Fotolife Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Still Life Yemek Fotoğrafçılığı Workshop

Yemeklere Önce Tarz Katın Sonra da Deklanşöre Basın!

Tanıtım ve reklamların yeni gözdesi still life tekniğini öğrenmek ister misiniz? Still life yemek fotoğrafçılığı workshoplarında iştah kabartan yemek fotoğrafları için stüdyomuzu hazırlamayı öğreniyoruz…

Still Life Yemek Fotoğrafçılığına dair çekim tekniklerini uygulamalı olarak öğrenmek, restoranlar ve kafeler için yemek fotoğrafçılığı yapmak, keyifli bir deneyim yaşamak isteyen, porföyünü zenginleştirme amacı olan profesyonel ve amatör fotoğraf tutkunları için hazırladığımız Still Life Yemek Fotoğrafçılığı Workshop, 1 gün 3 saatten oluşan ve sektörde deneyim sahibi hocaların öğrencilerimize işin inceliklerinin öğrettiği butik bir eğitimdir. Still Life Yemek Fotoğrafçılığı için gerekli olan makine ayarlarından ışık kullanımına, dekor unsurlarından kompozisyon yaratmaya, renk kullanımından yaratıcı yöntemlere kadar still life çekimlerinin A’dan Z’ye tüm detaylarını içermektedir.

Profesyonel anlamda tekniğinizi geliştirmek, müşterilerinize daha iyi hizmet vermek ya da sadece hobi amaçlı still life fotoğrafları çekmek istiyorsanız Still Life Yemek Fotoğrafçılığı eğitimini kaçırmayın!

still life yemel fotoğrafçılığı workshop

Tüm Videolarımızı YouTube kanalımızdan Fotoğraflarımızı Instagram hesabımızdan görebilirsiniz.

Still Life Yemek Fotoğrafçılığı Dersi İştahınızı Kabartacak!

still life yemek fotoğrafçılığı kursu

Still Life Yemek Fotoğrafçılığı Workshop 1.Bölüm

Fotoğrafçılık kursu workshop programımızda tadı fotoğraflardan taşan yemek fotoğrafları çekebilmek için gerekli makine ve ekipman bilgisi ediniyor, still life yemek fotoğrafçılığına özgü teknikleri öğreniyoruz.

Still Life Yemek Fotoğrafçılığı Workshop ilk bölümünde; Still Life fotoğrafçılık nedir? Yemek fotoğrafçılığında Still Life tekniğinin önemi nedir? Yemek fotoğrafçılığını en önemli kuralları nelerdir? Yemek fotoğrafçılığının yanıltıcıları nelerdir? Yemek fotoğrafçılığı için hangi marka ve model fotoğraf makinesini tercih etmelisiniz? En çok tercih edilen fotoğraf makinesi markaları hangileri? Yemek fotoğrafçılığında kullanılan objektif çeşitleri neler? Tripod ve monopod hangi çekimlerde nasıl kullanılır? Yemek çekimleri hangi modda yapılır? Sahneye göre çekim modlarından manuel, diyafram, enstantane öncelikli modlar neye göre tercih edilmelidir? Diyafram, enstantane, ISO ayarları neye göre yapılır ve nasıl olmalı? Netlik ayarı nasıl yapılır? Beyaz ayarı nasıl yapılmalı? Ölçüm modları ışığa göre nasıl kullanılır? Sahneye göre AF yönetimi nasıl kullanılır? Doğru pozlama nedir? konularını işleyerek yemek fotoğrafçılığı için ihtiyacımız olan temel makine ve ekipman bilgisini ediniyoruz.

Still Life Yemek Fotoğrafçılığı eğitimimizde başarılı kompozisyonlarla nasıl yemek fotoğrafı çekeceğinizi öğrenecek, teknik ve pratik bilginizi arttıracaksınız. Still life yemek fotoğrafçılığı dersindeki hedefimiz, dünyanın en lezzetli karelerini çekmek…

Uygulamalı Still Life Yemek Fotoğrafçılığı Workshop

Still Life Yemek Fotoğrafçılığı Workshop 2.Bölüm

Still life yemek fotoğrafçılığı kursunda ışığı ve kompozisyonu doğru kullanmayı öğrenerek lezzeti fotoğrafından anlaşılacak yemekleri kadrajımıza sığdırıyoruz! Still life unsurları başarıyla kullanıyoruz…

