Fotolife Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

İstanbul’da Kış Düğünü İçin Çekim Mekanları

Birbirinden Güzel Kış Düğünü Fotoğrafları İçin Bu Adresleri Tercih Edin!

İstanbul’da kış düğünü için çekim mekanları arayan çiftlerin en büyük endişelerinden biri düğün çekimlerinin nerede ve nasıl olacağıdır. Yaz aylarında olduğu gibi, eşsiz bir şehir olan İstanbul’da kış düğünü için çekim mekanları elbette vardır.

Son yıllarda düğün çekimi, stüdyo alanlarının dar ve kısıtlı olmasıyla birlikte şehrin çeşitli yerlerine yayılarak dış mekân düğün çekim yerleri oluşmuştur. İstanbul’da kış düğünü için çekim mekanları arayan çiftlere Avrupa ve Anadolu yakasındaki düğün çekim yerlerini hazırladık.

Avrupa Yakası Düğün Çekim Mekanları

1.Ihlamur Kasrı

Beşiktaş ve Nişantaşı arasında bulunan Ihlamur Kasrı İstanbul’da düğün çekim yerlerinden biridir. Oldukça göz dolduran bir yapıya sahiptir. Mimarisi ve taş işlemeleri ile görkemli bir görünümdedir. Bu arada sadece dış mekanlarda fotoğraf çekilmesine izin verilmektedir. Avrupa yakası düğün çekim mekanları arasında mutlaka değerlendirebileceğiniz bir yerdir.

 

2.Atatürk Arboretumu

Atatürk Arboretumu, Sarıyer ilçesinde ve İstanbul Üniversitesi’nin Orman Fakültesi içerisinde yer alıyor. Tam bir doğa harikası olan Atatürk Arboretumu Avrupa yakası düğün çekim mekanları arasında çokça tercih edilen bir yerdir. Oldukça geniş bir alana sahiptir. Küçük göletleri, ağaçları ve rengarenk çiçekleri ile sizlere nefes kesen bir görüntü sunar. Kısacası bu alan düğün çekimi için her yerde fotoğraf çektirmek isteyeceğiniz bir mekandır.

 

3.Yıldız Parkı

İçerisinde birçok köşk bulunan Yıldız Parkı Beşiktaş ilçesinde yer alıyor. Düğün çekim yerleri arasında en çok tercih edilenlerdendir. Parkın içerisinde harika fotoğraflar çekebilir, köşklerin önünde yakaladığınız karelerle düğün fotoğraflarınıza çok güzel arka fon oluşturabilirsiniz. Avrupa yakası düğün çekim mekanları arasında sıklıkla kullanılan Yıldız Parkı’na girişler ücretsizdir.

 

4.Galata Kulesi

Beyoğlu’nda yer alan Galata Kulesi en romantik pozları çektirebileceğiniz yerlerden biridir. Tarih kokan Galata Kulesi’nde mutlaka düğün fotoğraflarınız yer almalıdır. Ayrıca düğün çekimi için mekânın içerisine girmenize gerek yoktur. Kış düğün çekim mekânları arasında yer alan Galata Kulesi önünde gösterişli çekimler yapabilirsiniz.

 

5.Rahmi Koç Müzesi

Rahmi Koç Müzesi İstanbul’un Hasköy sahilinde yer alıyor. İstanbul’da kış düğünü için çekim mekanları arasında en popüler olanlardan biridir. Müzenin taş duvarları, antika arabaları ile vintage fotoğraflar için harika kareler yakalayabilirsiniz. Düğün çekimini müze yönetiminin izin verdiği alanlarda yapabilirsiniz. Öncesinde mutlaka randevu alıp detaylı bilgi için görüşmelisiniz.

 

 

6.Kibrithane

Kibrithane İstanbul Küçükçekmece’de yer alıyor. Avrupa yakası düğün çekim mekanları arasında çiftlerin ilgisini çekebilecek bir yerdir. Bu eski fabrika terk edilmiş görüntüsü ile düğün çekimi için mutlaka değerlendirmeniz gereken bir yerdir. Ayrıca yeni sahiplerinden sonra restore edilen bu mekânda çekimler ücretli olup en az 1 hafta önce randevu almanız gerekir.

