Fotolife Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Foto Life Akademi İle İlgili En Çok Sorulan Sorular

1. Foto Life Akademi kimdir, nedir?

Foto Life Akademi, Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı eğitim kurum olup Girişimci Eğitmen Fotoğraf Sanatçısı Orhan Gürbüz tarafından 2010 yılında kurulmuştur.

Eğitim kadromuz; başta kurucumuz Orhan Gürbüz olmak üzere üniversitelerin Fotoğrafçılık ve Kameramanlık, Görsel Sanatlar, Video Kurgu ve Montaj, Radyo Sinema TV bölümlerinden mezun, yüksek lisans yapmış, moda, stüdyo, düğün, doğum, ürün ve hava fotoğrafçılığı gibi farklı fotoğrafçılık branşlarında deneyimli, fotoğraf sanatının gelişmesine kendini adamış Türkiye’nin en iyi fotoğrafçılarından oluşmaktadır.

Kadromuzda; üniversitelerde akademisyen olan, fotoğrafçılıkla ilgili kitapları ve makaleleri bulunan, sergi çalışmaları gerçekleştirmiş, TV kanallarında ve dergilerde haber fotoğrafçılığı, savaş fotoğrafçılığı, sokak fotoğrafçılığı, doğa ve seyahat fotoğrafçılığı, belgesel fotoğrafçılığı yapmış profesyonel fotoğrafçılar yer almaktadır.

Bugüne kadar 12800’ün üzerinde kursiyer mezun eden ve %98 katılımcı memnuniyeti sağlayan,15 yıllık deneyimle geliştirdiğimiz Türkiye’nin ilk ve tek bireysel farklılıkları esas alarak hazırlanan fotoğrafçılık programımız Avrupa standartlarında ve uygulama ağırlıklı olmakla birlikte amatörden profesyonele 38 farklı branşta eğitim vermekteyiz.

Yurt içi ve yurt dışı fotoğraf gezileri, ustalarla fotoğraf seminerleri, sergi ve sanat aktiviteleriyle Türkiye’nin en aktif fotoğrafçılık kursuyuz.

Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı bir eğitim merkezi olarak Özel Öğretim Kurumları standartlar yönergesinin tamamına uygun eğitimler veriyoruz. Derslik büyüklüklerimizden acil çıkışlara, ekipman ve eğitim gereçlerinden yangın merdivenlerine, deprem dayanıklılık raporundan sosyal alanlara kadar MEB standartlarının tamamına uygun, öğrencilerimizin güvenli bir binada, keyifli bir atmosferde, alanında uzman ve deneyimli hocalardan eğitim almalarını sağlıyoruz.

Vizyon ve misyonumuz; tecrübeli eğitimci kadromuzla fotoğraf sanatını gelecek nesillere aktarmak ve lider bir eğitim kurumu olarak sektörümüze yön vermeye devam etmektir.

[widget-8]

2. Foto Life Akademi’de hangi fotoğrafçılık branşları var?

Fotoğrafçılığa yeni başlayanlar için Temel, İleri ve MEB Onaylı Fotoğrafçılık Kursu, Mobil, Analog ve Seyahat Fotoğrafçılığı Kursu olmak üzere 8 branşta Hobi Fotoğrafçılık, meslek edinmek isteyenler için Ürün, Doğum, Düğün, Moda, Stüdyo, Portre, Yemek, Hava, Belgesel Fotoğrafçılığı Kursu, Mimari ve Panoramik Fotoğrafçılık ile Drone Kursu, Fotoğrafçılara Özel Video Kurgu ve Montaj Eğitimi, Photoshop, Lightroom, Adobe Premiere, Adobe After Effects eğitimleri vermekteyiz.