Still Life Yemek Fotoğrafçılığı Workshop 2.bölümünde; Still life yemek fotoğrafları çekerken hangi ışık kaynakları kullanılır? Işığın kalitesi nasıl belirlenir? Yiyecek aydınlatma teknikleri nelerdir? Işığın şiddeti nasıl olmalıdır? Işığın rengi nasıl ayarlanır? Gün ışığı, ampul ışığı, halojen lamba, floresan lamba ne şekilde kullanılır? Gün ışığında yemek fotoğrafı çekimi nasıl yapılır? Kontrast nasıl oluşturulur? Koyu gölgeler nasıl engellenir? Detayların rahatça seçilmesini nasıl sağlarsınız? Stüdyo ışık tipleri nelerdir? Ampuller, LED ışıklar, Halojen lambalar, LED paneller nasıl kullanılır? Yemek çekime nasıl hazırlanır? Yemeklerin tazeliğini korumak için çekim hızınızı arttıracak öneriler neler? Yemek çekimlerinde styling ve kompozisyon unsurları nelerdir? Daha etkili fotoğraflar üretmek için styling nasıl kullanılır? Still life aksesuarlar ve dekoratif eşyalar neler? Hangi aksesuar birbiriyle kullanılır, tezat nasıl yaratılır? Fon ve renkler nasıl kullanılır? İştahı tetikleyen renkler nelerdir ve kompozisyona nasıl yerleştirilir? Arka plana ihtiyaç var mıdır? Still life yemek fotoğrafçılığında tepeden çekim nasıl yapılır, etkisi nedir?

Still Life Yemek Fotoğrafçılığı Atölyesi ile yiyeceklerinizi çekime hazırlamayı, ışık kaynaklarınızı doğru kullanmayı öğrenecek ve çekim açılarınızı belirleyerek uygulamayla öğrendiklerinizi pekiştireceksiniz!

Uluslararası Eğitim Standardı
still life yemek fotoğrafçılığı
still life yemek fotoğrafçılığı

Still Life Yemek Fotoğrafçılığı Workshop 3.Bölüm

Still life yemek fotoğrafçılığı eğitiminde stüdyoya giriyoruz! Taptaze görünen, dumanı üzerinde yemekler için styling yapıyor, kameramızı hangi açıyla ve nereye yönelteceğimizi öğreniyoruz…

Still Life Yemek Fotoğrafçılığı Workshop programının son bölümünde; Çekim öncesi hazırlıklar nasıl yapılır? Yiyecekler Softbox içerisine nasıl konumlandırılır? Karışık tabaklar ve büyük ebatlı sunumlar nasıl konumlandırılır? Styling aksesuarlarıyla kompozisyon nasıl oluşturulur? İlgi noktası yaratacak fon çalışmaları nasıl yapılır? konularını işlerken birbirinden farklı aksesuar ve dekorları bir araya getirerek styling çalışmamızı yapıyor, doğru ışığın yönünü bularak yemeğimizi en taze gösterecek şekilde fotoğraflar çekiyoruz. Restoranda, cafede, otelde ve açık alanlarda yaratıcı yemek fotoğraflarına imza atıyor, ışığa göre ISO, diyafram ve enstantane ayarı yapmayı öğreniyoruz. Still Life Yemek Fotoğrafçılığı hakkında uygulamalı olarak bilgi edinmenizi, yaratıcılığınızı geliştirecek fotoğraflar çekmenizi sağlıyoruz. Son olarak fotoğraflarınızı yorumlayarak değerlendiriyor, eksiklerinizi gideriyoruz.

Still Life Yemek Fotoğrafçılığı kursu bitiminde ister hobi ister mesleki amaçlı olsun profesyonel düzeyde yemek çekimi yapabilecek bilgi ve deneyime ulaşacaksınız. Still life tekniğini kullanarak lezzetli ve yaratıcı fotoğraflar çekebileceksiniz!

Alanında Ünlü Fotoğrafçılar
still life yemek fotoğrafçılığı dersi

Still Life Yemek Fotoğrafçılığı Workshop

Erken Kayıtta %50 İndirim - Son Kontenjanlar

Hemen Kayıt Ol
fotoğrafçılık workshop

Ustalardan Öğren!

Amatörler ekipmanı, profesyoneller zamanı, ustalar ışığı düşünür! Fotoğraf sanatının sırlarını ve inceliklerini still life yemek fotoğrafçılığı kursu duayenlerinden öğrenmek ister misiniz?

Still life yemek fotoğrafçılığı dersinde alanında uzman, fotoğraf sanatının inceliklerine hakim, kişisel sergileri ve çalışmalarıyla adından söz ettiren usta fotoğraf sanatçılarından fotoğraf sanatının farklı tekniklerini öğrenecek, bakış açınızı değiştirerek ve yaratıcı çekim açılarını kullanarak kişisel fotoğraf dilinizi oluşturmayı öğreneceksiniz. Still life yemek fotoğrafçılığı kursu deneyimli hocalarımızdan çektiğiniz fotoğraflara yorumlar alarak teknik ve uygulamadaki hatalarınızı değerlendirecek, eksik kalan bilgilerinizi telafi etme imkanı bulacaksınız. İşin uzmanlarıyla beraber etkileyici still life yemek fotoğrafları çekeceksiniz!

