Fotolife Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Lightroom Kursu

Fotoğraf Düzenlemeyi Öğrenin, Fotoğrafçılıkta Bir Adım Önde Olun!

Çektiğiniz fotoğraflar istediğiniz gibi olmuyor mu? Renklerde, bakışlarda, arka planda bir şeyler mi eksik? Lightroom kursu ile baştan aşağı mükemmel fotoğraflar yaratıyoruz!

Fotoğraflarınızı profesyonel anlamda düzenlemek, müşterilerinize daha iyi hizmet vermek, web sitelerinizde ve sosyal medya hesaplarınızda daha iyi fotoğraflar paylaşmak istiyorsanız Lightroom kursunu kaçırmayın! Lightroom Eğitiminin süresi 5 Hafta 20 saattir ve toplamda 10 derslik bir programı kapsamaktadır. Lightroom kursları sektöre yeni giren ve Lightroom fotoğraf düzenleme programını öğrenerek fotoğraflarını düzenlemek isteyen her seviyeden fotoğrafçının katılabileceği pozlamadan beyaz dengesine, fotoğraf kırpmadan filtre eklemeye, manzara fotoğraflarından portre çekimleri düzenlemeye kadar A’dan Z’ye Lightroom fotoğraf düzenleme programının tüm detaylarını öğrenebilecekleri özel bir atölyedir.

Mükemmel fotoğraflar yaratmak ve dikkat çekici bir portföy oluşturmak isteyenler bu Lightroom eğitimini kaçırmayın!

lightroom kursu

Tüm Videolarımızı YouTube kanalımızdan Fotoğraflarımızı Instagram hesabımızdan görebilirsiniz.

500+ Kendi İşini Kuran Öğrenci

lightroom kursları

Lightroom Kursu 1.Hafta

Lightroom kurslarına başladığımızda Lightroom fotoğraf düzenleme uygulaması ile tanışıyor, fotoğraflarımızı düzenlemeye başlıyoruz. Sadece iyi fotoğraf çekerek başarılı olamayacağımızı öğreniyoruz…

Lightroom kursu ilk hafta programımız; Lightroom nedir? Program arayüzü nasıl çalışır? Photoshop mu Lightroom mu kullanmalıyız? Lightroom ekranında neler var? Seçilen fotoğraflar toplu şekilde Lightroom’a nasıl aktarılır? Fotoğraf albümleri ve klasör nasıl oluşturulur? Fotoğrafların derecelendirilmesi, sıralanması ve arama filtreleri nasıl kullanılır? Anahtar kelimeler ve yüz etiketlerinin eklenmesi nasıl yapılır? Fotoğraflarınızı nasıl arayacaksınız? Lightroom CC'dan toplu fotoğraf boyutlandırma ve kaydetme seçenekleri neler? Bulut yedekleme sisteminin diğer avantajları nedir? Library Paneli ve özellikleri nelerdir? Develop Paneli ve özellikleri nelerdir? Basic Paneli ile fotoğraflar nasıl düzenlenir? Düzenlenen fotoğraflar nasıl kaydedilir? Fotoğrafları Facebook’a gönderme, Photoshop’a aktarma işlemlerini nasıl yapacaksınız? Star rating ile fotoğraflarınıza puan verin! konularını kapsıyor.

Dilediğiniz yerde düzenleyin, organize edin ve paylaşın! Kolay kullanımı ve hızlı düzenleme araçlarıyla istediğiniz zaman fotoğraf editleme imkanı veren Lightroom fotoğraf düzenleme uygulamasını kullanmayı bizimle öğrenin!

Uygulamalı Lightroom Eğitimi

Lightroom Kursu 2.Hafta

Fotoğraflarımızı elden geçiriyoruz… Lightroom programını kullandıkça seveceksiniz!

