Fotolife Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Fotoğrafçılık Kursu Sertifikası Nasıl Alınır?

Eğitiminiz Aynı Zamanda Referansınız Olacak!

Kariyer seçeneklerinizi zenginleştirmek açısından fotoğrafçılık kursu sertifikası almak oldukça faydalı bir strateji olabilir. Elbette fotoğrafçı olmak için bir sertifikaya ihtiyacınız yoktur. Yine de fotoğrafçılık kursu sertifikası ile hem yeteneklerinizin referansı olacak bir belge edinebilir hem de eğer fotoğraf eğitmenliği yapmaya karar verirseniz fotoğrafçılık kursu sertifikası özel eğitim kurumlarında eğitmen olarak çalışmanıza imkan verir.

Peki fotoğrafçılık kursu sertifikası nasıl alınır? Yazımızda fotoğraf kursu sertifikası nasıl alınır, fotoğrafçılık kursu sertifikası ne işe yarar gibi sorulara yanıt verecek, buna ek olarak fotoğrafçılık sertifikası almak istiyorsanız eğitim alacağınız kurumda nelere dikkat etmeniz gerektiğinden bahsedeceğiz.

MEB Onaylı Fotoğrafçılık Kursu Sertifikası İçin Dikkat!!!

Günümüzde her alanda olduğu gibi eğitim sektöründe de kaliteden ödün vererek hizmet sağlayan pek çok kurum vardır. Bu nedenle fotoğrafçılık eğitimi alacağınız kurumu seçerken dikkatli davranmanız, geleceğinizin şekillenmesi açısından da önemlidir.

Birçok eğitim merkezi fotoğrafçılık sertifikası adı altında kursiyerlerine yalnızca katılım sertifikası vermektedir. Elbette katılım sertifikası da başarılı ve itibar sahibi bir kurumdan alındığında büyük değer taşır, ancak MEB onaylı fotoğraf kursu sertifikası değildir. MEB onaylı fotoğraf sertifikası için MEB'e bağlı hizmet veren bir fotoğraf eğitim merkezinden eğitim almanız ve sonrasında kursu başarıyla tamamlamak için MEB gözetmenlerinin de yer aldığı bir sınava girmeniz gerekir.

Ayrıca MEB onaylı fotoğraf kursu programları MEB tarafından hazırlanmış müfredata göre düzenlenir. Bu doğrultuda programın kaç saat olduğu, hangi konuları içermesi gerektiği gibi pek çok ayrıntı MEB tarafından belirlenmiştir. Aynı şekilde fotoğraf eğitmenliği sertifikası alabileceğiniz MEB onaylı kurs merkezleri, derslik ve bina imkanları açısından da MEB'in yönergelerine uygun davranmak zorundadır.

Fotoğrafçılık Kursu Sertifikası Nasıl Alınır?

Dikkat etmeniz gereken noktalardan bahsettiğimize göre fotoğrafçılık sertifikası nasıl alınır sorusuna artık yanıt verebiliriz. Fotoğrafçılık kursu sertifikası için yukarıda da bahsettiğimiz gibi MEB ruhsatı bulunan bir kurs merkezinden MEB onaylı fotoğrafçılık eğitimi görmelisiniz. Katılım sertifikasının aksine MEB onaylı fotoğrafçılık sertifikası resmi ve özel kurumlarda hatta uluslararası alanda bile geçerlidir.

MEB müfredatına uygun olarak düzenlenen fotoğrafçılık kursu sonunda fotoğrafçılık sertifikası almak için MEB gözetmenlerinin de yer aldığı bir sınava girmeli ve bu sınavda başarılı olmalısınız.

Fotoğrafçılık Kursu Sertifikası Ne İşe Yarar?

Fotoğrafçılık sertifikası her şeyden önce yeteneklerinizi geliştirebileceğiniz bir kurs alacağınızdan emin olmanızı sağlar. Ancak bunun dışında;

  • Fotoğraf kursu sertifikası ile size referans olacak resmi bir belge edinmiş olursunuz.
  • Kariyer seçeneklerinizi zenginleştirirsiniz.
  • Özel eğitim kurumlarında fotoğraf eğitmeni olarak görev yapabilirsiniz.
  • Halihazırda bir okulda öğretmenseniz fotoğraf kulübü açabilir, danışman olarak hizmet verebilirsiniz.
  • Halk Eğitim merkezlerinde fotoğraf ile ilgili alanlarda ders verebilirsiniz.
  • Yurt içi ve yurt dışı ajans, tasarım firmaları veya fotoğraf stüdyolarına geçerliliği yüksek bir referansla başvurabilirsiniz.

MEB Onaylı Fotoğrafçılık Kursu Programımıza Göz Atın!

Foto Life Akademi olarak fotoğraf tutkunlarına başta MEB onaylı fotoğrafçılık kursu olmak üzere birçok kurs programımızla destek olmakta, tutkularını ileri taşımalarına imkan sağlamaktayız. Siz de geleceğinizi fotoğrafla inşa etmek istemez misiniz?

MEB onaylı fotoğrafçılık sertifikası ile kariyer seçeneklerinizi genişletmek veya fotoğraf eğitmeni olarak kariyerinizde yeni bir sayfa açmak istiyorsanız bizimle iletişime geçin ve eğitim danışmanlarımızdan programlarımız hakkında bilgi alın! Kısa sürede profesyonel bir fotoğraf eğitmeni olarak meslektaşlarımız arasına katılabilir, geleceğin fotoğraf sanatçılarını yetiştirmeye başlayabilirsiniz.

[widget-56]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 30 30