Fotoğraf tutkunlarına özel; Fotoğrafta Kompozisyon Teknikleri, Işık Atölyesi, İnsan ve Portre, Canon ve Nikon Atölyesi, Dans ve Silüet Çekimi, Pan Çekim Tekniği, Yüksek Enstantane Çekim Tekniği, Karanlık Oda, Pin Hole Tekniği, Kış Fotoğrafçılığı, Siyah Beyaz Fotoğrafçılık, Macro, Mobil ve Instagram Fotoğrafçılığı gibi 56 dalda Workshop eğitimlerimiz var.

Ayrıca fotoğrafçılara özel Girişimcilik, Marka Yaratma, Satış ve Pazarlama, Dijital Pazarlama, SEO, Sosyal Medya, Adwords, Wordpress ve Etkili Sunum Teknikleri gibi Destekleyici Eğitimler; Diksiyon ve Beden Dili, Etkili İletişim ve İmaj, Algı ve İkna Teknikleri, Stres Yönetimi, Zor İnsanlarla Başa Çıkma, Motivasyon ve Liderlik gibi Kişisel Gelişim Eğitimlerimiz bulunmaktadır.

İstanbul’daki eğitim merkezlerimize gelemeyen yurt içi ve yurt dışı farklı şehirlerdeki kursiyerlerimiz için de Online Eğitim seçeneği sunmaktayız.

3. Foto Life Akademi fotoğrafçılık kursu hangi günler açık?

Haftanın 7 günü akşam 10’a kadar açığız.

4. Foto Life Akademi fotoğrafçılık kursu ailesine nasıl katılabilirim?

İster amatör olun, ister profesyonel. Foto Life Akademi ailesine katılmak için fotoğraf tutkunuz yeter. Fotoğraf çekmeye yeni başlayanlar, fotoğraf tutkunları ve meslek edinmek isteyenler için birbirinden keyifli eğitimlerimiz var. Bu eğitimlerimizden herhangi birine kayıt yaptırarak Türkiye’nin en büyük fotoğraf ailesine dahil olabilirsiniz. Nasıl bir kurumdan eğitim alacağınızı, dersliklerimizi, fotoğraf stüdyomuzu, kafemizi, bahçemizi ve sosyal alanlarımızı görmek, eğitmenlerimizle tanışmak isterseniz sizleri kurumumuza bekleriz.

5. Foto Life Akademi ile sanatın ne kadar içinde olabilirim?

Foto Life Akademi ile sıkıcı ve teorik eğitimlerden çok uzakta, sosyalleşebileceğiniz ve eğleneceğiniz etkinliklerle dolu sanatla iç içe bir ortam sunuyoruz. Öğrencilerimizin eğitmenleri ve sınıf arkadaşlarıyla kaynaşacağı bowling, satranç, playstation turnuvaları; rafting gezileri, ustalarla fotoğraf seminerleri, film gösterimleri ve amatörlerle profesyonelleri bir araya getiren network organizasyonları düzenliyoruz.

Türkiye’nin usta fotoğraf sanatçıları ile 50’den fazla branşta Workshop eğitimleri düzenliyor, haber fotoğrafçılığı, sokak fotoğrafçılığı, moda, ürün ve doğum fotoğrafçılığı gibi alanlarda ün yapmış fotoğrafçılardan eğitim almalarını sağlıyoruz.

Fotoğrafçılığın duayenleri ile söyleşiler düzenliyor, ünlü fotoğraf sanatçılarının sergilerini ziyaret ediyor, sinema ve resim gibi fotoğrafçılıkla iç içe olan sanat dallarının etkinliklerine katılıyor, yılsonu öğrencilerimizin fotoğraflarından oluşan bir sergi hazırlıyoruz. Sanat Cafe’de fotoğraf sohbetleri ve sanat etkinlikleri düzenliyoruz.

Grup şirketimiz olan turizm seyahat acentemiz Tatil Home işbirliği ile günübirlik veya konaklamalı yurtiçi ve yurtdışı fotoğraf turları, her ay İstanbul içi ücretsiz fotoğraf gezileri düzenleyerek teoriğini öğrendiğiniz fotoğrafçılık tekniklerini pratiğe aktarmanızı ve kendinizi geliştirmenizi sağlıyoruz. Foto Life Akademi’de hem fotoğraf hem de diğer sanat dallarıyla iç içe olacağınız bir ortam sunuyoruz.

