Fotolife Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Özel Pro-Fotoğrafçılık Kursu

Özel Fotoğrafçılık Kurslarında Eğitmeninizle Bire Bir Çalışacaksınız!

Eğitimini birebir almak isteyen, grup derslerinden daha çok ilgi ve destek bekleyen öğrencilerimize özel fotoğrafçılık eğitimi hazırladık!

Bugüne kadar 12800’ün üzerinde kursiyer mezun eden ve %98 katılımcı memnuniyeti sağlayan, 15 yıllık deneyimle geliştirdiğimiz bireysel farklılıkları esas alarak öğrenme hızınıza ve becerilerinize göre ilerleyeceğimiz tamamen size özel fotoğrafçılık kursumuzda 2 teorik, 3 uygulama ve 1 değerlendirme dersini de içinde bulunduran 4 günlük bir eğitime ek olarak 1 ekipman danışmanlığı ve öğrendiklerinizi pekiştireceğiniz, eksik kalan yanlarınızı tamamlayacağınız 1 telafi dersiyle birlikte toplamda 11 saatlik bir eğitim almış olursunuz. Size özel gün ve saatlerde planlanan Özel Pro-Fotoğrafçılık kursumuz, Avrupa standartlarında olup uygulama ağırlıklı bir eğitim programıdır ve %100 öğrenme garantilidir.

Özel pro fotoğrafçılık kursu, fotoğraf alanında kendini geliştirmek ve fotoğraf sanatçısı olmak isteyenler için özel olarak hazırlanmıştır.

özel pro fotoğrafçılık kursu

Tüm Videolarımızı YouTube kanalımızdan Fotoğraflarımızı Instagram hesabımızdan görebilirsiniz.

En iyi makina en iyi fotoğrafı çekseydi en iyi daktiloya sahip olan da en iyi romanı yazardı. Ara GÜLER

Özel fotoğrafçılık kursu

Özel Pro-Fotoğrafçılık Kursu Programı 1.Gün 1.Bölüm

Özel fotoğrafçılık kursumuzun ilk gününde kaliteli fotoğraflar için temel makine ve ekipman ihtiyaçlarımızı öğreniyoruz!

Özel Pro-Fotoğrafçılık Kursu 1.gün programında; fotoğraf nedir, fotoğraf sanatı ve kültürü ile ilk çekilen fotoğraftan günümüze uzanan fotoğraf yolculuğu hakkında kısa bir kültür bilgilendirmesi yapıldıktan sonra fotoğraf makinelerinin çalışma prensibi, çeşitleri ve özellikleri neler? Satın alırken nelere dikkat edilmesi gerekir? Fotoğraf türleri ve çeşitleri neler? Çekeceğiniz fotoğraf çeşidine göre hangi marka ve modelleri tercih etmelisiniz? En çok tercih edilen fotoğraf makinesi markaları hangileri? Full frame ve croplu fotoğraf makinesi arasındaki farklar neler? DSLR mi aynasız mı almalısınız? Keskin ve net fotoğraflarda objektifin etkisi nedir? Hangi açılı lens hangi çekim türünde kullanılır? Objektif çeşitleri neler? Marka ve modele göre lens çeşitleri ve en çok tercih edilen lens markaları neler? Hafıza kartı alırken nelere dikkat edilir? Kaç GB hafıza kartı almalısınız? Tripod ve monopod hangi çekimlerde nasıl kullanılır? UV, ND, Polarize filtreler hangi çekimlerde kullanılır ve fotoğrafa nasıl etki eder? İhtiyaç duyacağınız fotoğraf makinesi yardımcı ekipmanları neler? Reflektör ve difüzör nedir, nasıl kullanılır? gibi her fotoğrafçının hakim olması gereken bilgiler verilmektedir.

Özel fotoğrafçılık eğitiminde 1.günle birlikte fotoğraf makinesi ve objektif türlerini tanıyacak, kullanacağınız yardımcı ekipmanlar hakkında bilgi sahibi olacaksınız. Samimi ve eğlenceli bir ortamda özel fotoğrafçılık dersi almanın avantajını yaşayacaksınız..

Makine Ekipman Danışmanlığı

Özel Pro-Fotoğrafçılık Kursu Programı 1.Gün 2.Bölüm

Özel fotoğrafçılık dersinde fotoğraf makinemizin temel ayarlarını öğrenerek fotoğraf çekmeye başlıyoruz!

