Fotolife Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Styling Moda Fotoğrafçılığı Workshop

Modaya Yön Veren Fotoğraf Çekimlerine İmzanızı Atın!

Müşterilerine daha iyi hizmet vermek isteyen fotoğrafçılar, kendi bünyesinde bir ekip kurarak moda çekimlerini başarıyla tamamlamak isteyen markalar styling moda fotoğrafçılığı kursunu kaçırmayın!

Moda fotoğrafçılığında nasıl styling yapıldığını öğrenmek, sıradan moda çekimlerinin dışına çıkmak, fotoğrafa bakış açısını genişletmek isteyen, dikkat çekici fotoğraflarla portföy hazırlamayı amaçlayan profesyonel ve amatör fotoğraf tutkunları için hazırladığımız Styling Moda Fotoğrafçılığı Workshop, 1 gün 3 saatten oluşan ve sektörde deneyim sahibi hocaların öğrencilerimize işin inceliklerinin öğrettiği butik bir eğitimdir. Moda fotoğrafçılığında stylingin öneminden temel moda bilgisine, kumaş ve aksesuar kullanımından model hazırlıklarına, stüdyonun hazırlanmasından fotoğraf çekimine kadar styling unsurunun A’dan Z’ye tüm detaylarını içermektedir.

Fotoğraflarınızın gücünü arttırmak, daha çok kişiye ulaşmak ve müşterilerinize kaliteli hizmet vermek istiyorsanız styling moda fotoğrafçılığı workshop'ımız tam size göre! Daha iyi bir fotoğrafçı olmanızı sağlıyoruz…

styling moda fotoğrafçılığı workshop

Tüm Videolarımızı YouTube kanalımızdan Fotoğraflarımızı Instagram hesabımızdan görebilirsiniz.

Fotoğrafçılık Workshopları Cv'nize Değer Katacak!

styling kursu

Styling Moda Fotoğrafçılığı Workshop 1.Bölüm

Styling eğitimi ile moda fotoğrafçılığında styling yapabilmeniz için temel moda ve kompozisyon bilgisi kazandırmakla işe başlıyoruz…

Styling Moda Fotoğrafçılığı Workshop ilk bölümünde; Styling'in temel unsurları nedir? Stylistin rolleri nelerdir? Sorumlulukları ve çalışabileceği tüm alanlar neler? Moda kavramı nedir? Modada styling neden önemlidir? Kumaş türleri nelerdir? Hangi kumaşlar birlikte kullanılır? Birbirinden uzak tutulması gereken kumaşlar nelerdir? Kıyafetlerde renk uyumu ve kontrast nasıl sağlanır? Başarılı bir styling için fotoğrafçının bilmesi gereken teknik ekipman, kamera ve stüdyo bilgisi nelerdir? Moda çekimleri için kostüm styling'i nasıl yapılır? Katalog styling'i ve Reklam styling'i nasıl yapılır? Fotoğraf çekimlerinde stil danışmanlığı nasıl yapılır? Fotoğrafçı nasıl styling yapar? Hangi kıyafetleri hangi unsurlara göre seçer? Moda fotoğrafı ve styling ilişkisi nedir? Moda çekimlerinde kompozisyon unsurları nelerdir? Daha etkili fotoğraflar üretmek için hangi kompozisyon kuralları kullanılmalıdır? Fotografik anlatım nedir ve nasıl yapılır? Kurgu ve kompozisyonun birlikteliği nasıl olmalıdır? Giysi, aksesuar, ayakkabı, takı vb. konseptli çekimlerde fark yaratan kompozisyonlar nasıl oluşturulur? Sade ancak etkili fotoğraf mesajı nasıl yaratılır? konularını işliyoruz.

Styling Moda Fotoğrafçılığı eğitimimizde başarılı bir fotoğrafçı olarak sektörde iş yapabilmeniz ve rakiplerinizden sıyrılmanız için gereken styling tekniklerini öğrenmeye başlayacaksınız.

Uygulamalı Styling Moda Fotoğrafçılığı Workshop

Styling Moda Fotoğrafçılığı Workshop 2.Bölüm

Styling kursunda çekim öncesi hazırlık aşamalarını, çekim planı ve ekip iletişimini canlı bir şekilde deneyimliyor, markaların reklam konseptlerine göre fotoğraf çekmenin püf noktalarını öğreniyoruz.

