Fotolife Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Foto Life Akademi Fotoğrafçılık Kursu Kayıt İle İlgili En Çok Sorulan Sorular

1. Fotoğrafçılık kursu kaydı için seviye belirleme sınavı yapılıyor mu?

Foto Life Akademi olarak öğrencilerimizin eğitimlerimizden maksimum seviyede verim alabilmeleri için kurslarımızı; bireylerin yaşı, konuya olan ilgisi, yeteneği ve öğrenme hızı gibi bireysel farklılıkları göz önünde bulundurarak planlıyoruz. Bu nedenle öğrencilerimizin seviye ve ihtiyaç analizini yaparak bilgi düzeylerini ölçüyor, ilgi ve ihtiyaçlarını analiz ederek onları daha yakından tanıyor, beklentilerine en uygun kurs programını belirliyoruz. Hobi, mesleki ve destekleyici kurs sınıflarımıza kayıtlarını gerçekleştiriyoruz.

2. Fotoğrafçılık kursuna herkes kayıt yaptırabilir mi? Yaş sınırı var mı?

Fotoğrafçılık kurslarımız için yaş sınırı bulunmamaktadır. Sınıflarımız çocuk, genç ve yetişkin olmak üzere ayrılmaktadır. Grup veya özel fotoğrafçılık eğitimlerimize kayıt yaptırabilirsiniz.

3. Eğitim danışmanlarınızdan nasıl randevu alabiliriz?

Eğitim danışmanlarımızdan randevu almak için web sitemizde yer alan telefon numaralarımızdan bizleri arayabilir, Instagram ve Facebook gibi sosyal medya hesaplarımız aracılığıyla eğitim danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz. Size en uygun gün ve saatte randevunuzu oluşturabilirsiniz.

[widget-8]

4. Fotoğrafçılık kursu kayıtları ne zaman başlıyor?

Fotoğrafçılık kursu kayıtları Hobi, Mesleki, Workshop, Fotoğraf ve Video İşleme Kursları, Kişisel ve Mesleki Gelişim ile Kurumsal Eğitimler için eğitim-öğretim döneminin başından sonuna kadar haftalık ve aylık olarak kayıtlar alınmaktadır. Alınacak eğitimin branşına, programına ve süresine göre kayıt tarihleri değişmektedir. Kayıt yaptırmak istediğiniz fotoğrafçılık kursu için eğitim danışmanlarımızı arayabilir, web sitemizden kayıt tarihlerini takip edebilirsiniz. 

5. Fotoğrafçılık kurslarınız için nasıl kayıt yaptırabiliriz?

Fotoğrafçılık kurslarımız için kaydınızı telefonda ya da kurumumuza gelerek yaptırabilirsiniz. Web sitemizdeki iletişim bilgilerinden yararlanarak eğitim danışmanlarımıza ulaşabilir, kayıt randevunuzun gün ve saatini planlayabilirsiniz. Telefonda kayıt yaptırmak isterseniz eğitim danışmanlarımızın talep edeceği kişisel bilgilerinizi iletmeniz, kurs ücretini havale/EFT ya da kredi kartı yoluyla ödemeniz gerekmektedir.

6. Kuruma gelemiyorum, fotoğrafçılık kursu ön kaydı için ne yapmalıyım?

Kuruma gelemeyen öğrencilerimiz, ön kayıtlarını telefonda yaptırabilirler. Eğitim danışmanlarımızın talep edeceği kişisel bilgilerini paylaştıktan sonra kurs ücretini havale/EFT ya da kredi kartıyla ödeyerek kayıt işlemlerini gerçekleştirebilirler.

7. Fotoğrafçılık kursu için online kayıt yaptırabilir miyiz?

Elbette. www.fotolifeakademi.com web sitemizden kayıt yaptırmak istediğiniz eğitimin sayfasına gelerek Hemen Kayıt Ol butonuna tıklayın. Online Kayıt sayfasında sizden istenen bilgileri ilgili yerlere yazdıktan sonra Ödeme sayfasına yönlendirileceksiniz. Ödemenizi havale/EFT ya da kredi kartıyla yaparak kaydınızı gerçekleştirebilirsiniz. Online kayıt yaptırabilmeniz için web sitemize üye olmanız gerekmektedir. Üye Ol sayfamızdan yararlanarak sitemizde kullanıcı profili oluşturabilirsiniz.