Özel fotoğrafçılık eğitimimizin ilk gününde; Fotoğraf çekimi için gerekli olan temel fotoğrafçılık kavramlarından diyafram, enstantane, ISO ne işe yarar, fotoğrafa olan etkisi nedir? Konuya göre diyafram, enstantane, ISO ayarları neye göre yapılır ve nasıl olmalı? Ölçüm modları nasıl kullanılır ve fotoğrafa olan etkisi nedir? Histogram kullanılarak ölçüm nasıl yapılır? Beyaz ayarı nasıl yapılmalı? İnce beyaz ayarı hangi çekimlerde kullanılır? RGB - sRGB renk uzaylarından hangisi kullanılmalı ve neden? Fotoğraf stilleri nelerdir, daha keskin ve doygun fotoğraflar için sahneye göre hangisi tercih edilmeli? HDR modu nedir ve hangi tip çekimlerde kullanılır? Görüntü kalitesi RAW mı Jpeg mi olmalı? Dual Pixel Raw nedir? Doğru pozlama nedir, + ve - pozlamanın fotoğrafa olan etkisi nasıldır? Görünüm oranları 16:9, 3:2, 4:3 ve 1:1 nedir ve fotoğraf çekiminde hangisi kullanılmalı? AF işletimi AF-S, AF-C, AF-A, One Shot - Al Servo ve Al Focus nedir? Çekilecek sahnenin türüne göre hangisi kullanılır? AF yönetimi nedir? Hangi AF yönetimi kullanılır, sahneye göre nasıl belirlenir? Çekim modlarından manuel, diyafram, enstantane öncelikli mod nedir? Ne işe yarar? Çekilecek konuya göre hangi modların kullanıldığı ve nasıl ayarlanması gerektiği öğretilip pan, zoom in – zoom out teknikleri anlatılmaktadır.

1.hafta özel fotoğrafçılık eğitimi sonunda makinenizin tüm ayarlarına hakim olacak, sahada fotoğraf çekimi yapmaya hazır hissedeceksiniz!

Uluslararası Eğitim Standardı
kişiye özel fotoğrafçılık kursu
pro fotoğrafçılık kursu

Özel Pro-Fotoğrafçılık Kursu Programı 2.Gün

Öğrendiklerinizi pratiğe dökeceğiniz uygulama eğitimimiz başlıyor! Kişiye özel fotoğrafçılık kursunda temel fotoğraf makinesi ayarlarını kullanarak kaliteli fotoğraflar çekmeye çalışacağız…

Özel Pro-Fotoğrafçılık Kursu Programımızda 2.gün; ilk günde teorik olarak görülen derslerin uygulama haftasıdır. Sultanahmet’te 3 saat uygulamalı çekim gezisi yapılır. Öğrencimizle birlikte farklı sahne türlerinde manuel, diyafram ve enstantane öncelikli modlarda çekim yaparak bu modların fotoğrafa etkisini deneyimliyoruz. Beyaz ayarını ortamdaki ışığın rengine ayarlıyor ve farklı kelvin değerlerinde çekim yaparak beyaz ayarının fotoğraftaki gücünü gözlemliyoruz. Sahneye göre çekim stilimizi belirleyerek keskinlik ve doygunluk yaratmada stilin önemini kavrıyoruz. Konuya uygun ölçüm modlarından hangisini kullanacağımıza karar verip merkez ağırlıklı, değerlendirmeli, kısmi ve nokta ölçüm modlarıyla ışığın nasıl kontrol edildiğini ve zor ışık şartlarında daha iyi sonuçlara ulaşmak için neler yapmamız gerektiğini öğreniyoruz. Net fotoğraf için hangi kısık ayarı, arka planı flu fotoğraflar için neden açık diyafram kullanacağımızı, net alan derinliğini nasıl oluşturacağınızı öğrenerek enstantane ayarıyla görüntüyü dondurup bulanıklaştırmanın fotoğrafta yarattığı etkiyi ölçüyoruz. Daha etkili fotoğraflar için ISO hassasiyetinin önemini fark ediyoruz.

Özel pro fotoğrafçılık kursu 2.günün sonunda fotoğraf çekmenin temel unsurlarını kullanmayı öğrenmiş olacak, sahada deneyim kazanacaksınız.

Uygulamalı Fotoğrafçılık Eğitimi

Türkiye’nin En Kapsamlı Fotoğrafçılık Kursu – Fotoğraf Sanatında İlerlemeyi İsteyenler İçin En Doğru Adresi!

Son teknoloji ile donatılmış sınıflarda görsel materyal ağırlıklı ders anlatımları, özel fotoğrafçılık eğitimi sırasında uygulamalı fotoğraf çekimleri, tekniğinizi geliştirecek ve öğrendiklerinizi pekiştirecek ödevler ve uzman eğitmenlerden fotoğraflarınıza yorumlar, kaçırdığınız derslerin telafisi, günübirlik ya da konaklamalı yurt içi ve yurt dışı keyifli geziler, eğitim sonrası kariyer danışmanlığı ve iş imkanları ile her zaman yanınızdayız! En iyi fotoğrafçılık kursu olarak söylediklerimizle değil yaptıklarımızla göz önündeyiz! Adından söz ettiren bir fotoğrafçı olmak istiyorsan zaman kaybetme!