Lightroom kursu 2.hafta programıyla; Hızlı fotoğraf seçimi nasıl yapılır? Lighthroom Classic CC presetleri ile hızlı fotoğraf düzenleme nasıl yapılır? Auto butonu ile fotoğraf düzenleme nasıl yapılır? Toplu işlem uygulama avantajlı mı? Lightroom CC uygulamasında son eylem nasıl geri alınır? Fotoğraflar nasıl boyutlandırılmalı? Crop paneli nasıl kullanılır? Fotoğrafa açı ve boyut nasıl verilir? As Shot nedir ve diğer otomatik fotoğraf boyutları nasıl kullanılır? Custom moduyla fotoğraflara istenen boyutu vermenin avantajı ne? Rotate & flip nedir? Fotoğraftaki obje sağa ve sola nasıl alınır? Kadrajlama/ kroplama nedir? Ufuk çizgisi nasıl düzeltilir? Eğik kadraj nasıl düzeltilir? Fotoğrafları sağa, sola döndürme ve yatay, dikey çevirme nasıl yapılır? İstenmeyen unsurlar nasıl silinir? Düzenlenen görseller nasıl kaydedilir ve yazdırılır? Sorularımızın cevaplarını alarak yavaş yavaş fotoğraflarımıza şekil vermeye başlıyoruz.

2.hafta Lightroom eğitimi sonunda fotoğraflarınızın kalitesini nasıl arttıracağınızı öğrenmiş olacak, daha önce neden bu eğitimi almadım diyeceksiniz!

Uluslararası Eğitim Standardı
lightroom eğitimi
lightroom kursu fiyatları

Lightroom Nasıl Kullanılır Diyenler Buraya!

Erken Kayıtta %50 İndirim - Lightroom Kurslarında Son Kontenjanlar

Hemen Kayıt Ol
lightroom dersi

Lightroom Kursu 3.Hafta 1.Bölüm

Lightroom kurslarında fotoğrafta renklerin anlamlarını ve onları kullanmayı öğreniyoruz! Fotoğraflarımızı bir ressam gibi boyuyor, farklı efektleri kullanıyoruz…

3.hafta Lightroom programımızda; Fotoğraflarımızın ışığıyla nasıl oynayacağız? Exposure, contrast, highlights, shadows, whites ve blacks panelleriyle harika renkler nasıl yaratılır? White balance nasıl yapılır? Renk modları, modlar arası dönüştürme nasıldır? Renk seçme yeteneğine nasıl sahip olunur? Renk yönetimi ve uygulama alanları nelerdir? Renk duygunluğu nasıl arttırılır? Işık ve gölge nasıl ayarlanır? Renk ve ton ayarlamaları nasıl yapılır? Görüntü rengi ve tonu nasıl ayarlanır? RAW fotoğrafta beyaz dengesi nasıl düzeltilir? Renkleri eşleştirme, değiştirme ve karıştırmada dikkat edilecekler neler? Görüntülere özel renk efektleri nasıl verilir? Fotoğraftaki detaylara nasıl renk verilir? Lens kırılmaları ve bozulmaları nasıl telafi edilir? başlıklı konularda bilgi sahibi oluyoruz!

Fotoğrafçılık becerilerinizi geliştirecek, bakış açınızı değiştirecek Lightroom kursu ile Avrupa standartlarında eğitim almanın ayrıcalığını yaşayacaksınız!

Alanında Ünlü Eğitmenler

Lightroom Kursu 3.Hafta 2.Bölüm

Görüntü işleme kurslarında fotoğraflarımızı renklendirmeye devam ediyoruz! Hatalarımızı örtmeyi fotoğraflarımızdaki kusurlardan kurtulmayı öğreniyoruz…

Lightroom Kursu 3.hafta programımızda; Düşük ve aşırı pozlanmış fotoğraflar nasıl düzenlenir? Light panelinde temel kontroller ile gerçek zamanlı fotoğraf düzenleme nasıl yapılır? Lightroom CC Tone Curve ile fotoğraf renklendirme nasıl yapılır? Color panelinde vibrance ile saturation arasındaki önemli fark ve kullanımı nasıldır? Color Mixer ile fotoğrafta renk değiştirme ve renk dengesinin düzenlenmesi nasıl yapılır? Sadece profesyonellerin kullandığı gizli renk ekleme tekniği nedir? Clarity ve Dehaze araçlarını kullanarak fotoğrafa nasıl kontrast verilir? Clarity ile Kontrast arasındaki önemli fark nedir? Fotoğraflara vinyet ve gren nasıl eklenir? Fotoğrafta istenmeyen dijital gürültünün (gren) azaltılması nasıl olur? Muhteşem keskin fotoğraflar oluşturmak için püf noktalar neler? Fotoğraflarda kromatik renk saptmaları nedir ve nasıl düzeltilir? konularını işleyerek Lightroom kurslarında fotoğraflarımızı istediğimiz gibi şekillendirmeye başlıyoruz.

