Fotolife Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Youtuberlar İçin Video Kurgu Eğitimi

Youtube Videolarım Az İzleniyor Diyenler... İşte Size Daha Profesyonel Videoların Sırrı...

Daha iyi videolar çekmek, profesyonel kurgu ve montaj tekniklerini öğrenerek takipçilerinize kaliteli videolar sunmak ister misiniz? O halde buyurun Youtuberlar için video eğitimine!

Youtube kanallarının abone sayısını arttırmak, videolarının izlenme ve beğeni oranlarını yükseltmek, başarılı kurgu ve montajlara imza atmak isteyen Youtuberlar için Video Kurgu Eğitimi, 2 gün 12 saatten oluşan ve sektörde deneyim sahibi hocaların öğrencilerimize işin inceliklerinin öğrettiği butik bir eğitimdir. Video çekiminden sahne kurgusuna, yazı ve renk efekti eklemekten ses düzenlemeye, Youtube için ilgi çekici senaryo hazırlığından montaj tekniklerine kadar Youtube video çekim ve kurgusunun A’dan Z’ye tüm detaylarını içermektedir.

Youtuberlar için kurgu montaj eğitiminden sonra imzanızı atacağınız videolarla binlerce kişiyi aynı anda yakalayın, hedef kitlenizi etkileyin, yüksek izlenme oranlarıyla rakiplerinize fark atın!

youtuberlar için video kurgu eğitimi

Tüm Videolarımızı YouTube kanalımızdan Fotoğraflarımızı Instagram hesabımızdan görebilirsiniz.

Videonu Çek, Düzenle, Kes, Renklendir ve Tıklamanı Artır!

youtuberlar için video kurgu

Youtuberlar İçin Video Kurgu Eğitimi 1.Gün 1. Bölüm

Youtuberlar için video eğitiminde milyonlarca kişiye ulaşan Youtube fenomenlerinin sırlarını öğreniyor, ilk olarak kaliteli videolar çekiyoruz!

Youtuberlar İçin Video Kurgu Eğitimi ilk bölümünde; “Youtuber” kimdir? “Youtuberlık” nedir? Youtuberlık ne zamandır hayatımızda? Youtube için video çekmek nedir? Video çekmek için hangi ekipmanlara ihtiyacınız var? Telefonla mı kamerayla mı çekeceksiniz? Hangi kamera ve mobil iyidir? En iyi sonucu hangisiyle alırsınız? Objektif ve kamera aksesuarları nasıl seçilir? Kamera düzenekleri nasıl kurulur? Mobil tripod nasıl kullanılır? Mikrofon tipleri nedir? Doğru mikrofon seçimi nasıl yapılır? Video ve çekim formatları neler? Çekim ölçekleri ve açılar neler? Çekim planı nasıl oluşturulur? Video senaryosu nasıl yazılır? Youtube için video içerik nasıl üretilir? Makyaj videosu, ürün karşılaştırması, ürün tanıtımı, seyahat videosu, eğitim videosu, yemek tarifi vb. videolar için yaratıcı içerikler nasıl üretilir? Nasıl yaratıcı olunur? Tarzınızı nasıl belirlersiniz? Kameraya karşı nasıl konuşursunuz? Rol becerilerinizi nasıl geliştirirsiniz? Heyecanınızı nasıl yenersiniz? konularını işleyerek Youtube için başarılı video içerikler üretmenin yollarını öğreniyoruz.

Unutmayın, ne kadar iyi kurgu yaparsanız yapın, iyi bir videonuz yoksa izlenmezisiniz! Youtuberlar için video kurgu eğitiminin ilk gününde kaliteli videolar için gereken makine ve ekipmanları öğrenerek işe başlıyoruz!

Uygulamalı Youtuberlar İçin Video Kurgu Eğitimi

Youtuberlar İçin Video Kurgu Eğitimi 1. Gün 2.Bölüm

Kurgu montaj eğitiminde kurguya geçmeden önce kurgu yapılacak bir video çekiyoruz! Senaryomuzu ve çekim planımızı çıkarıyor, ışığı doğru kullanmayı ve kompozisyon oluşturmayı öğreniyoruz!