Styling Kursu 2.bölümümüzde; Çekim planı nasıl yapılır? Çekim öncesi ekiple koordinasyon toplantısı nasıl yapılır? Çekim öncesinde markanın istekleri doğrultusunda çekim planı nasıl belirlenir? Çekim için en uygun zaman nasıl belirlenir? Çekilecek stüdyo/mekan/yapı daha önceden nasıl kontrol edilir? Gerekli hazırlıklar nelerdir? Hikaye panosu nasıl hazırlanır? Styling’e uygun saç ve makyaj nasıl yapılır? Model çekime nasıl hazırlanır? Kostümler nasıl seçilir, hangi sırada çekilir? Kaç kostüm kullanılır, kaç farklı formatta çekim karesi çıkarılır? Kompozisyona ve arka plana göre model nasıl konumlandırılır? Giysi, ayakkabı, çanta ve aksesuar çekimlerinde styling nasıl yapılır? Yaratıcı kadrajlar ve bakış açıları nelerdir? Modelin beden dilini nasıl yönlendireceksiniz? Arka plan ve çekim açıları nasıl olmalı? İlgi noktası yaratacak fon çalışmaları nasıl yapılır? Katalog, reklam ve dergi için hangi styling teknikleri kullanılır? Çekim ne kadar sürmelidir? konularını uygulamalı olarak işleyerek modelimizin fotoğraflarını çekmeye başlıyor, fotoğraf workshoplarında doğru styling yapmanın yollarını öğreniyoruz.

Styling Moda Fotoğrafçılığı Atölyesi etkileyici styling çalışmaları yapmayı öğrenecek, fotoğrafın mesajına göre stüdyonuzu, ışığınızı ve renkleri kullanabileceksiniz.

Uluslararası Eğitim Standardı
styling eğitimi
styling dersi

Styling Moda Fotoğrafçılığı Workshop 3.Bölüm

Sektörde yer etmek, yaratıcı bir prodüksiyon ekibi ile çalışmak için stüdyonuzun her unsuruna hakim olmalısınız. Kıyafetler, renkler ve dekor sizden sorulur!

Styling Moda Fotoğrafçılığı workshop programının son bölümünde; kumaş çeşitlerinden stüdyo fonlarına, mankeni çekime hazırlamadan poz verdirmeye kadar farklı tekniklerle katalog, dergi, afiş ve reklamlar için styling yapmanın inceliklerini öğrendiğiniz eğitimimizin son bölümünde moda ya da reklam sektöründe çalışabilmek için ihtiyacınız olan başarılı portfolyoları da birlikte oluşturacağız. Hangi kıyafet hangi aksesuarla kullanılır? Renkler nasıl kombinlenir? Zıtlıklar göze nasıl hoş gelir? Modele çekim planı hakkında nasıl bilgiler verilir? Doğru ışığın yönü nasıl bulunur? Yatay ya da dikey kadraj kararı nasıl verilir? Bakış noktası ve yüksekliği nasıl seçilir? Işık düzeneği kamera-model eksenine kaç derece açıyla bakmalıdır? Işık styling için ne kadar önemlidir? Detayların rahatça seçilmesini nasıl sağlarsınız? sorularınızı cevaplayarak uygulama eğitimimize devam ediyoruz. Son olarak çektiğiniz fotoğrafları yorumlayarak dikkat çekici portfolyolar için önerilerde bulunuyoruz. Styling eğitiminin sonunda sektöre dair geniş bir iletişim ağı da oluşturabileceksiniz.

Styling Moda Fotoğrafçılığı atölyesinin bitiminde moda fotoğrafları için styling yapma bilgi ve deneyimi kazanacak, kıyafet seçiminden aksesuar kullanımına kadar başarılı bir styling süreci yöneteceksiniz.

Alanında Ünlü Fotoğrafçılar
styling moda fotoğrafçılığı

Styling Moda Fotoğrafçılığı Workshop

Erken Kayıtta %50 İndirim - Son Kontenjanlar

Hemen Kayıt Ol
fotoğrafçılık workshop

Ustalardan Öğren!

Amatörler ekipmanı, profesyoneller zamanı, ustalar ışığı düşünür! Styling moda fotoğrafçılığı workshop programında fotoğraf sanatının sırlarını ve inceliklerini fotoğrafçılığın duayenlerinden öğrenmek ister misiniz?

Styling kursunda alanında uzman, fotoğraf sanatının inceliklerine hakim, kişisel sergileri ve çalışmalarıyla adından söz ettiren usta fotoğraf sanatçılarından fotoğraf sanatının farklı tekniklerini öğrenecek, bakış açınızı değiştirerek ve yaratıcı çekim açılarını kullanarak kişisel fotoğraf dilinizi oluşturmayı öğreneceksiniz. Deneyimli hocalarımızdan çektiğiniz fotoğraflara yorumlar alarak teknik ve uygulamadaki hatalarınızı değerlendirecek, eksik kalan bilgilerinizi telafi etme imkanı bulacaksınız. İşin uzmanlarıyla beraber etkileyici styling çalışmaları yapacaksınız!