Fotoğraflarınızı yeniden yaratacağınız, etkileyici fotoğrafların sırrını öğreneceğiniz Lightroom kursu ile çektiğiniz fotoğraflara bambaşka bir hava katacaksınız!

Öğrenme Garantisi
lightroom fotoğraf düzenleme

Türkiye’nin En Kapsamlı Fotoğrafçılık Kursu – Lightroom Fotoğraf Düzenleme Uygulamasını Öğrenmek İçin En Doğru Adres!

Son teknoloji ile donatılmış sınıflarda görsel materyal ağırlıklı Lightroom dersi anlatımları, eğitim sırasında uygulamalı fotoğraf çekimleri, tekniğinizi geliştirecek ve öğrendiklerinizi pekiştirecek ödevler ve uzman eğitmenlerden fotoğraflarınıza yorumlar, kaçırdığınız derslerin telafisi, günübirlik ya da konaklamalı yurt içi ve yurt dışı keyifli geziler, eğitim sonrası kariyer danışmanlığı ve iş imkanları ile her zaman yanınızdayız! En iyi Lightroom kurslarından biri olarak söylediklerimizle değil yaptıklarımızla göz önündeyiz! Her yıl mezun verdiğimiz Lightroom eğitimleri mezunlarının %65’i mesleki eğitim alarak hem mevcut işlerinin yanında ek iş yapıp kazanç sağlıyor hem de yeni bir kariyere sahip olup sevdikleri işi yapmanın hazzını yaşıyorlar.

Uluslararası Eğitim Standardı

15 yıllık deneyimle geliştirdiğimiz Türkiye’nin ilk ve tek bireysel farklılıkları esas alarak hazırlanan Lightroom eğitimi sistemimiz Avrupa standartlarında olup uygulama ağırlıklı bir programdır.

Alanında Ünlü Fotoğrafçılar

Her biri alanında ünlü, fotoğrafçılık sanatına kendini adamış ve Türkiye’nin önde gelen fotoğraf sanatçıları arasında yer alan isimlerden Lightroom dersleri alma fırsatı sunuyoruz.

%100 Öğrenme Garantisi

Lightroom fotoğraf düzenleme ve görüntü işleme kursları sonunda eğitimini tekrar almak isteyen öğrencilerimiz için herhangi bir sebep aranmaksızın ücretsiz kurs tekrarı hakkı sağlıyoruz.

lightroom nasıl kullanılır

Makine Ekipman Danışmanlığı

Fotoğraf makinesi almamış ya da fotoğraf makinesini değiştirmek isteyen öğrencilerimize danışmanlık yapıyor, makine ve ekipman üreticisi firmalardan uygun fiyatlara tedarik imkanı sunuyoruz.

Kariyer Fırsatları

Mesleki atölyemizi ve görüntü işleme kurslarımızı bitiren kursiyerlerimize Foto Life bünyesinde veya partnerlerimiz desteğiyle iş imkanı veya kendi işini yapması konusunda destek sağlıyoruz.

Online Destek

Telefon ve whatsapp aracılığıyla eğitim koordinatörlerimiz ve eğitmenlerimiz ile öğrencilerimizin sorularını 7/24 cevaplıyor, Lightroom dersi sonrasında da destek sunuyoruz.

fotoğraf işleme kursları

Lightroom Kursu 4.Hafta

Lightroom kurslarında yavaş yavaş uzmanlaşıyoruz… Etkileyici ve dikkat çeken fotoğraflar elde ettikçe daha iyi bir fotoğrafçı olduğunuzu hissedeceksiniz!

4.hafta Lightroom kursu; Bir fotoğrafı iyileştirmek için hangi araçlara ihtiyacınız var? Healing brush nedir? Fotoğrafı kusursuz yapmak için healing brush ayarları nasıl kullanılır? Gökyüzünden objeye yumuşak geçiş nasıl yapılır? Küçük alanlarda iyileştirme nasıl yapılır? Mercek profili nasıl düzeltilir? Kromatik sapma (kenar renk kayması) kaldırma işlemi nasıl yapılır? Sensör toz lekelerini temizleme nasıl yapılır? Dijital ND filtre nasıl uygulanır? Noise giderme nedir? Vigneting nedir? Objektif kusurları nasıl giderilir? Fotoğraflarda lensten kaynaklı bozuklukların giderilmesi nasıl olur? Mimari fotoğraflarda geometrik düzeltme nasıl yapılır? Manuel geometri düzeltme paneli nasıl kullanılır? Detail paneli ile fotoğrafı nasıl keskinleştiririz? Detail paneli ile yüksek ISO ile çekilen fotoğraflar nasıl temizlenir? Lens corrections ile lens hataları nasıl düzeltilir? Konularını kapsıyor!