Youtuberlar İçin Video Kurgu Eğitimi 2.bölümünde; Konusuna ve hedef kitlesine göre Youtube videosu nasıl çekilir? Telefon kamerası ve dijital kamerayla kadraj nasıl ayarlanır? Kameranın Diyafram, ISO, Kelvin ayarları nasıl yapılır? Histogram ve renk ayarları nasıl yapılır? Kamera hareketleri nasıl yönlendirilir? Zoom nasıl yapılır? Netleme ve sabitleme nasıl yapılır? Videoda çerçeve ne demek ve çerçeve oranları nedir? Videoda altın oran nasıl kullanılır? Temel kompozisyon kuralları nelerdir? Perspektif nasıl oluşturulur? Alan derinliği nasıl yaratılır? Temel ışık kuralları nelerdir? Stüdyoda kullanılan yapay ışık kaynakları nelerdir? Hangi ışık ekipmanları kullanılır? Dış mekanda doğal ışık kaynağıyla nasıl video çekilir? Doğal ışıktan maksimum düzeyde nasıl yararlanılır? Video kaç dakika olmalıdır? Giriş, gelişme, sonuç nasıl planlanır? Sahneler kaç aşamada çekilir? sorularını yanıtlayarak mükemmel bir videoya imza atıyoruz.

Youtuberlar İçin Video Kurgu Eğitimi ile sıradan Youtuber videoları çekmeyecek, kendi stilinizi oluşturacak, yüksek izlenme oranlarına ulaşacaksınız!

Uluslararası Eğitim Standardı
Youtuberlar Icin Video Egitimi 1
video kurgu montaj

Youtube Video Çekim Tekniklerini mi Öğrenmek İstiyorsunuz?

Erken Kayıtta %50 İndirim - Video Kurgu Eğitiminde Son Kontenjanlar

Hemen Kayıt Ol
youtube video kurgu

Youtuberlar İçin Video Kurgu Eğitimi 2. Gün 1.Bölüm

Youtuberlar için video kurgu eğitiminde ilk olarak hangi video kurgu programını seçeceğimize karar veriyoruz! Youtuberların en çok kullandığı uygulamaları inceleyerek özelliklerine değiniyoruz!

Youtuberlar İçin Video Kurgu Eğitimi 2. gününde; Youtube video kurgusu nasıl yapılır? Video kurgu çeşitleri nelerdir? Kaba kurgu ve ince kurgu ne demek? Etkileyici bir kurgu için nasıl bir videoya ihtiyacınız var? Prodüksiyon süreçlerinde sizleri neler bekliyor? Kurgu programlarının en iyisi hangisi? Profesyonel kurgu için Adobe Premiere Pro, AVID, Edius, Final cut hangisini kullanmalısınız? Ücretsiz video kurgu programları neler? FilmoraGo, Quik App, InShot Video Editor, KineMaster Video Editor, WeVideo, PicPlayPost, Horizon Camera, Video Shop Editor, VivaVideo, iMovie, Windows Movie Maker, Sony Vegas Pro uygulamalarından hangisini kullanmalısınız? Kanalınızın içeriğine ve tarzınıza uygun programlar hangileri? Bu video edit programlarıyla neler yapabilirsiniz? Hangi özelliklere sahipler? Sınırlı ve sınırsız edit yapabileceğiniz uygulamalar neler? Youtube fenomenlerinin en çok kullandığı program hangisi? sorularını yanıtlayarak kurgu aşamasına geçiyoruz.

Temel kurgu tekniklerini öğrenerek sizin için en uygun Youtube kurgu programını seçmiş olacak, son sürat video montajınıza başlayacaksınız!

Alanında Ünlü Eğitmenler

Youtuberlar İçin Video Kurgu Eğitimi 2. Gün 2.Bölüm

Kurgu montaj eğitiminde videolarımızı kesmeyi, çerçevelemeyi, sahne birleştirmeyi ve yazı eklemeyi öğreniyoruz! Yapacak çok işimiz var…

