorularını uygulamalı olarak cevaplıyor, farklı açılardan güneşin batışını, ortaya çıkan kızıl ve mavi tonlarını, şehrin ve denizin manzaralarını, insan ve doğa silüetlerini fotoğraflıyoruz. Yaratıcı kompozisyonlarla birlikte ışığı doğru kullanarak muhteşem kareler yakalıyoruz. Son olarak fotoğraflarınızı yorumlayarak değerlendiriyor, eksiklerinizi gideriyoruz.

Gün Doğumu Çekimi eğitimimizin sonunda fotoğrafta ışığın ne kadar önemli olduğunu, hızlı ve pratik olmayı, doğayı ve hayatı anlatmayı öğreneceksiniz…

Alanında Ünlü Fotoğrafçılar
gün doğumu çekim teknikleri

Gün Doğumu Çekimi Workshop

Erken Kayıtta %50 İndirim - Son Kontenjanlar

Hemen Kayıt Ol
fotoğrafçılık workshop

Ustalardan Öğren!

Amatörler ekipmanı, profesyoneller zamanı, ustalar ışığı düşünür! Fotoğraf sanatının sırlarını ve inceliklerini fotoğrafçılığın duayenlerinden öğrenmek ister misiniz?

Gün doğumu fotoğrafçılık kursunda alanında uzman, fotoğraf sanatının inceliklerine hakim, kişisel sergileri ve çalışmalarıyla adından söz ettiren usta fotoğraf sanatçılarından fotoğraf sanatının farklı tekniklerini öğrenecek, bakış açınızı değiştirerek ve yaratıcı çekim açılarını kullanarak kişisel fotoğraf dilinizi oluşturacaksınız. Gün doğumu çekim eğitimindeki deneyimli hocalarımızdan çektiğiniz fotoğraflara yorumlar alarak teknik ve uygulamadaki hatalarınızı değerlendirecek, eksik kalan bilgilerinizi telafi etme imkanı bulacaksınız. İşin uzmanlarıyla beraber etkileyici kompozisyonlar yaratarak gün doğumu fotoğrafları çekeceksiniz!

Fotoğrafçılık workshoplarında fotoğraf sanatına ışık tutan isimlerle birlikte geleceğin başarılı fotoğrafçılarını yetiştiriyoruz! Neden siz de onlardan biri olmayasınız?

Tekniğini Geliştir!

Sadece iyi bir fotoğrafçı olmak yetmez, fotoğraf sanatına da katkı sağlamalısınız! İlgi çekici ve tekniğinizi geliştirecek fotoğrafçılık kursu workshopımız var!

Gün doğumu ışıklarını ve oluşturduğu görüntüleri yaratıcı tekniklerle fotoğraflamayı öğreneceğiniz Gün Doğumu Çekimi Eğitimimizle sizleri daha iyi bir fotoğrafçı haline getirecek tüm teorik ve pratik beceriyi kazandırıyoruz. Tarzınızı yaratmayı ve özgünlük kazanmayı öğreneceğiniz bu workshopta fotoğraf sanatına bakış açınız değişecek! Sıradan bir fotoğrafçı olmak istemiyorsanız gün doğumu fotoğrafçılık kursunu kaçırmayın…

Unutmayın, doğru altyapı, iyi bir fotoğrafçı yetiştirir. Fotoğraf sanatında sağlam adımlarla ilerlemek istiyorsanız gün doğumu fotoğrafçılık kursunda kendinizi geliştirmeye devam edin!

fotoğraf workshop
fotoğrafçılık kursu workshop

Hikâyeni Kadrajından Anlat!

“Eğer hikâyeyi sözcüklerle anlatabilseydim, yanımda sürekli bir fotoğraf makinesi taşımaya ihtiyaç duymazdım.” Lewis Hine

Gün doğumu çekim eğitiminde başarılı bir fotoğrafçı olarak yaşamı fotoğraflarınızla ölümsüzleştirirken sadece gerçekleri değil hayal gücünüzü de kullanın! Gün doğumu çekimi derslerinde fotoğraf sanatının derinliklerine inin, farklı tekniklerle yaratıcı fotoğraf karelerine imza atın! Gün Doğumu Çekimi workshop programında fotoğrafın zengin anlatım dilini kendi üslubunuzla kullanmayı öğrenirken portföyünüz için başarılı fotoğraflar elde edeceksiniz… Gündoğumu ışıklarıyla insanları, kuşları, kedileri, gemileri, binaları ve hayatı anlatacaksınız…

İyi bir fotoğraf, bir hakikati anlatan, ruha dokunan ve insanı farklı kılan fotoğraftır! Başarılı bir fotoğrafçı olmak ve gün doğumu çekim tekniklerini öğrenmek için doğru adrestesiniz!

Türkiye’nin En Çok Tercih Edilen Fotoğrafçılık Kursu Foto Life Akademi

Fotoğraf makinenizi maksimum verimle kullanmak, fotoğrafçılığın teknik ve pratik bilgilerini edinerek sağlam adımlarla fotoğraf çekmeye başlamak, ister hobi ister mesleki olsun fotoğraf sanatında yerinizi almak için Avrupa standartlarında, uygulama ağırlıklı, bireysel farklılıklar esas alınarak hazırlanmış Türkiye’nin en güncel fotoğrafçılık eğitimleriyle öğrenme hızınıza, bilginize ve ihtiyaçlarınıza göre fark yaratan eğitimler alın!

gün doğumu çekimi workshop ustaları

Alanında Ünlü Fotoğrafçılar

Her biri alanında ünlü, fotoğrafçılık sanatına kendini adamış ve Türkiye’nin önde gelen fotoğraf sanatçıları arasında yer alan isimlerden gün doğumu çekim eğitimi alma fırsatı.