Fotoğraf workshoplarımızda fotoğraf sanatına ışık tutan isimlerle birlikte geleceğin başarılı fotoğrafçılarını yetiştiriyoruz! Neden siz de onlardan biri olmayasınız?

Tekniğini Geliştir!

Sadece iyi bir fotoğrafçı olmak yetmez, sanatınıza katkı da sağlamalısınız! İlgi çekici ve tekniğinizi geliştirecek bir fotoğraf workshop'ımız var!

Stüdyoda, restoranda, kafede lezzetli yemek fotoğrafları çekmeyi öğreneceğiniz, kompozisyon unsurlarına ve renklere hakim olacağınız Still Life Yemek Fotoğrafçılığı Atölyesi ile sizleri daha iyi bir fotoğrafçı haline getirecek tüm teorik ve pratik beceriyi kazandırıyoruz. Still life yemek fotoğrafçılığı kursunda stüdyonuzu çekime hazırlama, dekor kullanma ve doğal ışıktan maksimum yarar sağlamaya dair bilgi vereceğimiz atölyede tekniğinizi geliştirmenize destek oluyoruz. Tarzınızla diğer fotoğrafçılardan sıyrılmak istiyorsanız bu eğitimi kaçırmayın…

Unutmayın, doğru altyapı, iyi bir fotoğrafçı yetiştirir. Fotoğraf sanatında sağlam adımlarla ilerlemek istiyorsanız fotoğrafçılık kursu workshoplarında kendinizi geliştirmeye devam edin!

fotoğrafçılık workshop
fotoğrafçılık kursu workshop

Hikâyeni Kadrajından Anlat!

“Eğer hikâyeyi sözcüklerle anlatabilseydim, yanımda sürekli bir fotoğraf makinesi taşımaya ihtiyaç duymazdım.” Lewis Hine

Başarılı bir fotoğrafçı olarak yaşamı fotoğraflarınızla ölümsüzleştirirken sadece gerçekleri değil hayal gücünüzü de kullanın! Still yemek fotoğrafçılığı dersinde fotoğraf sanatının derinliklerine inin, farklı tekniklerle daha önce hiç denemediğiniz fotoğrafları çekin, kendinizi geliştirin! Still Life Yemek Fotoğrafçılığı atölyesinde fotoğrafın zengin anlatım dilini sanatsal bakış açısıyla buluşturarak kendinize özgü bir çekim dili yaratın…

İyi bir fotoğraf, bir hakikati anlatan, ruha dokunan ve insanı farklı kılan fotoğraftır! Başarılı bir fotoğrafçı olmak ve still life yemek fotoğrafçılığını öğrenmek için doğru adrestesiniz!

Türkiye’nin En Çok Tercih Edilen Fotoğrafçılık Kursu Foto Life Akademi

Fotoğraf makinenizi maksimum verimle kullanmak, fotoğrafçılığın teknik ve pratik bilgilerini edinerek sağlam adımlarla fotoğraf çekmeye başlamak, ister hobi ister mesleki olsun fotoğraf sanatında yerinizi almak için Avrupa standartlarında, uygulama ağırlıklı, bireysel farklılıklar esas alınarak hazırlanmış Türkiye’nin en güncel fotoğrafçılık eğitimleriyle öğrenme hızınıza, bilginize ve ihtiyaçlarınıza göre fark yaratan eğitimler alın!

still life fotoğrafçılığı workshop ustaları

Alanında Ünlü Fotoğrafçılar

Her biri alanında ünlü, fotoğrafçılık sanatına kendini adamış ve Türkiye’nin önde gelen fotoğraf sanatçıları arasında yer alan isimlerden still life yemek fotoğrafçılığı eğitimi alma fırsatı.

Eğitmenlerimiz »
still life yemek fotoğrafçılığı workshop

%100 Öğrenme Garantisi

Still Life Yemek Fotoğrafçılığı Workshop sonunda eğitimini tekrar almak isteyen öğrencilerimiz için herhangi bir sebep aranmaksızın ücretsiz kurs tekrarı hakkı.

Ücretsiz Telafi »
workshop

Avrupa Standardında Eğitim

15 yıllık deneyimle geliştirilen, Türkiye’nin ilk ve tek bireysel farklılıkları esas alarak hazırlanan Avrupa standartlarında uygulama ağırlıklı still life yemek fotoğrafçılığı eğitimi sistemi.

