Fotolife Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Backstage Ne Demektir?

Başarılı Çekimler Sıkı Bir Hazırlık Gerektirir!

Backstage ne demektir? Fotoğraf çekimi öncesi gerçekleştirilmesi gereken tüm hazırlıkların genel adı backstage yani kamera arkasıdır. Bu süreç içerisinde çekimlerde görev alacak mankenin tüm detaylarıyla ilgilenilir. Önceden belirlenmiş kostümler hazır hale getirilir, saç ve makyajı yapılır, dekorda kullanılacak aksesuarlar yerleştirilir…

Burada unutulmaması gereken en önemli nokta şudur: Çekim planları, kostüm giyme sırası ve saç tasarımları önceden belirlenmelidir. Çekim öncesinde geriye sadece hazırlamak kalır. Fotoğraf çekiminde birbirinden farklı saç modelleri yapılabilir. Bu detaylar daha önceden kuaförle ve makyözle paylaşılmalıdır. En çok moda fotoğrafçılığında yaygın olan backstage kavramı, artık tüm çekimlerin olmazsa olmazı haline gelmiştir. Başarılı fotoğrafların sırrı da iyi bir backstage hazırlığı ve doğru bir ekiple çalışmaktır.

   

[widget-8]

Keyifli Çekimlerin Sırrı İyi Bir Backstage Ekibidir!

Backstage bir ürünün tanıtımında tanık olamadığımız zamanları aktarır bize. Kamera arkası ya da çekim arkası gibi isimlerle de karşımıza çıkabilir. Çekim ortamının hazırlanması, ışıkların kurulması, kostüm ve ürünlerin hazırlanması, modellerin saç ve makyaj yapımı aşamaları ve daha fazlası… Bu aşamaların videolar ile bizlere aktarılması yeni yeni ortaya çıkan bir kavramdır. Fotoğrafçılar çalışmalarının arka planını belgeledikleri backstage çekimleri ile daha çok kişiye ulaşabiliyorlar.

Siz de backstage hazırlık aşamalarını incelemek ve fotoğraf çekimlerinde görev alanların nelerle ilgilendiklerini öğrenmek için backstage videolarına mutlaka göz atmalısınız. Kendi prodüksiyonunuzu oluşturup çekimlerinizi yaparken dikkat etmeniz gereken konular ve yapmanız gerekenleri videolara aracılığı ile daha çabuk kavrayacaksınız. Moda ya da stüdyo çekimlerinde ustalaşmak, ekibinizle daha iyi anlaşmak, modelinizle etkili iletişim kurmak için backstage sürecinde neler yapmanız gerektiğini bilmelisiniz.

Backstage Çekimler Nerelerde Kullanılır?

Backstage fotoğraflarında; stüdyo çekimlerinde yaşananlar, hazırlık süreçleri ve çekim sonu anlar yer alır. Backstage fotoğraflarından:

  • Moda Fotoğrafçılığı
  • Stüdyo Fotoğrafçılığı
  • Düğün Fotoğrafçılığı
  • Yemek Fotoğrafçılığı
  • Kurumsal Fotoğrafçılık
  • Seyahat Fotoğrafçılığı
  • Mimari Fotoğrafçılık
  • Ürün Fotoğrafçılığı çekimlerinde yararlanılır.

Backstage, yani kamera arkası fotoğraf çekimleri diğer çekimlerden daha eğlenceli hale gelmesiyle birçok insanın bu alana iyi duymaya başladı. Backstage çekimleri yapmak istiyorsanız bu alanlarda yapılan çalışmaları inceleyerek başlayabilirsiniz. Backstage alanında en iyilerden olmak için uzman bir kurstan destek olmanızda ve bolca pratik yapmanızda yarar var. Mükemmel çekimler yapmak sizin elinizde.

Backstage Videolarla Kendinizi Daha İyi Anlatın!

Bir fotoğrafçının kendini en iyi tanıttığı anlar çekime hazırlık yaptığı ve modelle iletişim kurduğu zamanlardır. Eğer aktif ve dikkat çeken bir fotoğrafçı olmak istiyorsanız sadece yaptığınız işlerle değil işinizin arka planıyla da göz önünde olmalısınız. Sosyal medya hesaplarınızda ya da web sitenizde backstage çekimlerinizi paylaşarak kendinizi daha iyi anlatabilir, daha fazla kişiye ulaşabilirsiniz.

Backstage hazırlıkları stüdyo fotoğrafçılığında daha önemlidir. Backstage kuralları uygulanarak dekordan kostüme kadar her detay ayrı ayrı düşünülür. Unutmayın, fotoğraf çekimleri iyi bir prodüksiyon ve ekip gerektirir. Kamera arkası hazırlık nasıl yapılır, ekipmanlar nasıl yerleştirilir ve kullanılır, backstage kuralları nelerdir diye merak ediyorsanız stüdyo fotoğrafçılığı ya da moda fotoğrafçılığı eğitimi alabilirsiniz. Böylece kendinizi daha çok geliştirmiş olursunuz.

[widget-26]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 30 30