Uluslararası Eğitim Standardı

15 yıllık deneyimle geliştirdiğimiz Türkiye’nin ilk ve tek bireysel farklılıkları esas alarak hazırlanan özel fotoğrafçılık eğitimi sistemimiz Avrupa standartlarında olup uygulama ağırlıklı bir programdır.

Alanında Ünlü Eğitmenler

Her biri alanında ünlü, mesleki gelişim eğitimlerinde uzman, köklü üniversitelerde eğitim veren, Türkiye’nin başarılı profesyonellerinden özel fotoğrafçılık eğitimi alma fırsatı.

%100 Öğrenme Garantisi

Özel pro fotoğrafçılık kursu sonunda fotoğrafçılık eğitimini tekrar almak isteyen öğrencilerimize, herhangi bir sebep aranmaksızın ücretsiz kurs tekrarı hakkı veriyoruz.

özel pro fotoğrafçılık kursu

MEB Onaylı Sertifika

İş başvurularında ya da kariyer fırsatlarında referansınız olacak, yaptığınız işin eğitimini aldığınızı belgeleyen Milli Eğitim Bakanlığı onaylı fotoğrafçılık kursu sertifikası veriyoruz.

Makine Ekipman Danışmanlığı

Fotoğraf makinesi almamış ya da fotoğraf makinesini değiştirmek isteyen öğrencilerimize danışmanlık yapıyor, makine ve ekipman üreticisi firmalardan uygun fiyatlara tedarik imkanı sunuyoruz.

Ders Telafi İmkanı

Derse gelemeyen öğrencilerimize farklı bir sınıfta/şubemizde kaçırılan haftayı telafi etme imkanına ek olarak isteyen öğrencilerimize 1 yıl süresince eğitim dondurma hakkı tanıyoruz.

özel fotoğrafçılık eğitimleri

Özel Pro-Fotoğrafçılık Kursu Programı 3.Gün 1.Bölüm

Işığı nasıl kullanacağımızı öğrenmeye başlıyoruz! Özel fotoğrafçılık eğitimimizin ilk bölümünde fotoğrafçının en önemli ekipmanı olan ışığa hakim olmanın tekniklerini anlatıyoruz.

Özel pro fotoğrafçılık kursu 3.günümüzde; Doğru bir pozlama için fotoğrafçı ışığı nasıl kontrol eder? Işığın parlaklığı, kontrastı, renk ısısı, süresi ve açısı bize ne ifade eder? Yüksek (High Key) ve Düşük (Low Key) ışık nedir? Işığın miktarı çok fazla ise ne yapılır? Işık az ise nasıl çözüm üretilir? Doğal ve yapay ışık kaynakları nasıl kullanılır? Işığın fotoğrafa olan etkisi nedir ve foto sanatsal kullanımı nasıl olur? Flaş ne zaman ve nasıl kullanılır? Doğal ışığın döngüsü ve temel özellikleri nelerdir? Altın saat nedir ve bu saatlerde nasıl çekim yapılır? Chiaroscuro nedir? Fotoğrafta üç boyutluluk etkisi nasıl yaratılır? Rembrant aydınlatması ile portre çekimi nasıl yapılır? Silüet aydınlatması nasıl yapılır? Çekilecek objenin üzerine düşen ışık nasıl ölçülür? Obje ışığa göre nasıl konumlandırılır? Işığa göre modelin bedeni nasıl konumlandırılır? Modelle doğru ve etkili iletişim yöntemleri nelerdir? Doğru poz nasıl verdirilir ve ışığın poza etkisi nasıldır? Poz vermede baş ve omuz, modelin jest ve mimikleri nasıl yönlendirilir? Modelin beden dilini fotoğrafın mesajına göre nasıl yönlendireceksiniz? Birden fazla modelin fotoğrafını nasıl çekeceksiniz? Modeli daha uzun ve zayıf gösterme teknikleri nelerdir? Modeliniz fotoğraflarda neden kilolu ve kısa boylu çıkar? Temel duruş şekilleri nelerdir? başlıklı konuları işleyeceğiz.

Özel fotoğrafçılık dersinin avantajını yaşarken fotoğrafçılıkta en önemli unsur olan ışığı nasıl kullanacağınızı ve modelinizle sağlıklı iletişim kurmanın yollarını öğreneceksiniz!