Fotoğraf işleme kurslarının devamında alanında uzman eğitmenlerimizden eleştiriler alıyor, fotoğraflarımızı düzenliyor ve eksikliklerimizi gideriyoruz. Profesyonelim demek için lightroom dersinde çok çalışıyoruz!

Photoshop Kursu

Lightroom Kursu 4.Hafta 2.Bölüm

Fotoğraf ve görüntü işleme kurslarında fotoğraflarımızın arka planlarını değiştiriyor, gökyüzüyle dilediğimiz gibi oynuyoruz! Renklere anlam kazandırmaya devam ediyoruz…

4.hafta lightroom kursu programında; Brush ve Linear-Radial Gradient araçları nasıl kullanılır? Temp ile seçilen bölgeyi sarartma, tint ile seçilen bölgeyi sarartma işlemleri nasıl yapılır? Exposure ve contrast ayarlarının bölgesel kullanımı nasıldır? Linear gradient ile gökyüzüne karanlık ve aydınlık vermeyi öğrenin! Su nasıl boyanır? Arka plan nasıl boyanır? Fotoğraftaki boşluklar nasıl boyanır? Radial Filter efekti nedir ve nasıl kullanılır? Graduated Filter ile manzara fotoğraflarını nasıl düzenleriz? Degrade filtreleri ile patlamış gökyüzü nasıl düzenlenir? Pratik güneş efekti nasıl eklenir? Spot Removal ile fotoğraftaki fazlalıklar nasıl düzeltilir? Lightroom ile panaroma nasıl yapılır? Lightroom ile sanal HDR fotoğraf nasıl yapılır? Bir fotoğraftaki ayarlar başka fotoğrafa nasıl kopyalanır? konuları eğitmenimiz eşliğinde uygulamalı olarak işleniyor.

Amatör hatalarınızı düzelterek profesyonel bir fotoğrafçı olmaya adım attığınız Lightroom kursu sonunda hem bakış açınız hem de yetenekleriniz şekillenecek!

Workshoplar
fotoğrafçılık kursları

Eğitimden Önce, Eğitimden Sonra!

Lightroom kursu ile fotoğraflarını düzenlemeyi öğrenen, sanatsal bakış açısı kazanan, tekniğini geliştiren öğrencilerimizin çalışmalarına bir bakın! Siz de çektiğiniz fotoğrafları daha etkileyici hale getirmek istiyorsanız Lightroom Kursu ile değişmeye ve gelişmeye vakit kaybetmeden başlayın! Kendinizi daha iyi bir fotoğrafçı olarak hissedin!

)) fotoğrafçılık kursu fotoğrafçılık kursları
fotoğrafçılık dersleri fotoğrafçılık eğitimi
fotoğrafçılık eğitimleri fotoğraf ve görüntü işleme kursları
fotoğraf ve görüntü işleme kursları

Lightroom Kursu 5.Hafta 1.Bölüm

Lightroom fotoğraf düzenleme programında ustalaşıyoruz! Efekt panelini rahatlıkla kullanıyor, gözleri, dişleri, dudakları değiştiriyoruz. Lightroom kursu ile fotoğraflarınızı baştan yaratacaksınız.

Lightroom kursu son haftasında; Effects paneli ile fotoğraflarımızı nasıl düzenleriz? Adjustment Brush ile bölgesel düzenleme nasıl yapılır? İstenilen obje nasıl yok edilir? Perspektif düzenleme nedir ve ne işimize yarar? Seçili alanlarla (diş beyazlatma, açma/karartma, sivilceleri yok etme vb.) nasıl çalışılır? Dudak rengi nasıl değiştirilir? Göz rengi nasıl değiştirilir? Fırça aracını kullanırken yapılan hatalar neler? Presets aracında hazır yapılmış renk ayarlarını nasıl kullanırız? Çalışmaya kaldığımız yerden nasıl devam ederiz? Düzenlediğimiz fotoğrafları nasıl kaydedeceğiz? Tablet ve telefonlarımızda fotoğraflarımız korunacak mı? Dosya tipini seçme ve kaydetme nasıl olmalı? Fotoğrafın boyutuna nasıl karar verelim? Tablet ve mobilde Lightroom nasıl kullanılır? konularını uygulamalı bir şekilde öğreniyoruz.