6. Diğer fotoğrafçılık kursları daha ucuz. Neden sizden eğitim almalıyım?

Bir eğitim kurumunun fiyatları Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı olup olmadığına, eğitmenlerin deneyimine, eğitim içeriklerinin yeterliliğine, eğitim salonlarının konforuna, araç gereç donanımına, fiziki imkanlarına ve sosyal alanlarının çeşitliliğine göre belirlenmektedir.

Ne yazık ki ülkemizde, deneyimsiz kişiler ve merdiven altı diye tabir ettiğimiz kaçak eğitim firmaları, ucuz fiyat politikaları ve MEB müfredatından uzak eğitimlerle bu durumun farkında olmayan kursiyerlerin hayallerini ve vakitlerini çalıyorlar. Her yıl fotoğrafçılık eğitimi almaya başlayan öğrencilerin %65’i yanlış kurs tercihleri ve iyi eğitim alamadıkları için kendilerini yetersiz hissederek hayallerinden vazgeçiyor ya da ek bir maliyet ödeyerek daha iyi bir kurs arayışına giriyorlar.

Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı bir fotoğrafçılık kursu olarak Özel Öğretim Kurumları müfredatına uygun eğitimler veriyoruz. Derslik büyüklüklerimizden acil çıkışlara, ekipman ve eğitim gereçlerinden yangın merdivenlerine, deprem dayanıklılık raporundan sosyal alanlara kadar MEB standartlarının tamamına uygun, öğrencilerimizin güvenli bir binada, keyifli bir atmosferde, alanında uzman ve deneyimli hocalardan eğitim almalarını sağlıyoruz.

Bu kriterlere göre değerlendirdiğinizde fiyatımızın yüksek olmadığını hatta öğrencilerimizin fiyat odaklı kaçak ve yetersiz eğitim kurumlarını tercih etmemeleri için makul ve rekabetçi bir fiyat olduğunu görürsünüz.

Buyrun, kurumumuza gelin, sizi misafir edip bir çay/kahve ikram edelim. Siz nasıl bir kurumdan eğitim alacağınızı görün, Dersliklerimizi inceleyin, eğitmenlerimizle tanışın. Biz de bütçenize uygun ödeme planı çıkaralım. Kurumumuz haftanın 7 günü akşam 10’a kadar açık. Sizleri ağırlamaktan mutluluk duyarız.

7. Foto Life Akademi fotoğrafçılık kursu nasıl bir eğitim sistemine sahiptir?

15 yıllık deneyimle geliştirdiğimiz Türkiye’nin ilk ve tek bireysel farklılıkları esas alarak hazırlanan fotoğrafçılık kursu eğitim sistemimiz, Avrupa standartlarında olup uygulama ağırlıklı bir programdır. Yani öğrenme hızınıza, bilginize ve grubun dinamiğine göre eğitimlerimizi şekillendiririz.

Son teknoloji ile donatılmış sınıflarda görsel materyal ağırlıklı ders anlatımları, eğitim sırasında uygulamalı fotoğraf çekimleri, tekniğinizi geliştirecek ve öğrendiklerinizi pekiştirecek ödevler ve uzman eğitmenlerden fotoğraflarınıza yorumlarla %100 öğrenme garantisi vermekteyiz. Derse gelemeyen öğrencilerimize farklı bir sınıfta/şubemizde kaçırılan haftayı telafi etme imkanına ek olarak isteyen öğrencilerimize 1 yıl süresince eğitim dondurma hakkı tanıyoruz.

Fotoğraf gezileri ile teorik eğitimlerde öğretilenleri pekiştirirken eğitim sonrası kariyer danışmanlığı ve iş imkanı sağlayarak öğrencilerimizi profesyonel hayata hazırlıyoruz.

8. Öğrenci başarı ve memnuniyet oranınız nedir? Hakkınızdaki yorumları nereden takip edebiliriz?

