Fotolife Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Foto Life Akademi Fotoğrafçılık Kursu Sertifikası İle İlgili En Çok Sorulan Sorular

1. Fotoğrafçılık kursu sertifikası veriyor musunuz?

Foto Life Akademi olarak Hobi Fotoğrafçılık Kursları, Mesleki Kurslar, Fotoğraf ve Video İşleme Eğitimleri, Workshop Atölyeler, Destekleyici Eğitimler, Kişisel Gelişim Kursları ve Özel Derslerimizin tamamında Kurum Onaylı Fotoğrafçılık Kursu Sertifikası vermekteyiz.

MEB Onaylı Fotoğrafçılık Kursu Sertifikası almak isteyen öğrencilerimizin, MEB Onaylı Fotoğrafçılık Kursumuza katılmaları gerekir. MEB Onaylı Sertifika almaya hak kazanmak için kurs sonunda yapılacak olan bitirme sınavından geçer not almaları ve %10 devamsızlık haklarını doldurmamaları gerekmektedir.

[widget-8]

2. Fotoğrafçılık kursu sertifikalarınız MEB onaylı mı?

Fotoğrafçılık kursu sertifikalarımız MEB onaylıdır. MEB Onaylı Sertifika, yalnızca  MEB Onaylı Fotoğrafçılık Kursumuzu başarıyla tamamlayan öğrencilerimize verilmektedir. MEB onaylı sertifika MEB’e bağlı fotoğrafçılık kurslarında fotoğraf eğitmeni olarak çalışmak isterseniz kullanabileceğiniz bir belgedir. Bunun dışında MEB Onaylı Fotoğrafçılık Kursumuzun diğer fotoğraf eğitimlerimizle arasında herhangi bir fark yoktur. Amacınız fotoğrafçılığı hobi ve mesleki amaçlı yapmaksa kurs katılım sertifikası yeterli olacaktır.

3. Hangi kursların sonunda Milli Eğitim Bakanlığı onaylı fotoğrafçılık kursu sertifikası alınır?

MEB Onaylı Fotoğrafçılık Kursu sonunda Milli Eğitim Bakanlığı onaylı başarı sertifikası almış olursunuz.

4. Fotoğrafçılık kursu sertifikalarınız uluslararası geçerliliğe sahip mi?

Foto Life Akademi fotoğrafçılık kursumuzda katılacağınız eğitimler sonrasında alacağınız sertifikalar akreditasyona sahip ve uluslararası geçerliliği olan sertifikalardır. Fotoğrafçılık kursu sertifikalarımız, kursiyerlerimizin eğitim programını başarıyla bitirdiklerini gösterirken aynı zamanda dünyanın her yerinde kabul gören standartlarda eğitim aldıklarını kanıtlayan bir belgedir.

Fotoğrafçılık kurslarına tam zamanlı katılan ve program sonunda başarılı olan tüm öğrencilerimizin almaya hak kazandıkları bu sertifikalar, global olmanın yanında süresiz geçerliliğe sahiptir. Fotoğrafçılık mesleğini yaparken bu işin eğitimini aldığınıza, alanınızda yetkin ve yeterli olduğunuza dair referansınız olacaktır.

5. Verdiğiniz fotoğrafçılık kursu sertifikası ile iş yeri açabilir miyiz?

Fotoğrafçılık kursu sertifikalarımız, fotoğrafçılık mesleğine dair eğitim aldığınızı kanıtlayan bir belgedir ve sertifikalarla iş yeri açılmaz. Hobi Fotoğrafçılık Kursu, Mesleki Kurslar, Fotoğraf ve Video İşleme Kursları, Workshop Atölyeler sonunda aldığınız sertifikalar; işinizi yaparken müşterilerinize işin uzmanı olduğunuzu anlatmanız ve rakiplerinizden ayrılmanız açısından avantaj sağlamaktadır. İş yeri açmak isteğiniz alanda ustalık belgesi almanız gerekmektedir.

Fotoğraf stüdyosu açabilmeniz için gerekli evraklar ve izlemeniz gereken adımlar için www.fotolifeakademi.com/uzmanlar-uyariyor/fotograf-studyosu-nasil-acilir yazımızı okuyabilirsiniz.

6. Ustalık Sertifikası almadan iş yeri açabilir miyim?

Ustalık Sertifikası almadan iş yeri açabilmek için Ticaret Odası’na kayıt olup ticari sicile geçtiğiniz taktirde herhangi bir ustalık belgesi olmadan iş yeri açabilirsiniz. Ancak iş yeri açtıktan sonra Esnaf Odası’na kayıt yaptırırsanız mevzuat gereği ustalık belgesi almanız şart koşulacaktır.

7. Verdiğiniz fotoğrafçılık kursu sertifikası ile eğitmen olabilir miyiz?

MEB Onaylı Fotoğrafçılık Kursumuzu tamamladığınızda Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı fotoğrafçılık kurslarında ve akademilerde fotoğrafçılık kursu eğitmeni olarak çalışabilirsiniz. MEB’e bağlı olmayan eğitim merkezlerinde çalışmak için aldığınız kurum onaylı sertifikalar yeterli olacaktır. Fotoğrafçılık kursu sertifikalarımız profesyonel fotoğrafçı olduğunuzu ve eğitim aldığınız branşlarda uzmanlaştığınızı belgelemektedir.

8. Fotoğrafçılık kursu eğitimlerinde sınav yapılıyor mu? Geçme notu ya da kriteri var mı?

Alınan eğitimin branşına ve içeriğine uygun olarak eğitmenlerimizin gerekli görmesi halinde sınav yapılmaktadır.

Eğitimler sırasında eğitmenlerimiz ve eğitim danışmanlarımız öğrencilerimizin gelişimlerini takip etmekte, kurs bitirme kriterlerine uyup uymadıklarını raporlamaktadırlar. Devamsızlık hakkını aşmayan, ödev ve projelerini zamanında teslim eden, eğitmenlerinden olumlu değerlendirme alan öğrencilerimiz kursu başarıyla tamamladıklarına dair sertifikalarını almaya hak kazanırlar.

MEB onaylı fotoğrafçılık kursuna katılan öğrencilerimiz ise  fotoğrafçılık eğitimini tamamladıklarında ve eğitim sonunda yapılacak sınavda başarılı olmaları durumunda MEB Onaylı sertifika alabilirler.

[widget-7]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 30 30