Fotolife Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

İyi Bir Düğün Hikayesi Fotoğrafçısı Nasıl Olmalı?

Düğün Hikayesi Fotoğrafçıları İçin Öneriler

Düğün fotoğrafçılığının hiçbir zaman eskimeyen bir moda olduğunu söyleyebiliriz. Ancak söz konusu düğün hikayesi fotoğrafçılığı olduğunda oldukça yeni bir trendle karşı karşıya olduğumuzu vurgulamak gerekir. Temel olarak bir düğün hikayesi fotoğrafçısı, fotoğraf karelerinin yardımıyla düğünü bir belgesel gibi ele alır. Nitekim kimi fotoğrafçılar da düğün hikayesi yerine belgesel düğün fotoğrafçılığı terimini kullanmayı tercih ediyor.

Eğer düğün fotoğrafçısı olarak becerileriniz arasına düğün hikayesi fotoğrafçılığı gibi son yılların yükselen trendlerinden birini eklemek istiyorsanız yazımızı incelemeye devam edin. İyi bir düğün hikayesi fotoğrafçısı nasıl olmalı sorusunun cevabını yazımızda bulacaksınız.

[widget-8]

1. Çiftle İletişim Kurmayı Bilmelisiniz

Düğün hikayesi fotoğrafçısı için çiftle iletişim kurmayı bilebilmek son derece önemlidir. Çünkü düğün hikayesi fotoğrafçılığı belli mekanlarda yapılan birkaç saatlik çekimlerden ibaret değildir. Aksine düğün hazırlığı boyunca çifte eşlik etmeli, düğün esnasında güzel anları yakalayabilmeli ve sonrasında çiftin dünya evine attığı ilk adımları fotoğraf karesine sığdırabilmelisiniz. Bunun için çiftle doğru bir iletişim içinde olmanız ve onları doğru yönlendirmeniz gerekir.

2. Bir Tema Belirlemelisiniz

Başarılı düğün hikayesi fotoğrafçıları arasında anılmak için fotoğraflarınızda bir tema belirlemelisiniz. Aşk söz konusu olduğunda her şeyi başlatan ilk kıvılcımın bir nesne, bir mekan ya da herhangi bir şeyle alakalı olduğunu unutmayın. Çiftlerin hayatında yeri olan herhangi bir objeyi temanızın odak noktasına yerleştirerek fotoğraflarınızın kompozisyonunu güçlendirebilirsiniz.

3. Kendinizi Fotoğraflarla Sınırlamamalısınız

Elbette düğün hikayesi fotoğrafçılığı söz konusu olduğunda asıl önemli olan fotoğraflarla bir hikaye kurgusu yapabilmenizdir. Ancak düğün hikayesi nedir sorusunun cevabı yalnızca bundan ibaret değildir. Düğün hikayesini güçlendireceğini düşündüğünüz özel anları kısa düğün klipleriyle kayda alabilir, hikaye anlatımınızı zenginleştirebilirsiniz.

4. Ekipmanlarınızı İyi Tanımalısınız

Düğün hikayesi fotoğrafçısı olarak geleneksel düğün fotoğrafçılarına kıyasla çok daha güç çekimler yapabileceğinizi göz ardı etmemelisiniz. Öyle ki bir gün boyunca farklı mekanlarda aynı ekipmanlarla çekim yapmak zorunda kalabilirsiniz. Bu nedenle çekimlerini yapacağınız çiftle tüm ayrıntıları görüşerek farklı çekim mekanları için hazırlığınızı yapmalı, ihtiyaç duyabileceğiniz tüm ekipmanları yanınıza almalısınız.

5. Hikaye Kurgulamayı Bilmelisiniz

Her ne kadar geleneksel düğün fotoğrafçıları için de bir fotoğraf kurgusu yapma zorunluluğundan bahsedilebilse de düğün hikayesi fotoğrafçıları açısından hikaye kurgulamak çok daha önemlidir. Bu nedenle çekimlere başlamadan önce çiftlerin hikayesini detaylı bir şekilde öğrenmeye gayret etmelisiniz. Çoğu zaman çiftler, aralarındaki romantik anları başkalarıyla paylaşmak konusunda çekingen davranabilir. Ancak bir düğün hikayesi fotoğrafçısı olarak doğru kurguyu yapabilmek için bu tür bilgilere ihtiyacınız vardır.

6. Konsept Çekimler Yapmalısınız

Çiftin hikayesini zenginleştirmek ve daha hoş sunabilmek adına konsept çekimler yapmanız son derece önemlidir. Düğün hikayesi fotoğrafçısı olarak çiftlere farklı konseptler önerebilmeli, onların da önerilerini dikkate alarak yaratıcı konseptler tasarlamalı ve etkileyici fotoğraf kareleri ortaya çıkarabilmelisiniz.

Düğün Fotoğrafçılığı Kursu ile Mesleki Becerilerinizi Geliştirebilirsiniz

İster deneyimli bir düğün fotoğrafçısı olun isterseniz de sektöre yeni girmeyi planlayan bir fotoğraf tutkunu. Eğer düğün hikayesi fotoğrafçılığı alanında kendinizi geliştirmek ve başarılı kurgu ya da konseptler yaratabilmek istiyorsanız düğün fotoğrafçılığı kursu programlarımızda aradığınızı bulabilirsiniz.

Düğün hikayesi fotoğrafçılığı hakkında daha fazla şey öğrenmek ve başarılı bir düğün hikayesi fotoğrafçısı olmak üzere harekete geçmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Alanında uzman fotoğrafçılık eğitmenleriyle sizlere kapsamlı bir eğitim programı vadediyoruz.

[widget-25]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 30 30