 

7.Emirgan Korusu

Emirgan Korusu Sarıyer ilçesinde yer alıyor. Emirgan Korusu kış düğün çekim mekânlarından biri olup özgün konumu ve doğası ile sizlere düğün çekimi için harika bir alan sunuyor. İçerisinde yer alan köşkleri, ağaçları, laleleri, çiçekleri ve tabi ki eşsiz boğaz manzarası ile fotoğraflarınızı farklı bir boyuta taşıyor. Avrupa yakası düğün çekim mekanları arasında muhteşem bir yer olan Emirgan Korusu’nda sadece otopark ücreti ödeyerek düğün çekiminizi gerçekleştirebilirsiniz.

 

8.Karaköy Sokakları

İstanbul’da son yıllarda popüler bir yer olan Karaköy, sokakları ve eğlenceli havasıyla adeta resim çekilmeden gitmeyenlerin mekânı haline gelmiştir. Eğer özgün bir ruha sahipseniz düğün çekiminizi daha renkli bir hale getirmek için bir çılgınlık yapıp kışın bu sokaklarda fotoğraf çektirebilirsiniz.

 

Anadolu Yakası Düğün Çekim Mekanları

1.Adile Sultan Kasrı

Boğaza sıfır konumda olan Adile Sultan Kasrı Üsküdar ilçesinde yer alıyor. İstanbul’da kış düğünü için çekim mekanları arasında en ideal olanlardan biridir. Gösterişli salonları ve koridorları ile güzel fotoğraflar çekebileceğiniz gibi kasrın dışında da en az içi kadar gösterişli kareler çıkarabilirsiniz.

 

2.Beykoz Kundura Fabrikası

İstanbul’da kış düğün çekim mekânları arasında olan Beykoz Kundura Fabrikası, Beykoz Yalıköy’de yer alıyor. İstanbul’un en eski fabrikalarından biri olup, tarihi dokusuyla düğün çekimlerinizi eşsiz bir hale getiriyor. Düğün çekimleri, dizi ve film setleri için kullanılan fabrikada görsel şölenle karşılaşabileceğiniz gibi mekânın geniş koridorlarında dışarıdan süzülen ışıkla harika anlar yaratabilirsiniz. Anadolu yakası düğün çekim mekanları arasında kullanılan Beykoz Kundura Fabrika’sında çekimler ücretlidir.

 

3.Hidiv Kasrı

Harika bir korunun içerisinde yer alan Hidiv Kasrı Beykoz’da yer alıyor. Ayrı bir güzellikte olan Hidiv Kasrı İstanbul’da kış düğünü için çekim mekanları arayanların mutlaka değerlendirilmesi gereken bir yerdir. Hem iç hem de dış mekânda harika düğün çekimleri yapabilirsiniz. Bu arada Hidiv Kasrı’nda fotoğraf çekimleri ücretlidir.

 

4.Haydarpaşa Garı

Haydarpaşa Garı Kadıköy’de denize sıfır bir noktada yer alıyor. Mimari dokusu ve tarihi ile düğün çekimleriniz için güzel bir fon oluşturabilecek yerlerden biridir. Ayrıca vintage tarzı seven çiftler için harika kareler çıkaran mekanlardandır.

 

5.Ağva

Ağva İstanbul sınırları içerisinde yer alan bir tatil cennetidir. Uzun sahil plajlarında, bungalov evlerinin önünde dilediğiniz kadar düğün çekimi yapabilirsiniz. Düğün çekim yerleri arasında yer alan Ağva’da fotoğraf çekimi yapmak için düğün tarihinizden birkaç gün önce giderek fotoğraf çekilebilirsiniz. Kış düğünü için, sert havanın atmosferinde romantik fotoğraflar elde edebilirsiniz.

 

 

6.Riva

Riva, Beykoz ilçesine bağlı bir köydür. Anadolu yakası düğün çekim mekanları arayanlar için tarihi bir dokusu olan Riva Kalesi önünde fotoğraflar çekebilirsiniz. Bir kış düğünü için havanın kasveti ile plajlarda çok romantik anlar yakalayabilirsiniz.

 

Yaz aylarında fotoğraf çektirebilecek mekanlar neredeyse sınırsızken, kış aylarında evlenecek çiftler yağmurdan ve soğuk hava şartlarından endişe duyabiliyorlar. Ancak ömür boyu saklanacak olan fotoğrafların önemini bilen çiftler için kış şartları da engel olmuyor.

Sizler için en özel anınızı ölümsüzleştirmek için fotoğraf çekebileceğiniz düğün çekim yerlerini sıraladık. Her bir mekânın ve yerin ayrı bir dokusu vardır. İstanbul gibi eşsiz bir şehirde düğün fotoğrafı çektirecek çiftler için mekanları belirledikten sonra size düşen birbirinden güzel pozlar vermektir.

[widget-25]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 30 30