Fotolife Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Foto Life Akademi Covid-19 Önlemleri İle İlgili En Çok Sorulan Sorular

1. Covid-19 için gerekli hijyen ve güvenlik koşullarını sağlıyor musunuz?

Koronovirüs (COVID-19) salgınına karşı etkin mücadele için Sağlık Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı tarafından özel eğitim kurumlarında alınması istenen tedbirlerin tamamına Foto Life Akademi olarak uymaktayız.

Kurs binamız, sınıflarımız ve fotoğraf stüdyomuz, dinlenme salonlarımız, cafemiz ve kayıt alanlarımızda çalışanlarımızın tıbbi maske kullanımı, hijyen ve sosyal mesafenin korunması ile ilgili tedbirlerle birlikte Milli Eğitim Bakanlığı tarafından belirlenen standartları titizlikle gerçekleştirmekteyiz.

Kursumuzda görünür yerlere Covid-19 önlemleri ile ilgili bilgilendirici afişler (el yıkama, tıbbi, tıbbi maske kullanımı, kurs içinde uyulması gereken kurallar vb.) asılmış olup yönlendirme ve işaretlemeler yapılmıştır.

Binanın personel ve kursiyerler tarafından kullanılan tüm bölümleri düzenli olarak dezenfekte edilmektedir.

Tıbbi maske ve eldivenler için tıbbi atık kutuları temin edilmiş olup kurs girişinde lavabolarda ve uygun yerlerde el antiseptiği bulundurulmaktadır.

Kurs yöneticileri, eğitim personeli ve diğer personelin bulunduğu birimler ile kursiyerlerin ve misafirlerin kullanımına açık olan halkla ilişkiler, kayıt kabul vb. alanlar sosyal mesafe kurallarına uygun biçimde düzenlenmiştir.

Binamızda; her türlü eşya, araç ve gereçler, özellikle eller ile sık temas edilen yüzeyler, dezenfekte edilmektedir.

Kursumuzda ateş ölçer, tıbbi maske, kolonya, sıvı sabun ve dezenfektan malzemeleri bulunmaktadır.

Klima ve her türlü iklimlendirme sistemleri kullanılmamakta, periyodik olarak dezenfekte edilmektedir.

Kursumuzda cafe ve mutfak alanlarında tıbbi maske kullanımı, hijyen ve sosyal mesafenin korunması ile ilgili tedbirlere uyulmakta, tek kullanımlık bardak ve tabaklar kullanılmaktadır.

Dersliklerin oturma düzeni, kursiyerler arasında en az 1,5 metre olacak şekilde düzenlenmiştir.

Eğitimler sırasında hocalarımız tıbbi maske ve tek kullanımlık eldiven takmakta, sosyal ve fiziki mesafe kurallarına uymaktadır.

Kursa girişte kursiyer ve eğitim personellerinin ateşi ölçülmekte, ateşinin yüksek olduğu tespit edilenler kuruma alınmamaktadır.

Teorik ve uygulama eğitiminden önce, okulun/kurumun genel temizliği (özellikle sınıflar ve tuvaletler) su ve deterjan kullanılarak yaptırılmaktadır. Okulda/kurumda sık dokunulan yüzeylerin (kapı kolları, sıralar, masa yüzeyleri, merdiven tırabzanları gibi) temizliğine özellikle dikkat edilmektedir.

Kurumumuzun tuvalet ve lavabolarında sıvı el sabunu, kağıt havlu bulundurulmakta ve bölümlerin temizliği periyodik olarak yapılmaktadır.

Ders aralarında kursiyerlerin toplu halde bir arada bulunmamaları için gerekli tedbirler alınmaktadır.

[widget-8]

2. Covid-19 sürecinde eğitim veriyor musunuz?

Milli Eğitim Bakanlığına bağlı bir eğitim merkezi olarak Bakanlıkça belirlenen eğitim süreçleri içerisinde eğitimlerimize devam ediyoruz. Eğitime ara verilen hafta sonu sokağa çıkma vb. yasakların olduğu günlerde eğitim yapmamaktayız. 

3. Covid-19 sürecinde eğitim yapılmayan tarihler için ücret iadesi yapıyor musunuz?

Özel okullara kayıt yaptıran öğrencilerin ücret iş ve işlemleri, Özel Öğretim Kurumları Yönetmeliğinin “Ücret Tespiti” başlıklı 53. üncü maddesi hükümleri çerçevesinde belirlenmektedir. Öğrencilerimizin eğitim dondurma ve erteleme hakları korunmaktadır. İsteyen öğrencilerimiz eğitimlerini pandemi süreci sonrasında telafi edebilir, isteyen öğrencilerimiz hafta içi eğitim gruplarına ve ücretsiz telafi derslerine katılabilirler.

[widget-7]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 30 30