Alanında Ünlü Fotoğrafçılar

Özel Pro-Fotoğrafçılık Kursu Programı 3.Gün 2.Bölüm

Yaratıcı kompozisyonlarla dikkat çekici kareler yakalıyoruz! Özel fotoğrafçılık eğitimlerinde hayatın içinden hikayeleri anlatmayı öğreneceksiniz…

3.gün özel fotoğrafçılık eğitimimizin 2.bölümü ile Fotoğrafta kompozisyon unsurları nelerdir? Teknik, biçim, içerik ve anlatım nasıl olmalıdır? Daha etkili fotoğraflar üretmek için hangi kompozisyon kuralları kullanılmalıdır? 1/3 kuralı ve bu kuralın fotoğraflarda uygulanışı nasıldır? Fotoğrafta denge nasıl sağlanır? Yatay ve dikey kadraj nasıl kullanılır? Fotoğrafta simetri nasıl oluşturulur, çizgiler nasıl kullanılır? Doku, ritim, dinamizm ve uyum gibi fotoğraf öğeleri görüntüye ne katar? Fotoğrafta çerçeve nasıl oluşturulur? Sembol kullanımı nasıl olmalıdır? Görsel öğelerin fotoğrafa yerleştirilmesi nasıl planlanır? Fotografik anlatım nedir ve nasıl yapılır? Kurgu ve kompozisyonun birlikteliği nasıl olmalıdır? Fotoğraflarımız ne kadar etkili? Güçlü bir kompozisyon için renkler nasıl kullanılır? Renklerin insan psikolojisi üzerindeki etkisi ne? Hangi renk hangi duyguya hitap ediyor? Hüznü, mutluluğu, sevgiyi renklerle nasıl ifade edersiniz? Fotoğrafta kontrast nasıl oluşturulur? başlıklı konuları işleyeceğiz.

özel fotoğrafçılık dersleri 3.günün sonunda kompozisyon unsurlarını kullanarak kusursuz fotoğraflar yaratacak, sanatsal bakış açınızı geliştirmiş olacaksınız.

Öğrenme Garantisi
özel fotoğrafçılık dersi

Eğitimden Önce, Eğitimden Sonra!

Çektiğim fotoğraflar istediğim gibi olmuyor, tekniğimi ve bakış açımı değiştirmem lazım diyorsanız doğru adrestesiniz! İyi bir fotoğrafçı, yaratıcılığını, ışık ve gölgelerle olan ilişkisini, kendini ve bakış açısını daima geliştirmelidir. Foto Life Akademi özel fotoğrafçılık kursu ile değişmeye ve gelişmeye hazır olun!

)) fotoğrafçılık kursu fotoğrafçılık kursları
fotoğrafçılık dersleri fotoğrafçılık eğitimi
fotoğrafçılık eğitimleri fotoğrafçılık kursları
fotoğrafçılık kursu

Özel Pro-Fotoğrafçılık Kursu Programı 4.Gün 1. Bölüm

Işıkla kompozisyonu birleştirmeye, hayatın renklerini kullanarak en güzel duyguları fotoğraflarla anlatmaya gidiyoruz! Özel fotoğrafçılık dersi 4.gün yine uygulama eğitimimiz var!

Özel Pro-fotoğrafçılık kursu 4.gününde yine sahaya iniyor, öğrencilerimizle birlikte Balat’ta ışık ve kompozisyon eğitimimizin uygulamasını gerçekleştiriyoruz. Kadrajımızı sokaklara, tarihi ahşap evlere, insanlara, kutsal mekanlara çevirerek konumuza bakış açısı kazandırıyor, iyi bir kompozisyonun özelliklerini yaşayarak öğreniyor, renk ve ışığı kullanıyor, ritim ve doku yaratarak uyum ve kontrastın bir fotoğrafı nasıl değiştirebileceğini gözlemliyoruz. Doğal ışık kaynağımızından gelen ışığın yönüne göre modelimizi konumlandırıyor, parlaklığına ve rengine göre makinemizin ayarlarını yapıyoruz. Fotoğrafta vermek istediğimiz mesaj ve oluşturmak istediğimiz duyguya göre ışığın renginin, parlaklığının ve açısının fotoğraftaki etkisini deneyimliyoruz. Işık ve gölgeyi kullanarak fotoğrafa derinlik kazandırmayı ve 3 boyutlu fotoğraf elde etmeyi öğreniyoruz.Farklı açılarda modelin baş, omuz, vücut, jest ve mimiklerini yönlendiriyor, çekim deneyimi kazanıyoruz.

Özel pro fotoğrafçılık kursu 4.haftayla birlikte az ışıkta bile harika fotoğraf kareleri yakalayacak profesyonelliğe erişecek, fotoğraflarınıza sinematik kurgu kazandıracak deneyime sahip olacaksınız.

