Fotolife Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Foto Life Akademi Fotoğrafçılık Kursu Sonrası Öğrencilerin En Çok Sorduğu Sorular

1. Portfolyo hazırlamak için destek oluyor musunuz?

Evet. Yurt içi ya da İtalya, İngiltere, Fransa, Amerika, Almanya, Polonya gibi güzel sanatlarda ilk akla gelen ülkelerde eğitim almak isteyen veya tamamen profesyonel kariyerine katkı sağlayarak müşteri portföyünü arttırma amacı olan öğrencilerimize özel olarak Portfolyo Hazırlık danışmanlığı yapıyoruz. Firma ve müşteri sunumlarında kullanmanız, kişisel serginizde ziyaretçilerinize ulaştırmanız amacıyla en iyi çalışmalarınızı da bir araya getiriyoruz.

2. Fotoğrafçılık kursu sonrası stüdyo kiralama veya ekipman desteğiniz var mı?

Foto Life Akademi olarak kurumumuzdan fotoğrafçılık kursu alan tüm öğrencilerimiz, istedikleri zaman stüdyo ve ekipmanlarımızı çok uygun fiyatlara kiralayabilir ve fotoğrafçılık mesleğini yaparken ihtiyaç duydukları her zaman eğitmenlerimizin ve kurucumuzun bilgi ve deneyiminden yararlanabilirler.

3. Fotoğraf sergisi açıyor musunuz? Bu konuda kursiyerlere destek oluyor musunuz?

Foto Life Akademi olarak öğrencilerimize özel sergi çalışmaları yapıyoruz. Yılsonu öğrencilerimizin fotoğraflarından oluşan bir sergi hazırlarken dileyen öğrencilerimiz için kişisel sergi açma danışmanlığı sunuyoruz. Fotoğraf tutkusunu bir adım ileri taşımak, eğitimi süresince ve sonrasında çektiği fotoğrafları bu sanatın meraklılarıyla paylaşmak isteyenler için kurumsal partnerlerimizle birlikte, Türkiye’nin ünlü sergi mekanlarında ya da kurum binasında fotoğraf sergilerini açıyor, PR çalışmalarını gerçekleştiriyoruz.

[widget-8]

4. Fotoğrafçılık kursu mezunlarınızın üniversiteye giriş başarısı nedir?

Kurulduğumuz günden bu yana Türkiye’den ve dünyanın çeşitli ülkelerinden 12800 kursiyerimize fotoğraf sanatının tekniğini ve pratiğini aktardık. Profesyonel fotoğrafçılık yapmak isteyen ve üniversiteye hazırlanan öğrencilerimizin tamamı üniversitelerin Fotoğrafçılık ve Kameramanlık bölümlerine yerleştiler. Üniversiteyi başarıyla tamamlayan fotoğrafçılık kursu öğrencilerimiz ise stüdyolarını açarak Türkiye’nin en iyi markalarıyla çalışmaya başladılar ve başarılı işlere imza atmaya devam ediyorlar.

5. Fotoğrafçılıktan para kazanılır mı?

Elbette. Fotoğrafçılığı profesyonel anlamda yapmak istiyorsanız doğru adımları atarak sanatınızı kazanca çevirebilirsiniz. İlk olarak uzmanlaşmak istediğiniz alanı belirlemeli ve buna yönelik mesleki fotoğrafçılık eğitimi almanız gerekir. En çok para kazandıran ürün, doğum, düğün ve moda fotoğrafçılığı branşlarında fotoğrafçılık kursu alabilir, Photoshop, Lightroom ve Video Kurgu gibi kurslara katılarak uzmanlık alanınızı genişletebilirsiniz. Eğitimlerinizi başarıyla tamamlayıp deneyim kazandıktan sonra stüdyonuzu açabilir ya da farklı sektörlerdeki firmalarda fotoğrafçı olarak çalışabilirsiniz.

Stüdyonuzu açmayı düşünüyorsanız öncelikle kaliteli makine ve ekipmanlar satın almanız gerekir. Ardından çevrenizi genişletmek ve adınızı duyurmak için web sitesi açmalı, sosyal medya hesaplarınızı düzenleyerek kurumsal bir kimlik oluşturmalısınız.