Lightroom kurslarında 5.haftayla birlikte konunuzu ve modelinizi kusursuzlaştırmak için tüm görsel düzenleme tekniklerini kullanabilir hale geleceksiniz. Bambaşka fotoğraflar yaratacaksınız!

Lightroom Kursu 5.Hafta 2.Bölüm

Daha iyi bir fotoğrafçı olduğunuzu hissetme zamanı! Fotoğraf ve görüntü işleme kurslarında fotoğraflarımızı düzenlemeye ve öğrenmeye devam ediyoruz!

Lightroom Kursu 5.hafta son bölümünde; Lightroom CC'da dramatik manzara fotoğrafı nasıl yapılır? Fotoğrafa dinamizm nasıl eklenir? Samanyolu fotoğrafı nasıl düzenlenir? Dragan tarzı dramatik ve göz-alıcı fotoğraf efekti nasıl uygulanır? Yüz pürüzsüzleştirme nasıl yapılır? Göz ve dudaklar nasıl vurgulanır? Portre fotoğraflara dinamizm nasıl eklenir ve neden önemlidir? Yenidoğan ve hamile fotoğrafı düzenleme teknikleri ve püf noktaları nelerdir? konularını işleyerek fotoğraf keskinleştirme, vinyet ekleme, toplu fotoğraf düzenleme, istenmeyen lekeleri kaldırma, dudak ve göz rengi değiştirme, fotoğraf keskinleştirme konularında uygulama yapmaya devam ediyoruz.

Lightroom derslerinde bol bol uygulama yapıyor, fotoğraflarımızı düzenliyor, görsel algımızı geliştiriyoruz. İyi bir fotoğrafçı olmak için Lightroom’a hakim oluyoruz!

görüntü işleme kursları

Lightroom Eğitimini Alan Öğrencilerimiz Bu Eğitimleri De Aldı!

Lightroom eğitimini tamamlayan ve fotoğraf sanatında kendini daha çok geliştirmek isteyen öğrencilerimiz Photoshop, Adobe Premiere, After Effects gibi eğitimlerimiz ile Pro Plus Fotoğrafçılık Kursu, Temel Fotoğrafçılık Kursu ve branş fotoğrafçılık kurslarımızı da alarak mesleki bilgi ve becerilerini arttırmaya, başarılı işlere imza atmaya devam ediyorlar! Siz de şimdi sırada hangi eğitim var diyorsanız öğrencilerimizin en çok tercih ettiği kurslara bir göz atın, tutkunuzu hemen bırakmayın, işinizi başarıyla yapın!

lightroom kursu eğitmenleri

Alanında Uzman Eğitmenlerimiz

Lightroom eğitimlerinde uzman, fotoğrafçılık ve eğitim alanındaki güncel yöntem ve teknikleri takip eden ve uygulayan, Türkiye’nin en iyi fotoğrafçılık eğitmenleri tek çatı altında!

Avrupa standartlarında uygulama ağırlıklı Lightroom eğitimimize vakıf, pedagojik eğitim ilkelerini bilen, fotoğraf sanatının gelişmesine kendini adamış Türkiye’nin ünlü fotoğraf sanatçıları ile temelden profesyonele en iyi fotoğrafçılık eğitimlerini sizlerle buluşturuyoruz.

Fotoğrafınıza anlam kazandırmak için en iyi Lightroom kurslarında doğru eğitmenlerle doğru adımları atın. Başarılı bir fotoğrafçı olarak adınızdan söz ettirin!

Eğitmenler

500+ Kendi İşini Kuran Öğrenci

Lightroom eğitimimizi alan 500’den fazla öğrencimiz kendi stüdyosunu açarak profesyonel hayata adım attı!

Lightroom eğitimlerimizden mezun olan öğrencilerimiz, edindikleri bilgi ve deneyimle fotoğraf tutkularını hayata geçirerek Foto Life Akademi partnerlerimizin işbirliğinde, sektörün ünlü markalarıyla çalışmaya başladılar ve kendi stüdyolarını açarak başarılı girişimlere imza attılar. Kendini geliştiren ve fotoğrafçılığa gönül veren öğrencilerimizin her zaman yanında olmaya devam ediyoruz!

