Fotolife Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Save The Date Nedir? Gelin ve Damat Olmak Bugün Çok Keyifli!

Düğün Gününüzün Tarihini En Estetik Şekilde Duyuracağınız Bir Akım!

Batı ülkelerinde sıkça rastlanan Save The Date çekimleri artık ülkemizde de yaygınlaşmaya başladı. Özellikle düğün, nişan, doğum gibi özel günlerde fotoğraf çekimlerinin yaygın hale gelmesiyle fotoğrafçılık mesleği de yenilendi ve her an yeni bir akım, insanları etkisi altına alır hale geldi. Dolayısıyla, fotoğrafçılar da özellikle düğün fotoğraflarında farklı konseptler ile benzersiz kompozisyonlar oluşturmak istiyorlar. Save The Date akımı da birbirinden samimi ve farklı konseptlere sahip kareleri ile düğün gününüzün tarihini diğer tüm davetiye modellerinden farklı bir şekilde duyurabileceğiniz bir imkan sunuyor!

Save The Date çekimleri, klasik dış mekan karelerinin farklı bir amaç için kulanılmasını anlatıyor. Düğün tarihini belirleyen çiftler, klasik davetiye mantığının yerine bir düğün fotoğrafçısı ile anlaşarak belirledikleri tarihi fotoğraf kareleri ile sevdiklerine duyuruyorlar. İster deniz kenarı isterseniz bir ormanlık alanda gerçekleştirebileceğiniz Save The Date çekimleri düğünlerinde farklılık arayanların ilk adımlarından biri oluyor.

Kimi zaman düğün tarihinin yazılı olduğu farklı ve romantik kareler, bazen davetiye niyetine kullanılırken bazen de gelin ve damadın özllikle sosyal medya paylaşımlarına konu oluyor. Böylece sevdiklerine farklı yolarla düğün gününü duyuran çiftler de davetiye yerine bu yolu tercih ederek düğünlerinin başlangıcına bir farklılık katıyorlar…

Peki Save The Date ne demek? Save The Date çekimi nedir? Gelin, yakından bakalım…

[widget-8]

Özel Gün Çekimlerinde Farklılık Mı Arıyorsunuz! Save The Date Çekimlere Göz Atın!

Öncelikle Save The Date nedir sorunuza cevap verelim. Save The Date Türkçede zamanı kaydet anlamına geliyor. Fakat bu çekim tekniği zamanı kaydetmekten ziyade, zamanı hatırlatmak için kullanılıyor. Örneğin; düğünden bir iki hafta önce özel bir mekanda gelinlik ve damatlıkla ya da o güne özel kıyafetlerle çekim yapılıyor. Bu fotoğraflar düğün davetiyesi ya da düğün gecesi için kullanılabiliyor.

Save the date çekimi yapılmadan önce çiftlerin fotoğrafçıları ile toplantı yaparak mekana karar vermeleri gerekiyor. Arından mekanın fotoğrafçı ve çift tarafından görülmesi önemli. Dağ başında, kumsalda ya da bir tarihi mekanda gerçekleşecek save the date çekimi için mutlaka ön hazırlık yapılmalı. Bu şekilde gelin ve damat ortama alışacak ve daha rahat pozlar verecektir. Güzel çekimler gerçekleştirmenin püf noktası modellerin rahat olması ve o andan keyif almasıdır. Model rahat olmazsa, ortamda gerilir ve bu da fotoğraf karelerine yansıyacağından sonuç olarak fotoğraflar istenildiği gibi olmayacaktır.

Save the date çekimi için flaşlar, ışık şemsiyeleri, reflektörler, hava koşullarına karşı önlem almayı sağlayacak yağmurluklar, yedek batarya ve SD kart fotoğrafçının yanında bulundurması gereken ekipmanlardandır.

Kumsal, deniz, deniz üstü bir tekne, yayla, ormanlık alan, göl ve dere kenarı, uçurum ve vadi, koy ve körfezler save the date çekimleri için kullanılabilecek mekanlardır.

Save The Date çekimleri ile çiftler arasındaki o güçlü duygusal bağı ömür boyu koruyabileceğiniz güzel bir anı olacaktır. Doğru teknikler ve ekipmanlar kullanılarak save the date yöntemi ile çekilen fotoğraflar insanların beğenisini kazanacaktır.

Save The Date İle Farklılık Yarat!

Save The Date çekimleri daha önce de bahsettiğimiz gibi birçok alanda karşımıza çıkmaktadır. Özellikle düğün fotoğrafçılığı alanında ön planda olan Save The Date çekimleri gelin ve damatların ilgi odağı haline geldi. Bu çekim türü sadece fotoğraf çektirmek isteyenler değil fotoğraf çekmeyi meslek ya da hobi haline getirenlerin çok keyif aldığı ve üzerinde uzmanlaşmayı planladıkları fotoğrafçılığın alanlarından bir tanesi.

Save The Date çekimleri ile özel gün fotoğraflarınızı keyifli hale getirebilir, birkaç farklı çekim yapabilirsiniz. Save the date çekimlerinde uzmanlaşmak, fotoğraf çekim tekniklerine ve ekipmanlarına tam olarak hakim olmak istiyorsanız izlemeniz gereken en doğru yol, uzman eğitmen kadrosuna sahip, teorik ve uygulamalı eğitimler sunan bir fotoğrafçılık kursundan destek almanız gerek.

Profesyonel Bir Düğün Fotoğrafçısı Olmak İçin Foto Life Akademi İle Tanışın

Düğün fotoğrafçılığı kursu Foto Life Akademi, Avrupa standartlarında uygulamalı eğitimler, görsel materyal ağırlıklı ders anlatımları, uygulamalı fotoğraf çekimleri, ders telafisi, yurt içi ve yurt dışı keyifli geziler, kariyer danışmanlığı ve iş imkânları! Ünlü düğün fotoğrafçıları arasındaki yerinizi alın!

[widget-25]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 30 30