Fotolife Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Fotoğraf Makinesindeki Fotoğraflar Bilgisayara Nasıl Aktarılır?

Fotoğrafları Bilgisayara Aktarmanın En Kolay Yolu!

Fotoğraf makinesinde bulunan fotoğrafları kaybetmemek ve makinede yer kaplamaması için bazı yöntemler uygulanarak bilgisayara aktarılır. Fotoğrafları bilgisayara aktarma işlemi oldukça basittir. Deneyeceğiniz birkaç yöntem ile dilediğiniz fotoğrafları bilgisayarınıza atabilirsiniz.

Bu yazımızda sizlere fotoğraf makinesindeki fotoğraflar bilgisayara nasıl aktarılır anlatacağız. Fotoğraf makinesindeki fotoğrafları bilgisayara aktarmanın birkaç yolu vardır. Her ne kadar kolay bir işlem olsa da yapamadığınız anlarda kolaylıkla gerçekleştirebileceğiniz yöntemlerden bahsedeceğiz. Kablolu veya kablosuz olarak bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Buyurun fotoğrafları bilgisayara aktarma işleminin yöntemleri.

1.Hafıza kartları ile aktarın.

Fotoğraf makinesindeki fotoğraflar bilgisayara nasıl aktarılır sorunuza vereceğimiz en kolay cevap hafıza kartları kullanmak olur. Fotoğraflarınızı basit bir şekilde bilgisayara aktarmak için fotoğraf makinenizde bulunan hafıza kartını yuvasından çıkararak bilgisayara takmanız yeterlidir. Bu şekilde fotoğraflarınızı kolaylıkla bilgisayara aktarabilirsiniz.

2.USB kablosu ile aktarın.

Çektiğiniz fotoğraflar makinenizin dâhili hafızasında ise, fotoğraf makinenizdeki fotoğrafları bilgisayara aktarmak için USB kullanabilirsiniz. Bunu yapabilmek için öncelikle fotoğraf makinenizdeki USB bağlantı noktasını bulmalısınız. Ardından USB kablosunu bir ucunu makinedeki çıkışa diğer ucunu bilgisayarınızdaki boş bir USB girişine bağlamalısınız.

3.WiFi ile aktarın.

Fotoğraf makinesindeki fotoğrafları bilgisayara aktarma yöntemlerinden biri de Wİ-Fi’dir. Fotoğraf makineniz yeterince yeniyse Wİ-Fİ ile aktarmayı destekleyecektir. Wİ-Fİ ile fotoğraf aktarmanın genellikle daha uzun bir zaman alacağını göz önünde bulundurarak öncelikle makinenizin ayar bölümünden Wİ-Fİ’yi aktifleştirmelisiniz. Ardından bilgisayarınızı ağ ayarlarından fotoğraf makineniz ile eşleştirip ağ kaynağına erişmelisiniz. Böylece fotoğraf makinesindeki fotoğrafları bilgisayara aktarma işlemini gerçekleştirmiş olursunuz.

4.Bluetooth ile aktarın.

Bluetooth hemen her cihazda bulunun fotoğrafları aktarmak için kullanabileceğiniz bir yöntemdir. Fotoğraf makinenizde Bluetooth’u etkinleştirip aynı işlemi bilgisayarınız üzerinde de yapmalısınız. Fotoğraf makinesindeki fotoğrafları bilgisayara aktarmak için bilgisayar ekranında çıkacak olan Bluetooth düğmesini kullanarak işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca Bluetooth, fotoğrafları bilgisayara aktarma yöntemleri arasında en çok kullanılanlardan biridir.

Yukarıda belirttiğimiz tekniklerle, fotoğraf makinesindeki fotoğraflar bilgisayara nasıl aktarılır sorunuza cevap vermiş olduk. Tüm bu teknikler fotoğrafları bilgisayar aktarmak için kullanılır ve oldukça basit yöntemlerdir. Siz de bu yöntemlerle fotoğraflarınızı rahatça bilgisayarınıza aktarabilirsiniz.

[widget-7]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 30 30