Ders Telafi İmkanı

Özel Pro-Fotoğrafçılık Kursu Programı 4.Gün 2. Bölüm

Eğitmeninizle birebir, bol uygulamalı ve eğlenceli bir eğitimin sonuna geldiniz! Özel fotoğrafçılık eğitiminde pratik yaparak, yaşayarak öğrendiniz...

Özel fotoğrafçılık eğitimimizin sonunda; İlk günden itibaren çektiğiniz fotoğrafları inceleyerek gelişiminizi değerlendiriyor, eksik yanlarınızı tespit ederek giderilmesi için önerilerde bulunuyor, mesleki olarak ilerlemek isterseniz ilgi alanınıza ve ihtiyaçlarınıza uygun doğum, düğün, moda, ürün, yemek ve hava fotoğrafçılığı gibi fotoğrafçılık dalları hakkında bilgi vererek uzmanlaşmak istediğiniz branşa yönlendirme yapıyor, fotoğrafçılıktan para kazanma yöntemlerini anlatıyoruz. Hobi olarak fotoğraf çekmeye devam etmek isterseniz de kendinizi geliştireceğiniz bol uygulamalı ve ileri fotoğraf tekniklerinin öğretildiği pro-plus fotoğrafçılık kursu ile fotoğraf gezilerimiz ve sergi çalışmalarımız hakkında bilgi veriyoruz.

Özel fotoğrafçılık kursumuzun sonunda fotoğrafçılığa en ince ayrıntılarına kadar hakim olacak, ışıktan kompozisyona kadar iyi bir fotoğrafın tüm unsurlarını kullanabileceksiniz. Türkiye’nin en iyi fotoğrafçılık kursunda veda yok! Fotoğraf gezilerinde, stüdyonuzu açtığınızda, sektörde iş yapmaya başladığınızda, dilediğiniz her anda yanınızdayız!

Fotoğraf Gezileri
fotoğrafçılık kursları

Türkiye’nin En Çok Tercih Edilen Fotoğrafçılık Kursu Foto Life Akademi

Kişiye özel temel fotoğrafçılık eğitimi alarak makinenizi nasıl kullanacağınızı, ISO, diyafram ve enstantane gibi bir fotoğrafçının bilmesi gereken en önemli çekim öğelerini öğrenmeyi, ışık ve kompozisyon bilgisi kazanmayı istiyorsanız Türkiye’nin en güncel özel fotoğrafçılık eğitimleriyle öğrenme hızınıza, bilginize ve ihtiyaçlarınıza göre fark yaratan eğitimler alın!

fotoğraf gezileri

Fotoğraf Gezileri

Amatör olarak gezip çekim yapmak isteyen fotoğraf tutkunu öğrencilerimiz, Günübirlik veya konaklamalı yurtiçi ve yurtdışı fotoğraf gezilerimize katılabilirler. Her ay İstanbul içi ücretsiz fotoğraf gezilerimiz veya ayda bir yurt içi ve yurt dışı fotoğraf turlarımız var!

Fotoğraf Gezilerine Katıl »
fotoğrafçılık kursları

Sosyal Etkinlikler

Öğrencilerimizin eğitmenleri ve sınıf arkadaşlarıyla kaynaşacağı bowling, satranç, playstation turnuvaları; rafting gezileri, ustalarla fotoğraf seminerleri, film gösterimleri ve amatörlerle profesyonelleri bir araya getiren network organizasyonları düzenliyoruz.

Etkinliklerimizi Takip Et »
fotoğraf sergileri

Sergi ve Sanat Aktiviteleri

Fotoğrafçılığın duayenleri ile söyleşiler düzenliyor, ünlü fotoğraf sanatçılarının sergilerini ziyaret ediyor, sinema ve resim gibi fotoğrafçılıkla iç içe olan sanat dallarının etkinliklerine katılıyor, yılsonu öğrencilerimizin fotoğraflarından oluşan bir sergi hazırlıyoruz.

Duayenlerden Öğren »

Suça Ortak Olmayın!

Ruhsatsız, özel ders ve danışmanlık adı altında eğitim veren kurumlara dikkat edin! MEB ruhsatı olmayan kurumların eğitim vermelerinin yasal olmadığını unutmayın, ruhsatsız yerlerden özel fotoğrafçılık eğitimi alarak suça ortak olmayın!

Özel Pro-Fotoğrafçılık Eğitimini Alan Öğrencilerimiz Bu Eğitimleri De Aldı!