Fotoğrafçılıktan para kazanmak için satış becerilerinizin de olması gerekiyor elbette. Satış ve pazarlama eğitimleri alabilir, Instagram ve Facebook platformlarından yararlanarak en iyi fotoğraflarınızı paylaşabilirsiniz. Fotoğraflarınızı ne kadar doğru anlatırsanız fotoğraf dergileri, reklam ajansları, oteller, restoranlar, tekstil markaları vb. sizinle bir o kadar çok çalışmak isteyecektir.

Fotoğrafçılıktan para kazanmak için ayrıca fotoğraflarınızı dergilere ve stok fotoğraf sitelerine satabilirsiniz. Tanıtım filmi ve video çekimi gibi fotoğrafçılıkla ilgili alanlarda da kendinizi geliştirerek para kazanma alternatiflerinizi geliştirebilirsiniz.

6. En çok para kazandıran fotoğrafçılık branşı hangisidir?

En çok kazanç sağlayacağınız fotoğrafçılık branşları; ürün, doğum, düğün, moda, stüdyo ve yemek fotoğrafçılığı gibi son yılların en popüler fotoğrafçılık meslekleridir. Ancak para kazanmak istediğiniz herhangi bir branşta kendinizi iyi bir şekilde geliştirir, doğru tanıtım ve pazarlama çalışmalarını yaparsanız sektörünüzde tercih edilen bir fotoğrafçı olarak iyi bir kazanç elde edebilirsiniz.

7. Fotoğrafçılık kursu öğrenci başarı ve memnuniyet oranınız nedir? Hakkınızdaki yorumları nereden takip edebiliriz?

Foto Life Akademi olarak bugüne kadar 12800'ün üzerinde fotoğrafçılık kursu öğrencisi mezun edip %98 katılımcı memnuniyeti sağladık. Kursumuz, eğitim ortamımız, fotoğraf gezilerimiz ve eğitmenlerimizle ilgili öğrencilerimizin yaptığı yorumları web sitemizden, Facebook, Instagram ve Youtube hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

8. Kaç mezun verdiniz? Mezunlarınız fotoğrafçılık yapıyor mu?

Foto Life Akademi olarak bugüne kadar 12800’ün üzerinde kursiyer mezun ettik. Türkiye’den ve Almanya, İsviçre, İngiltere, Belçika, İran, Gürcistan, Bulgaristan gibi ülkelerden misafirimiz olan 500’den fazla öğrencimiz stüdyosunu açarak profesyonel hayata adım attı.

Mesleki atölyelerimizi ve görüntü işleme kurslarımızı bitirerek sektöre sağlam bir portföy ile başlayan öğrencilerimiz; moda, düğün, doğum gibi fotoğrafçılığın önemli branşlarında Türkiye’nin önde gelen markalarının bünyesinde yer alarak ve kendi stüdyolarını açarak güzel işlere imza atıyor ve bizi gururlandırmaya devam ediyorlar.

9. Fotoğrafçılık kursunuzdan mezun olup kendi iş yerini açan var mı?

500’den fazla fotoğrafçılık kursu öğrencimiz fotoğrafçılığı meslek olarak yapmak için kariyer hayatına atıldı ve kendi işlerini kurdular. Ürün, doğum, düğün, moda ve stüdyo fotoğrafçılığı gibi branşlarda hizmet veriyor ve başarılı işlere imza atıyorlar.

Foto Life Akademi olarak biz de stüdyosunu açmak isteyen öğrencilerimize marka koçluğu yapıyor, stüdyo açmak için gerekli olan makine ve ekipman temininden dekorasyona, iş planı hazırlamaktan durum analizine, finansal yönetimden işe alma süreçlerine, ekip koordinasyonundan pazarlamaya kadar A’dan Z’ye eğitim ve danışmanlık sunuyoruz.

