Fotolife Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

En İyi Düğün Dış Çekim Fotoğrafları İçin İpuçları

Fenomen Bir Düğün Dış Çekim Fotoğrafçısı Olmak İçin Bunlara Dikkat Edin!

2000'li yıllara kadar düğün fotoğrafları dediğimizde aklımıza daha çok düğün öncesi stüdyoya uğranarak bir iki saatte çekilen fotoğraflar geliyordu. Ancak dijital fotoğraf makinelerinin ciddi oranda artmasıyla birlikte dünya evine girmeye karar veren çiftler için artık düğün fotoğrafları dış çekim demek.

Buna karşılık fotoğrafçının gözünden baktığımızda düğün dış çekim fotoğraflarında kusursuz kareler yakalamak stüdyo çekimlerine kıyasla çok daha zor. İşte biz de tam olarak bu amaçla sizlere en iyi düğün dış çekim fotoğrafları için ipuçları verecek, dikkat etmeniz gereken noktalardan bahsedeceğiz. Eğer düğün fotoğrafçısı olmak ya da profesyonel bir düğün dış çekim fotoğrafçısı olarak kendinizi geliştirmek istiyorsanız doğru adrestesiniz.

[widget-8]

1. Şehrinizi İyi Tanıyın - Dış Çekim İçin Favori Mekanlarınız Olsun

En iyi düğün dış çekim fotoğrafları için ihtiyacınız olan ilk şey kuşkusuz harikulade mekanlardır. Bunun için düğün dış çekim fotoğrafçısı olarak hizmet verdiğiniz şehri ve bölgeyi iyi tanımalı, sizinle iletişime geçen çiftlere farklı ve göz alıcı mekanlar önerebilmelisiniz.

2. Çekim Mekanını Birkaç Gün Önceden Ziyaret Edin

Dış çekim fotoğrafı için çiftle görüştükten sonra çekim mekanına tekrar uğramayı kesinlikle ihmal etmeyin. Bu şekilde hem çekim için neler yapabileceğinizi mekan üzerinde görebilir hem de muhtemel olumsuzlukları önceden fark ederek çiftle birlikte yeniden planlama yapabilirsiniz.

3. Hava Durumunu Kontrol Edin

Etkileyici bir düğün dış mekan çekimi için en büyük tehditlerden biri de olumsuz hava koşullarıdır. Günümüzde cep telefonlarımızdan bile sürekli hava tahminleri alıyoruz. Bu doğrultuda çiftle birlikte düğün dış çekim planlaması yaparken hava koşullarını göz önünde bulundurun. Hava tahminlerinin sizi yanılttığı durumlarda çifte farklı planlar teklif edin.

4. Ekipmanlarınızın Hazır Olduğundan Emin Olun

Düğün dış çekim fotoğrafları için yola çıkmadan önce tüm ekipmanlarınızı ve ekipmanlarınızın yedeklerini yanınıza aldığınızdan emin olun. Özellikle yanınızda iki fotoğraf makinesi bulundurmanız son derece önemlidir. Buna ek olarak farklı çekim türleri için birkaç farklı lens almak da iyi bir fikir olabilir.

5. Bir Ekiple Birlikte Çalışın

Düğün dış mekan çekimi söz konusu olduğunda stüdyo ortamına kıyasla çok daha zor koşullardan bahsettiğimizi unutmamak gerekir. Bilhassa doğal ışığın yanı sıra ekstra aydınlatma sistemlerinden yararlanacaksanız kesinlikle bir ekiple birlikte hareket etmeniz en doğrusudur. Böylelikle aklınızdaki fikirleri çok daha hızlı bir şekilde hayata geçirebilirsiniz.

6. Yaratıcı ve Romantik Pozlar Keşfedin

En iyi düğün dış çekim fotoğrafları için elbette mekanın ve fotoğraf karesinin güzel olması yeterli değildir. Buna ek olarak çiftin verdiği gelin damat pozu da romantik ve ışıltılı olmalıdır. Bunun için profesyonel bir düğün fotoğrafçısı olarak trendleri sürekli yakından takip etmeniz ve yeni pozlar keşfetmeniz son derece önemlidir.

7. Çekim Sonrası Fotoğrafı Düzenleyerek Kompozisyonu Güçlendirin

Düğün dış çekim fotoğraflarının bir özelliği de masalsı bir havaya sahip, romantik ve hayalci kompozisyonudur. Zaman zaman böylesine bir kompozisyonu destekleyen dış mekanlar bulmak mümkün olsa da bahsettiğimiz etkiyi uyandırmak için çekim sonrasında Photoshop ve Lightroom gibi yazılımları kullanarak fotoğrafı yeniden yorumlamalısınız.

Uygulamalı Düğün Fotoğrafçılığı Kursu ile Becerilerinizi Geliştirin

Eğer başarılı bir düğün dış çekim fotoğrafçısı olmak istiyorsanız dış mekan çekimlerine önem vermeli, kendinizi geliştirmek için sürekli kameranızı açık tutmalısınız. Çektiğiniz fotoğraflar bir düğüne ait olmasa bile farklı dış mekan fotoğrafları kolaylıkla dış mekanlarda fotoğraf çekmenin zorluklarını size gösterecektir.

Bu açıdan uygulamalı düğün fotoğrafçılığı kursu ile sizlere hayatla iç içe bir eğitim programı sunduğumuzu belirtmek isteriz. Gerek stüdyo gerekse dış mekan çekimleri ile fotoğrafçılık becerilerinizin gelişmesini sağlamakta, profesyonel bir düğün fotoğrafçısı olarak zirveye doğru sağlam adımlar atmanıza yardımcı olmaktayız.

[widget-25]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 30 30