Fotolife Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Sigma Sony E-Mount Uyumlu Lens Üretiyor

Sigma Art Serisi Lensler Satış Rekoru Kırdı

Bilindiği üzere Sigma son dönemde ürettiği art serisi lensler ile sektörde büyük ilgi gördü. Keskinlik ve fiyat olarak tam bir fiyat performans ürünü haline gelerek satış rekorları kırdı. Birçok fotoğraf ve video üreticileri son dönemde ekipmanlarına Sigma Art serisini de eklemişti.

Sigma’nın sadece Canon ve Nikon bayonetli lens üreterek Sony gibi son yılların lider firmasını daha fazla göz ardı edemedi. Yeni üreteceği lensleri Sony E-Mound olarak da piyasaya sürmeye hazırlanıyor.

   

[widget-8]

E Mound Uyumlu Lensler Otomatik Netleme ve Titreşim Engellemede Olağan Üstü Performans Sergiliyor!

Sony aynasız kullanıcıları bu lensleri sadece Metabones gibi adaptörler ile kullanabiliyorlardı bu da bir miktar keskinlik kaybına yol açarken otomatik netleme konusunda da tam performans sunmuyordu. Sigma yaptığı açıklamada e-mound uyumlu yeni lenslerin otomatik netleme, titreşim engelleme ve keskinlik konusunda makine ile tam uyumlu çalışacağını belirtti.

Sony aynasız video konusunda sektörü eline geçirmeye başlamıştı. Diğer marka kullanıcıları Sony markasının lens çeşitliliğinin Nikon ve Canon’a göre daha az olması bir problemdi. Sony son yıllarda kullanıcılarını dinleyerek birçok yeni lens kategorisi ile sektörü iyice canlandırmaya başlamışken Sigma gibi muadil lens üreticisinin de E-Mount üretmesi Sony firmasının satışlarını arttıracaktır.

Video Sektöründe Çok Tercih Ediliyor!

Özelikle Sigma 24mm F/1.4 art ve 35mm f/1.4 art gibi geniş açı lensler video sektöründe çok tercih edilen lenslerdi. Video lens konusunda keskinlik ve fiyat konusunda Samyang firmasının yanına artık Sigma markası da eklenecek gibi duruyor.

Sigma E-Mount lens ve Sigma lensleri hakkında bilgi almak isterseniz eğitmenlerimize danışabilirsiniz. Unutmayın, fotoğrafçının en büyük dostlarından biri lensidir. İyi lenslerle muhteşem fotoğraflar çekebilirsiniz.

[widget-7]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 30 30