10. Fotoğrafçılık kursu öğrencilerinizi iş görüşmelerine ve mülakatlara hazırlıyor musunuz?

Elbette. İsteyen fotoğrafçılık kursu öğrencilerimize kariyer danışmanlığı hizmeti vererek iş görüşmeleri ve mülakatlarında başarılı sonuçlar elde etmelerini sağlıyoruz. En iyi fotoğraflarını seçerek portfolyolarını hazırlıyor, CV’lerini düzenliyor, iletişim ve imaj önerilerinde bulunuyoruz. Türkiye’nin ünlü fotoğraf ve reklam ajanslarında çalışma hayali olanlara mülakatlarda öne çıkmalarını ve tercih edilmelerini sağlayacak Diksiyon ve Beden Dili, Etkili İletişim ve İmaj, Zarafet, Algı ve İkna Teknikleri gibi kişisel gelişim eğitimleri de veriyoruz.

11. Yurt dışı eğitim danışmanlığı yapıyor musunuz?

Evet. İtalya, İngiltere, Fransa, Amerika, Almanya, Polonya gibi güzel sanatlarda ilk akla gelen ülkelerde eğitim almak isteyen öğrencilerimize özel olarak eğitim ve portfolyo hazırlama danışmanlığı yapıyoruz. Yurt dışı üniversitelerin başvuru ve kabul şartlarına bağlı olarak öğrencilerimizin en iyi çalışmalarını bir araya getiriyoruz. Kayıt yaptırmak istedikleri okullara nasıl başvuracakları, hangi belgeleri temin etmeleri gerektiği ve iletişim kanalları hakkında bilgilendirme yapıyoruz. Diksiyon ve Beden Dili, Etkili İletişim ve İmaj, Zarafet, Algı ve İkna Teknikleri gibi kişisel gelişim eğitimleriyle de mülakatlara iyi bir şekilde hazırlanmalarını sağlıyoruz.

12. Pro ve Pro-Plus Atölye fotoğrafçılık kurslarını tamamladıktan sonra nasıl bir yol izlemek gerekiyor?

Pro ve Pro-Plus fotoğrafçılık kurslarını bitirdiğinizde; fotoğrafçılık eğitimini hobi amaçlı fotoğraf çekmek ve sosyalleşmek için mi yoksa meslek edinmek için mi aldığınıza, ürün/doğum/moda/düğün vb. mesleki fotoğrafçılık branşlarından hangisinde ve ne seviyede uzmanlaşmak istediğinize, fotoğrafçılıktan beklentinize ve hedeflerinize, ilgi ve yeteneklerinize göre eğitim danışmanlarımız tarafından farklı eğitimlere yönlendirilirsiniz.

Pro ve Pro-Plus fotoğrafçılık eğitimlerinden sonra çektiği fotoğrafları daha iyi hale getirmek ve fotoğraflarına profesyonel bir görünüm kazandırmak isteyen öğrencilerimiz Photoshop veya Lightroom kurslarımıza katılabilir. Amatör olarak gezip çekim yapmak isteyen fotoğraf tutkunu öğrencilerimiz, grup şirketimiz olan turizm seyahat acentemiz Tatil Home işbirliği ile düzenlediğimiz günübirlik veya konaklamalı yurtiçi ve yurtdışı fotoğraf gezilerimize katılarak kendilerini geliştirebilirler. Her ay İstanbul içi ücretsiz fotoğraf gezilerimiz veya ayda bir yurt i̇çi ve yurt dışı fotoğraf turlarımız vardır. Ayrıca isteyen öğrencilerimizle özel sergi çalışmaları da yapmaktayız.

