Fotolife Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Doğum Fotoğrafı Çekimleri İçin Kıyafet ve Aksesuar Alınacak Yerler

Yenidoğan Çekimlerinde Kullanılan Bebek Kıyafetleri ve Dekorlar

Yenidoğan çekimlerinde ve bebek fotoğrafçılığında konseptli çekimler artık çok moda. Denizkızı, arı maya, gemi kaptanı vb. gibi kompozisyonlar oldukça talep görüyor. Hatta aileler en güzel bebek fotoğraflarını araştırıyor, fotoğrafçılardan denenmemiş konseptler talep ediyor. Haliyle bu durumda bebek fotoğraf çekimi malzemeleri ve aksesuarlarına talep artıyor. Buna bağlı olarak da bebek kıyafetleri ve aksesuarları satan firmaların sayısı artıyor.

Doğum fotoğrafçılığı yapıyor ve çekimlerinizde kullanacağınız kıyafetleri, aksesuarları ve dekorları nereden alacağınızı bilmiyorsanız sizlere, bebek fotoğraf çekimi için malzemeler satın alabileceğiniz lokasyonlardan ve seçeneklerden bahsedeceğiz.

 

[widget-8]

Yenidoğan Bebek Sepetleri Nereden Alınır?

Yenidoğan bebek fotoğrafı çekim malzemeleri arasında öncelikli olarak ihtiyacınız olacak şey sepetler ya da bebeği içinde konumlandıracağınız ekipmanlardır. Genellikle hasır sepetleri tercih etmeniz güzel bir görsel edinmeniz açısından daha iyi olacaktır. Bebek sepetlerini ise uygun fiyatlarla almak istiyorsanız Eminönü’nde bulunan Sepetçiler Çarşısı’ndan başka bir yere gitmenize gerek kalmayacak.

Sepetçiler Çarşısı’nda birbirinden farklı tasarımlara ve boyutlara sahip binlerce sepet var. İstanbul dışında yaşıyorsanız bazı sepetçilerin web sitelerinden beğendiğiniz ürünleri satın alabilirsiniz. Hem ekonomik hem de kaliteli sepetler için doğru adres Eminönü olacaktır.

[widget-19]

Yenidoğan Çekim Kıyafetleri Nereden Alınır?

Bebek fotoğraf çekimi malzemeleri arasında en önemlilerden biri de kıyafetlerdir. Konsept çekimlerde denizkızı kostümü, kaptan kostümü, polis kostümü ya da ayıcık kostümü gerekebilir. Fotoğrafçılar bu çekim kıyafetlerini ailelerin karşılamasını isteyebilirler ya da kendileri temin ederek çekim ücretlerine bu masraflarını yansıtabilirler.

Yenidoğan bebek fotoğraf çekimi kostümleri için yine rotanızı Eminönü’ndeki anne-bebek çarşılarına ve iş merkezlerine çevirebilirsiniz. Ayrıca toptancılarda da prenses kıyafetleri, taçlar, şapkalar bulabilirsiniz. Kadıköy’de de konsept anne-bebek mağazalarında ya da butik üreticilerde yeni doğan çekim kıyafetleri var.

İnternette de karşınıza çıkacak bebek fotoğraf çekimi malzemeleri satan e-ticaret sitelerinden yararlanabilir, Aliexpress üzerinden de Türkiye’de bulamayacağınız birçok kıyafeti sipariş edebilirsiniz.

Yenidoğan çekimlerini oldukça renkli kılan etmenlerden bir diğeri de; bebek saç aksesuarlarıdır. Özellikle kız çocuklarına yakışan bu aksesuar için bölgenizde bulunan herhangi bir takı ve aksesuarcıdan yararlanabilirsiniz.

Yenidoğan Çekim Oyuncakları Nereden Alınır?

Yenidoğan bebek fotoğrafı çekim malzemeleri arasında fotoğrafçıların en çok ihtiyaç duyacağı malzemelerden biri de oyuncaklar elbette. Bebek sepetinin etrafına serpiştirilen, konsepte göre bebeğin yanında konumlandırılan, rengarenk oyuncakları ailelerden talep edebileceğiniz gibi stüdyonuzda da sürekli bulundurabilirsiniz.

Örneğin; winnie the pooh konseptli bir fotoğraf çekiminde stüdyonuzda winnie the pooh çizgi filmindeki ayının, eşeğin ve kaplanın olması işinize yarayacaktır. Bunun gibi popüler kompozisyonları pek çok aile talep edecektir sizden. Dolayısıyla stüdyonuzda sık kullanacağınız oyuncakları bulundurabilirsiniz.

Yenidoğan bebek çekimlerinde kullanacağınız bu oyuncakları yine Eminönü ve Eyüp’te yer alan oyuncakçılar çarşısında bulabilirsiniz. Ayrıca internet üzerinden satış yapan oyuncakçılardan da satın alabilirsiniz.

Doğum Fotoğrafı Kıyafet ve Aksesuarları Pahalı Mı?

Bebek fotoğraf çekimi malzemeleri için İstanbul’da bakmanız gereken belli başlı yerleri söyledik. Dilerseniz internet üzerinden de ihtiyacınız olan oyuncakları ve kıyafetleri alabilirsiniz. Genel olarak baktığınızda yenidoğan bebek çekim kıyafetlerinde 100 – 1000 TL arasında değişkenlik görürsünüz. Bunun nedeni satın almak istediğiniz kıyafetin konusudur. Prenses kıyafetlerini her yerde bulabileceğiniz için ucuza alırsınız ancak denizkızı kıyafetini hemen bulamayacağınız için ödeyeceğiniz ücretler size fazla gelebilir.

Oyuncaklar, şapkalar ve sepetler için aynı şeyi söyleyemeyiz. Gayet makul fiyatlarla satın alabilirsiniz bu aksesuarları. Son zamanlarda yenidoğan bebek fotoğrafı çekim malzemeleri satan dükkanların sayısı da arttığı için stüdyonuzu fazla para harcamadan çekim aksesuarları ile doldurabilirsiniz. Biraz internet araştırması yapın, kullanıcı yorumlarına bakın, size en uygun ve ihtiyaçlarınıza yönelik kostümleri ve aksesuarları satın alın.

[widget-24]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 30 30