En iyi fotoğraf ve görüntü işleme kursları Foto Life Akademi ailesine girdiniz mi bir daha çıkamazsınız! Her zaman ve her koşulda sizleyiz! Başarılı bir fotoğrafçı olmanız için tüm imkanları sağlıyoruz!

Başarı Hikayeleri
lightroom eğitimleri
lightroom nasıl kullanılır

Eğitim Sonrası Destek

Gelişmeye, değişmeye, öğrenmeye devam et! Fotoğrafçılıkta uzmanlaş, kendi işini kur, daha çok para kazan, işini aşkla yap!

Lightroom derslerini tamamladıktan ve mesleki branş eğitimlerinden sonra kardeş eğitim markamız olan İmaj Akademi'de fotoğrafçılara özel girişimcilik, dijital pazarlama, sosyal medya eğitimlerimize katılarak iş yeri açma süreçlerinden teklif verme stratejilerine, müşteri bulma çalışmalarından marka imajı ve bilinirlilik artırmaya kadar profesyonel hayatta karşınıza çıkacak tüm sorunların çözümünü öğrenebilir, rakiplerinizin 1 adım önünde olabilirsiniz.

Lightroom kursları Foto Life Akademi olarak sizlere mesleğinizi yaparken destek olmaya devam ediyor, istediğiniz zaman çekim stüdyomuzu ve ekipmanlarımızı uygun fiyatlarla kiralamalarına olanak tanıyor, hocalarımızın bilgi ve deneyimlerinden yararlanmalarını sağlıyoruz.

Öğrenci Yorumları

15+

Yıllık Deneyim

Fotoğrafçılık eğitimi alanında Türkiye’nin en deneyimli kursu.

6+

Kurs Merkezi

Taksim, Bakırköy, Beylikdüzü, Kadıköy, Maslak ve Beşiktaş eğitim merkezleri.

%98

Öğrenci Memnuniyeti

Öğrencilerimizin değerlendirmesiyle yüksek memnuniyet oranı.

12.800+

Mezun Öğrenci

Profesyonel fotoğrafçılığa adım atmış binlerce mezun öğrenci.

İlham Al, Harekete Geç!

Bir Kahve İçmeye Gelin!

Samimi ve sıcak atmosferiyle öğrencilerimizin gözdesi Sanat Cafe’de eğitim koordinatörlerimizle bir kahve içmeye ne dersiniz?

Kariyerinizi Planlayalım!

Size uygun ve ihtiyaçlarınıza yönelik fotoğrafçılık eğitimini belirleyelim, kariyer planınızı yapalım, hedeflerinize ulaşmanızı sağlayalım.

Başarılı İşlere İmza Atın!

Kendi fotoğraf stüdyonuzu açarak ya da başarılı firmalarda çalışarak deneyim kazanın, adından söz ettiren bir fotoğraf sanatçısı olun.

Uzman Eğitmenler
Her biri alanında uzmanlaşmış, deneyimli fotoğraf eğitmenleri.
Merkezi Lokasyon
Şehrin merkezinde, kolay ulaşım çözümlerinin kesiştiği fotoğraf kursları.
Kredi Kartıyla Ödeme
Kurs ücretlerinde kredi kartı ile ödeme ve taksit avantajları.
Ders Telafi
Herhangi bir sebep aranmaksızın kaçırılan dersin telafisi.
Online Danışmanlık
Eğitim öncesi ve sonrası danışmanlık, kariyer koçluğu.

Lightroom Kursu Fiyatları

Fotoğrafçılık Eğitimi Ücretleri

Lightroom Kursu fiyatları; uzmanlaşmak istediğiniz alana, beklentileriniz doğrultusunda ne kadar süreyle ve hangi eğitimleri almanız gerektiğine göre değişir.

Her yıl Lightroom eğitimi almaya başlayan öğrencilerin %65’i yanlış kurs tercihleri ve kalitesiz eğitim içerikleri nedeniyle iyi eğitim alamadıkları için kendilerini yetersiz hissederek hayallerinden vazgeçiyor.

Buyrun, kurumumuza gelin, sizi misafir edip bir çay/kahve ikram edelim. Siz nasıl bir kurumdan eğitim alacağınızı görün, fotoğraf çekim stüdyolarını inceleyin, eğitmenlerimizle tanışın. Biz de sizi daha yakından tanıyıp, beklentilerinizi doğru analiz ederek, bilginize, seviyenize ve uzmanlaşmak istediğiniz alana göre size en uygun kurs programını belirleyip fiyatlandıralım.