Fotoğrafçılığı meslek olarak yapmak isteyenler ise 7 haftalık Pro-Fotoğrafçılık eğitiminden sonra istedikleri mesleki branş eğitimlerini alarak profesyonel kariyerlerine adım atabilirler. Moda, ürün, yemek, doğum, düğün, stüdyo, hava fotoğrafçılığı başta olmak üzere 13 branşta eğitim vermekteyiz. Mesleki branş eğitimlerinden sonra ise çektiği fotoğrafları işlemek ve baskıya hazır hale getirmek isteyenler Photoshop veya Lightroom kurslarımıza katılabilir, fotoğrafçılara özel Video Kurgu ve Montaj, Adobe Premiere ve Adobe After Effects eğitimleri alabilirler. Girişimcilik, dijital pazarlama, sosyal medya eğitimlerimize katılarak iş yeri açma süreçlerinden teklif verme stratejilerine, müşteri bulma çalışmalarından marka imajı ve bilinirlik artırmaya kadar profesyonel hayatta karşılaşacakları tüm sorunların çözümünü öğrenebilir, rakiplerinin 1 adım önünde olabilirler. Girişimcilik, Dijital Pazarlama ve Sosyal Medya eğitimlerimiz kurucumuz, Türkiye’nin önde gelen girişimcileri arasında yer alan Orhan Gürbüz Hocamız tarafından verilmektedir ve isteyen öğrencilerimizle özel portfolyo çalışmaları yapılmaktadır.

13. Pro-plus fotoğrafçılık kursu sonunda profesyonel fotoğrafçı olabilir miyim?

7 haftalık Pro-Plus Fotoğrafçılık kursunu tamamladığınızda profesyonel düzeyde fotoğraf çekmeyi, makinenizin ayarlarını yapmayı, ışık kaynaklarını kullanmayı ve kompozisyon oluşturmayı öğrenirsiniz. Ancak uzman düzeyinde başarılı fotoğraflar çekmek için mesleki fotoğrafçılık eğitimi alarak kendinizi geliştirmenizi öneririz. Pro-Fotoğrafçılık eğitimini tamamlayan kursiyerlerimiz için moda, ürün, yemek, doğum, düğün, stüdyo, hava fotoğrafçılığı başta olmak üzere 14 branşta eğitim vermekteyiz.

Mesleki branş eğitimlerinden sonra çektiğiniz fotoğrafları işlemek ve baskıya hazır hale getirmek için Photoshop veya Lightroom kurslarımıza katılabileceğiniz gibi fotoğrafçılara özel video kurgu montaj, girişimcilik, dijital pazarlama, sosyal medya eğitimlerimize katılarak iş yeri açma süreçlerinden teklif verme stratejilerine, müşteri bulma çalışmalarından marka imajı ve bilinirlik artırmaya kadar profesyonel hayatta karşınıza çıkacak tüm sorunların çözümünü öğrenebilir, rakiplerinizin 1 adım önünde olabilirsiniz. Girişimcilik, Dijital Pazarlama ve Sosyal Medya eğitimlerimiz kurucumuz, Türkiye’nin önde gelen girişimcileri arasında yer alan Orhan Gürbüz Hocamız tarafından verilmektedir ve isteyen öğrencilerimizle özel portfolyo çalışmaları yapılmaktadır.

14. Fotoğrafçılık kursu bittikten sonra profesyonel fotoğrafçılık yaparken ihtiyaç duyduğumda destek oluyor musunuz?

Foto Life Akademi olarak en büyük hassasiyetimiz; kurumumuzdan eğitim alan öğrencilerimizin ailemizin bir parçası olmaları ve fotoğrafçılık kursu sonrası sormak istedikleri her soruda veya içinden çıkamadıkları her işte yanlarında olmaktır. Türkiye’nin en büyük fotoğraf ailesi olarak eğitim sonrasında da öğrencilerimizin her zaman yanında oluyor, kariyerlerine katkı sağlayacak her türlü desteği sunuyoruz. Stüdyo ve ekipman kiralama, kariyer danışmanlığı hizmetleri veriyor, kişisel ve mesleki gelişim eğitimleriyle sektörde fark edilen ve tercih edilen bir fotoğrafçı olmalarını sağlıyoruz.

15. Mesleki fotoğrafçılık kursu sonrası iş hayatında rakiplerden farklı olmak için hangi eğitimleri almamızı önerirsiniz?