Amatörden profesyonele giden fotoğraf yolculuğunda öğrencilerimiz Özel Pro-Fotoğrafçılık Kursu ile birlikte yeteneklerini ve çekim tekniklerini geliştirecekleri, Moda, Ürün, Doğum, Düğün Fotoğrafçılığı, Photoshop ve Lightroom kursları başta olmak üzere farklı mesleki ve ileri fotoğrafçılık eğitimlerimizden yararlanıyorlar. Siz de şimdi sırada hangi eğitim var diyorsanız öğrencilerimizin en çok tercih ettiği fotoğrafçılık kurslarına bir göz atın, tutkunuzu hemen bırakmayın!

Gösterilecek içerik bulunamadı.

fotoğrafçılık kursu eğitmenleri

Alanında Uzman Eğitmenlerimiz

Fotoğrafçılık eğitimlerinde uzman, fotoğraf sanatında ve eğitim alanındaki güncel yöntem ve teknikleri takip eden ve uygulayan, Türkiye’nin en iyi fotoğrafçılık eğitmenleri tek çatı altında!

Avrupa standartlarında uygulama ağırlıklı kişiye özel fotoğrafçılık eğitimimize vakıf, pedagojik eğitim ilkelerini bilen, fotoğraf sanatının gelişmesine kendini adamış Türkiye’nin ünlü fotoğraf sanatçıları ile temelden profesyonele en iyi fotoğrafçılık eğitimlerini sizlerle buluşturuyoruz.

Unutmayın, bakmak ile görmek arasındaki fark çok büyük. Fotoğrafınıza anlam kazandırmak için en iyi fotoğrafçılık kurslarında doğru eğitmenlerle doğru adımları atın.

Eğitmenler

500+ Kendi İşini Kuran Öğrenci

Özel pro-fotoğrafçılık eğitimimizi alan 500’den fazla öğrencimiz kendi stüdyosunu açarak profesyonel hayata adım attı!

Temel ve mesleki fotoğrafçılık eğitimlerimizden mezun olan öğrencilerimiz, edindikleri bilgi ve deneyimle fotoğraf tutkularını hayata geçirerek Foto Life Akademi partnerlerimizin işbirliğinde, sektörün ünlü markalarıyla çalışmaya başladılar ve kendi stüdyolarını açarak başarılı girişimlere imza attılar. Kendini geliştiren ve fotoğrafçılığa gönül veren öğrencilerimizin her zaman yanında olmaya devam ediyoruz!

En iyi fotoğrafçılık eğitimi merkezi Foto Life Akademi ailesine girdiniz mi bir daha çıkamazsınız! Her zaman ve her koşulda sizleyiz! Başarılı bir fotoğrafçı olmanız için tüm imkanları sağlıyoruz!

Başarı Hikayeleri
fotoğrafçılık dersi
fotoğrafçılık kursu yorumları

Öğrenci Yorumları

Öğrencilerimizin web sitemizden, sosyal medya hesaplarımızdan ve yüz yüze yaptıkları yorumlarla fotoğrafçılık eğitimi alanında en yüksek memnuniyet oranına sahibiz!

Kurulduğumuz günden bu yana Türkiye’den ve dünyanın çeşitli ülkelerinden misafirimiz olan öğrencilerimize fotoğraf sanatının tekniğini ve pratiğini aktardık. Her birini ailemizin bir parçası olarak gördük ve fotoğrafçılık derslerindeki memnuniyetleri için son teknoloji ile donatılmış sınıflardan sanat aktivitelerine, kurs tekrarından ders telafiye kadar farklı imkanlar tanıdık.

Sizinle her koşulda ilgilenecek, sadece özel fotoğrafçılık eğitimi sürecinde değil sonrasında da yanınızda olacak bir fotoğrafçılık kursu arıyorsanız binlerce mutlu öğrencimiz arasına katılmanızın zamanıdır!

Öğrenci Yorumları

15+

Yıllık Deneyim

Fotoğrafçılık eğitimi alanında Türkiye’nin en deneyimli kursu.

6+

Kurs Merkezi

Taksim, Bakırköy, Beylikdüzü, Kadıköy, Maslak ve Beşiktaş eğitim merkezleri.

%98

Öğrenci Memnuniyeti

Öğrencilerimizin değerlendirmesiyle yüksek memnuniyet oranı.

12.800+

Mezun Öğrenci

Profesyonel fotoğrafçılığa adım atmış binlerce mezun öğrenci.

Bir Kahve İçmeye Gelin!

Samimi ve sıcak atmosferiyle öğrencilerimizin gözdesi Sanat Cafe’de eğitim koordinatörlerimizle bir kahve içmeye ne dersiniz?

Sıradanlıktan Kurtulun!

Fotoğraf tutkunuza uygun ve ihtiyaçlarınıza yönelik fotoğrafçılık eğitimini belirleyelim, hayatın sıradan akışına kapılmaktan kurtulun!

