Fotolife Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

En İyi 5 Nikon Fotoğraf Makinesi

Çarpıcı Karelerin Tartışılmaz Makineleri! – En İyi Nikon Fotoğraf Makinesi Hangisi?

En iyi Nikon fotoğraf makinesini mi arıyorsunuz? İster son teknoloji bir aynasız fotoğraf makinesi, güvenilir bir ağır hizmet DSLR veya basit bir sabit lensli kompakt arıyor olun, Nikon serisi tüm kullanıcıların taleplerini karşılamak için geniş bir fantastik dijital fotoğraf makinesi serisi içerir. Yeni başlamış veya ekipman havuzunu genişletmek isteyen deneyimli bir fotoğrafçı olmanız hiç fark etmez,  en iyi 5 Nikon fotoğraf makinesi listemizde size uygun bir makine bulacağınızdan eminiz.

Nikon, Z serisi aynasız fotoğraf makinesi ile aynasız makine modasına biraz geç kalmış olabilir, ancak kaybedilen zamanı kısa sürede telafi ettiğini söylemek gerekir. Z6 ve Z7 II gibi tam çerçeve modellerin yanı sıra 120 FPS'te seri çekim yapabilen son teknoloji profesyonel özellikli Z9 gibi makineler aynasız makinelerin zirvelerinden bazılarıdır. Orta seviye ve meraklı kullanıcılar için, Z50 ve retro tarzdaki Nikon Z fc gibi APS-C sensörlü Z montajlı kameraları da göz ardı etmeyelim...

Buna ek olarak DSLR’ları unutmak da haksızlık olur. DSLR makineler, hala piyasadaki en güçlü fotoğraf araçlarından biri ve Nikon, sektördeki en iyilerden bazılarını sunuyor. Örneğin, son teknoloji Nikon D780, en iyi DSLR kullanımı ve aynasız teknolojiyi bir araya getirirken, Nikon D850, profesyonel ve yarı profesyonel fotoğrafçılar için en popüler fotoğraf makinelerinden biridir. Gelin; lafı daha fazla uzatmadan en iyi Nikon fotoğraf makinesi hangisi, birlikte karar vermeye çalışalım.

Profesyonellerin En Çok Tercih Ettiği Nikon Fotoğraf Makinesi Modelleri

Nikon günümüzde, Z serisi altında hem Z5, Z6 II ve Z7 II gibi tam çerçeve aynasız fotoğraf makineleri hem de Z50 ve Z fc gibi APS-C makineler üretiyor. Her ikisi de Nikon Z lensler kullandığı için aynasız modellerde bile DSLR lensleri kullanmaya imkan veren FTZ adaptörler yer alabiliyor. Bu da en iyi Nikon fotoğraf makinesi açıkçası seçmeyi biraz daha zorlaştırıyor. İşte bizim seçtiğimiz 5 Nikon fotoğraf makinesi modeli:

  • Nikon Z5 – En İyi Nikon Fotoğraf Makinesi Yorumlar

Z5, Nikon'un giriş seviyesi tam çerçeve aynasız kamerasıdır. Her ne kadar giriş seviyesi desek de bu, Z5’in en iyi Nikon fotoğraf makineleri arasında sayılmasına engel değildir. Nikon, Z5 için orijinal Z6 için yaptığı tasarımın hemen hemen aynısını kullansa da modelin gövde üzerinde Z6'dan farklı olarak en göze çarpan farkı LCD üst plaka ekranının yerine daha yeni başlayanlara yönelik bir mod kadranının gelmesidir. Z5 tasarım dışında Z6'nın içindeki teknolojinin çoğunu ödünç alır. Ancak makinenin seri çekim hızının 4.5 FPS olmasının zayıf yönü olduğunu söylemek mümkündür.