Detaylı Bilgi İçin Bizi Arayın

Sıkça Sorulan Sorular

Lightroom kursuna katılmak için temel fotoğrafçılık çekim, teknik ve makine bilgisine sahip olmanız avantajlı olacaktır. Ancak Temel fotoğrafçılık eğitimi almamış öğrenciler de Lightroom eğitimine katılabilirler.

5 Haftalık Lightroom kursumuza katılarak çektiğiniz fotoğrafları kırpmayı, döndürmeyi, renklerini düzeltmeyi, kusurlarını silmeyi, yazı ve efekt eklemeyi, doygunluk ve keskinlik ayarı yapmayı öğrenirsiniz. Ayrıca afiş, broşür ve kapak tasarımı da yapabilecek bilgi ve deneyime ulaşırsınız. Lightroom dersi sonrasında da ne kadar çok uygulama yaparsanız tekniğinizi o kadar geliştirirsiniz. Ancak fotoğrafçılık, birden fazla uzmanlık gerektiren alanların ve teknolojinin içinde bulunduğu bir sanat dalıdır ve herhangi bir sonu olmadığı için sürekli güncel fotoğrafçılık tekniklerini takip ederek ve yeni şeyler öğrenip kendinizi geliştirmenizi gerektiren bir alandır. Başarılı bir fotoğrafçı olmak istiyorsanız Lightroom eğitimi sonrasında diğer branşlarda da bilgi ve deneyim sahibi olmalı, kendinizi geliştirmelisiniz.

En iyi fotoğraf ve görüntü işleme kursları Foto Life Akademi olarak Hobi Fotoğrafçılık Kursları, Mesleki Kurslar, Fotoğraf ve Video İşleme Eğitimleri, Workshop Atölyeler, Destekleyici Eğitimler ve Özel Derslerimizin tamamında Kurum Onaylı Sertifika vermekteyiz. MEB Onaylı Fotoğrafçılık Kursu Sertifikası almak isteyen öğrencilerimizin, MEB Onaylı Fotoğrafçılık Kursumuza katılmaları gerekir. MEB Onaylı Sertifika almaya hak kazanmak için kurs sonunda yapılacak olan bitirme sınavından geçer not almaları ve %10 devamsızlık haklarını doldurmamaları gerekmektedir.

Lightroom eğitimlerimiz hem teorik hem de uygulamalı olmak üzere 2 aşamalıdır. Lightroom kursumuz son teknoloji ile donatılmış sınıflarda görsel materyal ağırlıklı ders anlatımları, eğitim sırasında uygulamalı Lightroom çalışmaları, tekniğinizi geliştirecek ve öğrendiklerinizi pekiştirecek ödevler ve uzman eğitmenlerden çalışmalarınıza yorumlar olmak üzere Lightroom kullanmada bilgi ve deneyiminizi arttıracak şekilde Avrupa standartlarında, öğrenme hızınıza ve grubun dinamiğine göre işlenmektedir. Ayrıca kaçırdığınız Lightroom derslerinin telafisini alabilir, eğitim sonrası kariyer danışmanlığı ve iş imkanları ile profesyonel mesleğinize sağlam adımlarla başlayabilirsiniz.

Lightroom Kursu sonrasında yetenekli ve başarılı kursiyerlerimize Foto Life Akademi bünyesinde veya partnerlerimiz işbirliği ile iş imkanı sağlamakta veya video projeleri yönlendirilerek sektörde iş bulmaları ve kendi işlerini yapmaları konusunda destek olmaktayız. Stüdyosunu açmak isteyen öğrencilerimize marka koçluğu yapıyor, stüdyo açmak için gerekli olan makine ve ekipman temininden dekorasyona, iş planı hazırlamaktan durum analizine, finansal yönetimden işe alma süreçlerine, ekip koordinasyonundan pazarlamaya kadar A’dan Z’ye eğitim ve danışmanlık sunuyoruz. Ayrıca kendi web sitesini yaptırmak isteyenler için; Web Home İnternet Reklam ve Bilgi Teknolojileri markamızla web sitesi tasarımında 2000 TL’ye kadar destek vermekteyiz.

Bizi Ara!

lightroom kursu iletişim
Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 30 30