Eğitmenlerimiz »
gün doğumu çekimi workshop

%100 Öğrenme Garantisi

Gün Doğumu Çekimi Eğitimi sonunda eğitimini tekrar almak isteyen öğrencilerimiz için herhangi bir sebep aranmaksızın ücretsiz kurs tekrarı hakkı.

Ücretsiz Telafi »
workshop

Avrupa Standardında Eğitim

15 yıllık deneyimle geliştirilen, Türkiye’nin ilk ve tek bireysel farklılıkları esas alarak hazırlanan Avrupa standartlarında uygulama ağırlıklı gün doğumu çekim eğitimi sistemi.

Uluslararası Eğitim Standardı »

İçindeki Fotoğrafçıyı Keşfet!

İster amatör olun, ister profesyonel! İçinizdeki fotoğraf tutkusu bize yeter! Fotoğraf çekmeye yeni başlayanlar, fotoğraf tutkunları ve meslek edinmek isteyenler için birbirinden keyifli eğitimlerimiz sizleri bekliyor!

fotoğrafçılık kursu

Sosyal Etkinlikler

Fotoğraf workshoplarında öncü Foto Life Akademi ile sıkıcı ve teorik eğitimlerden çok uzakta, sosyalleşebileceğiniz ve eğleneceğiniz etkinliklerle dolu bir ortam sizi bekliyor!

Gün doğumu çekim eğitimi sırasında öğrencilerimizin eğitmenleri ve sınıf arkadaşlarıyla kaynaşacağı bowling, satranç, playstation turnuvaları; rafting gezileri, ustalarla fotoğraf seminerleri, film gösterimleri ve amatörlerle profesyonelleri bir araya getiren network organizasyonları düzenliyoruz. Gün doğumu çekim worksho programında fotoğrafçılığı teorikte değil pratikte öğrenerek hayatınızın merkezi yapmanızı sağlarken fotoğraf severlerle bir arada olmanızı sağlıyoruz.

Yoğun bir iş gününün ardından kendinizi keyifli ve huzurlu hissedeceğiniz bir kurs atmosferi yarattık! Gelin siz de Foto Life Akademi’nin gün doğumu çekim eğitimindeki ayrıcalıklarından yararlanın…

Sosyal Etkinlikler

Sergi ve Sanat Aktiviteleri

“Sanatsız kalan bir milletin, hayat damarlarından biri kopmuş demektir.” Sadece eğitim vermiyor, geleceğin sanatçılarını da yetiştiriyoruz!

Gün doğumu fotoğrafçılık kursunda fotoğrafçılığın duayenleri ile söyleşiler düzenliyor, ünlü fotoğraf sanatçılarının sergilerini ziyaret ediyor, sinema ve resim gibi fotoğrafçılıkla iç içe olan sanat dallarının etkinliklerine katılıyor, yılsonu öğrencilerimizin fotoğraflarından oluşan bir sergi hazırlıyoruz. Gün doğumu çekimi derslerinde fotoğraf sanatına gönül veren öğrencilerimizin kadrajıyla birlikte bakış açılarını da geliştirmeyi ihmal etmiyoruz!

Fotoğraf sohbetlerine ve sanat etkinliklerine ev sahipliği yapan, sıcak ve samimi dostlukların adresi Sanat Cafe’de sizleri ağırlıyoruz. Fotoğrafçılık kursu workshoplarına katılın, gelişmeye ve değişmeye hazır olun!

Sergi ve Sanat Aktiviteleri
fotoğraf sergileri
fotoğraf gezileri

Eğlenceli Geziler

Fotoğrafçılık kitaplardan öğrenilmez, sahaya iniyoruz! Gün doğumu çekim teknikleri eğitiminde bol bol fotoğraf çekiyor, yorumluyor, eleştiriyor ve kendimizi geliştiriyoruz!

Gün doğumu fotoğrafçılık kursunda amatör olarak gezip çekim yapmak isteyen fotoğraf tutkunu öğrencilerimiz, grup şirketimiz olan turizm seyahat acentemiz Tatil Home işbirliği ile düzenlediğimiz günübirlik veya konaklamalı yurtiçi ve yurtdışı fotoğraf gezilerimize katılabilirler. Her ay İstanbul içi ücretsiz fotoğraf gezilerimiz veya ayda bir yurt içi ve yurt dışı fotoğraf turlarımız var!

Türkiye’nin ve dünyanın en fotojenik kentlerinde ışığı ve ekipmanlarımızı kullanmayı öğreniyor, gün doğumu çekim eğitiminde çokça eğlenmeyi de ihmal etmiyoruz!

Fotoğraf Gezileri

Gün Doğumu Çekimi Workshop Eğitimini Alan Öğrencilerimiz Bu Eğitimleri De Aldı!

Gün Doğumu Çekimi Atölyesini tamamlayan, kendini geliştirmek ve fotoğrafçılıkta daha çok deneyim kazanmak isteyen öğrencilerimiz Gün Batımı Çekimi, Uzun Pozlama, Mavi Saatler Çekim Tekniği, Fotoğrafta Kompozisyon, Portre Çekim Teknikleri gibi eğitimlerimizden de yararlanıyorlar. Siz de şimdi sırada hangi eğitim var diyorsanız öğrencilerimizin en çok tercih ettiği fotoğrafçılık kurslarına bir göz atın, tutkunuzu arttırmaya ve kendinizi geliştirmeye devam edin!

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 30 30