  • Nikon Z9 – En İyi Nikon Fotoğraf Makinesi Modelleri

Nikon, profesyonel, üst düzey aynasız modelini piyasaya sürerken oyuna geç kalmış olabilir, yine de böylesine kaliteli bir profesyonel fotoğraf makinesi ile karşılaşınca insanlar; Nikon Z9’un beklemeye kesinlikle değdiğini söylemeye başladı. 2 saatlik muazzam bir kayıt limitiyle 8K 60p video kaydı veya 8K 30p yapabilen makine, mekanik deklanşörü kaldırmasıyla 120 FPS sürekli çekim yapabilir ve 1/32.000 maksimum deklanşör hızına ulaşır bir hale geldi.

  • Nikon Z FC – En İyi Nikon Fotoğraf Makinesi Yorumlar

Görüntü itibariyle en iyi 5 Nikon fotoğraf makinesi listemizin en havalı makinelerinden biri olan Nikon Z fc, retro tarz aynasız bir makine ve kullanması gerçekten son derece keyifli. Nikon Z50 ile aynı APS-C sensörü ve işlemciyi kullanan makinenin özellikleri de Z50’ye benzer, fakat yerleşik flaş gibi bazı özelliklerin de tıraşlandığını ifade edelim. Nikon fotoğraf makineleri arasında başlangıç seviye diğer ürünlere kıyasla biraz pahalı da olsa fotoğrafçılık yeteneklerinizi profesyonel düzeye taşımanız açısından sizi düşündürebilir.

  • Nikon Z7 II - En İyi Nikon Fotoğraf Makinesi Modelleri

Z7 II, Nikon'un amiral gemisi tam çerçeve aynasız fotoğraf makinesidir. Orijinal Z7'ye kıyasla Z7 II'de gördüğümüz tüm değişiklikler kesinlikle fotoğraf tutkunları tarafından memnuniyetle karşılandı! Her ne kadar pek çoklarına göre Canon EOS R5 ile rekabet edebilir olmasa Z7 II; en iyi Nikon fotoğraf makinesi modelleri arasında en güçlü seçeneklerden biridir. 45.7 MP, tam çerçeve CMOS sensörü, 10 FPS’yi bulan hızlı çekim kalitesi, çift işlemci ve çift hafıza kartı yuvası ile Z7 II’nin Z serisini mükemmelleştirdiğini söylemek yanlış olmaz.

  • Nikon D3500 – En İyi Nikon Fotoğraf Makinesi Yorumlar

DSLR'lerin karmaşık olmasından endişe ediyorsanız, endişelenmeyin. Nikon D3500, arka LCD ekran aracılığıyla fotoğrafçılık ve kamera ayarları için tamamen etkileşimli bir yardımcı görevi gören mükemmel bir "Kılavuz" çekim moduna sahip. Bu da fotoğraf çekmeye yeni başlayanlar için fotoğraf makinesi yardımını en üst düzeye çıkarıyor. Ancak Nikon’un diğer modellerine göre biraz daha ucuz olması gelişmiş bazı özelliklerden feragat ettiği anlamına da geliyor. Örneğin, diğer tüm Nikon DSLR serilerinde olduğu gibi, kamera işlevlerini tercihlerinize göre uyarlamak için Özel Ayarlar menüsü yoktur. Buna rağmen gerçek bir fiyat performans ürünü olan D3500; en iyi Nikon fotoğraf makinesi listesinde yer almayı kesinlikle hak eden makinelerden biri.

Makinenizi Tanıyın, Gerçek Gücünü Açığa Çıkarın!

Her ne kadar son yıllarda rakiplerinden biraz geriye düşmüş gibi gözükse de Nikon; hala fotoğraf dünyasının en güçlü üreticilerinden biri. Böylesine dev bir üreticinin en iyi makinelerini üretiyor olmasını da şaşırtıcı bulmamak gerekir. Siz de en iyi Nikon fotoğraf makinesi ile Nikon’un gücünü karelerinize yansıtabilirsiniz. Ancak unutmamanız gereken bir şey var...

En çarpıcı kareler için yalnızca makinenizin güçlü olması yetmez! Siz de kendinizi geliştirerek makinenizi daha yakından tanımalı, gerçek potansiyelini açığa çıkarmalısınız. Unutmayın; en nihayetinde fotoğrafı çeken makine değil, siz olacaksınız!

[widget-7]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 30 30