Kurgu montaj eğitimimizin 2.gününde; Profesyonel Youtuber‘ların neredeyse tamamının kullandığı Adobe Premiere programı ara yüzü nasıl çalışır? Klavye kısa yolları nelerdir? Yeni proje nasıl oluşturulur? Videolar Premiere Pro içerisine nasıl aktarılır? Lineer Editing-Non Lineer Editing nedir, nasıl yapılır? Sahne, sekans, aks, ölçek ve açılar neler? Video hızlandırma, yavaşlatma ve kesme nasıl yapılır? Yakınlaştırma nasıl yapılır? Döndürme ve boyutlandırma nasıl yapılır? Bir kare nasıl çıkarılır? Planlar nasıl birleştirilir? Ayrıntılar nasıl öne çıkarılır? Arka planlar nasıl düzenlenir? Kamerada renk oluşumu nasıl olur ve kurguda yapılması gerekenler neler? Renk düzenlemede temel ve ileri kavramlar nedir? Color correction nedir? Videoya intro nasıl eklenir? Introda ne tür bir içerik olmalı? Premiere’de yazı teknikleri neler? Videoya başlık nasıl eklenir? Hareketli yazı ve yazı efektleri nasıl kullanılır? Video içerisine açıklama ve link nasıl eklenir? konularını işleyerek videolarımızı ilgi çekici hale getirmeye başlıyoruz.

Youtuberlar İçin Video Kurgu Eğitimimizle videolarınızı istediğiniz gibi şekillendirecek, hızlandırıp yavaşlatacak, açıklamalarınızı ekleyebilecek, özgün bir tarza kavuşturacaksınız!

Öğrenme Garantisi
youtube video kurgu teknikleri
kurgu montaj eğitimi

Youtuberlar İçin Video Kurgu Eğitimi 2. Gün 3.Bölüm

Sıra geldi ses ve efekt eklemeye! Youtuberlar için video eğitiminde telifsiz müzikleri nasıl kullanabileceğinizi anlatıyor, videolarınıza dikkat çekici efektler yerleştiriyoruz…

Youtuberlar İçin Video Kurgu Eğitiminde; Temel video efektleri nelerdir? Motion, Opacity efektleri nasıl kullanılır? Sahneler arası geçiş efektleri nasıl yapılır? İki boyutlu ve üç boyutlu efektler nasıl kullanılır? Ses kurgusu nedir? Videoda ses kullanımı ve sesin önemi nedir? Ses efektleri nelerdir? Foleyler nasıl kullanılır? Ses miksajının temelleri nedir ve Premiere’de ses bandı nasıl kullanılır? Adobe Audition ile ses nasıl temizlenir? Ses efekti nasıl verilir? Videoda ses nasıl kullanılır? Temel ses kayıt kuralları nelerdir? Sahneler birbiri üzerine nasıl yazdırılır? Sahneye nasıl ses eklenir? Telifsiz müzikler nasıl bulunur? Müzik nasıl satın alınır? Youtube videolarınızda neden standart bir müzik olmalı? Introya nasıl müzik eklenir? Introda nasıl bir müzik olmalı? Ses ve görüntü seviyesi nasıl düzenlenir? Görüntü ve ses birleştirme teknikleri neler? Dosyalama nasıl yapılır? Tüm çalışmanın çıktısı nasıl alınır? başlıklarıyla birlikte çektiğimiz videonun Youtube kurgusunu yaparak yazı, renk, efekt ve müzik uygulamalarını tamamlıyoruz.

Youtube video kurgu nasıl yapılır diye merak edenler için kurgu montaj eğitimi sonunda hem Youtube için yaratıcı videolar çekmeyi öğrenecek hem de temel kurgu teknikleriyle göze hoş gelen, izlenesi ve beğenilesi videolara imzanızı atacaksınız!

Kariyer Fırsatları

Türkiye’nin En Çok Tercih Edilen Fotoğrafçılık Kursu Foto Life Akademi

Fotoğrafla birlikte görsel sanatların inceliklerini öğrenmek, bilgi ve deneyimlerinizi arttırmak, keyifli vakit geçirmek ve sosyalleşmek için Avrupa standartlarında, uygulama ağırlıklı, bireysel farklılıklar esas alınarak hazırlanmış Türkiye’nin en güncel eğitimleriyle öğrenme hızınıza, bilginize ve ihtiyaçlarınıza göre fark yaratan fotoğraf ve video işleme eğitimlerini alın!

youtuberlar için video kurgu eğitimi

Alanında Ünlü Fotoğrafçılar

Her biri alanında ünlü, fotoğrafçılık sanatına kendini adamış ve Türkiye’nin önde gelen fotoğraf sanatçıları arasında yer alan isimlerden video kurgu eğitimi alma fırsatı.

Eğitmenlerimiz »
youtuberlar için video kurgu

%100 Öğrenme Garantisi

Video kurgu workshoplarının sonunda eğitimini tekrar almak isteyen öğrencilerimiz için herhangi bir sebep aranmaksızın ücretsiz kurs tekrarı hakkı.