Foto Life Akademi olarak bugüne kadar 12800'ün üzerinde kursiyer mezun edip %98 katılımcı memnuniyeti sağladık. Kursumuz, eğitim ortamımız, fotoğraf gezilerimiz ve eğitmenlerimizle ilgili öğrencilerimizin yaptığı yorumları web sitemizden, Facebook, Instagram ve Youtube hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

9. Kaç mezun verdiniz? Fotoğrafçılık kursu mezunlarınız fotoğrafçılık yapıyor mu?

Foto Life Akademi olarak bugüne kadar 12800’ün üzerinde kursiyer mezun ettik. Türkiye’den ve Almanya, İsviçre, İngiltere, Belçika, İran, Gürcistan, Bulgaristan gibi ülkelerden misafirimiz olan 500’den fazla öğrencimiz stüdyosunu açarak profesyonel hayata adım attı.

Mesleki atölyelerimizi ve görüntü işleme kurslarımızı bitirerek sektöre sağlam bir portföy ile başlayan öğrencilerimiz; moda, düğün, doğum gibi fotoğrafçılığın önemli branşlarında Türkiye’nin önde gelen markalarının bünyesinde yer alarak ve kendi stüdyolarını açarak güzel işlere imza atıyor ve bizi gururlandırmaya devam ediyorlar.

10. Fotoğrafçılık kursunuzdan mezun olup kendi iş yerini açan var mı?

500’den fazla öğrencimiz fotoğrafçılığı meslek olarak yapmak için kariyer hayatına atıldı ve kendi işlerini kurdular. Ürün, doğum, düğün, moda ve stüdyo fotoğrafçılığı gibi branşlarda hizmet veriyor ve başarılı işlere imza atıyorlar.

Foto Life Akademi fotoğrafçılık kursu olarak biz de stüdyosunu açmak isteyen öğrencilerimize marka koçluğu yapıyor, stüdyo açmak için gerekli olan makine ve ekipman temininden dekorasyona, iş planı hazırlamaktan durum analizine, finansal yönetimden işe alma süreçlerine, ekip koordinasyonundan pazarlamaya kadar A’dan Z’ye eğitim ve danışmanlık sunuyoruz.

11. Fotoğrafçılık kursunuzun fiziksel ve sosyal imkanları neler?

Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı bir fotoğrafçılık kursu olarak Özel Öğretim Kurumları müfredatına uygun eğitimler veriyoruz. Derslik büyüklüklerimizden acil çıkışlara, ekipman ve eğitim gereçlerinden yangın merdivenlerine, deprem dayanıklılık raporundan sosyal alanlara kadar MEB standartlarının tamamına uygun, öğrencilerimizin güvenli bir binada, keyifli bir atmosferde, alanında uzman ve deneyimli hocalardan eğitim almalarını sağlıyoruz.

Fotoğrafçılık kursu eğitim sınıflarımız ise Milli Eğitim Bakanlığı standartlarına uygun olarak öğrencilerimizin kaliteli ve konforlu bir alanda eğitim almaları için ışık, ses sistemi, havalandırma gibi kriterler göz önünde bulundurularak özel olarak tasarlanmıştır. Eğitim esnasında kullanılan ekipmanlar ise eğitim içeriği, alacağınız verim ve performans düşünülerek dünyanın en iyi markalarının fotoğraf stüdyosu ekipmanları arasından özenle seçilmiştir.

Fotoğrafçılık kursu aralarında ve sonrasında öğrencilerimizin keyifli vakit geçirdiği, fotoğraf sohbetleri ve sanat etkinlikleri düzenlediğimiz Sanat Cafe de kurumumuzun fiziki ve sosyal imkanlarındandır. Ayrıca öğrencilerimizin eğitmenleri ve sınıf arkadaşlarıyla kaynaşacağı bowling, satranç, playstation turnuvaları; rafting, ustalarla fotoğraf seminerleri, network organizasyonları ile yurt içi ve yurt dışı fotoğraf turları da düzenliyoruz.

