Fotolife Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Canon EOS 1 DX Mark 2 Piyasaya Çıktı!

Canon Fotoğraf Makinesi En Yeni Modeli İle Karşınızda!

Canon’un beklenen fotoğraf makinesi Canon EOS 1 DX Mark 2 Ocak ayında piyasaya çıktı! High End kameralarda sektörün en iyi isimlerinden olan Canon’un yeni Canon EOS 1 DX Mark 2 fotoğraf makinesinin, EOS-1D ve EOS-1Dx makinelerinin halefi olarak piyasaya çıktığı söyleniyor. 1080p çözünürlükte 120fps kayıt yapabilen bu makine 4K video kayıt özelliğiyle de dikkatleri üzerine topluyor. Canon fotoğraf makinesi yeni modeli için meraklı olanlar bu yeni ürünle memnun olacağa benziyor.

Yapay zekaya sahip bir fotoğraf makinesi olan Canon EOS 1Dx MK 2, yeni bir sensör teknolojisiyle kameranın kullanıcısının tercihlerini öğrenebilmesini sağlıyor. Devrim niteliğinde bu özellik kullanıcı deneyimini artıracağa benziyor.

Ayrıca Canon EOS 1Dx MK 2 tamamen yenilenmiş bir AF sistemi, GPS ve Wi-Fi desteği, mükemmel LCD ekran gibi meraklılarını kendine çekecek özelliklere sahip.

 

[widget-8]

Canon EOS 1 DX Mark 2 İlgi Çeken Özellikleri

Full-frame Canon fotoğraf makinesi modellerinde yeni sensörü ile devrim yaratan Canon EOS 1 DX Mark 2 fotoğraf makinesinin ilgi çeken özellikleri:

  • 16,7 MP tam kare CMOS sensör
  • 4 kare/sn
  • 32 kare sürekli çekim
  • DPP RAW görüntü işleme yazılımı
  • DIGIC II
  • E-TTL II flaş sistemi
  • Geniş ISO hız aralığı
  • Hava şartlarına dayanıklı magnezyum gövde
  • Çifte performanslı hafıza kartı yuvaları
  • 230.000 piksellik LCD ekran

16,7 Megapiksel çözünürlükteki tam kare (36 x 24mm) CMOS sensörü, 24 bit renk derinliğinde 50MB sıkıştırılmamış TIFF formatına dönüştürülen dosyalar oluşturması ile avantaj sağlıyor. Düşük-geçiş filtresine, ayrıca çip üzerinde kumlanma giderici özel bir devreye sahip olan Canon EOS 1 DX Mark bir fotoğrafçının tüm ihtiyaçlarını karşılıyor.

İşlem Gücü ve Flaş Sistemi

Canon’un ikinci nesil DIGIC II işlemcisi tarafından sağlanan güçlü bir performansa sahip olan fotoğraf makinesi büyük tampon bellekli sistem sayesinde, saniyede 4 kare hızında, 32 adede kadar Büyük JPEG sürekli çekim imkânı da sunuyor.

Fotoğrafçılık kursları da sizler için Canon dünyasındaki gelişmeleri yakından takip ediyor. En yeni Canon fotoğraf makineleri beğeninize sunuluyor. Canon fotoğraf makinesi eğitimleri veriliyor ve workshoplar düzenleniyor. Siz de Canon fotoğraf makinelerini yakından tanımak isteyenlerdenseniz bu eğitimlere katılmalısınız. Hem Canon fotoğraf makinenizi yakından tanıma fırsatı bulursunuz hem de eğitmenlerle keyifli vakitler geçirirsiniz.

[widget-41]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 30 30