Fotolife Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

En İyi 5 Canon Fotoğraf Makinesi

Etkileyici Fotoğraflar İçin Kaliteden Taviz Vermeyin!

En iyi Canon fotoğraf makinesi peşindeyseniz doğru yere geldiniz. İster telefonunun kamerasını yükseltmek isteyen yeni başlayan biri olun ister full frame'e geçmeye hazır hevesli bir fotoğrafçı veya en son teknolojiyi arayan bir profesyonel olun, size uygun bir makine bulacağımızdan eminiz.

Sizin için en iyi Canon fotoğraf makinesi hangisi, belirlemenize yardımcı olmak için DSLR ve aynasız makinelerin ikisine de göz attık. Fotoğrafçıların vazgeçilmezi DSLR ve birçok DSLR makinede bulamayacağınız özelliklere sahip aynasız Canon fotoğraf makineleri; fotoğrafçılığın en etkileyici halini elinizin altına getiriyor. Gelin daha fazla lafı uzatmadan en iyi 5 Canon fotoğraf makinesi hangisiymiş göz atmaya başlayalım...

Fotoğrafçıların En Çok Tercih Ettiği Canon Fotoğraf Makinesi Modelleri

Pek çok insan size DSLR'lerin eski moda olduğunu ve geleceğin aynasız fotoğraf makineleri olduğunu söyleyecektir, ancak bize kalırsa söz konusu Canon fotoğraf makineleri olduğunda her iki türde aynı derecede caziptir. Bu nedenle listemizde iki türden de farklı modeller bulacaksınız. İşte en iyi Canon fotoğraf makinesi modelleri:

  • Canon EOS R5 – En İyi Canon Fotoğraf Makinesi Modelleri

Canon EOS R5; fotoğraf teknolojisinin vardığı zirvelerden biridir. Aynasız modellerden biri olan R5; EOS 1D X Mark III’ün sınıfında lider otomatik odaklama sisteminin yanı sıra yeni bir düşük geçiş filtresi sayesinde inanılmaz ayrıntılara sahip görüntüler yakalamanıza imkan veren 45 MP’lik bir sensöre sahip. 29,97 fps'ye kadar dahili olarak kırpılmamış 8K Raw video veya hem UHD hem de DCI'da HDR PQ ile sinema kalitesinde çekim olanağı sunan makine; gerçekten her fotoğraf tutkununun en az bir kere kullanması gereken ekipmanlardan.

  • Canon EOS R6 – Canon Fotoğraf Makinesi Yorumlar

EOS R6; EOS R5'in en son teknolojisine ve çözünürlüğüne ihtiyaç duymayanlar için ideal bir model olabilir. Vurgulamak gerekiyor ki hız, video ve düşük ışık özelliklerinin birleşimi ona profesyonel bir çekicilik de kazandırıyor. EOS R6'da kesinlikle seveceğiniz birkaç özellikle; 20 FPS'lik yüksek çekim hızı ve EOS-1D X Mark III'ün derin öğrenme teknolojisini ödünç alan otomatik odaklamadır. Çözünürlük yalnızca 20,1 MP'dir ve bu, itiraf edelim bazı fotoğraf meraklıları için çok düşük olabilir, ancak yine de düşük ışıkta daha iyi performans için piksellerin daha büyük olduğu anlamına gelir.

  • Canon EOS Rebel SL3 - En İyi Canon Fotoğraf Makinesi Modelleri

Küçük boyutlu Canon Rebel SL2 özellikle Avrupa pazarında çok tutmuştu. Ancak yeni sürümü SL3’ün onu her yönden geliştirdiğini söylemek gerekiyor. En iyi Canon fotoğraf makinesi listemizde kesinlikle yer bulmayı hakeden Rebel SL3; özellikle yeni başlayanlar için idealdir. Canon'un 24,1 MP çözünürlüğe sahip sınıfının en iyisi APS-C sensörü mükemmel görüntü kalitesi sunar ve LCD ekranla canlı çekim o kadar kolay ve sezgiseldir. Aynı şekilde otomatik odaklamasının da en iyilerden biri olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Üstelik DSLR bir makine olmasına karşılık çekim yapmak aynasız makineler kadar da kolaydır.

  • Canon EOS 6D Mark II - Canon Fotoğraf Makinesi Yorumlar

EOS 6D Mark II, Canon'un en ucuz tam kare DSLR'sidir ve uygun fiyatına karşılık başlangıç seviyesi olmaktan çok ileridedir. Tam kare sensörün avantajı, kısmen daha fazla megapiksel kısmen de piksellerin daha büyük olması ve daha fazla ışık yakalayarak üstün bir görüntü kalitesi sağlamasıdır. EOS 6D Mark II'deki 26 megapiksel sensör, 24 megapiksel kameralara göre kullanışlı bir avantaj sunar. Ayrıca vizörlü çekim için güçlü 45 noktalı AF sistemine ve canlı görüntü fotoğrafçılığı için Canon'un Dual Pixel CMOS AF'sine sahiptir.

  • Canon EOS M6 Mark II – En İyi Canon Fotoğraf Makinesi Modelleri

EOS M serisi, geçmişte genellikle Canon ailesinin sevilmeyen çocuğu gibiydi. Ne mutlu ki EOS M6 Mark II'nin ortaya çıkmasıyla birlikte firmanın nihayet APS-C aynasız serisini ciddiye almaya başladığını söyleyebiliriz. Mark II, 32,5 MP APS-C yongası biçiminde bir sensörün güç merkezini destekler ve RAW Seri Çekim modunda 14 fps'de veya 30 fps'ye kadar seri çekim yapabilir. Ayrıca kırpılmamış 4K video, genişletilebilir maksimum 51.200 ISO ve yüksek çözünürlüklü eğilebilir dokunmatik ekran sunduğunu da belirtelim.

Makineniz Kadar Makinenizi Tanımanız Da Önemli!

Hiç kuşkusuz Canon; fotoğraf makinesi dendiğinde akla gelen 3-4 üreticiden biridir. Ve böylesine büyük bir üreticinin en iyi modellere sahip olması da hiç şaşırtıcı değildir. Ancak eğer fotoğrafçılık yeteneklerinize yeterince yatırım yapmaz ve makinenizi tanımaya önem vermezseniz en iyi Canon fotoğraf makinesi ile bile istediğiniz sonucu alamayabilirsiniz.

Bu nedenle başarılı bir fotoğrafçı olmak için makinenizi daha iyi tanımalı, kendinizi sürekli geliştirmeli, gerçek bir fotoğrafçı olarak kariyer yapmak veya fotoğraflarınızla fark yaratmak istiyorsanız öğrenmeyi hiçbir zaman bırakmamalısınız…

[widget-7]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 30 30