12. Fotoğrafçılık kursunuz kaç yıldır eğitim veriyor? Kaç yıldır sektördesiniz?

Foto Life Akademi fotoğrafçılık kursu olarak Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı, 10 yıldır eğitim sektöründe fiilen yer alan bir kurumuz. Foto Life Akademi, Girişimci Eğitmen Fotoğraf Sanatçısı Orhan Gürbüz tarafından 2010 yılında kurulmuştur.

13. Fotoğrafçılık kursunuzun lokasyonu nerede? Nasıl ulaşım sağlayabiliriz?

Foto Life Akademi fotoğrafçılık kursu genel merkezimiz ve eğitim binamız Bakırköy İncirli’de yer almaktadır. Ayrıca Kadıköy, Taksim, Beylikdüzü, Maslak ve Beşiktaş semtlerinde de eğitim merkezimiz bulunmaktadır.

Bakırköy’de bulunan genel merkezimiz, İncirli Metrobüs durağına 7 dakika, Bakırköy metro istasyonuna 5 dakika yürüme mesafesindedir. İncirli E-5 otobüs ve dolmuş duraklarına da 5 dakikalık yürüme mesafesi bulunan kursumuza metrobüs, metro, otobüs ve dolmuş gibi toplu taşıma araçlarıyla rahatça gelebilirsiniz. Kişisel aracı ile gelecek olan öğrencilerimiz için otopark imkanımız vardır.

14. Foto Life Akademi Milli Eğitim Bakanlığına bağlı olarak mı hizmet veriyor?

Evet. Foto Life Akademi fotoğrafçılık kursu olarak Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı bir kurumuz.

15. Neden MEB’e bağlı bir kurum seçmeliyim?

Türkiye’de bir kurumun eğitim verebilmesi için MEB’e bağlı, ruhsatlı bir kurum olması ve eğitmenlerinin de usta öğretici sertifikasına sahip olmaları gerekmektedir. Ancak her geçen gün sayısı artan kaçak eğitim firmaları MEB’e bağlı olmamanın yanında standartların çok altında eğitimler vererek kursiyerleri yanıltıyorlar. Bu firmalar ve kişiler, internet ve sosyal medya üzerinden reklam yaparak kurs olduklarına dair yanlış beyanla öğrencileri tuzağa düşürüyorlar.

Her yıl fotoğraf eğitimi almaya başlayan öğrencilerin %65’i yanlış kurs tercihleri ve kalitesiz eğitim içerikleri nedeniyle iyi eğitim alamadıkları için kendilerini ya yetersiz hissederek hayallerinden vazgeçiyor ya da ek bir maliyetle daha iyi bir kurs arayışına giriyorlar.

İster hobi ister mesleki amaçlı olsun, eğitim alırken dikkat etmeniz gereken en önemli husus; eğitim merkezinin kayıtlı bir kurum olup olmadığıdır. MEB’e kayıtlı olmayan, resmi eğitim öğretim ruhsatı bulunmayan kurumlara güvenmek ileride pişman olmanıza neden olabilir. Aldığınız eğitimi belgeleyebileceğiniz, ileride bu eğitim dalı üzerine meslek kurabileceğiniz sertifika edinmeyi düşünüyorsanız onaylı eğitim kurumlarından ders almanız gerekmektedir.

Sınıfları standartların altında, eğitmenleri profesyonel olmayan, iletişim kuracağınız yetkilileri bulamadığınız, eğitim programlarını yeterli görmediğiniz yerlerden kesinlikle uzak durmalısınız.

16. Kurumun disiplin kuralları var mı? Kurallara uyulmazsa hangi yaptırımlar oluyor?

Foto Life Akademi olarak Milli Eğitim Bakanlığı Özel Kurslar Yönetmeliği çerçevesinde disiplin kurallarımız bulunmaktadır. Devamsızlık, kurum düzeni ve güvenliğini tehdit eden davranışlar, kurs ücretlerinin ödenmemesi ve benzeri durumlar için disiplin kurulumuz uyarma ve uzaklaştırma gibi yaptırımlar uygulamaktadır. Yaşanan olay ve duruma göre gereken hallerde hukuksal işlem yapılmaktadır.