8. Fotoğrafçılık kursu için telefonda kayıt yaptırabilir miyiz?

Elbette. Fotoğrafçılık kursu için telefonda kayıt yaptırmak isterseniz eğitim danışmanlarımızın talep edeceği ad - soyad, doğum tarihi, adres ve telefon gibi kişisel bilgilerinizi iletmeniz, kurs ücretini havale/EFT ya da kredi kartı yoluyla ödemeniz gerekmektedir. Havale/EFT yapmak isterseniz banka hesap numaramıza kurs ücretinin tamamını yatırıp dekontu whatsapp veya info@fotolifeakademi.com mail adresi üzerinden eğitim danışmanımıza göndermelisiniz. Kredi kartıyla ödeme yapacaksanız telefonunuza gönderilen linke tıklayarak ödemenizi güvenli bir şekilde yapabilirsiniz.

9. Havale/EFT yoluyla ödeme yapabilir miyim?

Evet. Havale veya EFT yoluyla fotoğrafçılık kursu ödemesini yapmak isteyen öğrencilerimiz, banka hesap numaralarımıza kurs ücretinin tamamını yatırarak havale/EFT dekontunu whatsapp veya info@fotolifeakademi.com mail adresi üzerinden eğitim danışmanlarımıza ilettikleri taktirde kayıt işlemleri gerçekleştirilir. Telefonda ya da kurumumuzda havale ve EFT ile kaydınızı yaptırabilirsiniz.

10. Kredi kartı ile ödeme yapabilir miyiz? Taksit yapıyor musunuz?

Evet, fotoğrafçılık kursu ödemenizi kredi kartı ile yapabilirsiniz. Kredi kartına tek çekim ve 12 aya kadar taksit seçeneği sunuyoruz. Kayıt sırasında eğitim danışmanınızın göndereceği ödeme linkine tıklayarak kurs ücretini güvenli bir şekilde kurum hesaplarımıza aktarabilirsiniz. Ödemeniz gerçekleştikten sonra kaydınız tamamlanmış olacaktır.

11. Fotoğrafçılık kursu kaydı için hangi evraklar ve belgeler gerekiyor?

Fotoğrafçılık kurslarımıza kayıt yaptırmadan önce havale/EFT ya da kredi kartı ile eğitim ücretinin tamamının ödendiğine dair dekontunuzun olması gerekmektedir. Bunun dışında kayıt sırasında; ad soyad, doğum tarihi, TC NO, baba adı, adres, cep telefonu numarası, e-mail adresi ve meslek bilgileri yeterli olacaktır.

12. Fotoğrafçılık kursu kaydı sırasında senet ya da sözleşme imzalamam gerekiyor mu?

Fotoğrafçılık kurslarımıza kayıt yaptırırken Öğrenci Kayıt Sözleşmesi adlı belgeyi imzalıyorsunuz. Böylece hem kişisel haklarınızı korumuş oluyor hem de eğitim aldığınıza dair yasal bir belge elde etmiş oluyorsunuz. Kursumuz ya da tarafınızdan kaynaklı herhangi bir ödeme/taksit vb. sorunlarda sözleşmenizde yazan maddeler göz önünde bulundurularak işlem yapma hakkına sahip oluyorsunuz.

13. Ödeme yaptığıma dair fatura vb. belge veriyor musunuz?

Evet, fotoğrafçılık kursu kayıt işlemleri tamamlandığında tahsilat makbuzu, eğitim sonunda ise kurs ücretini ödediğinize dair fatura vermekteyiz.

14. Fotoğrafçılık kursuna katılmak istemezsem para iadesi yapıyor musunuz?

Fotoğrafçılık kursu programınızın başlayacağı tarihten 7 gün öncesine kadar para iadesi yapıyoruz. Ancak kurs başladıktan sonra para iadesi yapılmamaktadır.

15. Fotoğrafçılık kursundan memnun kalmazsam para iadesi yapıyor musunuz?

Fotoğrafçılık kursu başladıktan sonra para iadesi yapmamaktayız. Öğrenemediğini ya da eksik kaldığı konular olduğunu düşünen öğrencilerimize ücretsiz kurs tekrarı hakkı veriyoruz.

16. Elden taksit yapıyor musunuz?

Elden taksit yapmıyoruz. Kredi kartına tek çekim ve 12 aya kadar taksit seçeneği sunuyoruz.

17. Fotoğrafçılık kursu ücretinin bir kısmını kredi kartı ya da banka kartıyla ödesem, kalanını taksit yaptırsam olur mu?

Kurs ücretini havale/EFT ya da kredi kartıyla ödeyebilirsiniz. Kalan ödemeniz için kredi kartına 3, 6, 9 ve 12 taksit seçeneğimizden yararlanabilirsiniz.

18. Fotoğrafçılık kurs ücretinin bir kısmını nakit ödesem, kalanını elden taksit yaptırsam olur mu?

Kurs ödemeleri için nakit, havale/EFT ve kredi kartı seçenekleri sunmaktayız. Eğitim ücretinizin dilediğiniz miktarını nakit ödeyebilirsiniz. Kalan ödemeniz için kredi kartına 3, 6, 9 ve 12 taksit seçeneğimizden yararlanabilirsiniz.

