Fotolife Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Gelin Damat Stüdyo Pozları

Gelin-Damat Stüdyo Fotoğraf Çekimi Sırları!

Herkes yaz mevsiminde evlenecek diye bir kaide yok. Sonbahar ve kış düğünleri de mükemmel olabiliyor. Fotoğraf çektirmek isteyen çiftlerin imdadına ise gelin damat stüdyo pozları yetişiyor. Gelin damat pozları yaratıcı ve etkileyici şekilde hazırlanmış fotoğraf stüdyolarında, dış çekimi aratmayacak fotoğraflara dönüşüyor.

Burada en büyük görev ise fotoğrafçıya düşüyor. Gelin damat stüdyo çekimi deneyimsiz ya da fotoğrafçılık eğitimi almamış bir fotoğrafçı ile kabusa dönüşebiliyor. Dolayısıyla fotoğrafçının deneyimi ve kreatifliği ön planda oluyor. Başarılı bir fotoğrafçı ile gelin damat pozları oldukça büyüleyici olabiliyor.

Gelin damat stüdyo fotoğraf çekimi yaptıracak çiftlere gelin damat pozları için önerilerimiz şöyle:

 

[widget-8]

1.Vintage Dekor

Romantik çiftlerin tercih edebileceği konseptlerden olan vintage dekorlar gelin damat stüdyo fotoğraf çekimi için farklı bir tercih olabilir. Gelin damat stüdyo fotoğrafları için Vintage koltuk, gramofon, ayaklı lambalar mükemmel bir arka plan yaratabilir. Bu arka planda da yıllarca saklanabilecek gelin damat stüdyo pozları ortaya çıkar. Kullanılan bu dekorlar ile daha farklı bir konseptin uygulandığı gelin damat stüdyo pozları ortaya çıkar.

2.Arkadaşlarla Pozlar

Gelin damat stüdyo çekimleri arkadaşlarınızla daha eğlenceli olur. Düğün albümünüzde komik fotoğraflara yer vererek keyifli anılar edinebilirsiniz. Gelin damat stüdyo fotoğrafları çekilirken maskeler, gözlükler, takma bıyıklar, şapkalar ve aklınıza gelecek her tür aksesuarı kullanabilirsiniz. Fotoğrafçınızın hayal gücüne bağlı olarak gelin damat fotoğraf çekimleri keyifli bir atmosferde unutulmaz anılar arasında yer alabilir. Ne de olsa gelin damat pozları bir ömür anı kalacak. Bu nedenle gelin damat pozları oldukça özenli olmalı.

3.Özel Makyajlar

Gelin damat stüdyo pozları verirken ruh haliniz de oldukça önemli. Evleniyorsunuz diye stüdyo çekim pozları için ciddi bir tavır sergilemenize gerek yok elbette. Özel makyajlar yaptırarak film ya da animasyon karakterlerine dönüşebilirsiniz. Gelin damat stüdyo çekimleri için farklı rollere bürünebilirsiniz. Yıllar sonra albümünüze baktığınızda neşeli gelin damat pozları yüzünüzü güldürecektir. Bu nedenle gelin ve damat pozları verilirken enerjinizin yüksek olması önemlidir.

4.Yaratıcı Fonlar

Gelin damat stüdyo çekimleri için sıradanlıktan kurtulmak isteyenler fon önünde, patchwork bir yatak örtüsü, perde veya yamalı bir kumaş gererek, muhtemelen daha önce denenmemiş fotoğraflar çektirebilirler. Gelin damat stüdyo fotoğrafları çekilirken yelpazeler, şemsiyeler ve balonlarla arka plan oluşturarak standartların dışına çıkılabilir. Gelin damat stüdyo fotoğraf çekimi için zengin aksesuarlara ihtiyacınız olabilir. Gelin damat stüdyo pozları yaratıcılık ile birleşerek oldukça keyifli bir hal alır.

5.Greenbox Hilesi

Aklınıza dahi gelmeyecek bir teknik kullanarak gelin damat stüdyo pozları için farkınızı ortaya koyabilirsiniz. Greenbox stüdyo çekimleri ile yeşil bir alanın üzerinde çektireceğiniz gelin damat stüdyo fotoğrafları daha sonra dilediğiniz herhangi bir mekan da ya da durumda düzenlenebilir. Böylece gelin ve damat pozları dilediğini şekilde gerçekleşir.

Son zamanların fotoğrafçılık kursu eğitimleri arasında yer alan düğün fotoğrafçılığı sayesinde greenbox dahil tüm çekim tekniklerini öğrenerek fotoğrafçınızı yönlendirebilirsiniz.

Stüdyo çekimlerinde de normalde olduğunuz gibi doğal olmanız, her pozu verebiliyor olmanız, aşkınızı ve duygularınızı yansıtmanız önemlidir. Gelin damat fotoğraf çekimleri kendinizi kastığınız, surat astığınız ya da utandığınız anlara dönüşmemeli. Bu nedenle gelin damat pozları verilirken moralinizi yüksek stresinizi düşük seviyede tutmalısınız.

Sayfamızdaki gibi stüdyo pozlarına sahip olmak, gelin damat çekimlerinizi eğlenceli hale getirmek istiyorsanız iyi bir fotoğrafçıyla çalışmanız gerekir. Donanımlı bir stüdyo ve nitelikli çekim ekipleri sayesinde gelin damat stüdyo pozları standartların üzerine çıkacaktır. Fotoğrafçılık dersi alarak da sizleri nelerin beklediğini görebilir, kendinize özel pozlar çekebilirsiniz.

[widget-25]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 30 30