17. Öğrencilerinizi iş görüşmelerine ve mülakatlara hazırlıyor musunuz?

Elbette. İsteyen öğrencilerimize kariyer danışmanlığı hizmeti vererek iş görüşmeleri ve mülakatlarında başarılı sonuçlar elde etmelerini sağlıyoruz. En iyi fotoğraflarını seçerek portfolyolarını hazırlıyor, CV’lerini düzenliyor, iletişim ve imaj önerilerinde bulunuyoruz. Türkiye’nin ünlü fotoğraf ve reklam ajanslarında çalışma hayali olanlara mülakatlarda öne çıkmalarını ve tercih edilmelerini sağlayacak Diksiyon ve Beden Dili, Etkili İletişim ve İmaj, Zarafet, Algı ve İkna Teknikleri gibi kişisel gelişim eğitimleri de veriyoruz.

18. Öğrencilerinizin istek ve taleplerini dikkate alıyor musunuz?

Elbette. Foto Life Akademi fotoğrafçılık kursu ile ilgili her türlü istek, beklenti ve taleplerinizi eğitim danışmanlarımıza iletebilirsiniz. Kayıt aşamasında belirlenen danışmanınız; veli ve öğrenci taleplerini kayıt altına alarak idari birimimize ulaştırmaktadır. İstek ve talepleriniz en kısa sürede çözüme kavuşturulmaktadır.

19. Fotoğrafçılık kursu öğrenci memnuniyetini nasıl ölçüyorsunuz?

Öğrenci memnuniyetimizi her eğitim sonunda yaptığımız Kursiyer Memnuniyet Anketi başta olmak üzere sosyal medya yorumları ve kursiyer başarıları üzerinden ölçüyoruz. Facebook, Instagram ve Youtube gibi sosyal medya hesaplarımıza gelen yorumları, Google’da eğitim merkezimize verilen puanları değerlendirerek kendimizi geliştirmeye ve öğrenci memnuniyetimizi yükseltmeye devam ediyoruz.

20. Yurt dışı eğitim danışmanlığı yapıyor musunuz?

Evet. İtalya, İngiltere, Fransa, Amerika, Almanya, Polonya gibi güzel sanatlarda ilk akla gelen ülkelerde eğitim almak isteyen öğrencilerimize özel olarak eğitim ve portfolyo hazırlama danışmanlığı yapıyoruz. Yurt dışı üniversitelerin başvuru ve kabul şartlarına bağlı olarak öğrencilerimizin en iyi çalışmalarını bir araya getiriyoruz. Kayıt yaptırmak istedikleri okullara nasıl başvuracakları, hangi belgeleri temin etmeleri gerektiği ve iletişim kanalları hakkında bilgilendirme yapıyoruz. Diksiyon ve Beden Dili, Etkili İletişim ve İmaj, Zarafet, Algı ve İkna Teknikleri gibi kişisel gelişim eğitimleriyle de mülakatlara iyi bir şekilde hazırlanmalarını sağlıyoruz.

21. Fotoğrafçılık kursunuz nerede? Farklı şehirlerden eğitim alabiliyor muyuz?

Foto Life Akademi fotoğrafçılık kursu merkezimizin ana binası Bakırköy İncirli’de bulunmaktadır. Öğrencilerimiz Kadıköy, Taksim, Beylikdüzü, Maslak ve Beşiktaş eğitim merkezlerimizden de fotoğrafçılık eğitimi alabilirler.

Türkiye’nin farklı illerinden ya da yurtdışından eğitim almak isteyen öğrencilerimiz için grup şirketimiz olan turizm seyahat acentemiz Tatil Home işbirliğiyle uçak ve otobüs bileti, havalimanı/otogar ve gar transferi, otel rezervasyon ve konaklama ihtiyaçlarını karşılamaktayız.