19. Fotoğrafçılık kursu ücretini çek olarak kabul ediyor musunuz?

Evet. Fotoğrafçılık kursu eğitim bedelini çek ile ödeyebilirsiniz.

20. Ön kayıt için ne kadar ücret ödememiz gerekiyor?

Ön kayıt için fotoğrafçılık kursu ücretinin en az %50’sini ödemeniz gerekmektedir. Kalan ödemeyi ise eğitim başlamadan en geç 3 gün önce yapmalısınız.

21. Kredi kartı bilgilerimi sizinle paylaşacak mıyım?

Hayır, öğrencilerimizden kredi kartı bilgilerini talep etmiyoruz. Fotoğrafçılık kursu ücretinizi telefonunuza gönderilecek olan linkten kart bilgilerinizi girerek güvenli bir şekilde ödeyebilirsiniz. Ödeme linkleri 5 dakika sürelidir ve ödeme yapılmazsa zaman aşımına uğrar. Dolayısıyla bilgileriniz kayıt edilmemektedir.

22. Kayıt yaptırdığım sınıf açılmazsa ne olur?

Kayıt yaptırdığınız sınıfın açılmaması; doğal afet (deprem, su baskını, toprak kayması, orman yangını, kasırga, vb.), salgın hastalıklar, kısıtlamalar gibi nedenlere bağlı ise tarih değişikliği yapılır ve belirlenen tarihte sınıf açılır. Sınıf mevcudunun yeterli sayıya ulaşmaması nedeniyle kurs açılmazsa bir sonraki eğitim tarihinde sınıf açılır. İsteyen öğrencilerimiz bir sonraki eğitime katılabilir veya para iadesi talep edebilirler.

23. Fotoğrafçılık kursu kaydımı dondurabilir miyim?

Evet. İsteyen öğrencilerimize 1 yıl süresince eğitim dondurma hakkı tanıyoruz. 1 yıl içerisinde herhangi bir fotoğrafçılık kursu tarihinde eğitim haklarını kullanabilirler.

24. Kayıt yaptırdığım fotoğrafçılık kursu için eğitim hakkımı başkasına devredebilir miyim?

Fotoğrafçılık kursunun başlayacağı tarihten 7 gün öncesine kadar eğitim hakkınızı başka birine devredebilirsiniz. Ancak kurs başladıktan sonra eğitim hakkınızı devredemezsiniz.

24. Hafta içi programına kayıt yaptırdım, eğitim başladıktan sonra hafta sonu sınıfına geçebilir miyim?

Elbette. Hafta sonu fotoğrafçılık kursu grubunun eğitim programı kayıt yaptırdığınız grup ile aynı ise eğitim danışmanlarınıza bildirerek sınıfınızı değiştirebilirsiniz.

25. Eğitim materyalleri fotoğrafçılık kursu ücretine dahil midir?

Eğitim sırasında hocalarımızın vereceği notlar ve PDF dökümanlar ücretsizdir. Ancak kayıt yaptırdığınız hobi ya da mesleki fotoğrafçılık kursunda kişisel olarak kullanacağınız makine, ekipman ve aksesuarları kendi imkanlarınızla temin etmeniz gerekmektedir.

26. Fotoğrafçılık kursu sırasında ekstra ücret talep edecek misiniz? Neler ekstra ücrete dahil?

Foto Life Akademi olarak kayıt ücreti dışında herhangi bir ek ücret talep etmiyoruz. Fotoğraf gezilerimizde yapacağınız kişisel harcamalar ve giderler size ait olmaktadır.

27. Kayıt tarihlerinizi nereden takip edebiliriz?

Fotoğrafçılık kurslarımızın kayıt tarihlerini web sitemizden takip edebilir, iletişim adreslerimizden eğitim danışmanlarımıza ulaşarak bilgi alabilirsiniz.

28. Kayıt tarihi geçen fotoğrafçılık kurslarına katılabilme imkanımız var mı?

Kayıt tarihi geçen fotoğrafçılık kursu için ilk 2 hafta içinde kayıt yaptırabilirsiniz. Kaçırdığınız ilk 2 haftayı ise başka bir sınıfımızda / şubemizde telafi edebilir, eğitmeninizle birebir telafi dersi talebinde bulunabilirsiniz.

29. Aynı anda 2 ya da daha fazla kursa kayıt yaptırabilir miyiz?

Elbette. Kayıt yaptırmak istediğiniz fotoğrafçılık kurslarının gün ve saatleri çakışmıyorsa aynı anda 2 ya da daha fazla eğitime katılabilirsiniz.

[widget-7]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 30 30