Ücretsiz Telafi »
video çekme workshop

Avrupa Standardında Eğitim

15 yıllık deneyimle geliştirilen, Türkiye’nin ilk ve tek bireysel farklılıkları esas alarak hazırlanan Avrupa standartlarında uygulama ağırlıklı Youtube video kurgu eğitimi sistemi.

Uluslararası Eğitim Standardı »

İçindeki Fotoğrafçıyı Keşfet!

İster amatör olun, ister profesyonel! İçinizdeki fotoğraf tutkusu bize yeter! Fotoğraf çekmeye yeni başlayanlar, fotoğraf tutkunları ve meslek edinmek isteyenler için birbirinden keyifli eğitimlerimiz sizleri bekliyor!

video kurgu workshop

Ustalardan Öğren!

Youtube video çekim tekniklerini ve binlerce kişiye ulaşma yöntemlerini öğrenmek ister misiniz? Usta video kurgu dersi eğitmenleriyle sizi bir araya getiriyoruz!

Alanında uzman, video çekim ve kurgu tekniklerinin inceliklerine hakim, kişisel çalışmalarıyla adından söz ettiren ünlü isimlerden video çekmeye ve kurgu yapmaya dair farklı teknikler öğrenecek, Youtuberlar için video kurgu eğitiminden sonra kişisel çekim dilinizi oluşturmaya başlayacaksınız. Deneyimli hocalarımızdan çektiğiniz videolara yorumlar alarak teknik ve uygulamadaki hatalarınızı değerlendirecek, eksik kalan bilgilerinizi telafi etme imkanı bulacaksınız.

Türkiye’nin ünlü sanatçıları ve fenomenleriyle birlikte geleceğin başarılı Youtuberlarını yetiştiriyoruz! Neden siz de onlardan biri olmayasınız?

Tekniğini Geliştir!

Sadece iyi bir fenomen olmak yetmez, sanatınıza katkı da sağlamalısınız! İlgi çekici ve tekniğinizi geliştirecek bir atölyemiz var!

Farklı teknikleri kullanarak çekim yapacağınız, ışığınızdan ve kameranızdan maksimum verim almayı öğreneceğiniz, senaryo yazımından montaj yapmaya kadar alanınıza hakim olacağınız Youtuberlar İçin Video ve Kurgu Eğitimi ile ihtiyacınız olan tüm teorik ve pratik beceriyi kazandırıyoruz. Tarzınızla diğer Youtuberlardan sıyrılmak istiyorsanız bu atölyeyi kaçırmayın…

Unutmayın, doğru altyapı, iyi bir sanatçı yetiştirir. Sosyal medya platformlarında sağlam adımlarla ilerlemek istiyorsanız kendinizi geliştirmeye devam edin!

youtube video çekim teknikleri
youtube video montaj

Hikâyeni Kadrajından Anlat!

Yaratıcı senaryolar, mükemmel çekim açılarıyla birlikte hikayenizi kendi kadrajınızdan anlatın!

Başarılı bir Youtuber olarak hayatı videolarınızla anlatırken sadece gerçekleri değil hayal gücünüzü de kullanın! Yeni şeyler deneyin, üretin ve paylaşın! Youtuberlar İçin Video ve Kurgu atölyemizde teknolojinin nimetlerinden yararlanarak kendi hikayenizi sahneleyeceksiniz! Özgün bir çekim dili yaratarak adınızdan söz ettireceksiniz…

Başarılı bir Youtuber olmak için doğru adrestesiniz! Sosyal medyanın nabzını tutmak için Youtube video montaj derslerinde kendinizi geliştirmeye devam edin!

Youtuberlar İçin Video Kurgu Eğitimini Alan Öğrencilerimiz Bu Eğitimleri De Aldı!

Youtuberlar İçin Video Kurgu Eğitimimizi tamamlayan, tekniğini geliştirmek ve daha çok deneyim kazanmak isteyen öğrencilerimiz Adobe Premiere Kursu, Adobe After Effects Kursu, Photoshop ve Lightroom gibi eğitimlerimizden de yararlanıyorlar. Siz de şimdi sırada hangi eğitim var diyorsanız öğrencilerimizin en çok tercih ettiği kurslara bir göz atın, tutkunuzu arttırmaya ve kendinizi geliştirmeye devam edin!

Gösterilecek içerik bulunamadı.

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 30 30