Styling eğitiminde fotoğraf sanatına ışık tutan isimlerle birlikte geleceğin başarılı fotoğrafçılarını yetiştiriyoruz! Neden siz de onlardan biri olmayasınız?

Tekniğini Geliştir!

Sadece iyi bir fotoğrafçı olmak yetmez, sanatınıza katkı da sağlamalısınız! İlgi çekici ve tekniğinizi geliştirecek bir fotoğraf workshopımız var!

Moda fotoğrafçılığında styling yapmayı, renkleri kullanmayı ve dekor hazırlamayı öğreneceğiniz Styling Moda Fotoğrafçılığı Atölyesi ile sizleri daha iyi bir fotoğrafçı haline getirecek tüm teorik ve pratik beceriyi kazandırıyoruz. Styling dersinde stüdyoda başarılı çekimler yapmayı ve kompozisyon oluşturmayı öğrenmenizi sağlayarak tekniğinizi geliştirmenize destek oluyoruz. Tarzınızla diğer fotoğrafçılardan sıyrılmak istiyorsanız bu atölyeyi kaçırmayın…

Unutmayın, doğru altyapı, iyi bir fotoğrafçı yetiştirir. Fotoğraf sanatında sağlam adımlarla ilerlemek istiyorsanız styling moda fotoğrafçılığı kursunda kendinizi geliştirmeye devam edin!

fotoğraf workshop
fotoğrafçılık kursu workshop

Hikâyeni Kadrajından Anlat!

“Eğer hikâyeyi sözcüklerle anlatabilseydim, yanımda sürekli bir fotoğraf makinesi taşımaya ihtiyaç duymazdım.” Lewis Hine

Başarılı bir fotoğrafçı olarak yaşamı fotoğraflarınızla ölümsüzleştirirken sadece gerçekleri değil hayal gücünüzü de kullanın! Fotoğrafçılık kursu workshop programında fotoğraf sanatının derinliklerine inin, farklı tekniklerle daha önce hiç denemediğiniz fotoğrafları çekin, kendinizi geliştirin! Moda fotoğrafçıları için styling kursunda fotoğrafın zengin anlatım dilini sanatsal bakış açısıyla birleştirerek kendinize özgü bir çekim dili yaratın…

İyi bir fotoğraf, bir hakikati anlatan, ruha dokunan ve insanı farklı kılan fotoğraftır! Başarılı bir fotoğrafçı olmak ve fotoğrafçılık kursu workshopları ile gelişim göstermek için doğru adrestesiniz!

Türkiye’nin En Çok Tercih Edilen Fotoğrafçılık Kursu Foto Life Akademi

Fotoğraf makinenizi maksimum verimle kullanmak, fotoğrafçılığın teknik ve pratik bilgilerini edinerek sağlam adımlarla fotoğraf çekmeye başlamak, ister hobi ister mesleki olsun fotoğraf sanatında yerinizi almak için Avrupa standartlarında, uygulama ağırlıklı, bireysel farklılıklar esas alınarak hazırlanmış Türkiye’nin en güncel fotoğrafçılık eğitimleriyle öğrenme hızınıza, bilginize ve ihtiyaçlarınıza göre fark yaratan eğitimler alın!

styling moda fotoğrafçılığı workshop ustaları

Alanında Ünlü Fotoğrafçılar

Her biri alanında ünlü, fotoğrafçılık sanatına kendini adamış ve Türkiye’nin önde gelen fotoğraf sanatçıları arasında yer alan isimlerden styling eğitimi alma fırsatı.

Eğitmenlerimiz »
styling moda fotoğrafçılığı workshop

%100 Öğrenme Garantisi

Styling Moda Fotoğrafçılığı Workshop sonunda eğitimini tekrar almak isteyen öğrencilerimiz için herhangi bir sebep aranmaksızın ücretsiz kurs tekrarı hakkı.

Ücretsiz Telafi »
workshop

Avrupa Standardında Eğitim

15 yıllık deneyimle geliştirilen, Türkiye’nin ilk ve tek bireysel farklılıkları esas alarak hazırlanan Avrupa standartlarında uygulama ağırlıklı styling eğitimi sistemi.

Uluslararası Eğitim Standardı »

İçindeki Fotoğrafçıyı Keşfet!