Mesleki fotoğrafçılık kursu sonrasında uzmanlaştığınız alana göre ileri eğitimler alabilir, Photoshop, Lightroom, Adobe Premiere ve Adobe After Effects programlarını öğrenerek müşterilerinize daha iyi hizmet verebilirsiniz. Stüdyonuzu açmak istiyorsanız Fotoğrafçılara Özel Girişimcilik, Marka Yaratma ve Yönetimi gibi Destekleyici Eğitimler alabilirsiniz. Müşteri bulmak ve satışlarınızı arttırmak için Satış ve Pazarlama, Dijital Pazarlama, SEO, Sosyal Medya, Adwords, Wordpress ve Etkili Sunum Teknikleri kurslarından yararlanabilirsiniz. Kendinizi geliştirmek ve kişisel imajınızı güçlendirmek içinse Diksiyon ve Beden Dili, Etkili İletişim ve İmaj, Algı ve İkna Teknikleri, Stres Yönetimi, Zor İnsanlarla Başa Çıkma, Motivasyon ve Liderlik gibi kurslarımıza katılabilirsiniz. Böylece rakiplerinizden sıyrılarak daha iyi işlere imza atar ve adınızı kısa sürede duyurursunuz.

16. Doğum/düğün/moda/ürün… fotoğrafçılığı kursu sonunda kariyer danışmanlığı yapıyor musunuz?

Doğum/düğün/moda/ürün vb. fotoğrafçılık branşlarında stüdyosunu açmak isteyen öğrencilerimize marka koçluğu yapıyor, stüdyo açmak için gerekli olan makine ve ekipman temininden dekorasyona, iş planı hazırlamaktan durum analizine, finansal yönetimden işe alma süreçlerine, ekip koordinasyonundan pazarlamaya kadar A’dan Z’ye eğitim ve danışmanlık sunuyoruz.

Ayrıca kendi web sitesini yaptırmak isteyen fotoğrafçılar için;  Web Home İnternet Reklam ve Bilgi Teknolojileri markamızla web sitesi tasarımında 2000 TL’ye kadar destek vermekteyiz.

İş görüşmelerine ve mülakatlara öğrencilerimizi hazırlıyor, dikkat çekici bir imaj oluşturmaları ve rakiplerinin arasından sıyrılmaları için diksiyon, beden dili, iletişim ve imaj eğitimleri veriyoruz.

17. Mobil fotoğrafçılık kursu ile Instagram ve Facebook takipçi ve beğenilerim artar mı?

Mobil Fotoğrafçılık Kursu sonunda cep telefonu kameranızın ayarlarını doğru yaparak ışık ve kompozisyon unsurlarıyla birlikte etkileyici fotoğraflar çekmeyi öğrenir, sanatsal bakış açısı kazanırsınız. Sosyal medya hesaplarınızda paylaşacağınız fotoğrafların görsel kalitesini arttırırsınız. Böylece beğeni ve takipçi sayınız da artar. Ancak sosyal medya fotoğraf çekim teknikleri ve paylaşım stratejileri hakkında detaylı bilgi almak istiyorsanız Instagram Fotoğrafçılığı Kursumuza kayıt yaptırabilirsiniz.

18. Instagram fotoğrafçılığı kursu sonunda fenomen bir fotoğrafçı olabilir miyim?

Instagram fotoğrafçılığı kursumuzda telefon kameralarının çalışma prensibini, Instagram için hangi telefon ve kamerayı kullanmanız gerektiğini, telefonların çekim modlarını, kullanılacak yardımcı ekipmanları, telefonda ışık ayarı yapmayı, Instagram için kompozisyon oluşturmayı öğrenerek cep telefonunuzla iyi fotoğraf çekmenin tekniklerine hakim olursunuz. Ayrıca Instagram’da binlerce beğeni alacak fotoğraflar paylaşmanın sırlarını, doğal takipçi ve beğeni kazanmanın yollarını, doğru içeriklerle doğru kitlelere ulaşmayı, Instagram için fotoğraf düzenleme teknikleri hakkında bilgilendirilirsiniz. Öğrendiğiniz teknikleri pratiğe aktararak kendinizi geliştirebilir ve adınızı geniş kitlelere duyurarak fenomen olabilirsiniz.

[widget-7]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 30 30