İstanbul’daki kurs merkezimize gelemeyecek olanlar ise online fotoğrafçılık kurslarımızdan yararlanarak ev ve iş ortamlarında eğitim alabilirler. WhatsApp, Facetime ya da Skype gibi görüntülü iletişim seçenekleriyle fotoğrafçılık kursu imkanı sağlamaktayız.

22. Fotoğrafçılık kursu eğitmenleriniz kimler?

Fotoğrafçılık kursu eğitmenlerimiz; başta kurucumuz Orhan Gürbüz olmak üzere üniversitelerin Fotoğrafçılık ve Kameramanlık, Görsel Sanatlar, Video Kurgu ve Montaj, Radyo Sinema TV bölümlerinden mezun, yüksek lisans yapmış, moda, stüdyo, düğün, doğum, ürün ve hava fotoğrafçılığı gibi farklı fotoğrafçılık branşlarında deneyimli, fotoğraf sanatının gelişmesine kendini adamış Türkiye’nin en iyi fotoğrafçılarından oluşmaktadır.

Kadromuzda; üniversitelerde akademisyen olan, fotoğrafçılıkla ilgili kitapları ve makaleleri bulunan, sergi çalışmaları gerçekleştirmiş, TV kanallarında ve dergilerde haber fotoğrafçılığı, savaş fotoğrafçılığı, sokak fotoğrafçılığı, doğa ve seyahat fotoğrafçılığı, belgesel fotoğrafçılığı yapmış profesyonel fotoğrafçılar yer almaktadır.

23. Sınıflarınız fotoğrafçılık eğitimi için uygun standartlara sahip mi?

Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı bir eğitim merkezi olarak Özel Öğretim Kurumları standartlar yönergesinin tamamına uygun eğitimler veriyoruz. Derslik büyüklüklerimizden acil çıkışlara, ekipman ve eğitim gereçlerinden yangın merdivenlerine, deprem dayanıklılık raporundan sosyal alanlara kadar MEB standartlarının tamamına uygun, öğrencilerimizin güvenli bir binada, keyifli bir atmosferde, alanında uzman ve deneyimli hocalardan eğitim almalarını sağlıyoruz.

Fotoğrafçılık sınıflarımız, Milli Eğitim Bakanlığı standartlarına uygun olarak öğrencilerimizin kaliteli ve konforlu bir alanda eğitim almaları için ışık, ses sistemi, havalandırma gibi kriterler göz önünde bulundurularak özel olarak tasarlanmıştır. Eğitim esnasında kullanılan ekipmanlar ise eğitim kalitesi, öğrencilerimizin alacağı verim ve performans düşünülerek dünyanın en iyi markalarının fotoğraf stüdyosu ekipmanları arasından özenle seçilmiştir. Fotoğraf sınıfımızda; Temel ve Pro-Plus Fotoğrafçılık, Doğum, Düğün, Ürün, Moda, Stüdyo, Yemek ve Hava Fotoğrafçılığı başta olmak üzere 13 branş, Fotoğraf ve Video İşleme Kursları, Mesleki ve Kişisel Gelişim Kurslarıyla birlikte 50’den fazla Workshop eğitimlerimiz MEB standartlarına uygun sınıflarımızda verilmektedir.

24. Sadece fotoğrafçılık eğitimi mi veriyorsunuz? Başka eğitimleriniz var mı?

Fotoğrafçılık eğitimleri dışında Özel Destekleyici Eğitimler, Kişisel ve Mesleki Gelişim Eğitimleri veriyoruz.

Fotoğrafçılara özel Girişimcilik, Marka Yaratma ve Yönetimi, Satış ve Pazarlama, Dijital Pazarlama, SEO, Sosyal Medya, Adwords, Wordpress ve Etkili Sunum Teknikleri gibi Destekleyici Eğitimler; Diksiyon ve Beden Dili, Etkili İletişim ve İmaj, Algı ve İkna Teknikleri, Stres Yönetimi, Zor İnsanlarla Başa Çıkma, Motivasyon ve Liderlik gibi Kişisel Gelişim Eğitimlerimiz var.

