Fotolife Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Etkileyici Bir Selfie(Özçekim) İçin Kullanabileceğiniz 10 Şahane Uygulama

Başarılı Bir Selfie Çekmek İçin Fotoğraf Uygulamaları

Günümüzde özellikle sosyal mecralarda sıklıkla paylaşılan selfie çekimi diğer adıyla özçekim bir bakıma vazgeçilmezimiz olmuştur. Ölümsüzleştirdiğimiz anlarımıza eklenen selfie çekimi sanıldığı kadar kolay değildir. Fakat etkileyici bir selfie çekmek için kullanılan uygulamalarla başarılı ve etkileyici sonuçlar çıkarabilirsiniz.

Etkileyici bir selfie çekmek için mutlaka odak noktası siz olun. Selfie çekiminden sonra başarılı ve etkileyici hale getirmek için kullanabileceğiniz 10 uygulamayı sizin için hazırladık.

1.AirBrush

Özçekim uygulamalarından olan AirBrush ile çektiğiniz selfieleri mükemmel bir portre haline getirebilirsiniz. Başarılı bir selfie çekmek için mutlaka dikkat edilmesi gereken ayrıntılardan biri de ciltteki tonlamalardır. Bu uygulama ile cildinizdeki çil, leke ve diğer unsurları tek bir dokunuşla kaldırabilirsiniz. Bunun yanı sıra yüzünüzü ve burnunuzu inceltebilir ve istediğiniz yüzü elde edebilirsiniz.

2.Cymera

Kendinize özel benzer tonları seviyorsanız Cymera uygulamasına göz atmalısınız. Etkileyici bir selfie çekmek için onlarca filtre arasından kendi ayarınızı oluşturabilir hatta vücut ölçülerinizi değiştirebilirsiniz. Dilerseniz uygulamada yer alan çıkartmalar ile resimlerinizi süsleyebilirsiniz. Ayrıca Cymera, selfie uygulamaları arasında çok tercih edilenlerdendir.

3.Retrica

Etkileyici bir selfie çekmek için kullanılan uygulamalar arasında en iyilerinden biri Retrica’dır. Fotoğraf ve video düzenleme uygulaması olan Retrica,  onlarca filtre arasından seçim yapmanızı sağlıyor. Uygulama ile kolâjlar yapmanız mümkün. Ayrıca uygulamayı sosyal medya gibi kullanarak çektiğiniz selfieleri paylaşabilirsiniz.

4.Facetune 2

Başarılı bir selfie çekmek için fotoğrafın bütünlüğünde sizi rahatsız eden durumları kaldırmanız gerekir. Facetune 2 isimli uygulama ile selfielerinizdeki hata olarak gördüğünüz her şeyi düzeltebilirsiniz. Diş probleminizi ve yüzünüzdeki sorunları tamamen ortadan kaldırır. Ayrıca yüzünüzü inceltip kalınlaştırabilirsiniz. Uygulama içinde makyaj seçenekleri de yer alıyor.

NOT:  Bu uygulama İOS platformunda ücretlidir.

5.Selfie City

Özçekim uygulamaları arasında en etkileyici olanlardan biri de Selfie City uygulamasıdır. Selfie City uygulaması içerisinde Paris, Tokyo ve New York gibi şehirleri barındıran bir uygulamadır. Uygulama, ayarladığınız filtreye göre kendinizi seçtiğiniz şehirdeymiş gibi görme olanağı sağlıyor. Son derece havalı olan bir uygulama olduğunu söyleyebiliriz.

6.A Color Story

Başarılı bir selfie çekmek için kuşkusuz sayısız düzenleme araçları vardır. Selfie uygulamaları arasında olan A Color Story uygulaması da size bu uygulamaların verdiği imkânları sunuyor. Profesyonel kişiler tarafından tasarlanan uygulama yüzlerce efekt ve filtresi ile fotoğraflarınızı adeta bir şahesere dönüştürüyor. Dilediğiniz gibi renklerle ve dokularla oynayabiliyorsunuz.

7.YouCam Perfect

Etkileyici bir selfie çekmek için en önemli unsurlardan biri güzellik filtreleridir. YouCam Perfect çektiğiniz video ve fotoğraflara anında müdahale edebilen bir uygulamadır. Bu sayede güzellik filtrelerini kullanarak gözaltı torbalarınızı ve cilt sorunlarınızı düzeltebilirsiniz. Ayrıca bu işlemleri birçok kişinin bir arada olduğu selfie’lerde de gerçekleştirilebilirsiniz.

8.Perfect365

Perferct365 özçekim uygulamaları arasında sıkça kullanılanlardan biridir. Perfect365 uygulaması ile çektiğiniz portrelerin tamamen kusursuz olmasını sağlayabilirsiniz. Bu sanal makyaj uygulaması ile profesyonel bir renk paleti ile istediğiniz kombinasyonu elde edebilirsiniz. Ayrıca uygulamadaki yüz algılama özelliği ile doğal bir görüntüye sahip olabilirsiniz.

NOT: Bu uygulama Android platformunda bulunmamaktadır.

9.Camera360

Selfie uygulamaları arasında olan Camera360,  animasyonlu, hayvan çıkartmaları ve temaları olan bir uygulamadır. Aynı zamanda standart bir uygulamanın yapabildiği düzenlemeleri de mevcuttur. Fotoğraflarınızı eğlenceli hale getirmek isterseniz bu uygulamayı denemelisiniz.

10.PIP Camera

Etkileyici bir selfie çekmek için kullanılan uygulamalardan olan PIP Camera ile çektiğiniz selfieleri farklı bir boyuta taşıyabilirsiniz. Üç boyutlu çerçeveler ile yüzünüzü belirli nesneler içerisinde gösterebilirsiniz. Instagram ve diğer sosyal medya platformlarında beğenilecek fotoğraflar elde edebilirsiniz. Bir deneyin bakalım!

Telefonlarda fotoğraf çekmek hemen herkesin en az bir kere yaptığı, kimi gerektiğinde, çoğu insanın ise bir hobi haline getirdiğini biliyoruz. Her ne kadar telefonumuzun sunduğu imkânlar dâhilinde fotoğraf çeksek de bunları özçekim uygulamaları ile mükemmel hale getirebiliriz.

Başarılı bir selfie çekmek için mutlaka en iyi olduğunuz açıyı ayarlayın. Sonrasında yapmanız gereken yukarıda belirttiğimiz selfie uygulamaları ile fotoğraflarınızı farklı bir boyuta taşımaktır. Siz de etkileyici bir selfie çekmek istiyorsanız bu uygulamalarda bulunan araçlarla fotoğraflarınızı düzenleyebilirsiniz.

[widget-7]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 30 30