Fotolife Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Photoshop Yerine Kullanılabilecek En İyi 10 Ücretsiz Program

En İyi Fotoğraf Düzenleme Araçları

Photoshop profesyonel fotoğraf düzenlemek için bir tasarımcının ihtiyacı olan her şeye sahip bir programdır. Ancak her tasarımcı Photoshop için o kadar para vermek istemeyebilir. Bunun için Photoshop yerine kullanılabilecek ücretsiz programları sizin için hazırladık.

Photoshop yerine kullanılabilecek ücretsiz programlar neredeyse Photoshop’un sağladığı her türlü yeteneğe sahiptir. Fotoğraf düzenleme, renk ayarları, kesme, kırpma, eski fotoğrafları yenileme, siyah beyaz çevrimi gibi birçok alternatif sunuyor. Gelin birlikte Photoshop yerine kullanılabilecek ücretsiz programlara bakalım.

1.GIMP

Photoshop yerine kullanılabilecek programlar arasında olan GIMP hem açık kodlu hem de ücretsiz bir programdır. GIMP ile Photoshop’ta yaptığınız çoğu işlemi bu programla da gerçekleştirebilirsiniz. Özellikle Photoshop ara yüzüne alışkın olan biriyseniz, GimpShop programını da rahatlıkla kullanabilirsiniz.

2.Paint.NET

Photoshop yerine kullanılabilecek ücretsiz programlar listemizde olan Paint.NET, basit bir resim düzenleme aracı olan Paint’in geliştirilmiş haliyle programa dönüştürülmesidir. Paint.NET geniş eklentilere ve layer çalışmaya imkân vermesi sebebiyle Photoshop yerine kullanılan programlar arasında tercih edilenlerden biridir.

3.Adobe Photoshop Express

Photoshop yerine kullanılabilecek ücretsiz programlar arasında Photoshop’un sağladığı Adobe Photoshop Express de var. Ücretsiz olan bu programın gelişmiş özellikleri olsa da layer çalışma desteği bulunmuyor. Web tabanlı olması sayesinde kolay bir ara yüzü bulunan Adobe Photoshop Express üzerinden doğrudan dosya paylaşımı yapabilirsiniz.

4.ChocoFlop

ChocoFlop Mac kullanıcılarına göre tasarlanmış bir programdır. Photoshop yerine kullanılabilecek en iyi programlar arasında olan ChocoFlop, Photoshop’ta aradığınız bütün özellikleri size sunuyor.  Mac’e göre optimize edilmiş olan fotoğraf düzenleme uygulaması ücretsiz olup beklentilerinizi karşılayacaktır.

5.Cinepaint

Photoshop yerine kullanılabilecek programlardan olan Cinepaint, ufak video stüdyoları için tasarlanmış bir fotoğraf düzenleme aracıdır. Cinepaint sürümü eski olmasına rağmen işinizi halledebileceğiniz programlardan biridir. İstediğiniz düzenlemelere sahip olan program İle tüm video fotoğraflarınızı dilediğiniz gibi ayarlamanıza yardımcı olacaktır.

6.Pixia

Pixia, Photoshop yerine kullanılabilecek en iyi programlardan biridir. Çok donanımlı ve kapsamlı olan bir programdır. Tamamen Japonca tasarlanmış olan program artık İngilizce versiyonu ile kullanılmaktadır. Görüntüleriniz için faydalanmak isterseniz denemeye değer bir program olduğunu söyleyebiliriz.

7.Pixen

Mac kullanıcıları için tasarlanmış bir diğer programda Pixen’dir. Photoshop yerine kullanılabilecek programlar arasına olan Pixen daha çok animasyon çizimlerini geliştirmek için kullanılmaktadır. Yüksek donanımlara sahip Photoshop programları arasında tam bir resim editörüdür. Ancak Pixen’i kullanabilmek için 10.4 veya daha üstü sürüme sahip olmanız gerekiyor.

8.PhotoPlus

Photoshop yerine kullanılan programlardan biri olan PhotoPlus, dijital fotoğraflar ve resimler üzerinde profesyonel olarak düzenleme yapmanızı sağlıyor. Çok tercih edilen Photoshop programları arasında olan PhotoPlus sayesinde eski fotoğraflarınızı onarabilir ve fotoğraflarını efektlerle güzelleştirebilirsiniz.

9.Splashup

Photoshop yerine kullanılabilecek programlardan bir diğeri ise Splashut. Photoshop programları arasında profesyonel düzeyde ve güçlü araçlara sahip bir programdır. Ayrıca içerisinde bulundurduğu fotoğraf paylaşım özelliği ile fotoğraflarınız arkadaşlarınızla paylaşmanıza olanak sağlıyor. Kullanımı oldukça kolay bir uygulamadır.

10.Pixlr

Photoshop yerine kullanılan programlar arasında en çok tercih edilenlerden biri olan Pixlr, hızlı çalışma sistemi ve Türkçe desteği olan bir programdır. Layer çalışma desteği olan program onlarca filtre ve ayara da sahiptir. Photoshop yerine kullanılabilecek en iyi programlardan olan Pixlr, kolay kullanımı ile de çok tercih ediliyor.

Bu yazıda size Photoshop yerine kullanılabilecek ücretsiz programlardan bahsettik.  Hepsi geniş yelpazeye sahip Photoshop yerine kullanılabilecek programlardan en iyi olanlarıdır. Siz de fotoğraflarınızı istediğiniz gibi düzenleyebilmek istiyorsanız sizin için sıraladığımız Photoshop programlarından birini değerlendirebilirsiniz.

[widget-34]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 30 30