Yeni Maceralara Yelken Açın!

Eğlenceli fotoğraf gezileri, sosyal etkinlikler, sergiler, sanat aktiviteleri ve unutulmaz dostluklarla dolu bir serüvene katılın!

Uzman Eğitmenler
Her biri alanında uzmanlaşmış, deneyimli fotoğraf eğitmenleri.
Merkezi Lokasyon
Şehrin merkezinde, kolay ulaşım çözümlerinin kesiştiği fotoğraf kursları.
Kredi Kartıyla Ödeme
Kurs ücretlerinde kredi kartı ile ödeme ve taksit avantajları.
Ders Telafi
Herhangi bir sebep aranmaksızın kaçırılan dersin telafisi.
Online Danışmanlık
Eğitim öncesi ve sonrası danışmanlık, kariyer koçluğu.

Özel Pro-Fotoğrafçılık Kursu Fiyatları

Fotoğrafçılık Eğitimi Ücretleri

Özel fotoğrafçılık eğitim fiyatları; yapmak istediğiniz fotoğrafçılık alanına, beklentileriniz doğrultusunda ne kadar süreyle hangi eğitimleri almanız gerektiğine göre değişir.

Her yıl fotoğraf eğitimi almaya başlayan öğrencilerin %65’i yanlış kurs tercihleri ve kalitesiz eğitim içerikleri nedeniyle iyi eğitim alamadıkları için kendilerini yetersiz hissederek hayallerinden vazgeçiyor.

Buyrun, kurumumuza gelin, sizi misafir edip bir çay/kahve ikram edelim. Siz nasıl bir kurumdan eğitim alacağınızı görün, dersliklerimizi inceleyin, eğitmenlerimizle tanışın. Biz de sizi daha yakından tanıyıp, beklentilerinizi doğru analiz ederek, fotoğraf çekmeye yatkınlığınıza, yaşınıza, seviyenize ve yapmak istediğiniz fotoğrafçılık alanına göre size en uygun kurs programını belirleyip fiyatlandıralım.

Detaylı Bilgi İçin Bizi Arayın

Sıkça Sorulan Sorular

4 günlük Özel Pro-Fotoğrafçılık Kursu sonunda her öğrencimize kurum onaylı Katılım Sertifikası vermekteyiz. Ancak MEB onaylı fotoğrafçılık sertifikası almak isteyen öğrencilerimiz 7 haftalık Pro Plus fotoğrafçılık kursuna da katılıp toplamda 15 haftalık fotoğrafçılık eğitimini tamamladıklarında ve eğitim sonunda yapılacak sınavda başarılı olmaları durumunda MEB Onaylı sertifika alabilirler.

Özel fotoğrafçılık kursunda eğitimin ilk gününde fotoğraf makinesi almanız şart değildir ancak 2. gün uygulamalı fotoğraf gezisi yapacağımız için fotoğraf makinesi edinmeniz gerekmektedir. İleri Fotoğrafçılık Kursu, Mesleki Fotoğrafçılık Kursları ve Workshop Atölyelerine katılım için fotoğraf makinesi zorunludur. Fotoğraf makinesi almak isteyen öğrencilerimiz için eğitmenlerimiz makine ve ekipman danışmanlığı yapmaktadır.

4 günlük özel pro-fotoğrafçılık kursunu tamamladığınızda temel düzeyde fotoğraf çekmeyi, makinenizin ayarlarını yapmayı, ışık kaynaklarını kullanmayı ve kompozisyon oluşturmayı öğrenirsiniz. Ancak amatör düzeyde başarılı fotoğraflar çekmek için temel fotoğrafçılık eğitimi sonrasında Pro-Plus Fotoğrafçılık Kursunu da almanızı öneririz. Böylece tekniğinizi ilerletir, farklı fotoğrafçılık branşları hakkında teorik ve pratik bilgi edinerek kendinizi geliştirirsiniz.