Video Kurgu ve Montaj, Photoshop, Lightroom, Adobe Premiere ve Adobe After Effects gibi görüntü işleme eğitimleri de vermekteyiz.

25. Fotoğrafçılık kursu seçerken nelere dikkat etmeliyiz?

Türkiye’de bir kurumun eğitim verebilmesi için ilk olarak MEB’e bağlı, ruhsatlı bir kurum olması gerekmektedir. Bu nedenle fotoğrafçılık kursu seçerken dikkat edilecekler arasında ilk sırada kurumun MEB onaylı olup olmadığı gelmelidir. Derslik büyüklüklerinden acil çıkışlara, ekipman ve eğitim gereçlerinden yangın merdivenlerine, deprem dayanıklılık raporundan sosyal alanlara kadar Özel Öğretim Kurumları Standartlar Yönergesi’ne uygun güvenli bir binada eğitim almalısınız. Fotoğrafçılık kursu seçmeden önce kurumu mutlaka ziyaret ederek derslikleri, koridorları, uygulama sınıflarını, bahçesini, kafesini ve sosyal alanlarını görün. Tabelasında MEB logosunun olup olmadığını mutlaka kontrol edin.

Bununa ek olarak fotoğrafçılık kursunun sektörde kaç yıldır hizmet verdiğine, eğitmen kadrosunun alanındaki başarılarına ve uzmanlığına, kurumun yeterli araç gerece ve yardımcı teknolojilere sahip olup olmadığına, MEB onaylı sertifika verip vermediğine, sertifikalarının uluslararası geçerliliği olmasına dikkat edin.

Eğitim içeriklerinin yeterliliğini, makine ve ekipman danışmanlığı yapıp yapmamasını, sınıf mevcudunu, kursun lokasyonunu, eğitimlerin uygulamalı olup olmadığını, fotoğraf gezileri ve sanat aktiviteleri düzenlemesini, ders telafisi ya da ücretsiz kurs tekrarı hakkı vermesini de göz önünde bulundurun. Eğitim sonrası destek ve kariyer danışmanlığı sunan, kursiyerlerinin olumlu yorumlar yaptığı fotoğrafçılık kurslarını tercih edin.

Daha detaylı bilgi almak için “Fotoğrafçılık Kursu Seçerken Dikkat Edilecekler” başlıklı yazımızı okuyun.

26. Ünlü fotoğraf sanatçıları ile tanışmamızı sağlayabilir misiniz?

Türkiye’nin duayen fotoğraf sanatçıları ile 50’den fazla branşta Workshop eğitimleri düzenliyor, haber fotoğrafçılığı, sokak fotoğrafçılığı, moda, ürün ve doğum fotoğrafçılığı gibi alanlarda ün yapmış fotoğrafçılardan eğitim almalarını sağlıyoruz.

Fotoğraf sanatının en önemli isimlerini Sanat Cafe’mizde ağırlayarak öğrencilerimize fotoğrafçılığın gelişmesine kendini adamış, yurt içi ve yurt dışında adından söz ettirmiş, başarılı fotoğrafçılar yetiştirmiş ustalarla tanışma fırsatı sunuyoruz.

27. Fotoğrafçılık kursu ve kurumla ilgili istek ve taleplerimi kime iletebilirim?

Foto Life Akademi fotoğrafçılık kursu ile ilgili her türlü istek, beklenti ve taleplerinizi eğitim danışmanlarımıza iletebilirsiniz. Kayıt aşamasında belirlenen danışmanınız; veli ve öğrenci taleplerini kayıt altına alarak idari birimimize ulaştırmaktadır. İstek ve talepleriniz en kısa sürede çözüme kavuşturulmaktadır.

[widget-7]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 30 30