İster amatör olun, ister profesyonel! İçinizdeki fotoğraf tutkusu bize yeter! Fotoğraf çekmeye yeni başlayanlar, fotoğraf tutkunları ve meslek edinmek isteyenler için birbirinden keyifli fotoğraf workshoplarımız ve eğitimlerimiz sizleri bekliyor!

fotoğrafçılık kursu

Sosyal Etkinlikler

En iyi styling kursu Foto Life Akademi ile sıkıcı ve teorik eğitimlerden çok uzakta, sosyalleşebileceğiniz ve eğleneceğiniz etkinliklerle dolu bir ortam sizi bekliyor!

Styling moda fotoğrafçılığı dersinde öğrencilerimizin eğitmenleri ve sınıf arkadaşlarıyla kaynaşacağı bowling, satranç, playstation turnuvaları; rafting gezileri, ustalarla fotoğraf seminerleri, film gösterimleri ve amatörlerle profesyonelleri bir araya getiren network organizasyonları düzenliyoruz. Styling dersinde fotoğrafçılığı teorikte değil pratikte öğrenerek hayatınızın merkezi yapmanızı sağlarken fotoğraf severlerle bir arada olmanızı sağlıyoruz.

Yoğun bir iş gününün ardından kendinizi keyifli ve huzurlu hissedeceğiniz bir kurs atmosferi yarattık! Gelin siz de Foto Life Akademi’nin fotoğraf workshoplarındaki ayrıcalıklarından yararlanın…

Sosyal Etkinlikler

Sergi ve Sanat Aktiviteleri

“Sanatsız kalan bir milletin, hayat damarlarından biri kopmuş demektir.” Sadece eğitim vermiyor, geleceğin sanatçılarını da yetiştiriyoruz!

Styling moda fotoğrafçılığı kursunda fotoğrafçılığın duayenleri ile söyleşiler düzenliyor, ünlü fotoğraf sanatçılarının sergilerini ziyaret ediyor, sinema ve resim gibi fotoğrafçılıkla iç içe olan sanat dallarının etkinliklerine katılıyor, yılsonu öğrencilerimizin fotoğraflarından oluşan bir sergi hazırlıyoruz. Styling kursunda fotoğraf sanatına gönül veren öğrencilerimizin kadrajıyla birlikte bakış açılarını da geliştirmeyi ihmal etmiyoruz!

Fotoğraf sohbetlerine ve sanat etkinliklerine ev sahipliği yapan, sıcak ve samimi dostlukların adresi Sanat Cafe’de sizleri ağırlıyoruz. Styling moda fotoğrafçılığında gelişmeye ve değişmeye hazır olun!

Sergi ve Sanat Aktiviteleri
fotoğraf sergileri
fotoğraf sergileri

Eğlenceli Geziler

Fotoğrafçılık kitaplardan öğrenilmez, sahaya iniyoruz! Styling kursunda bol bol fotoğraf çekiyor, yorumluyor, eleştiriyor ve kendimizi geliştiriyoruz!

Styling eğitimine katılmak ve amatör olarak gezip çekim yapmak isteyen fotoğraf tutkunu öğrencilerimiz, grup şirketimiz olan turizm seyahat acentemiz Tatil Home işbirliği ile düzenlediğimiz günübirlik veya konaklamalı yurtiçi ve yurtdışı fotoğraf gezilerimize katılabilirler. Her ay İstanbul içi ücretsiz fotoğraf gezilerimiz veya ayda bir yurt içi ve yurt dışı fotoğraf turlarımız var!

Türkiye’nin ve dünyanın en fotojenik kentlerinde; modele, ürünle, stüdyo ve açık alanlarda ışığı ve ekipmanlarımızı kullanmayı öğreniyor, styling dersinde çokça eğlenmeyi de ihmal etmiyoruz!

Fotoğraf Gezileri

Styling Moda Fotoğrafçılığı Workshop Eğitimini Alan Öğrencilerimiz Bu Eğitimleri De Aldı!

Styling Moda Fotoğrafçılığı Eğitimimizi tamamlayan, tekniğini geliştirmek ve fotoğraf sanatında daha çok deneyim kazanmak isteyen öğrencilerimiz Fotoğrafta Kompozisyon, Stüdyoda Portre Çekim Teknikleri, Çiçek Fotoğrafı Çekim Atölyesi gibi eğitimlerimizden de yararlanıyorlar. Siz de şimdi sırada hangi eğitim var diyorsanız öğrencilerimizin en çok tercih ettiği fotoğrafçılık kurslarına bir göz atın, tutkunuzu arttırmaya ve kendinizi geliştirmeye devam edin!

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 30 30