Kişiye özel fotoğrafçılık kursumuzda 2 teorik, 3 uygulama ve 1 değerlendirme dersini de içinde bulunduran 4 günlük bir eğitime ek olarak 1 ekipman danışmanlığı ve öğrendiklerinizi pekiştireceğiniz, eksik kalan yanlarınızı tamamlayacağınız 1 telafi dersiyle birlikte toplamda 11 saatlik bir eğitim almış olursunuz. Özel fotoğrafçılık eğitiminde; fotoğraf kültürü ve fotoğrafçılığın temel kavramları olan ISO, diyafram ve enstantaneyi öğrenir; fotoğraf makinelerinin hangi modda (Manual Diyafram, Enstantane ve Otomatik) çalıştığı ve hangi çekim türlerinin kullanıldığı konusunda bilgi sahibi olursunuz. Fotoğraf makinesi objektiflerini ve yardımcı ekipmanlarını tanıyarak çekimlerde nasıl kullanıldığını öğrenirsiniz. Bunun yanında yapay ve doğal ışık kaynaklarının kullanımını ve ışığın fotoğraftaki etkisini, fotoğrafta altın oran ve kompozisyon kurallarını öğrenerek “Fotoğraf nasıl oluşturulur?” konusunun mantığını ve felsefesini kavramış olursunuz. Özel Pro-Fotoğrafçılık Eğitim programı; sizi profesyonel bir fotoğrafçı yapmaz ancak doğru fotoğraf çekmenizi sağlar. Eğitimi tamamlayan fotoğraf tutkunu amatör öğrencilerimiz, kendilerini fotoğraf sanatında daha ileri düzeye taşımak isterlerse Pro-Plus Fotoğrafçılık kursumuza devam edebilir, fotoğrafları konuşulmaya başlayan fotoğrafçılar arasında yer almalarını sağlayacak bilgi ve deneyime ulaşabilirler. Fotoğrafçılık eğitiminden sonra çektikleri fotoğrafları daha iyi hale getirmek ve fotoğraflarına profesyonel bir görünüm kazandırmak isteyen öğrencilerimiz de Photoshop veya Lightroom kurslarımıza katılabilirler.

Fotoğrafçılık kurslarımız için yaş sınırı bulunmamaktadır. Sınıflarımız çocuk, genç ve yetişkin olmak üzere ayrılmaktadır. Grup veya özel fotoğrafçılık eğitimlerimize kayıt yaptırabilirsiniz.

Fotoğrafçılık eğitmenlerimiz; başta kurucumuz Orhan Gürbüz olmak üzere üniversitelerin Fotoğrafçılık ve Kameramanlık, Görsel Sanatlar, Video Kurgu ve Montaj, Radyo Sinema TV bölümlerinden mezun, yüksek lisans yapmış, moda, stüdyo, düğün, doğum, ürün ve hava fotoğrafçılığı gibi farklı fotoğrafçılık branşlarında deneyimli, fotoğraf sanatının gelişmesine kendini adamış Türkiye’nin en iyi fotoğrafçılarından oluşmaktadır. Kadromuzda; üniversitelerde akademisyen olan, fotoğrafçılıkla ilgili kitapları ve makaleleri bulunan, sergi çalışmaları gerçekleştirmiş, TV kanallarında ve dergilerde haber fotoğrafçılığı, savaş fotoğrafçılığı, sokak fotoğrafçılığı, doğa ve seyahat fotoğrafçılığı, belgesel fotoğrafçılığı yapmış profesyonel fotoğrafçılar yer almaktadır.

Fotoğraf eğitimlerimiz hem teorik hem de uygulamalı olmak üzere 2 aşamalıdır. Son teknoloji ile donatılmış sınıflarda görsel materyal ağırlıklı ders anlatımları, eğitim sırasında uygulamalı fotoğraf çekimleri, tekniğinizi geliştirecek ve öğrendiklerinizi pekiştirecek ödevler ve uzman eğitmenlerden fotoğraflarınıza yorumlarla fotoğrafçılıkta bilgi ve tecrübe kazanmanızı sağlıyoruz. Fotoğrafçılık kurslarımızın tamamında ders anlatımlarını akıllı tahta üzerinden yapıyor, fotoğrafçılık ekipmanları ve teknolojileriyle öğrenilenleri uygulamalı olarak pekiştiriyoruz. Fotoğrafçılık kursu öğrencilerimize işlenen konuları deneyimleyecekleri ödevler vererek öğrendiklerini unutmamalarını sağlıyoruz. 15 yılı aşkın eğitim sektörü deneyimimizle fotoğrafçılığın teorikte değil pratikte işlevsel ve faydalı olduğunun bilincinde olarak kurslarımızın tamamında uygulama, etkinlik ve çekim gezilerinin olmasına önem veriyoruz. Grup şirketimiz olan turizm seyahat acentemiz Tatil Home işbirliği ile günübirlik veya konaklamalı yurtiçi ve yurtdışı fotoğraf turları, her ay İstanbul içi ücretsiz fotoğraf gezileri düzenleyerek teoriğini öğrendiğiniz fotoğrafçılık tekniklerini pratiğe aktarmanızı ve kendinizi geliştirmenizi sağlıyoruz. Fotoğrafçılığı kitaplardan değil sahada öğretiyoruz.

Hemen Kaydol!

özel pro fotoğrafçılık kursu iletişim
Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 30 30