Uluslararası Eğitim Standardı »

İçindeki Fotoğrafçıyı Keşfet!

İster amatör olun, ister profesyonel! İçinizdeki fotoğraf tutkusu bize yeter! Fotoğraf çekmeye yeni başlayanlar, fotoğraf tutkunları ve meslek edinmek isteyenler için birbirinden keyifli eğitimlerimiz sizleri bekliyor!

fotoğrafçılık kursu

Sosyal Etkinlikler

Fotoğrafçılık kursu workshoplarının öncü adresi Foto Life Akademi ile sıkıcı ve teorik eğitimlerden çok uzakta, sosyalleşebileceğiniz ve eğleneceğiniz etkinliklerle dolu bir ortam sizi bekliyor!

Still life yemek fotoğrafçılığı dersi öğrencilerimizin eğitmenleri ve sınıf arkadaşlarıyla kaynaşacağı bowling, satranç, playstation turnuvaları; rafting gezileri, ustalarla fotoğraf seminerleri, film gösterimleri ve amatörlerle profesyonelleri bir araya getiren network organizasyonları düzenliyoruz. Still life yemek fotoğrafçılığı kursunda teorikte değil pratikte öğrenerek hayatınızın merkezi yapmanızı sağlarken fotoğraf severlerle bir arada olmanızı sağlıyoruz.

Yoğun bir iş gününün ardından kendinizi keyifli ve huzurlu hissedeceğiniz bir kurs atmosferi yarattık! Gelin siz de Foto Life Akademi’nin fotoğraf workshoplarındaki ayrıcalıklarından yararlanın…

Sergi ve Sanat Aktiviteleri

“Sanatsız kalan bir milletin, hayat damarlarından biri kopmuş demektir.” Sadece eğitim vermiyor, geleceğin sanatçılarını da yetiştiriyoruz!

Still yemek fotoğrafçılığı kursu fotoğrafçılığın duayenleri ile söyleşiler düzenliyor, ünlü fotoğraf sanatçılarının sergilerini ziyaret ediyor, sinema ve resim gibi fotoğrafçılıkla iç içe olan sanat dallarının etkinliklerine katılıyor, yılsonu öğrencilerimizin fotoğraflarından oluşan bir sergi hazırlıyoruz. Fotoğrafçılık kursu workshoplarında fotoğraf sanatına gönül veren öğrencilerimizin kadrajıyla birlikte bakış açılarını da geliştirmeyi ihmal etmiyoruz!

Fotoğraf sohbetlerine ve sanat etkinliklerine ev sahipliği yapan, sıcak ve samimi dostlukların adresi Sanat Cafe’de sizleri ağırlıyoruz. Still life yemek fotoğrafçılığı workshopı ile gelişmeye ve değişmeye hazır olun!

fotoğraf sergileri
fotoğraf gezileri

Eğlenceli Geziler

Fotoğrafçılık kitaplardan öğrenilmez, sahaya iniyoruz! Still life yemek fotoğrafçılığı eğitiminde bol bol fotoğraf çekiyor, yorumluyor, eleştiriyor ve kendimizi geliştiriyoruz!

Still life yemek fotoğrafçılığı dersinde amatör olarak gezip çekim yapmak isteyen fotoğraf tutkunu öğrencilerimiz, grup şirketimiz olan turizm seyahat acentemiz Tatil Home işbirliği ile düzenlediğimiz günübirlik veya konaklamalı yurtiçi ve yurtdışı fotoğraf gezilerimize katılabilirler. Her ay İstanbul içi ücretsiz fotoğraf gezilerimiz veya ayda bir yurt içi ve yurt dışı fotoğraf turlarımız var!

Türkiye’nin ve dünyanın en fotojenik kentlerinde ışığı ve ekipmanlarımızı kullanmayı öğreniyor, fotoğrafçılık workshoplarında çokça eğlenmeyi de ihmal etmiyoruz!

Still Life Yemek Fotoğrafçılığı Workshop Eğitimini Alan Öğrencilerimiz Bu Eğitimleri De Aldı!

Still Life Yemek Fotoğrafçılığı Eğitimimizi tamamlayan, tekniğini geliştirmek ve fotoğraf sanatında daha çok deneyim kazanmak isteyen öğrencilerimiz Yemek Fotoğrafçılığı, Fotoğrafta Işık Teknikleri, Fotoğrafta Kompozisyon, Mobil Fotoğrafçılık gibi eğitimlerimizden de yararlanıyorlar. Siz de şimdi sırada hangi eğitim var diyorsanız öğrencilerimizin en çok tercih ettiği fotoğrafçılık kurslarına bir göz atın, tutkunuzu arttırmaya ve kendinizi geliştirmeye devam edin!

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 30 30